Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Psy rasowe za darmo!!!  (Przeczytany 8025 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

EWASARA

  • Gość
Psy rasowe za darmo!!!
« : 2004-02-08, 22:33 »
Strasznie mnie wnerwiają ludzie piszący że z dobroci serca przygarną pieska ras :york ,labki i inne teraz popularne rasy .Kto tu komu robi łaskę .Ja się nie dziwię adopcją rasowych piechów ale tych które szukają domu i są ogłoszenia.Ale jak ktoś pisze że chce piesa za darmo który kosztuje 1000 zł praktycznie kundel a rasowyok.2500 .to ludzie chyba z choinek pospadali .A jeszcze może ktoś chciałby mi takiego pieska ofiarować to już śmiechy.Może jeszcze willę i samochód do pieska dożucić?
Zapisane

anneri

  • Gość
Psy rasowe za darmo!!!
« Odpowiedź #1 : 2004-02-08, 23:25 »
Ludzie lubia sie ludzic...nic na to nie poradzimy. Ja jakos nie moge uwierzyc ze gdzies tam czeka na mnie wymarzony pies i dostane go za darmo i moim jedynym "wysilkiem" bedzie zamieszczenie ogloszenia tu lub tam :roll:
Zapisane

Johny

  • Gość
Psy rasowe za darmo!!!
« Odpowiedź #2 : 2004-02-08, 23:52 »
Ta dobroć może być udawana,rasowy,albo pseudorasowy pies może trafić w ten sposób na rozmnażacza,dostanie psa za darmo,a otworzy fabrykę szczeniąt
Zapisane

Forum Zwierzaki

Psy rasowe za darmo!!!
« Odpowiedz #2 : 2004-02-08, 23:52 »

Emilka

  • Gość
Psy rasowe za darmo!!!
« Odpowiedź #3 : 2004-02-09, 14:29 »
ale coraz czesniej ludzie oddaja za darmo zeczywiscie rasowe psy
Zapisane

olc!a

  • Gość
Psy rasowe za darmo!!!
« Odpowiedź #4 : 2004-02-09, 15:05 »
Heh mnie też wkurzają ogłoszenia typu: przyjmę szczeniaka RASOWEGO labradora/yorka/amstaffa etc. "Kto tu komu robi łaskę?" - dobre pytanie. Spoko, wziąć rasowego psa z ogłoszenia, ale przepraszam bardzo, nigdzie nie słyszałam, żeby hodowcy obdarowywali szczeniakami pierwsze lepsze osoby bo 'ja od zawsze o takim marzyłam' albo 'no bo ja mam warunki, ale nie mam pieniędzy'. Ludzie po prostu starają się iść na łatwiznę :roll: A jak widzę w takim ogłoszeniu np. "jorka/yorkszire teriera" to już naprawdę nie wytrzymuję... Od razu widać, że ten ktoś się rasą wcale nie interesuje, obchodzi go tylko wygląd i to, że takie psiaki są modne... :grr: :twisted:
Zapisane

DorotaP

  • Gość
Psy rasowe za darmo!!!
« Odpowiedź #5 : 2004-02-09, 16:06 »
No pewnie - rasowy piesek MUSI kosztować...
A to że ktoś chce konkretnie wyglądającego psa który się podoba - no, to faktycznie nadmiar naiwności i samolubstwa...  :oops:  
A co mają zrobić ci których nie stać na to aby zapłacić za psa 2.000 zł ???
Zapisane

olc!a

  • Gość
Psy rasowe za darmo!!!
« Odpowiedź #6 : 2004-02-09, 16:17 »
Schroniska przepełnione, w serwisach typu 4lapy.info mnóstwo ogłoszeń o psiakach. Nie problem poszukać jakiegoś dla siebie. Ale zamieszczać ogłoszenie, że z dobrego serca przyjmę za darmo szczeniaka wartego 2.000 zł... :roll: :roll: Jeśli ktoś nie ma kasy na rasowca, to niech nie stawia warunków typu 'maksymalnie 3 miesiące' albo 'rasa taka a taka, umaszczenie takie a takie'...

Swego czasu sama zamieszczałam ogłoszenie w 4lapach i dogs.pl, ale jedynym  moim warunkiem było: spora sunia, wiek do 3 lat, nieagresywna w stosunku do kotów. Nie stać mnie na psa rasowego za 2.000 zł, więc spoko - mogę wziąć kundla. Nie przeszkadza mi to.
PeeS ostatecznie i tak pojechałam do schroniska ;)
Zapisane

Mlody

  • Gość
Psy rasowe za darmo!!!
« Odpowiedź #7 : 2004-02-09, 16:29 »
Jak sie nei ma kasy a sie chce rasowca dobrym wyjsciem jest wziasc pieska na prawach hodowlanych :)
Zapisane

Kira

  • Gość
Psy rasowe za darmo!!!
« Odpowiedź #8 : 2004-02-09, 17:26 »
Cytat: Mlody
Jak sie nei ma kasy a sie chce rasowca dobrym wyjsciem jest wziasc pieska na prawach hodowlanych :)

:) ja bym tak niemogla ..... w kazdej chwili moga ci go zabrać :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Psy rasowe za darmo!!!
« Odpowiedz #8 : 2004-02-09, 17:26 »

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Psy rasowe za darmo!!!
« Odpowiedź #9 : 2004-02-09, 17:31 »
Cytat: Mlody
Jak sie nei ma kasy a sie chce rasowca dobrym wyjsciem jest wziasc pieska na prawach hodowlanych :)


ja też bym tak nie mogła i nie chciała... jak ktoś nie ma kasy to nie lepiej zaczekać i uzbierać odpowiednią sumkę? :idea:
Zapisane

???

  • Gość
Psy rasowe za darmo!!!
« Odpowiedź #10 : 2004-02-09, 17:49 »
Jak kogoś nie stać kupić pieska za 2000 to czas pomyśleć o takim na jakiego mnie stać.Bardzo podobają mi się auta czerwone BMV I KONIECZNIE NOWE O JAK NAJMNIEJSZYM PRZEBIEGU NA LICZNIKU.Może ma ktoś do oddania byłabym bardzo wdzięczna. :lol:  :lol:  :lol: Ludzie dorośli a naiwni,nie stać kupić pieska a ktoś ma zrezygnować z zapłaty i to sporej.Hodowca po to rozmnaża pieski żeby zarobić i mam nadzieję że nie przysłania to dobra pieska .A te ogłoszenia to są wręcz dla k.....-Przyjmę pieska wyłącznie rasowego do 3 miesięcy ,nie koniecznie z rodowodem najlepiej yorka .Zgadzam się że jest coraz więcej ogłoszeń o rasowych pieskach,to proszę dawać domy tym piechom a nie wyprzedzać czasu i stawiać warunki jaki ma być .Można spokojnie wybrać cudo już bezdiomne.
Zapisane

ilia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1017
  • ...
Psy rasowe za darmo!!!
« Odpowiedź #11 : 2004-02-09, 18:04 »
Tacy już są ludzie, albo to objaw ich skąpości, albo nieświadomości cen, ale to drugie jest mało prawdopodobne :), więc za nich 8)
Zapisane
Now sacrifice your apples to Ryuuk!

EWASARA

  • Gość
Psy rasowe za darmo!!!
« Odpowiedź #12 : 2004-02-09, 18:33 »
Chyba to pierwsze ,może niewiedzą ile dokładnie piesek może akt.kosztować ale że jest drogi to napewno wiedzą skoro twierdzą że ich nie stać.
Zapisane

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
Psy rasowe za darmo!!!
« Odpowiedź #13 : 2004-02-09, 19:28 »
po co wogle takie ogloszenia  :twisted:
Zapisane

Mlody

  • Gość
Psy rasowe za darmo!!!
« Odpowiedź #14 : 2004-02-09, 19:52 »
Angevelinka,  to sie wszystko tak ustala z hodowca by nie zabral potem doga ;]
Zapisane

Forum Zwierzaki

Psy rasowe za darmo!!!
« Odpowiedz #14 : 2004-02-09, 19:52 »

ilia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1017
  • ...
Psy rasowe za darmo!!!
« Odpowiedź #15 : 2004-02-09, 20:07 »
nie wiem po co.....przyjmę yorka za darmo..co za ludzie daja te ogłoszenia??? :roll:
Zapisane
Now sacrifice your apples to Ryuuk!

Klaudia i Dino

  • *
  • Wiadomości: 96
Psy rasowe za darmo!!!
« Odpowiedź #16 : 2004-02-09, 20:31 »
Jak kogoś nie stać na psa,jak to ktoś tu napisał za 2000 zł.to proponuje udać się do najbliższego schroniska-tam są ładne psy,niekiedy nawet rasowe lub w "typie jakieś rasy".Kolejnym wyjściem jest zbierać pieniądze,umówić się z hodowcą na rozłożenie tej sumy na kilka rat lub po prostu kupić tzw.peta,czyli pieska rasowego,nie przeznaczonego do hodowli...
Zapisane

EWASARA

  • Gość
Psy rasowe za darmo!!!
« Odpowiedź #17 : 2004-02-09, 20:43 »
W obu przypadkach są to koszta.W schronisku ok.30-do 100zł.ja np. z miłą chęcią zapłaciłam schronisku za pieska bo dzięki temu dałam parę misek jedzonka innym pieskom ,dla mnie to dobry cel dla moich pieniędzy.A piesek jest naszym pupilkiem mimo że rasę nie bardzo można określić .Przynajmniej mogę pofantaziować :lol: .co do rasy.
Zapisane

ilia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1017
  • ...
Psy rasowe za darmo!!!
« Odpowiedź #18 : 2004-02-09, 20:52 »
EWASARA taki sam przypadek jak mój...mam psa razy bullmastiff albo bullmastiffopodobnej, ale najważniejsze ze jest:), zapłaciłąm za nigo 80 zł, ale za nic nie dałabym go nikomu...ale jeżeli pisze jakies posty z zapytaniem o mojego psa to poprotu pytam jak o bullka, bo jako tako to on ma cechy tego psa :), ale czy to ważne??
Zapisane
Now sacrifice your apples to Ryuuk!

Tafta

  • Gość
Psy rasowe za darmo!!!
« Odpowiedź #19 : 2004-02-09, 21:05 »
ja Was nie rozumiem,
coraz częściej spotykam ogłoszenia, że ktoś odda rasowego psa w dobre ręce, bo gdzieś tam wyjeżdża,
jest chory czy najzwyczajniej w świecie nie może sie już nim zajmować
w schroniskach też zdarzają się rasowce i to wcale nie tak rzadko jakby mogło się wydawać
ostatnio byłam u siebie w schronisku - kilka tatuowanych dalmatyńczyków, owczarek niemiecki, doberman
i w momencie kiedy tam przebywałam przywieźli ślicznego golden retrivera


a poza tym pytać chyba można, prawda?
najwyżej nie otrzyma sie odpowiedzi,

chcemy tolerancji - tolerujmy innych...
Zapisane

EWASARA

  • Gość
Psy rasowe za darmo!!!
« Odpowiedź #20 : 2004-02-09, 21:37 »
Zgadza się ,nie wiem czy czytałaś nasze posty ja pisałam że wystarczająco jest już bezdomnych piechów rasowych i kundli ,można sobie wybrać do koloru i wielkości.Ale nie ludziom nie chodzi o byle jakiego pieska tylko o te naj popularniejsze rasy i kosztowne .I to po to żeby je za darmo dostać  niby to z dobroci serca,wciskanie kitu.Jeśli chcę ofiarować dom pieskowi i mnie nie stać na kupno popularnej rasy to wybieram przyjaciela na moją kieszeń.Pytać można ale takie pytania to nawet dzieci wiedzą że się nie zadaje.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Psy rasowe za darmo!!!
« Odpowiedz #20 : 2004-02-09, 21:37 »

Tafta

  • Gość
Psy rasowe za darmo!!!
« Odpowiedź #21 : 2004-02-09, 21:56 »
czytałam i się z tymi opiniami właśnie nie zgadzam,

czasami zdarzają się okazje, że tak powiem

wystarczy poczytać kilka tematów i to chociażby na naszym forum w 'sprzedam, oddam',
np. Rodowodowa Bouvierka szuka nowego domu!!, Seter za darmo, bernardynka wawa, 2 ALASKANY Z RODOWODEM PILNIE DO ODDANIA! - i wiele innych
Zapisane

olc!a

  • Gość
Psy rasowe za darmo!!!
« Odpowiedź #22 : 2004-02-10, 16:06 »
Tak, ale ogłoszenia 'przygarnę rasowego' dotyczą prawie zawsze szczeniąt... Jak kogoś nie stać na psa, to niech poszuka w schroniskach rasopodobnego, a nie wyprzedza fakty... Lepiej dać żyjącemu już psiakowi nowy dom niż zamówić następny miot... :roll:
Zapisane

Nirvana

  • Gość
Psy rasowe za darmo!!!
« Odpowiedź #23 : 2004-02-10, 16:58 »
Ale ludzie tupet mają...
Nie mają forsy,to po co chcą psa?
Psie zarcie tez kosztuje i przybory itd.
Ja na szczęście mam forse(kupuje dobermana)
raz kiedyś poszłam do schroniska a tam prawie wszystkie
psy rasowe(przewaga owczarków).chciałam dobermana,
ale tylko jeden był i to agresywny(dlatego chyba 30zł kosztował)
jeszcze były sliczne mordki innych piesiów,ale
rodzice sie na dobka uparli i koniec.a jaka
bieda tam była(dalismy troche kaski dla piesiów)
nie mogłam patrzeć na smutne piesy i koty :( :cry:
Zapisane

anneri

  • Gość
Psy rasowe za darmo!!!
« Odpowiedź #24 : 2004-02-10, 21:26 »
Wlasnie chodzi o warunki jakie stawiaja ogloszeniodawcy....: wiek - mlody no bo szczeniak musi byc, jak rasowy piesek ma 4 msc to juz dla nich za stary  :?
Zapisane

EWASARA

  • Gość
Psy rasowe za darmo!!!
« Odpowiedź #25 : 2004-02-10, 21:41 »
Tafta ty chyba nie chcesz poprostu pojąć o co mi chodzi Olcia i Nirvana bardzo dobrze zrozumiały i napisały o co mi chodzi.Jest już masę rasowych piesów a nawet z bardzo dobrymi rodowodami do adopcji .Ale nie ludziom chodzi o to żeby dostać w prezęcie pieska  wartego ok.2000-1000zł,DO 3 MIESIĘCY za darmo bo nie stać ich na kupno.A teraz zastanówmy się czy jeśli nie stać nas na piesa z rodowodem  to czy będzie nas stać kupować karmy firmowe jednak bardzo drogie .Czy ta osoba ma na to warunki ,a może ograniczy się do karmienia najtańszą karmą ?I po piesku rasowym a jego cechy danej rasy diabli wzieli.
Zapisane

Tafta

  • Gość
Psy rasowe za darmo!!!
« Odpowiedź #26 : 2004-02-11, 00:28 »
a gdzie jest napisane, że psa rasowego trzeba karmić najdroższą karmą???
pies to pies - czy to kundel czy rasowiec trzeba mu zapewnić
odpowiednie warunki, w tym żarcie

poza tym rozumiem co do mnie mówisz i dziwię się,
bo bez sensu sobie problemy wynajdujesz i niepotrzebnie się bulwersujesz


niech sobie ludzie dają ogłoszenia,
przecież żyjemy w wolnym kraju -
najwyżej nie dostaną na nie odpowiedzi
Zapisane

Weronyka

  • Gość
Psy rasowe za darmo!!!
« Odpowiedź #27 : 2004-02-11, 12:00 »
Osób, które chcą psa rasowego za darmo, który ma maksymalnie 3 m-ce, kompletnie nie rozumiem. Ale nie mam nic przeciwko ogłoszeniom ludzi, którzy chcą pasa rasowego bez względu na wiek, bo niestać ich na zakup takiego psa, a mają warunki na trzymanie go. Wiecie co innego jest wydać 2000zł za psa od razu niż płacić np. 300zł m-cznie na jego utrzymanie. Fakt faktem, że mozna takie pieniądze uzbierać, ale co jeśli naprzykład rodzice na psa się zgadzają, zapewnią mu odpowiednie warunki, ale na zakup nie dadzą ani złotówki, a dzieciak sam na psa rasowego ( jego marzenie) bedzie zbierał 10 lat na psa, bo naprzykład jest na tyle inteligientny, że nichce zapełniać kieszeni pseudohodowców - a znam takie przypadki. Wtedy pozostaje adopcja psa i tacy ludzie pomagają psom, których ktoś inny już nie chce z takich czy innych powodów.  W taki sposób naprzykład mój kuzyn przygarnął 2 letnią syberiankę, którą poprzedni właściciele trzymali w małej szopie w całkowitych ciemnościach :grr:  Ale gdy ktoś chce szczeniaka rasowego za darmo to  :grr:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Psy rasowe za darmo!!!
« Odpowiedz #27 : 2004-02-11, 12:00 »

???

  • Gość
Psy rasowe za darmo!!!
« Odpowiedź #28 : 2004-02-11, 20:22 »
Ja właśnie cały czas o tym mówię .Psy które są do adopcji czy to stare czy nawet szczeniaki czy rasowe czy kundle ,jeśli są do adopcji polecam a nawet zachęcam.Ale jeżeli czytam teksty ogłoszeń np:przyjmę  Yorka ,najlepiej do 3 miesięcy nie koniecznie z rodowodem...te rasy jednak są rozchwytywane za kasę ,za darmo to chyba by się ludziska pozabijali.Czy ktoś słyszał  o oddaniu yorka za darmo,tak ja ale kobieta pisała że ktoś sobie żarty zrobił i pod tym adresem nikt nie ma pieska do oddania.Na warunkach hodowlanych to zupełnie inna sprawa ,bo i tak nowy właściciel ma jakieś zobowiązania wobec hodowcy.Ja też nie jestem za takim wyjściem ,ale nie odradzam innym.Życzę powodzenia w szukaniu igły w syogu siana.
Zapisane

magia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 853
Psy rasowe za darmo!!!
« Odpowiedź #29 : 2004-02-11, 21:24 »
Niektóży tu zachowują się tak jak by psy rasowe były tylko dla elity. Drogi pies droga karma wszystko najdroższe. To nic że psa można karmić surowym mięsem i to wcdale drogie nie jest. Zgadzam się że niektóży piszą ogłoszenia bez zastanowienia się. Ale fakt jest faktem że psy ras drogich są do oddania ( nawet szczenięta do 3 miesięcy :))
Zapisane
sorki za błędy...
www.gangolsena.za.pl
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.106 sekund z 28 zapytaniami.