Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 3 [4]   Do dołu

Autor Wątek: Ragdoll  (Przeczytany 27408 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

myszka

  • Gość
Odp: Ragdoll
« Odpowiedź #90 : 2005-09-08, 08:25 »
No właśnie, po co? I po co je sprzedajesz? Jak lubisz patrzeć na małe kotki, to mogę ci załatwić jakiś osierocony miot, pohodujesz sobie ręcznie, a miot nie zostanie zlikwidowany.
Zapisane

coda

  • Gość
Odp: Ragdoll
« Odpowiedź #91 : 2005-09-08, 18:10 »
ludzie opanujcie się jakie bzdury piszecie
Zapisane

Eli

  • Gość
Odp: Ragdoll
« Odpowiedź #92 : 2005-09-08, 18:14 »
coda do kogo to bylo?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Ragdoll
« Odpowiedz #92 : 2005-09-08, 18:14 »

myszka

  • Gość
Odp: Ragdoll
« Odpowiedź #93 : 2005-09-08, 20:42 »
Pewnie kolejny fan/fanka rozmnażaczy i przeciwnik "papierków" ;) Może też "byznesmen"? ;)
Zapisane

Rincevind

  • Gość
Odp: Ragdoll
« Odpowiedź #94 : 2005-09-10, 08:26 »
Ela jak widac nie do końca sama znasz jezyk bo w i z wcale tego samego nie oznaczają. To nie zwiazek z łodzi sie rozpadł, ten ma sie świetnie i bardzo dobrze. A rozpadła sie centrala związku w i z Warszawy, a to juz nie to samo co napisałaś.
Wrażenie błędne bo w podpisie mam kota rasy Rosyjski Niebieski, gdybym miał Ragdolla to zaraz bym się pochwalił. Strzał kula w płot.
Nie uważam, ze zle odchowasz koty i kociaki, bo możesz byc w tym najlepsza w całym kraju i bardzo bobrze, ale uważam,ze nastepni wlaściciele niekoniecznie muszą tacy być i to spowoduje, ze kociaki bedą bez sensu produkowane.
Kwestia ceny jest tylko i wyłącznie Twoja sprawą i możezsz je sprzedawać po ile chcesz. Tyle że nie pisz o miłości od rasy  bo właśnie hodowanie bez owego "papierka" jest zaprzeczenim sensu istnienia czystych ras. Jaka masz pewność, ze za 5 lat ktos nie przyjdzie do Ciebie, żeby twój kocur pokrył kotkę, która w prostej lini bedzie jego potomkiem? Chów wsobny spowoduje, że koty będą chorowit, słabe i z wadami budowy oraz genetycznymi. Po takich hodowlach wyłaża miesznki i satada kociakow w schroniskach.
Oczywiście, ze masz rację, że to co pwiedziano Tobie w tej hodowli za sakndal i należałoby zgłosić to do zarzadu.
 Zeby unikać nieporozumień jakie miała Twoja znajoma są umowy kupna sprzedaży kociaków i tam mozna okreslic wszystkie prawa i obowiązki  kupujacego i sprzedającego.
Poza tym koty rasowy=rodowodowy. Poszukaj i poczyatj jet pare watków o tym tu i na miau i w wielu innych miejscach.
Niewiedzieć i błądzić jest rzeczą ludzką, ale trwać w błedzie przez upieranie sie jest juz zwykłą głupotą.
I jak do tej pory nie starałem sie Obrazic Ciebie.
Zapisane

Kucyk_Hermiona.

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3865
Odp: Ragdoll
« Odpowiedź #95 : 2005-09-13, 18:58 »
Cóż ja rowniez uwazam ze nie powinno sie rozmnazac kotow tylko po to zebysie  popatrzec na Kocięta. to nienormalne. a potwm slyszy sie o kolejnych bezdomnych zwierzetach:/
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Odp: Ragdoll
« Odpowiedź #96 : 2005-09-13, 21:01 »
Czarny humor:
Wiecie jak osoba sprzedająca koty pseudorasowe motywuje że kociaki mimo że są po rodowodowych rodzicach nie maja rodowodu, ponieważ oni hodują koty dla własnej przyjemności. A mimo tego cenią te kociaki na kilkaset złotych. Nie ma co - fajna motywacja.  :shock: :roll:
Zapisane
BC + koci podrostek

myszka

  • Gość
Odp: Ragdoll
« Odpowiedź #97 : 2005-09-14, 11:02 »
No co, wiesz ile przyjemności można mieć za kilkaset złotych?
Zapisane

helena

  • Gość
Odp: Ragdoll
« Odpowiedź #98 : 2005-09-14, 11:17 »
piękne te kotki
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Ragdoll
« Odpowiedz #98 : 2005-09-14, 11:17 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Ragdoll
« Odpowiedź #99 : 2005-09-14, 11:19 »
jak widze znów zapędy do powielania kocich nieszczęść na świecie... ehhhhhhhh
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Odp: Ragdoll
« Odpowiedź #100 : 2005-09-14, 22:28 »
piękne te kotki
i do totalnego niezrozumienia co chciałam przez to powiedzieć.
Zapisane
BC + koci podrostek

sysia133

  • Gość
Odp: Ragdoll
« Odpowiedź #101 : 2005-09-22, 13:24 »
ojj ciągle tylko te rodowody bleee aż niedobrze się robi.wszyscy macie racje. Ekoteczko i Rincevild tylko sie czepiacie ,zniechęcacie mnie do dzielenia się moim "szczęściem" i do przebywania na tym forum. każdy kot jest rasowy z rodowodem lub bez !! Przez te dwie osoby opuszczam te forum !! Pozdrwaiam i prosze nie czepiajcie się już tak bo to już nudne.
Zapisane

helena

  • Gość
Odp: Ragdoll
« Odpowiedź #102 : 2005-09-22, 14:14 »
Podzielam zdanie mojej poprzedniczki!Siejecie tylko zamęt na tym forum co mnie też przestaje bawić!Nikt nie może napisać nic co nie jest po waszej myśli!Maci swoje poglądy inni maja inne, więc nie poniżajcie ludzi którzy myślą inaczej niż wy!
tak tak wiem ile robicie dla kotów!!!
ale wiele osób (nawet na tym forum )też robi wiele ale dla własnej satysfakcji a nie po to żeby tu sie tym SZCZYCIĆ!Sądzę iż to forum stworzone jest dla wszystkich, ale z tego co obserwuję nalezy tylko do paru osób!Jak "nowy"coś napisze to wg niektórych najlepiej go zbluzgać i spławic bo po co ma zajmować daremne miejsce! :shock:
I jak ktoś sprzedaje kotki za kasę to jego sprawa, jeżeli ludzie chcą je kupować to niech sprzedaje!powtarzam po raz drugi że nie każdy chce brać kota ze schroniska i po to są te które ludzie wychowują i oddaja lub sprzedją!
piszecie tylko o rodowodach, rasach itd.Chyba nikt nie ma hodowli ot,tak ,bo mu się podoba!Każdy chce mieć na tym jakąś korzyść, chybna że ma tyle kasy że poprostu z nudów kupuje sobie kotki rozmnaża je itd!
Zamiast pisać o ważnych i istotnych sprawach to czepiacie się  ortografii i pojedynczych słówek bo akurat komus sie literki pomieszały!
Naprawdę, sądzę iż to forum mogłoby być o wiele bardziej interesujące i oblegane gdyby nie parę wymądrzających się zawsze osób!
Zapisane

myszka

  • Gość
Odp: Ragdoll
« Odpowiedź #103 : 2005-09-22, 16:17 »
A ja nie sądzę - bo to jest forum miłośników zwierząt, a nie miłośników kasy, a każdy miłośnik zwierząt zdaje sobie sprawę, że:
a) bezmyślne rozmnażanie - obojętnie z jakich pobudek - to krzywda wyrządzana zwierzętom w ogóle
b) rasowy = rodowodowy

I jeśli "traci" przez to użytkowników o poglądach rozhisteryzowanych dzieci lub cwaniaków zarabiających kasę na zwierzętach, to chyba wielu to nie przeszkadza...
Zapisane

Rincevind

  • Gość
Odp: Ragdoll
« Odpowiedź #104 : 2005-09-22, 23:51 »
Posypałem głowę popiołem, biję się w piersi, jestem wredny, złośliwy i sie czepiam.
Żeby nie było to gołosłowne to: Sysia szerokiej drogi, Helen załap się na ten sam pociąg. Myślcie dzieci bo to wasza przyszłość. Może kiiedyś dojdziecie do sztuki czytania ze zrozumieniem.
Postaram się napisac w miare prosto. Róbcie sobie ze zwierzakami co chcecie, to prawda, że usiłuję Was przekonać do moich poglądów, co nie oznacza, że są najlepsze na świecie.
Myszka uwielbiam Cię!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Ragdoll
« Odpowiedz #104 : 2005-09-22, 23:51 »

helena

  • Gość
Odp: Ragdoll
« Odpowiedź #105 : 2005-09-23, 07:59 »
LUDZIE NIE ROZMNAŻAJCIE SIE !!KOBIETY NIECH NIE RODZĄ DZIECi!!!
Mężczyznom niech utną genitalia!
SZKODZICIE TYM W DOMACH DIECKA I PORZYCONYCH NA ŚMIETNIKACH!!!
TO JEST CZĘŚĆ NATURY TO ONA DAŁA PŁODNOŚĆ, ale wy tylko kochacie zwierzaki i nie zależy wam na kasie!Sami nie wiecie co gadacie ale mam to w d...przemądrzalce jedne!!!
dowidzenia!


Data wysłania: 2005-09-23, 07:10
http://forum.gery.pl/index.php?showtopic=38290
lub
http://strasbourqcurieux.com/fourrure/
Zobaczcie to!To jest znęcanie nad zwierzętami a nie rozmnażanie ich jAK CO NIEKTÓRZY TWIERZDĄ.
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Odp: Ragdoll
« Odpowiedź #106 : 2005-09-23, 10:57 »
Hmmmm dziecko sie wkurzyło   :roll:
Przecież chodzi o interes kupujacego, że jak już wydaje kasę (sporo) na rasowego kota to niehc dostaje rasowego a nie niewiadomo co koło rasowego spało.
Jak chciałam miec kota a nie stac mnie na rasowego to przygarnełam slicznego dachowca.

PS-Helenko poczytaj co to jest obrzezanie bo piszesz bez sensu.
Zapisane
BC + koci podrostek

helena

  • Gość
Odp: Ragdoll
« Odpowiedź #107 : 2005-09-23, 14:18 »
Odezwała się stara baba!I skad możesz wiedzieć ile ma lat???
wielkie mi tam nauczycielki


Data wysłania: 2005-09-23, 14:17
Widać jak narzucacie uczniom własne reguły...widać
Zapisane

sysia133

  • Gość
Odp: Ragdoll
« Odpowiedź #108 : 2005-09-24, 09:55 »
OJJJ ...Rincevild taki stary a sam nie umi czytać ze zrozumieniem. A pozatym czy ja cos tak straszliwie obraźliwego napisałam że mnie od dzieci wyśmiewasz. Przecież przyznałam racje!! A może duma boli.
Wszystko jest dla mnie rasowe. A ty rodowód masz i tatuaż?? bo skąd mamy wiedzieć np."że jesteś czystej krwi białym cżłowiekiem a nie mieszańcem "  Rasowość , rodowody dla mnie głupota jeżeli podoba mi sie kotek to choćbym miała dać 3000 to dam z rodowodem czy bez ;/ Ale w życiu nie będe rozmnażać!!!!

Dobra przepraszam i spadam bo nie ma tu miejsca na "dzieci"
Zapisane

Eli

  • Gość
Odp: Ragdoll
« Odpowiedź #109 : 2005-09-24, 10:19 »
Ale rasowy to tylko rodowodowy, nie mozesz tego zrozumiec?
Ktos Ci wmowi ze to rasowy kot, a tak na prawde mama byla rasowa a tatus zwyklym dachowcem.. jesli zalezy Ci na rasie, to chcesz miec na to papiery, i masz tam kilka pokolen wstecz...

Czy ma rodowd i tatuaz? A od kiedy to ludzi sie hoduje? Pomysl troche zanim glupoty napiszesz
Zapisane

Sagga

  • Gość
Odp: Ragdoll
« Odpowiedź #110 : 2005-09-25, 11:44 »
Nikt nie twierdzi że jest coś złego w byciu dzieckiem i nikt was nie wysmiewa ze względu na wiek, bo tego przecież nie znamy. Czyżby jakiś kompleksik? Pominę już fakt że przeczytałam sobie wszystko dokładnie i nie zuważyłam wyśmiewania was, natomiast nazywanie Ekici i Rinca starymi tylko dlatego że zwrocili wam uwage....pozwólcie że nie dokończę.
 
Jesli piszecie głupoty to nie widzę powodu żeby wam o tym nie powiedziec.Wy macie takie samo prawo tylko ze moze pomyślcie o formie i tresci troche dluzej niz pól sekundy przed przelaniem mysli na ekran.

Co do "dzieci" to wasze teksty i zachowanie sprawia ze nikt was nie podejrzewa o dorosłosc.Czy to fizyczną, czy psychiczną ,czy tez emocjonalną.Helenko, ty sie dobrze zastanów co ty właściwie napisałaś.

I tak na przyszłość-jeśli chcecie być dobrze traktowane to trochę kultury nie zaszkodzi.

Co do Rincevinda to nie wiem czy ma rodowód ale jeśli chodzi o tatuaz to przypuszczam ze spod strasznej ilosci zmarszczek (jakie maja starzy ludzie w tym wieku ) tatuazu i tak nie widać. Sysia, nici z hodowli małych Rincevindów....
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Ragdoll
« Odpowiedz #110 : 2005-09-25, 11:44 »

Rincevind

  • Gość
Odp: Ragdoll
« Odpowiedź #111 : 2005-09-25, 19:32 »
Sysia dziecko drogie!
pomysł z rozmnazaniem ludzi był stosowany podczas drugiej wojny swiatowej, przez niemców. Nazywali to chyba lebensraum (przepraszam jeśli się pomyliłem, ale nie znam niemieckiego. No i oczywiście,ze się pomyliłem, tyle , że nikt mi tego ni ewytknąl chodziło o lebensborn.). Polegało to na "produkowaniu" czystych aryjczyków, rasy nadludzi.Jeśli nie omawialiscie tego na historii to pewnie niedługo bedziecie to robić. Generalnie ideologia nazistowska została uznana za niezbyt miłą dla świat. niestety co do obowiązkowego tatuowania ludzi to równiez trzeba się odwołac do drugiej wojny światowej. Równiez pomysł ten był stosowany przez niemców i równiez w niezbyt pozytywnym celu.
Niestety ni etylko ty wpadasz na pomysł , żeby ludzi jakoś oznaczyc, zapedy ma też "największa demokracja" na swiecie czyli USA, ale oni chcą nomen omen wszczepiać chip pod skórę.
Zwierzątka oznacza się w celach rozpoznania kto jest właścicielem jeśli zwierrzak zaginie; bo takie są przepisy weterynaryjne niektórych krajów (chodzi o kwarantannę w razie jeśli nie można jednoznacznie stwierdzić czy to jest to zwierzątko). Chyba nie za bardzo byłabys za tym , zeby zostawic swojego pupila w jakiejs klatce gdzie beda inne zwierzaki z nie wiadomo jakimi chorobami, pod opieką zupełnie obcych ludzi którzy moga mieć jak Ty uprzedzenia na tle koloru skóry, lub kraju pochodzenia i z czystej złośliwosci zrobic krzywdę Twojemu zwierzakowi.
Jak wczesniej pisałem rodowód nie podnosi ceny. To są bajki producentów zwierzaków. Koszt 20-40 zł jest znikomy w porównaniu z wydatkami na opiekę weterynaryjną i kupowanie najlepszych karm itd. Żeby ni ebyło nie twierdzę, że wszyscy hodowcy tak robią. Część oszukuje niestety, no ale tacy już jesteśmy my ludzie, do których i Ciebie i siebie zaliczam.
Pozdrawiam ten Zły Rincevind
« Ostatnia zmiana: 2005-10-15, 16:56 autor Rincevind »
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Odp: Ragdoll
« Odpowiedź #112 : 2005-09-25, 19:46 »
Ja tam sie już nie odzywam bo trzeba będzie wpisac wiek i sie wyda ;)

Zapisane
BC + koci podrostek

helena

  • Gość
Odp: Ragdoll
« Odpowiedź #113 : 2005-09-26, 07:11 »
Sysia - pozdrawiam, mądrze gadasz!a teraz dowidzenia wszystkim.
Idę zrobić tatuaż.... :help:
Zapisane

myszka

  • Gość
Odp: Ragdoll
« Odpowiedź #114 : 2005-09-26, 20:13 »
Odezwała się stara baba!I skad możesz wiedzieć ile ma lat???
wielkie mi tam nauczycielki


Data wysłania: 2005-09-23, 14:17
Widać jak narzucacie uczniom własne reguły...widać

Do mnie pite, do mnie :P

A pewnie, że narzucam uczniom swoje reguły, przepraszam, a może oni mi powinni narzucać? W takim wypadku ja byłabym uczniem, a że nie jestem... takie życie! Rolą nauczyciela jest wychować i uświadomić pewne rzeczy, a że część młodzieży uważa, że wyssała rozum z mlekiem Bebiko ze sterylnej butelki i nikt nie jest tak światły jak oni, to już inna bajka. Życie weryfikuje te poglądy.

Nawiasem mówiąc, proponuję zajrzeć do encyklopedii, pod hasło "rasa hodowlana".
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Ragdoll
« Odpowiedź #115 : 2005-09-26, 20:51 »
Dawno tu nie zaglądałam,zaglądnęłam i mnie nieco przytkało..ale czytajac były momenty które ..mnie rozbawiły :lol: Wydaje mi się,ze ten spór może się ciągnać bez końca bo każdy ma swoje racje i przekonania, niekoniecznie prawidłowe(nie wiem czy to dobre słowo :P , ale może się domyślicie o co chodzi) Do pewnych rzeczy trzeba dojść samemu, np ja jeszcze 3 lata w rodowodzie widziałam tylko i wyłacznie  zbędny swistek papieru, za który muszę dodatkowo "zabulić"(oo pamiętam,że raz nawet pożarłam się o to na jakimś czacie z golden(ką) :P ale zrozumiałam swój błąd i teraz wiem, co i jak ;) -
Tutaj jak na razie u pewnych osób widze chwytanie się wszelkich sposobów(wyzywanie,obrażanie), aby nie wiem.. obronic się przed razacą  prawdą czy jak?
Ten post nie ma być kolejnym punktem zapalnym,po prostu stwierdzam fakt.
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

mycat

  • Gość
Odp: Ragdoll
« Odpowiedź #116 : 2005-10-08, 22:30 »
costam@costam.pl
To mail do hodowli ragdoli :)
Zapisane

170Niunia

  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Ragdoll
« Odpowiedź #117 : 2010-09-14, 16:31 »
Rozumiem, że rodowód jest ważny, ale wysoka cena ragdolli mnie zastanawia.
Widziałam już kilka razy w ogłoszeniach rasowe persy z rodowodem za 400-500zł, albo co lepsze rasowe rodowodowe psy różnych ras za ceny ok 500zł (oczywiście droższe też były, ale przeglądałąm wiele ogłoszeń i takie przypadki jak opisałam powyżej się zdażały). Więc mnie dziwi fakt, że za persa 400zł a za ragdolla 1400zł. Przecież ani co do żywienia, ani co do pielęgnacji te 2 rasy się nie różnią i koszty utrzymania zapewne są takie same. Jeszcze ciekawiej sprawa się ma co do ragdolli i psów. Za owczarka niemieckiego można zapłacić mniej niż za kota a przecież wiadomo, że koszty utrzymania psa są wyższe. Gdzie tu sens?
Rozglądam się za ragdollem z rodowodem, ale bez praw hodowlanych, takiego "na kolana", kwotę jaką chciałąm przeznaczyć to 500zł, ale widzę, że chyba szukam na marne  :/
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Ragdoll
« Odpowiedz #117 : 2010-09-14, 16:31 »
Strony: 1 2 3 [4]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.102 sekund z 31 zapytaniami.