Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Nawracające się guzy, jakie są jeszcze możliwości?  (Przeczytany 893 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

BurningBright

  • *
  • Wiadomości: 3
Witam

Mam 7letnią kotkę. Rok temu przeszła operację usunięcia guza z okolicy przysutkowej, włącznie z usunięciem kilku sutków. Niestety już po paru miesiącach guz się pojawił ponownie. Kotka była operowana po raz drugi poł roku tem, usunięto resztę sutków. Niestety, guzy znów się pojawiły. Weterynarze w takich przypadkach są raczej bezradni, ci z którymi rozmawiałem niestety nie dają zbyt wielkich nadzieji. Ale nie chcę pogodzić się z tą sytuacjią i czekać aż przerzuty się rozniosą. Czy ktoś z was ma jakieś propozycje? Może podobne doświadczenia?
Zapisane
Tiger, tiger, burning bright... (fragment piosenki Tangerine Dream "Tiger")

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Nawracające się guzy, jakie są jeszcze możliwości?
« Odpowiedź #1 : 2009-02-23, 22:56 »
pytanie nr 1. Czy zostaly usuniete CALE listwy z sutkami po obu stronac i czy kotka zostala wysterylizowana? Jesli nie - to nie ma sie co dziwic ze wraacaja. Guzy sutkow sa uwaunkowane hormonalnie - kazda ciaza i ruja zwiekszaja ryzyko, a gdy sie juz pojawia to przy usuwaniu guzow KONIECZNIE trzeba kkotke rowniez wysterlizowac.

Druga sprawa  czy guzy byly badane histopatologicznie?
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

BurningBright

  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Nawracające się guzy, jakie są jeszcze możliwości?
« Odpowiedź #2 : 2009-02-24, 00:11 »
ad1 - tak, poza tym kotka została również wysterylizowana, ad 2 - nie, niestety nie były i obawiam się, że to był poważny błąd...
Zapisane
Tiger, tiger, burning bright... (fragment piosenki Tangerine Dream "Tiger")

Forum Zwierzaki

Odp: Nawracające się guzy, jakie są jeszcze możliwości?
« Odpowiedz #2 : 2009-02-24, 00:11 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.225 sekund z 24 zapytaniami.