Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: kotka po sterylizacji  (Przeczytany 11357 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lady

  • *
  • Wiadomości: 6
kotka po sterylizacji
« : 2008-10-26, 20:56 »
Witam bardzo serdecznie na forum, przejdę od razu do rzeczy. W piątek (24.10.) nasza kotka została poddana sterylizacji, było wszystko OK w sobotę już ładnie jadła załatwiła swoje potrzeby aż do czasu kiedy w niedziele rano podaliśmy jej SYNERGAL 250 mlg (podaliśmy jej 1/4 tabletki mieszając z wodą). Kotka po tej dawce zrobiła się senna przesła się bawic i straciła apetyt. Napiszcie proszę czy to normalne bo sie strasznie denerwujemy :(
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: kotka po sterylizacji
« Odpowiedź #1 : 2008-10-26, 21:07 »
1. ile wazy kotka
2. antybiotyk byl podawany wczesniej (zastrzyki PO sterylce)
3. Czy procz synergalu dostala cos jeszcze?
4. o ktorej dostala tabletke
5. ile czasu po podaniu minelo zanim stala sie senna.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

lady

  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: kotka po sterylizacji
« Odpowiedź #2 : 2008-10-26, 21:11 »
odp.
1. waży ok.3kg
2. chyba nie, chyba że podawał weterynarz ale nic nam nie mówił
3. nie
4. ok.11
5. jakieś 2 godz.po podaniu
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: kotka po sterylizacji
« Odpowiedz #2 : 2008-10-26, 21:11 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: kotka po sterylizacji
« Odpowiedź #3 : 2008-10-26, 21:39 »
Normalna dawka synergalu wynosi 12,5 mg/kg (tabletka na 20kg)- przy czym przy silnych infekcja itp. stosuje sie dawke podwojna (wieksza dawka przeduza czas trwania w przypadku synergalu) - wiec o przedawkowaniu raczej nie ma mowy.

reakcje allergiczna tez mozna wykluczyc (wystepuje nie pozniej niz pol godziny po podaniu leku - w przypadku lekow podawanych doustnie moze sie ten czas przedlyuzyc do godziny). no ii gdyby to byla reakcja alergiczna - to kot juz by nie zyl.

od zabiegu minely trzy dni - jest to mozna powiedziec taki czas, gdy wszystko najbardziej zaczyna bolec. I to jest najbardziej prawdopodobne.

Masz w domu pyralgine? Sprobuj kici podac 1/4 tabletki. (pyralgina - nic innego)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

lady

  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: kotka po sterylizacji
« Odpowiedź #4 : 2008-10-26, 21:47 »
OK, czyli to jest spowodowane bólem. Gbybym mogła to ten ból wzięła bym na siebie ale to jest nie możliwe. Bardzo Ci dziękuję za tak szybką odpowiedź bo odchodziłam juz od zmysłów. Zobaczę czy mam w domu pyralgine i jej podam. Pozdrawiam
Jescze raz dziękuję
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: kotka po sterylizacji
« Odpowiedź #5 : 2008-10-26, 21:54 »
w sumie dziwi mnie, ze wet nie dal nic przeciwbolowego do domu - bo wlasnie w tym trzecim/czwartym dniu jest najgorzej - potem juz z gorki.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

lady

  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: kotka po sterylizacji
« Odpowiedź #6 : 2008-10-26, 22:01 »
jak bym wiedziała że to dla kotki będzie taki ból to chyba bym się 100 razy zastanowiła przed tym zagiegiem, ale zapewniali nas że to rutynowy zabieg. Czyli mówisz ze najgorsze już prawie za nami...
Zapisane

lady

  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: kotka po sterylizacji
« Odpowiedź #7 : 2008-10-26, 22:08 »
mam jeszcze jedno pytanie kotka co jakis czas lize sobie rane co z tym zrobic, czy moze to doprowadzic do jakiejs infekcji alb rozwiazania szycia? 
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: kotka po sterylizacji
« Odpowiedź #8 : 2008-10-27, 21:00 »
jak bym wiedziała że to dla kotki będzie taki ból to chyba bym się 100 razy zastanowiła przed tym zagiegiem, ale zapewniali nas że to rutynowy zabieg. Czyli mówisz ze najgorsze już prawie za nami...
dobrze zrobiłas ze kotke wysterylizowałas, oszczedzi jej to cierpien na pryszłóść (choroby) i problemów związanych z rują
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: kotka po sterylizacji
« Odpowiedz #8 : 2008-10-27, 21:00 »

lady

  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: kotka po sterylizacji
« Odpowiedź #9 : 2008-10-31, 21:57 »
niestety moj ukochana Lady zasneła 28.10.nasze serca ogarnia straszny smutek, gniewi....
dlaczego tak sie stalo weterynarz na mowil ze wszystko jest ok
nie wiem jak mam sobie z tym poradzic:((((((((((
tak bardzo z Nia tesnie ;(
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: kotka po sterylizacji
« Odpowiedź #10 : 2008-10-31, 22:50 »
 :shock: nie wiem co powiedziec....
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.138 sekund z 28 zapytaniami.