Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Jak dotlenic wode i zmniejszyc zawartośc CO2 ?  (Przeczytany 6847 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ada

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5
  • Z natury jestem kotem, który kocha złote rybki
Witam wszystkich !
Od kilku godzin przeglądam wypowiedzi na forum i szukam sposobu na lepsze dotlenienie wody oraz zmniejszenie zawartosci CO2. Juz wiem, ze opisując moje posiadane od 3 tygodni akwarium narażę sie na słuszna krytyke  :oops: : 10 l, filtr z napowietrzaczem, sztuczna roslinka, zwirek, temperatura 22 - 23  stopnie, jedna mała złota rybka. :kocham:
Zachowanie rybki od wczoraj ( podpływa do góry i pobiera powietrze z powierzchni wody oraz jest troche apatyczna, nie żeruje w żwirku) chyba wskazuje na problemy z powietrzem. Przy podmianie wody niechcący nastawiłam filtr na najwyższe obroty. To spowodowało  wiekszy ruch wody i rybka prawdopodobnie sie zmęczyła walcząc z jej "rwącym nurtem". Gąbke z filtra płukałam w wodzie z akwarium. Bardzo prosze o pomoc !
Zapisane

mitrandir

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1267
Odp: Jak dotlenic wode i zmniejszyc zawartośc CO2 ?
« Odpowiedź #1 : 2008-11-08, 17:11 »
zmien akwarium na wieksze lub oddaj welona. one potrzebuja min. 40l na sztuke. sztuczne roslinki do kosza- nie wygladaja zbyt ciekawie i nie spelniaja zadnych funkcji  w akwa. co do tematu- welony oddychaja powietrzem atmosferycznym...
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.039 sekund z 24 zapytaniami.