Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Czemu gryzie kraty?  (Przeczytany 13431 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Darkizn

  • Gość
Czemu gryzie kraty?
« : 2006-12-06, 17:56 »
Czesc jestem Daria ! Mam króliczka miniaturke który bardzo lubi lizac :P Ale jak go zamkne w klatce to szarpie ząbkami ... :/ A ma wszystko sól, kolbe, pokarm, picie w poidelku, swój ulubiony słodycz i co najważniejsze jego ulubione biszkopciki ... :) Ale nie wiem jak zamkne klastke to tak jakos szarpie i jeszcze takie wirarze w tej klatce robi tak dziwnie skacze  :| Teraz to ja juz nie wiem :( POMOCY
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Czemu mój Królik jest taki :(
« Odpowiedź #1 : 2006-12-07, 13:21 »
proste - chce wyjsc...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Darkizn

  • Gość
Odp: Czemu mój Królik jest taki :(
« Odpowiedź #2 : 2006-12-07, 14:33 »
No tak ale on zawsze musi wyjsc...;/ nie moge go caly czas wypuszczac ... :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Czemu mój Królik jest taki :(
« Odpowiedz #2 : 2006-12-07, 14:33 »

ogryzek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4120
  • drugs are bad mkay? :>
    • WWW
Odp: Czemu mój Królik jest taki :(
« Odpowiedź #3 : 2006-12-07, 20:56 »
ehhh n iestety ale my się chyba znamy.....
królik potrzebuje bardzo częstego ruchu. Jeśli klatka jest wystarczająco duża możesz mu włożyć pileczke tenisową żeby za nią pobiegał (u niektóruch królików to zdaje egzamin)
Zapisane
nie interesuj się, nie pytaj się o nic! nie zgubimy się, nie zbłądzimy przecież..
l gg 3474439 l www.mamojestembaklazanem.fbl.pl

3.07-31.07 - w Kletnie ;)

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Czemu mój Królik jest taki :(
« Odpowiedź #4 : 2006-12-07, 21:06 »
pileczka tenisowa, czysta kartka z bloku zmieta w kulke (gazety odpadaja ze wzgledu na dzialanie toksyczne tuszu drukarskiego) A ogolnie to 1. zwiekszyc dawke ruchu 2. wywalic: sol, kolbe, biszkopty, WSZELKIE slodycze, a pokarm z ziaren zmienic na granulat.No i przede wszystkim krolik MUSI dostawac siano (Zawsze musi byc w klatce)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Czemu mój Królik jest taki :(
« Odpowiedź #5 : 2006-12-08, 14:31 »
A gdy królik jest poza klatką tez nalezy zapewnić mu zajęcia, bawić sie z nim.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Pira

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 740
  • <3
Odp: Czemu mój Królik jest taki :(
« Odpowiedź #6 : 2007-04-01, 18:03 »
ty...a ja się dziwiłam jak mój Tuptuś robił tak cały czas
hmmm... przecież ja go cały czas wypuszczałam itd.
bawiłam się...
Zapisane
Włosy me pochwycił wiatr. Dziesięć pięter i ciemność.

kira131

  • Gość
Odp: Czemu mój Królik jest taki :(
« Odpowiedź #7 : 2007-04-10, 08:45 »
Ehm ja mam wiekszy cyrk poijechalam na swieta wiec dalam moja kroliczyce babci bo ona tesh sie zna stalo sie ze kroliczyczka bedzie miala mlode :):) cieszylam siem ze hej :D aale.... gdy sie narodzily ( 3 ) to wszystkim po obrywala lebki :( dlaczego??? :(
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Czemu mój Królik jest taki :(
« Odpowiedź #8 : 2007-04-10, 11:44 »
Cytuj
gdy sie narodzily ( 3 ) to wszystkim po obrywala lebki Sad dlaczego??? Sad

Samica jesli ma mlode, musi byc w spokojnym miejscu i nie wolno jej w zaden sposob stresowac - nie wolno dotykac gniazda, a tym bardziej samych mlodych. Do klatki podchodzic powinno sie tylko i wylacznie zeby nakarmic i napoic krolika (raz, maks dwa dziennie) A sprzatanie to ostatecznosc - jesli nie dotrzymalas ktorejkolwiek z tych zasa, to nic dziwnego ze zabila mlode.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: Czemu mój Królik jest taki :(
« Odpowiedz #8 : 2007-04-10, 11:44 »

kira131

  • Gość
Odp: Czemu mój Królik jest taki :(
« Odpowiedź #9 : 2007-04-16, 09:27 »
Samica jesli ma mlode, musi byc w spokojnym miejscu i nie wolno jej w zaden sposob stresowac - nie wolno dotykac gniazda, a tym bardziej samych mlodych. Do klatki podchodzic powinno sie tylko i wylacznie zeby nakarmic i napoic krolika (raz, maks dwa dziennie) A sprzatanie to ostatecznosc - jesli nie dotrzymalas ktorejkolwiek z tych zasa, to nic dziwnego ze zabila mlode.

Nic z tych rzeczy wogole jej nie straszylam itd. ona tak poprostu specjalnie dla niej zrobilam ciche spokojne i nie strsujące miejsce i chcialam wlasnie dac im jedzonko zobaczylkam ze moja kroliczyca odgryzla im lby Wiec dlaczego??? :(
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Czemu mój Królik jest taki :(
« Odpowiedź #10 : 2007-04-16, 09:36 »
opisz mi dokladnie co sie dzialo z krolikiem na 3 dni przed porodem, -co ty robilas w stosunku do krolika itp. a postaram sie powiedziec ci dlaczego. Jeszcze tez wiek krolika by sie przydal i to jak dlugo u ciebie juz byla.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

kira131

  • Gość
Odp: Czemu mój Królik jest taki :(
« Odpowiedź #11 : 2007-04-18, 08:27 »
Moja kroliczyca jest jush troche stara 3 dni przed porodem byla spokojna nic sie nie dzialo siedziala sobie w gnazdku itd. babcia i ja tylko dawala jej zareloko. Jeszcze wczesniej gdy nie miala jeszcze miec małych to znaczy gdzieś 5 miesiecy temu lub wiecej , gryzla ,furczala uciekala nie dawala sie dotknąć a po drugie to wogole ja ją kiedyś dostałam ( to znaczy uratowalam mogla to wczesniej powiedziec) ....prawda....  ona byla u innego drugiego wlasciciela i chyba dlatego tak sie zachowywala mozliwe ze ja meczyl. slyszalam tylko ze puszczal ja do psa a ona uciekala itd. :/ nie wiem jush.A trzy dni przed byla spokojna. jest u mnie jush 1,5 lata A wczesniej miala innego wlasciciela az zal mowic ;(
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Czemu mój Królik jest taki :(
« Odpowiedź #12 : 2007-04-21, 19:25 »
Moja kroliczyca jest juŻ troche stara 3 dni przed porodem byla spokojna nic sie nie dzialo siedziala sobie w gnazdku itd. babcia i ja tylko dawala jej zareloko. Jeszcze wczesniej gdy nie miala jeszcze miec małych to znaczy gdzieś 5 miesiecy temu lub wiecej , gryzla ,furczala uciekala nie dawala sie dotknąć a po drugie to wogole ja ją kiedyś dostałam ( to znaczy uratowalam mogla to wczesniej powiedziec) ....prawda....  ona byla u innego drugiego wlasciciela i chyba dlatego tak sie zachowywala mozliwe ze ja meczyl. slyszalam tylko ze puszczal ja do psa a ona uciekala itd. :/ nie wiem juŻ.A trzy dni przed byla spokojna. jest u mnie juŻ 1,5 lata A wczesniej miala innego wlasciciela az zal mowic ;(

pisze siuę juŻ, a nie "jush" - cos takiego na forum drazni i jest tepoione.

i co wedlug ciebie oznacza "troche stara"
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

kira131

  • Gość
Odp: Czemu mój Królik jest taki :(
« Odpowiedź #13 : 2007-04-23, 09:36 »
2 lata ( p.s SORRY postaram sie tego nie pisac )
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Czemu mój Królik jest taki :(
« Odpowiedź #14 : 2007-04-23, 14:02 »
ma dwa lata i ty uwazasz ja za stara? wrecz przciwnie - jest w sile wieku - kroliki zyja 8 - 10 lat.

No i jeszcze pytanie - skoro masz tego krolika d pol roku, to w jaki sposob zaszedl w ciaze?
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: Czemu mój Królik jest taki :(
« Odpowiedz #14 : 2007-04-23, 14:02 »

Psiapsia

  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Czemu mój Królik jest taki :(
« Odpowiedź #15 : 2007-04-23, 16:50 »
Miałam bardzo dużo królików od 6 do 11(teraz mam 13) roku życia łącznie 329 królików i troszkę o nich wiem. Jak się nie mylę dość często wypuszczasz królika. To bardzo dobrze. Więc nie dziw się że tak się zachowuje gdy wkładasz go do małej klatki. Króliki kochają bieganie skakanie. I jak mówiłaś że dziwnie skacze. Głównie takie skakanie można zauważyć na dużej przestrzeni. To skakanie jest z radości a króliki lubią to. W ten sposób chce ci pokazać że chce się bawić. Najlepiszym rozwiązaniem będzie jak klatka przestanie być dla niego ,,karą" więc zostawiaj otworzoną i wkładaj TYLKO TAM jedzenie. Gdy królik po wygłupach zgłodnieje będzie tam SAM wchodził i to karą nie będzie (PAMIETAJ TYLKO ŻEBY ZA PIERWSZYMI RAZAMI NIE ZAMYKAĆ ZARAZ PO JEGO WEJŚCIU KLATKI BO BĘDZIE MYŚLEĆ ŻE TO ZASADZKA)
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Czemu mój Królik jest taki :(
« Odpowiedź #16 : 2007-04-23, 19:27 »
Cytuj
Miałam bardzo dużo królików od 6 do 11(teraz mam 13) roku życia łącznie 329 królików i troszkę o nich wiem.

psiapsia - liczba krolikow, ktore ponoc mialas zaprzecza temu bys miala na ich temat chocby szczatkowa wiedze. krolik zyje 8 - 10 lat - wiec cos tu jest nie halo.

Cytuj
(PAMIETAJ TYLKO ŻEBY ZA PIERWSZYMI RAZAMI NIE ZAMYKAĆ ZARAZ PO JEGO WEJŚCIU KLATKI BO BĘDZIE MYŚLEĆ ŻE TO ZASADZKA)

taaa jasne, a jak walniesz krolika za draanie, czy gryzienie to bedzie wiedzial ze tak nie wolno - dzieko, poczytaj choc troche....
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

kira131

  • Gość
Odp: Czemu mój Królik jest taki :(
« Odpowiedź #17 : 2007-04-25, 14:04 »
napisalam 2 lata ( sorry ona ma 4 serio. ) , bo moja babcia ma króliki i tez jednego mini i jak puścilam je na polanke w mojej babci ogródku to pożniej sie dowiedzialam ze jest w ciąży .

Zapisane

Akane

  • Gość
Odp: Czemu mój Królik jest taki :(
« Odpowiedź #18 : 2007-04-27, 22:32 »
Ale Iras Psiapsia miała na myśli że kiedy to ona miała od 6 do 11 lat to miała dużo królików :P . Przynajmniej ja to tak rozumiem :P A jak się mylę to mnie poprawcie....
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Czemu mój Królik jest taki :(
« Odpowiedź #19 : 2007-04-28, 07:27 »
Cytuj
Psiapsia miała na myśli że kiedy to ona miała od 6 do 11 lat to miała dużo królików

owszem - to miala na mysli - jednak zwroc uwage na to, ze w innym topiku napisala, ze bylo to 7 par, ktore non-stop sie rozmnazaly - swiadczy to albo, ze byl to chow na skory i mieso, albo totalna nieodpowiedzialnosc - fakt, faktem - psiapsia sie obnosi sie z tym, ze ona albo jej rodzice meczyli zwierzeta - a w tym nie ma nic do chwalenia sie.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Akane

  • Gość
Odp: Czemu mój Królik jest taki :(
« Odpowiedź #20 : 2007-04-28, 11:58 »
Ano chyba że. Nie pamiętam tego topika. Właśnie dziwnie, żeby mieć w ciągu 5 lat mieć 329 królów... A tak jeszcze co do wieku królika to wiecie że rekordzista miał aż 12 (albo 13 nie pamiętam dokładnie) lat. A królik koleżanki mojej siostry również dożył 12. Czyli prawie pobił rekord świata!!! Ta koleżanka twierdzi, że on tak długo żył dzięki miłości jaką go otaczano ;) .
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Czemu mój Królik jest taki :(
« Odpowiedz #20 : 2007-04-28, 11:58 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Czemu mój Królik jest taki :(
« Odpowiedź #21 : 2007-04-28, 17:48 »
Cytuj
A tak jeszcze co do wieku królika to wiecie że rekordzista miał aż 12 (albo 13 nie pamiętam dokładnie) lat.

to nie byl rekordzista - sama bylam przy kastracji z powodu nowotworu jader - nie wiem czy on wciaz zyje, jednak w momencie kastracji mial ponad 14 lat (zabieg jak najbardziej przezyl)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Akane

  • Gość
Odp: Czemu mój Królik jest taki :(
« Odpowiedź #22 : 2007-04-28, 22:49 »
Wow! 14 lat? Chyba nawet niewiele psów dożywa takiego wieku...(nie znam sie za bardzo na psach, ale tak mi się wydaje, słyszałam że np. dogi żyją ok. 7 lat, a ten królas 2x dłużej żyje ;) ) A tylko tak słyszałam że ten króliczek rekordzista tyle miał ale może to jakieś stare dane.
Zapisane

kira131

  • Gość
Odp: Czemu mój Królik jest taki :(
« Odpowiedź #23 : 2007-04-29, 13:54 »
Iras dowiedziałam się teraz.... bo moja bacia mieszka na wsi i gdy moja króliczyczka miała młode a mysz zrobiła sobie gniazdo w jej gnioeździe pozagryzała młode ( króliczyca miała 4 małe, tylko jedno się uratowało ) mam pytanko do jakiego czasu króliczek bedzie pił mleko matki i kiedy mogę odebrać go od niej ???

« Ostatnia zmiana: 2007-04-30, 07:39 autor kira131 »
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Czemu mój Królik jest taki :(
« Odpowiedź #24 : 2007-04-29, 19:12 »
no to jest przyczyna...

co do odstawienia - nie wczesniej niz gdy krolik bedzie mial 8 tygodni.

akane - co do psow - to zalezy od psa. bardzo duzo zalezy tez od wielkosci psa - np. file zyja 8-10 lat, srednia zycia natomiast ui jamnika to 15. zdarzaja sie tez psy ktore do 20 dozyja - chociaz czesto to nie jest.

ps. kira - zmniejsz obrazek.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

kira131

  • Gość
Odp: Czemu mój Królik jest taki :(
« Odpowiedź #25 : 2007-04-30, 07:40 »
a do jakiego czasu będzie pił mleko m,atki ??
Zapisane

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Czemu mój Królik jest taki :(
« Odpowiedź #26 : 2007-04-30, 22:56 »
Chyba gdzieś powyżej 8 tygodnia, czy jakoś tak.
Mój królas jak chce wyjść z klatki lub zwrócić na sieibe uwagę to rzuca michą albo gryzie kratki ;P
Zapisane
Podpis bez przekazu.

[Mika]

  • Gość
Odp: Czemu mój Królik jest taki :(
« Odpowiedź #27 : 2007-05-05, 15:31 »
Ooo Kira na tym Forum a to będzie zabawa :D och jeszcze do tego ma już upomnienie no <lol> :)
A jaką Karmę :D:D Nie no jak zwykle :P

Hehe

Acha mam problem z moim królikiem no troche sie znam na krolikach ale to co teraz robi to juz szaleństwo.
Jak go wypuszczam z klatki to zaczyna tak biegac ze prawie jak po scianie :D:D dla mojej siostry to jest smieszne ale mnie to niepokoi :(


Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Czemu mój Królik jest taki :(
« Odpowiedz #27 : 2007-05-05, 15:31 »

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Czemu mój Królik jest taki :(
« Odpowiedź #28 : 2007-05-06, 17:40 »
To znaczy że chce wejść na ścianę?
Zapisane
Podpis bez przekazu.

[Mika]

  • Gość
Odp: Czemu mój Królik jest taki :(
« Odpowiedź #29 : 2007-05-06, 17:43 »
Próbuje wskakiwać na ścianę ...
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.096 sekund z 32 zapytaniami.