Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3   Do dołu

Autor Wątek: Pomoc w wyborze karmy.  (Przeczytany 24995 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Fretka

  • *
  • Wiadomości: 14
Pomoc w wyborze karmy.
« : 2010-05-14, 01:12 »
Witam serdecznie.
Wzięłam niedawno suczkę ze schroniska, była tam karmiona różnymi świństwami typu chappi, pedigree w najlepszym przypadku. Biorąc psiaka rozmawialiśmy z właścicielką schroniska o gustach żywieniowych naszej suni, dowiedzieliśmy się że przepada za saszetkami pedigree. Jako że nie chcieliśmy narażać psiny na dodatkowy stres związany z całkowitą zmianą pokarmu do tej pory podawaliśmy jej te saszetki. Psinka się już u nas zaaklimatyzowała, jest wesoła, domaga się pieszczot, po wystraszonej psinie nic nie zostało. Dlatego przyszła pora na zmianę pokarmu. Piesek ma około roczku, prowadzimy aktywny tryb życia więc ma dużo ruchu, jest troszkę większa od jamnika i szorstkowłosa. Chciałabym poprosić Was o radę dotyczącą karmy. Obecnie zastanawiam się nad następującymi:
Bosch Active
Bento Kronen HAPPY LIFE MULTI DINNER
BRIT Activity
BOZITA PLUS
Zapisane

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Pomoc w wyborze karmy.
« Odpowiedź #1 : 2010-05-14, 10:20 »
Z tych czterech bosch jest chyba najgorszą karmą, reszta z tego co pamiętam jest ok, ale popołudniu lub wieczorem popatrzę na skład i napiszę. Z karm, które od ręki mogę polecić to:
purina pro plan
acana
hills

Trzeba też brać pod uwagę, że każdy pies na każdą karmę będzie inaczej reagował, przykładowo purina pro plan, która ogólnie jest bardzo dobrą karmą, mojemu psu po prostu nie służy.
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Pomoc w wyborze karmy.
« Odpowiedź #2 : 2010-05-14, 12:01 »
Cytuj
Z tych czterech bosch jest chyba najgorszą karmą
A możesz rozwinąć tą myśl? Mój pies je już drugi 3kg worek tej karmy, nic jej się po tym nie dzieje. Przerzuciłam się z royala, ponieważ w chwili obecnej trochę krucho z kasą, a na wyżywieniu mam jeszcze 4 zwierzęta w domu, w tym 2 które podlegają ścisłej diety, ponieważ są cukrzykami.

Muszę popatrzeć dokładniej na skład karmy najwidoczniej, nie bardzo zwróciłam na to uwagę, ponieważ jak pamiętam bosch był chwalony między innymi na dogo.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Pomoc w wyborze karmy.
« Odpowiedz #2 : 2010-05-14, 12:01 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Pomoc w wyborze karmy.
« Odpowiedź #3 : 2010-05-14, 12:12 »
Ja też czytałam raczej pozytywne opinie o Boschu. Niedrogi, a dobry...  :/ Natomiast mam watpliwości co do Bento Kronen Happy Life... Właśnie o to 'Happy Life' mi chodzi, B.K. jako taka chyba zła nie jest... Kupowałam kiedyś dla Toffika... Brita i Bozity nie znam.
Zapisane
IBDG Wrocław

Fretka

  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Pomoc w wyborze karmy.
« Odpowiedź #4 : 2010-05-14, 12:15 »
Skład:
Bosch Active:
sproszkowane mięso drobiowe, kukurydza, mąka pszenna, jęczmień, tłuszcz zwierzęcy, pszenica, sproszkowane mięso, otręby pszenne, skwarki (suszone), ryż, pulpa buraczana, hydrolizat mięsny, sproszkowana ryba, drożdże (suszone), groch, chlorek sodu, chlorek potasu, sproszkowane małże (suszone), sproszkowana cykoria
Dodatki:
witamina A (12.000 j.m./kg), witamina D3 (1200 j.m./kg), witamina E (70 mg/kg), witamina B1 (10 mg/kg), witamina B2 (10 mg/kg), witamina B6 (6 mg/kg), witamina B12 (30 mcg/kg), biotyna (250 mcg/kg), kwas pantotenowy (20 mg/kg), niacyna (40 mg/kg), kwas foliowy (2 mg/kg), witamina K (1 mg/kg), witamina C (70 mg/kg), chlorek choliny (1650 mg/kg), żelazo (195 mg/kg), cynk (150 mg/kg) miedź (10 mg/kg), kobalt (0,4 mg/kg), mangan (20 mg/kg), jod (3 mg/kg), selen (0,3 mg/kg)

Z przeciwutleniaczami (ekstrakty o wysokiej zawartości tokoferolu pochodzenia naturalnego, galusan propylu).

Bento Kronen HAPPY LIFE MULTI DINNER:
24,5 % Proteiny
12 % Tłuszcz
 
GRUPY KOMPONENTÓW
Mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego, oleje i tłuszcze, warzywa, produkty roślinne, drożdże, minerały, produkty z jaj.

BRIT Activity
mięso drobiowe i produkty pochodzenia drobiowego (min. 35 %), ryż, kukurydza, pszenica, pulpa buraczana, drożdże, tłuszcz drobiowy, olej z łososia, minerały, DL-metionina, L-lizyna, miedziowy siarczan pięciowodny (CuSO4 x 5H2O), witamina A, witamina D3, witamina E.

Bozita Orginal Plus
Świeże mięso z kurcząt, mięso z renifera (<4 %), suszone mięso mielone, kiełki kukurydzy, otręby pszenne, pszenica, mączka drobiowa, tłuszcz zwierzęcy, bulion drobiowy, mączka kostna, tłuszcz zwierzęcy, hemoglobina, proteiny z ziemniaków, składniki mineralne, witaminy, włókna buraczane (pulpa buraczana), siemię lniane, drożdże piwne.
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Pomoc w wyborze karmy.
« Odpowiedź #5 : 2010-05-14, 12:26 »
http://www.vetopedia.pl/article46-1-Jak_wybrac_dobra_karme.html - tutaj jest ciekawie opisane jak można wybrać odpowiednią karmę patrząc na skład.

Tak Bento Kronen z linni Happy Life nie jest dobrą karmą, wystarczy popatrzeć na skład, szczerze jak byłam początkującym psiarzem Biance jako szczeniakowi podawałam właśnie to karmę, ale zaraz szybko przerzuciłam się na RC dla szczeniąt.

BRIT - jak na cenę karma naprawdę dobra, sama zaproponowałam wprowadzenie jej do sklepu internetowego KrakVet. ;) Poleciłam innym, którzy karmią swoje psy/koty marketowymi karmami i obliczyłam im że karma ciut droższa a jednak podawanie jej wynosi o wiele taniej (patrz na tabelę dziennego zapotrzebowania na karmę). Ale niestety mój pies nie chce jeść tej karmy, raz potrafiła 3 dni nic nie jeść, a karma w misce leżała. Dopiero jak poczuła ogromny głód ruszyła i znowu głodówka, więc to nie miało sensu.
Zapisane

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Pomoc w wyborze karmy.
« Odpowiedź #6 : 2010-05-14, 19:08 »
Racja, nie zwróciłam uwagi, że Fretka napisała o Bento Kronen Happy Life, który ma zupełnie inny skład niż klasyczny bento kronen, a biorąc poprawkę na to wypada on gorzej niż bosch.

Bosch ogólnie nie jest złą karmą, ale najwyższej jakości też nie jest, głównie ze względu na to, że w jego składzie nie ma normalnego mięsa, tylko mączki, które nie są tak wartościowe. Ponadto za cenę niewiele wyższą od ceny boscha można kupić dużo lepszą karmę.

Ps. Mysa - znam psy karmione pedigree, którym nic po nim się nie dzieje, a chyba zgodzisz się ze mną, że ta karma do najlepszych nie należy?

Ps2. Royal i Eukanuba też należą do karm z wyższej półki, choć moim zdaniem są mocno przereklamowane, obecnie ich jakość spada, cena pozostaje a firmy te jadą na kiedyś zdobytej popularności.
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Pomoc w wyborze karmy.
« Odpowiedź #7 : 2010-05-14, 19:25 »
chamsti - a Wiesz coś więcej o karmie Josera? - mój pies jada ją już drugi miesiąc do spółki z Royalem ( wcześniej kupowałem mu Pro Filum ale,podobno znikł z hurtowni ... ) - czy jest to dobra karma? - mama kupuje ją od sąsiadki,która zamawia duże opakowanie przez neta.

Fretka

  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Pomoc w wyborze karmy.
« Odpowiedź #8 : 2010-05-14, 20:12 »
A co sądzicie o karmie Bozita?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Pomoc w wyborze karmy.
« Odpowiedz #8 : 2010-05-14, 20:12 »

kruszek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 30
    • WWW
Odp: Pomoc w wyborze karmy.
« Odpowiedź #9 : 2010-05-14, 21:55 »
Stanowczo jestem za Bozitą. Ale karmy typu Acana, czy Proplan też uważam za niezłe...Chociaż to i tak trzeba wypróbować. Jak jadł Pedigree to może nie będzie chciał niczego innego.
A swoją drogą nie rozumiem czemu ludzie tak się nabierają na to, że jak coś reklamowane to znaczy dobre.
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Pomoc w wyborze karmy.
« Odpowiedź #10 : 2010-05-14, 23:40 »
Cytuj
Ps. Mysa - znam psy karmione pedigree, którym nic po nim się nie dzieje, a chyba zgodzisz się ze mną, że ta karma do najlepszych nie należy?
No tak wiem ;) Tylko że w naszym przypadku wygląda to tak, że pies po byle czym wymiotuje, albo ma "brzydkie" kupy. Dlatego mniej więcej się orientuję co jej bardziej służy a co mniej. Dlatego muszę uważać z tym co jej podaję, po boshu na szczęście żadnych sensacji nie ma.

Cytuj
Ps2. Royal i Eukanuba też należą do karm z wyższej półki, choć moim zdaniem są mocno przereklamowane, obecnie ich jakość spada, cena pozostaje a firmy te jadą na kiedyś zdobytej popularności.
O Eukanubie się zgodzę - testy na zwierzętach, rzekome zbyt wyrośnięte psy na tej karmie (nie wiem na ile to prawda). Co do Royala nie będę się wypowiadała źle, faktycznie słyszałam że jakość spadła, ale chcę na to dowodów, bo mojemu psu ta karma chyba bardzo służy i nigdy nie było problemów (a je ją od lat).

Kiedyś też Bianka dostawała Nutram i do tej pory uważam że była najlepsza, ponieważ jako jedyna psu od razu podchodziła i bez problemu ją jadł, niestety przez to że jest po sterylce nawet odchudzająca nie pomagała...

Dla grubasków najlepiej w naszym przypadku wypadła Purina OM (jak na razie mało znana w Polsce, ale mój wet ją ma ;) ), żadna karma nie odchudziła tak szybko Bianki. Miałam ciekawą sytuację z Royalem. Na RC obesity Bianka przytyła, a na RC lighcie schudła. Co było dla mnie nie do pojęcia, dlaczego.

A ja coraz bardziej zastanawiam się nad przejściem na Acanę... Kiedyś kupiłam psu worek i wiem że zjadłaby z chęcią :)
Zapisane

zaba14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3749
  • Mikuś na zawsze w pamięci [*] 27.05.08
    • WWW
Odp: Pomoc w wyborze karmy.
« Odpowiedź #11 : 2010-05-14, 23:59 »
Moja zjadła już chyba 5 worków 15kg z royala tez słyszałam że jakoś spadła, ale gdy jadła tylko ją bez dodatków wszystko było okej, nie tyła, sierść się unormowała (na początku był łupież) ale zaczeła troszke wybrzydzać ... dziś doszedł do nas worek orijen doczytałam dopiero po kupnie że zdarzają się bąki po tej karmie i właśnie je czuje ... mam nadzieje że sie unormuje bo jak nie to może sprawdzimy hillsa .. albo po prostu wrócę do royala ..

co do karm wymienionych, mój Miki jadł kiedyś boscha ale zdecydowanie wolał royala dla szczeniąt... :D bylo widać że jadł go z chęcią ... britta też próbował ale bez rewelacji ... z tym że to był typ psa który nie lubiał suchego jedzenia..
Zapisane
Możemy ocenić serce człowieka po tym, jak traktuje zwierzęta- Immanuel Kant

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Pomoc w wyborze karmy.
« Odpowiedź #12 : 2010-05-15, 09:38 »
Fretka: Bozita wygląda całkiem nienajgorzej, ale w tej cenie zdecydowanie lepsza acana.

Lis: popołudniu lub pod wieczór zobaczę na skład i powiem co myślę na ten temat :)

Mysa: mój pies nienajlepiej wyglądał i miał bardzo brzydkie kupy na purienie pro plan, więc na prawdę bardzo dużo zależy od psa ;) Obecnie mam acanę i chwalę ją sobie, choć po ponad roku psu się chyba znudziła. Nutram pamiętam jak przez mgłę, że kiedyś mój poprzedni pies to dostawał i było ok, ale później nie dało się tego dostać przez jakiś czas. Co do Royala to obecnie odnośnie jakości wypowiadam się na temat opinii innych, gdyż od czasu gdy musiałam uśpić poprzedniego psa nie mam z nim kontaktu.

zaba: obserwuj psa, orijen jest wysokobiałkowy, z tego co pamiętam na innym forum była kiedyś dziewczyna, której pies łupieżem reagował na zbyt dużą ilość białka w karmie i kurczaka (choć poza łupieżem miał chyba też jakieś inne objawy, ale nie pamiętam)
Zapisane

zaba14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3749
  • Mikuś na zawsze w pamięci [*] 27.05.08
    • WWW
Odp: Pomoc w wyborze karmy.
« Odpowiedź #13 : 2010-05-15, 09:53 »
chamstii wiem że jest wysokobiałkowy, ale suka mi się rozwija więc białko wydaje się dobre, poza tym wiele ludzi bullowatych karmi swoje psy własnie orijenem i psy nie mają problemu z łupieżem a to rasa dość alergiczna tak mi się wydaje ... zobaczymy.. jak coś to się zmieni ;) przy każdej karmie trzeba uważać .. każdy pies reaguje inaczej ;)
Zapisane
Możemy ocenić serce człowieka po tym, jak traktuje zwierzęta- Immanuel Kant

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Pomoc w wyborze karmy.
« Odpowiedź #14 : 2010-05-15, 16:01 »
owszem, po prostu piszę, żebyś była na to uważna, bo może się tak zdarzyć ;) nie mówię, że musi, i wręcz mam nadzieję, że problemu nie będzie :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Pomoc w wyborze karmy.
« Odpowiedz #14 : 2010-05-15, 16:01 »

zaba14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3749
  • Mikuś na zawsze w pamięci [*] 27.05.08
    • WWW
Odp: Pomoc w wyborze karmy.
« Odpowiedź #15 : 2010-05-15, 17:08 »
chamsti rozumie ;) nie pisałam posta z jakimiś wyrzutami do ciebie ;) wiadomo po każdej karmie psy mogą mieć jakieś dolegliwości .. no zresztą zobaczymy .. ;) jak coś to będziemy szukac dalej albo wrócę do royalu bo po nim nic nie było a przede wszystkim jest tańszy ..
Zapisane
Możemy ocenić serce człowieka po tym, jak traktuje zwierzęta- Immanuel Kant

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Pomoc w wyborze karmy.
« Odpowiedź #16 : 2010-05-15, 18:46 »
znalazłam dwie karmy josera, które są bardzo różne jakościowo (purina też ma 3 karmy, zaczynając od taniego friskiesa, który jest porównywalny do pedigree, a koncząc na pro plan, który jest na prawdę dobrą karmą)
http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/josera/59123
http://www.abckarma.pl/o/2375/josera+pro+dog+10kg.html

Ta pierwsza jest moim zdaniem porównywalna do boscha. Również opiera się na mączkach, niestety nie ma dokładnie napisane w % ile czego jest. Drugą karmę odradzam z całego serca. Głównym składnikiem są zboża, teoretycznie ma w składzie "mięso i produkty uboczne przemysłu mięsnego", ale jestem niemalże pewna, że z mięsem ma to niewiele wspólnego, produkty uboczne to wszelkie rogi, kopyta, skóry itp.
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Pomoc w wyborze karmy.
« Odpowiedź #17 : 2010-05-15, 19:18 »
Cena tej drugiej wszystko wyjaśnia... To nie może być nic porządnego :/

Purina Pro Plan jest jak najbardziej ok, przeciwnie, niż Purina Dog Chow...
Zapisane
IBDG Wrocław

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Pomoc w wyborze karmy.
« Odpowiedź #18 : 2010-05-15, 20:32 »
Dog chow jest pośrednikiem między pro planem a friskiesem, więc i tak nie jest najgorszą z purinowych karm ;)

Wiem, że cena na pierwszy rzut oka pokazuje, ze karma ta nie jest dobra, ale wolę uniknąć nieporozumień, że jakiemuś psu karma ta zaszkodziła, a właściciel kupił ją, bo ktoś na forum polecał tą firmę ;) Swoją drogą o ile dobrze pamiętam pedigree jest z tego samego koncernu co Royal (ale pewna nie jestem, a sprawdzać teraz mi się nie chce :P)
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Pomoc w wyborze karmy.
« Odpowiedź #19 : 2010-05-15, 21:25 »
Kurczę,to może nie jest ta josera? - sąsiadka która kupuje tę karmę płaci ponad 150 zł / niestety,nie wiem za ile kg ale się dowiem / i mówiła że jest to karma która do niedawna była zarezerwowana dla hodowców ....
cóż,muszę się pofatygować i zobaczyć tę karmę osobiście / opakowanie / i dopiero wtedy się dowiem z czym mam do czynienia - problem w tym że za tą karmą moja mama stoi murem i jakby się okazało że jednak nie jest najlepsza to nie będę miał łatwej przeprawy ... :roll:

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Pomoc w wyborze karmy.
« Odpowiedź #20 : 2010-05-15, 21:51 »
Lis: ta pierwsza josera kosztuje niespełna 150zł/15kg, wiec to może być to, a różnica w cenie może wynikać ze sklepu, w którym Twoja sąsiadka kupuje ;) Dla pewności możesz poprosić np o zdjęcie opakowania i znaleźć ją w inernecie,w tedy będziesz miał pewność czy to to co ja znalazłam, czy coś jeszcze innego ;)

Jeszcze co do karm stosowanych przez hodowców - z jednej strony często mają oni duże zniżki, z drugiej jednak wyżywienie kilku czy nawet kilkunastu psów to zdecydowanie większy koszt niż wyżywienie jednego pupila, tak więc nie koniecznie wybierają oni te najlepsze, najdroższe karmy. Bywa też tak, że wybierają karmy dobre, które są zdecydowanie tańsze od tych z najwyższej półki. Choć oczywiście to zależy od danego hodowcy, jego zarobków, podejścia do zwierząt itp. I bynajmniej nie potępiam tych, którzy karmią psy karmami z nienajwyższej półki, bo doskonale zdaję sobie sprawę, że nie zawsze jest to możliwe.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Pomoc w wyborze karmy.
« Odpowiedz #20 : 2010-05-15, 21:51 »

tauzen

  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Pomoc w wyborze karmy.
« Odpowiedź #21 : 2010-06-01, 09:40 »
Witam, powiedzcie mi więc czy pies karmiony np pedegree będzie chorował, zle będzie ta karma wpływała na jego rozwój? Czytam tu wypowiedzi i wyciągnąłem wnioski takie że pies karmiony marketowym jedzeniem jakim jest np pedegree to nie przeżyje roku albo conajmniej to dla jego rozwoju to wręcz tortura. Przez ok 10 lat mój owczarek szkocki na suchej karmie pedegree żyje choć również dostaje pokarm przyżądzany przeze mnie i nie wydaje mi się by był niedożywiony, by chorował. Jest pięknym zdrowym psem
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Pomoc w wyborze karmy.
« Odpowiedź #22 : 2010-06-01, 12:16 »
co nie zmienia faktu, ze karmisz go gownem. Czlowiek zywiacy sie tylko i wylacznie zupkami w proszku tez bedzie zyl.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Pomoc w wyborze karmy.
« Odpowiedź #23 : 2010-06-04, 16:26 »
Słyszeliście coś o karmie Bento Kronen? - ponoć lepsza niż Royal,nie ma konserwantów i mączki - tylko jakoś tania bo od 10 zł w górę / jagnięcina / wołowina z ryżem i z rybą lub drobiowa,droższa / - sprzedawca bardzo zachwalał ale wiadomo jak to jest,każdy swój produkt chwali ;) - ponoć tylko jego sklep to sprzedaje ;)
Ach,ślepota ze mnie ... widzę już wyżej że jej nie polecacie.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Pomoc w wyborze karmy.
« Odpowiedź #24 : 2010-06-04, 18:47 »
Lis, nie polecamy Bento Kronen Happy Life, samo Bento Kronen jest ok, Toffik potwierdza ;)
Zapisane
IBDG Wrocław

zaba14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3749
  • Mikuś na zawsze w pamięci [*] 27.05.08
    • WWW
Odp: Pomoc w wyborze karmy.
« Odpowiedź #25 : 2010-06-04, 22:34 »
od 10 złÇotych? mówisz o karmie na wage? W ogóle nie kupuj takiej karmy bo ona się wietrzeje :)
Zapisane
Możemy ocenić serce człowieka po tym, jak traktuje zwierzęta- Immanuel Kant

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Pomoc w wyborze karmy.
« Odpowiedź #26 : 2010-06-04, 22:38 »
Ok.12 zł z wołowiną,ryżem i rybą - w sumie pro filum też tyle kosztowała za 1 kg.

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Pomoc w wyborze karmy.
« Odpowiedź #27 : 2010-06-04, 23:38 »
Bento kronen ogólnie jest ok, tylko wypuścił na rynek jakąś taką gorszą linię - multi dinner/happy life (cos jak purina pro plan i dog chow). Cena 12zł/kg wygląda nieźle, kupując worek 15kg w krakvecie wychodzi 11zł/kg. Co do kupowania karmy na wagę - jeżeli jest dobrze przechowywana to co za problem? Jaka różnica, czy karma będzie leżeć w sklepie czy u nas w domu? Dla swojej kupuje z reguły worki 15kg, które starczają na około 2-2,5 miesiąca. Karma nie wietrzeje - jest przechowywana w szczelnym pojemniku. Kupowanie mniejszych opakowań jest totalnie nieopłacalne, bo płaci się o wiele więcej... A jeszcze co do wyboru karmy, to proponuję przyjrzeć się acanie - ma na prawdę dużo mięsa, jest bardzo dobra jakościowo, a wychodzi stosunkowo tanio, bo około 170zł za 18kg, czyli niecałe 10zł/kg.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Pomoc w wyborze karmy.
« Odpowiedz #27 : 2010-06-04, 23:38 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Pomoc w wyborze karmy.
« Odpowiedź #28 : 2010-06-05, 00:28 »
Ja kupuję zawsze karmę na wagę,niestety nie mam torby / kiedyś była ale ktoś ją przedarł i już się nie nadawała do użytku /,obecnie karma jest w szczelnie zamykanym pojemniku na 1 kg a jeśli kupuje się więcej to jest w woreczkach tak jak została zapakowana w sklepie i otwiera się ów woreczek dopiero wtedy gdy karma w pojemniczku się skończy i się dosypuje nową.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Pomoc w wyborze karmy.
« Odpowiedź #29 : 2010-06-05, 09:31 »
A ja Lisowi truję od niepamiętnych czasów, że kupowanie w zoologu na wagę jest nieekonomiczne... Ja kupuję tylko dużo opakowania, do których w dodatku zwykle jest jakis gratis, np. duży pojemnik na karmę (albo drugi taki sam worek, jak do 12 kg Profilum dostałam już chyba 3 razy). Czasem jeszcze trochę próbek dołożą. Wtedy karma wychodzi naprawdę tanio, a pies je porządne chrupki. Za kuriera nie płacę, bo karma kosztuje sporo ponad 100 zł, a od takiej kwoty zwykle sklep pokrywa koszty przesyłki. Otwieram worek, przesypuję część do mniejszych pojemników (np. po lodach), żeby była pod ręką, a resztę szczelnie zamykam w wiadrze (pozostawiam w foliowym opakowaniu). Fakt, że część karmy dostaje Maczek mamy, ale przecież, jeśli jest obawa o zbyt długie 'zaleganie', można dogadać się z sąsiadką cz znajomą. Albo samemu pomóc pieskowi... :lol: ;p
Zapisane
IBDG Wrocław
Strony: [1] 2 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.126 sekund z 29 zapytaniami.