Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: co to za strupki -> ranki ?  (Przeczytany 992 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kavainka

  • *
  • Wiadomości: 13
co to za strupki -> ranki ?
« : 2010-01-31, 18:19 »
Od jakiegoś czasu siostra zauważyła w okolicach głowy swojej kotki kilka małych strupków. Mała się drapała.
Poszła z nią do weterynarza. Pani doktor podała kotce środek uspokajający żeby się nie drapała , zaleciła kąpiel w preparacie przeciwgrzybiczym który dała mojej siostrze. dała też środek do spryskania tych miejsc.
Sztuczka powiodła się. Kicia przestała się drapać a chore miejsca pogoiły się natychmiast.
Minęło kilka dni. Wczoraj w jednym miejscu wyleciał jej kawał skóry z sierscią. ma w tym miejscu rane. widać że za chwile bedzie tak w kolejnych miejscach. No i mała cały czas się drapie i o wszystko ociera.
Co to jest? Wygląda paskudnie. Panni weterynarz powiedziała że bedzie trzeba zrobić wymaz, posiew itd.. czy to może być od jakiegoś kwiata, może od jedzienia? bo grzybica? skąd?

Muszę dodać, że siostra ma da kociaki (parkę) i ten drugi ma się świetnie!

czy ktoś miał kiedyś do czynienia z takim przypadkiem u swojego pupilka?
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: co to za strupki -> ranki ?
« Odpowiedź #1 : 2010-02-02, 14:05 »
1. zastrzyk to byl prawdopodobnie steryd - d;atego kot sie przestal drapac. Sek w tym,z e steryd likwiduje objawy - a nie przycyzne.

2. zeskrobiny by postawic diagnoze - leczenie na slepo "a nuz sie trafi" jest bez sensu.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.088 sekund z 23 zapytaniami.