Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: PRoblem z kobyłą .... poważny ...  (Przeczytany 3521 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
PRoblem z kobyłą .... poważny ...
« : 2009-11-11, 15:27 »
Otóż prawdopoonie będę pomagać koleżance przy jednej kobyle,  6 latka, od 3 lat soi sama. Ma wszystkich w du ... i w poważaniu. Cały problem właśnie na tym polega, że przy pracy z ziemi jest dosyć nie obliczalna i nie zachowuje się jak inne konie na wydawane komendy. Nie reaguje na odganianie. Dzisiaj na lonży np skoczyła na mnie, przewróciła i przeskoczyła nade mną , ponoć gdzieś zahaczyła mnie kopytem, ale ja tego nie czułam ... Nie idzie jej wyszczotkować, bo się rzuca i wierci, nie idzie jej przywiązać bo zrywa kantar i uwiąz , natomiast pod siodłem nie ma z nią jakiś większych problemów ... Nie bardzo wiem jak z tym koniem zacząć pracować ... koleżanke (która pracuje z nią 2 - 3 lata akceptuje i toleruje aczkolwiek też różnie się z nią obchodzi).
Macie jakieś pomysły ? Probowałam robić Montyego to też się rzucała ....
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)

tita

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5
  • Kary
Odp: PRoblem z kobyłą .... poważny ...
« Odpowiedź #1 : 2009-12-04, 15:40 »
Hmm... :/ Może technika join-up? Przy takiej klaczy jest to niebezpieczne ale może jakoś się uda? Na pewno warto spróbować. Naprawdę radzę uważać.  :|
Zapisane
W kopytach siła,
W grzywie wiatr,
A w sercu wiara ...

:]

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
Odp: PRoblem z kobyłą .... poważny ...
« Odpowiedź #2 : 2009-12-09, 13:09 »
Generalnie stało się tak, że do kobyły przyjeżdża chłopak, który ją ustawia i będzie ustawiać, póki kobyła nie stanie się bezpieczna...
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)

Forum Zwierzaki

Odp: PRoblem z kobyłą .... poważny ...
« Odpowiedz #2 : 2009-12-09, 13:09 »

Sudolineczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3274
  • przyszły technik weterynarii :)
Odp: PRoblem z kobyłą .... poważny ...
« Odpowiedź #3 : 2009-12-17, 19:25 »
ja bym probowala 7 games moze zajac to duzo czasu , ale potrzeba cierpliwosci nic nie moze silowanie sie z koniem tylko budoa wspolnych wiezi i relacji, ona musi zaczac chciec wspolpracowac ;)
Zapisane

"Tu chodzi właśnie o to By być wokół tych, co są cenniejsi niż złoto"



http://www.krolewskidwor.pl/pseudohodowle.htm
PRZECZYTAJ KONIECZNIE JEŻELI NIE ZNASZ WARTOŚCI RODOWODU !
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.072 sekund z 26 zapytaniami.