Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Pomocy! Kotek nie może oddać moczu  (Przeczytany 10804 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

milka

  • *
  • Wiadomości: 1
Pomocy! Kotek nie może oddać moczu
« : 2008-11-03, 09:35 »
Pomocy! Mój kot jest w wieku 2,5 lat jest kastratem. I ma nawrót problemów z pęcherzem, zaczęło się od  piasku  w pęcherzu który wykryli podczas USG, następnie był 2 razy cewnikowany to nie dało pożądanych efektów kot coraz bardziej cierpiał. wył z bólu  zdecydowano się na zabieg chirurgiczny na otwartym pęcherzu , ręcznie wypłukano mu piasek. Potem miał założony przez  5 dni cewnik i antybiotyki. I myślałam że to wszystko tak szybko nie wróci choć lekarz mnie ostrzegł że to wraca u kotów. Dostawał do jedzenia royal canin urinary i przez ostatni miesiąc zmnieniłam mu karmę na normalną Purinę nie wiem czy to  czasem mu nie zaszkodziło . Bo pół roku po prerypetiach znowu się zaczęło wczoraj wieczorem zauważyłam że kot bardzo długo siedzi w kuwecie ma napięty brzuszek i nie mógł oddać moczu, dziś raono przypilnowałam go i w ciągu 30 minut był 3 razy w kuwecie  siedział długo, ale zrobił niewiele widać że cierpi przy tym, wychodząc z kuwety liże krocze , dodam że jest on dość sporym dachowcem . Co mam zrobić boję się że znowu nie da nic cewnikowanie i znowu kot będzie musiał mieć zabieg który nie dość że jest dość kosztowny to jeszcze jak widać nie na długo skuteczny . Proszę o poradę dziś idę z kotem do weterynarza, przedstawię mu historię choroby, ale jak mam mu pobrać mocz skoro on mnie nie dopuszcza do kuwety. Poradzcie
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Pomocy! Kotek nie może oddać moczu
« Odpowiedź #1 : 2008-11-03, 18:32 »
wyszycie cewki moczowej

i zastanawiam sie co za indywiduum wymyslilo otwieranie pecherza :/
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Marcel

  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Pomocy! Kotek nie może oddać moczu
« Odpowiedź #2 : 2008-11-10, 18:24 »
i zastanawiam sie co za indywiduum wymyslilo otwieranie pecherza :/

Ja również jestem w szoku :/
Zapisane
wicko.com.pl - karmy dla twojego psiaka i kotków. Szkolenia

Forum Zwierzaki

Odp: Pomocy! Kotek nie może oddać moczu
« Odpowiedz #2 : 2008-11-10, 18:24 »

Prążek

  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Pomocy! Kotek nie może oddać moczu
« Odpowiedź #3 : 2008-11-19, 00:17 »
Milka, niestety będziesz musiała wrócić do diety takiej jaką lekarz zalecił(ale możesz wybrać karmę innej firmy ), znam taki sam przypadek, że po odstawieniu diety weterynaryjnej wracał problem. Ale karmę nie musisz u weta kupować, kupuj w necie wychodzi taniej. Mój kociak też był cewnikowany, chodził z tym dziadostwem tydzień, wszystko się oczyściło i tylko dwa razy miałam "powtórkę z rozrywki" ale szybko poradziłam sobie tabletkami. Dietę ma normalną ale suchej karmy żadnej nie jada.
Zapisane

FiLeMoNkAxD

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3
Odp: Pomocy! Kotek nie może oddać moczu
« Odpowiedź #4 : 2009-03-19, 15:24 »
Pomocy! Mój kot jest w wieku 2,5 lat jest kastratem. I ma nawrót problemów z pęcherzem, zaczęło się od  piasku  w pęcherzu który wykryli podczas USG, następnie był 2 razy cewnikowany to nie dało pożądanych efektów kot coraz bardziej cierpiał. wył z bólu  zdecydowano się na zabieg chirurgiczny na otwartym pęcherzu , ręcznie wypłukano mu piasek. Potem miał założony przez  5 dni cewnik i antybiotyki. I myślałam że to wszystko tak szybko nie wróci choć lekarz mnie ostrzegł że to wraca u kotów. Dostawał do jedzenia royal canin urinary i przez ostatni miesiąc zmnieniłam mu karmę na normalną Purinę nie wiem czy to  czasem mu nie zaszkodziło . Bo pół roku po prerypetiach znowu się zaczęło wczoraj wieczorem zauważyłam że kot bardzo długo siedzi w kuwecie ma napięty brzuszek i nie mógł oddać moczu, dziś raono przypilnowałam go i w ciągu 30 minut był 3 razy w kuwecie  siedział długo, ale zrobił niewiele widać że cierpi przy tym, wychodząc z kuwety liże krocze , dodam że jest on dość sporym dachowcem . Co mam zrobić boję się że znowu nie da nic cewnikowanie i znowu kot będzie musiał mieć zabieg który nie dość że jest dość kosztowny to jeszcze jak widać nie na długo skuteczny . Proszę o poradę dziś idę z kotem do weterynarza, przedstawię mu historię choroby, ale jak mam mu pobrać mocz skoro on mnie nie dopuszcza do kuwety. Poradzcie
Najlepiej mu dawać mokre jedzenie, a nie suche. Ja daję mojej kotce nawet surowe mięso. Najbardziej je lubi :] Suche jedzenie podrażnia żołądek...Moja kotka też miała problemy, ale nie poszłam z nią do weterynarza, tylko sama dawałam jej mokre jedzenie i starałam sie zeby nie jadła z podłogi, ani z brudnej miski.Musiała też dużo pić, dawałam jej "Wodę Jana" :D Ona oczyszcza nerki, nie tylko u ludzi. Zabieg nie był konieczny. Starałam się od tej pory, żeby kicia jadła tylko czyste kawałeczki mięsa, najlepiej drobno pokrojone. Moim zdaniem firma kramy dla kotów nie ma znaczenia, Whiskas też jest dobry :D Nie mowie zeby kotkowi kupowac najtansza karme, ale kto powiedział, że Royal jest dobry??
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Pomocy! Kotek nie może oddać moczu
« Odpowiedź #5 : 2009-03-19, 17:20 »
Dużo prawdy w tym co piszesz ale jeden aspekt wymaga precyzji
Cytuj
Whiskas też jest dobry
Whiskas nie jest dobry a dobór karmy ma znaczenie. To tak, jakbyś stwierdziła, że nie ma znaczenia czy jesz frytki z worka czy takie domowej roboty, czy są na fryturze czy starym oleju sprzed dwóch tygodni albo czy są ze zdrowych ziemniaków czy z resztek po okrojeniu części niedojrzałych, spleśniałych czy zgniłych.
Whiskas to właśnie takie "frytki" na starym oleju robione z resztek. Smacznego.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

kiepelek

  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Pomocy! Kotek nie może oddać moczu
« Odpowiedź #6 : 2010-02-24, 22:31 »
Wiem, ze juz sporo czasu uplynelo, od rozpaczliwej prosby o pomoc. Chcialam podzielic sie swoim doswiadczeniem ze swoim kotem, moze komus to sie przyda. Otoz moj kot cierpial na zatrzymanie moczu. Kastrat, nie mogl oddac moczu,. Bez przerwy chodzil do kuwety, siedzial w niej , bez rezultatu. W koncu pojawila sie jakas kropla z krwia. Natychmiast do weta. Zaczeli go przetykac. Udalo sie! Cierpial podczas tego przetykania, wkladali rureczke do peniska. Zalecali karme tylko urinary ( Royal Canin), zadna inna. Ale po krotkim czasie ponowna historia. Kot siedzi w kuwecie i nie moze oddac moczu. Spowrotem do weta. Przetykanie, placz kota, pot na mom czole... I wiecie co? Zaczelam dawac mu UROSEPT. Tabletki mozna kupic bez recepty. Na poczatku dawalam mu jedna tabletke dziennie, potem po pol. Poczatkowo podawalam mu w ten sposob, ze otwieralam mu pyszczek i wpychalam, po czym podawalam w strzykawce wode do popicia. Ale szybko z tego sposobu zrezygnowalam, nie byl komfortowy dla kota. Przeszlam na sposob rozgniatania tabletki i dodawania jej do karmy. Jesli jest to karma, ktora lubi, szybka ja zjada. Od kiedy podaje kotu UROSEPT, nie ma problemow w oddawaniem moczu. Zaznaczam, ze nie podaje kotu wylacznie karmy, ktora zalecal wet. Czyli Royal Canin urinary. Dostaje roznordne jedzenie. Troche sucha karma dla kastratow, troche z puszek, troche saszetek, troche watoba lekko podgrzana, od czasu do czasu zoltko swieze. I troche trawki z doniczki.
Kot od dluzszego czasu (1,5 roku) czuje sie swietnie, bawi sie, nie cierpi. Teraz podaje mu cwiartke UROSEPT, od czasu do czasu( DWA razy na tydzien).
Pozdrawiam, Anna.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.109 sekund z 27 zapytaniami.