Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: dziwny osad na roslinach  (Przeczytany 4130 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

danielek8800

  • Gość
dziwny osad na roslinach
« : 2005-02-13, 19:27 »
witam wszystkich mam wielka prosbe jak by mi ktos mogl doradzic gdyz kupilem sobie akwarium 120l z pokrywa w ktorej zamontowane zostaly zwykle swietlowki 18W dwie. mam zywe roslinki i na nich tworzy sie bardzo duzo takiego czarnego czegos to chyba glony na kamieniach zreszta tez . i jak wlasnie bylem w sklepach zoologicznych to w kazdym mi mowili cos innego ale najczesciej ze mam zle oswietlenie.i mam prosbe do kogos kto sie zna na tym i jest w stanie mi pomoc. dowiedzialem sie ze powinienem kupic jakies specjalne swietlowki za ponad 50zl w sumie:/- i nie wiem czy to pomoze czy nie a nie stac mnie na ryzykowanie i wydanie tylku pieniedzy i mialoby nie pomoc
z gory wielkie dzieki za pomoc i pozdrawiam!!!!!!!! :chomik:
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
dziwny osad na roslinach
« Odpowiedź #1 : 2005-02-13, 21:19 »
W sklepie mają racje, ale nie do końca.
Nie musisz kupować świetlówek tylko wydłużyć czas oświetlania - 12 -14 godzin
Ten osad to okrzemki - brunatne glony, które tworzą się przy zbyt małym oświetleniu.

Jednak rośliny będą Ci lepiej rosły jak zmienisz świetlówki ze zwykłych na Philipsa - natural light i floral, ewentualnie aquarelle - kosztują około 25 zł w sklepie - w akwarystycznym nie kupuj bo zdzierają.

Zwykła świetlówka ma  głównie widmo niebieskie, więc czasem zawodzi.
Sama na początku takich używałam i teraz mam floral, jestem z niej dużo bardziej zadowolona, a i żywotność ma lepszą.
Zapisane

danielek8800

  • Gość
dziwny osad na roslinach
« Odpowiedź #2 : 2005-02-14, 15:01 »
wielkie dzieki:*
 ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

dziwny osad na roslinach
« Odpowiedz #2 : 2005-02-14, 15:01 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.043 sekund z 29 zapytaniami.