Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 18 19 [20]   Do dołu

Autor Wątek: Wegetarianizm :)  (Przeczytany 93309 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #570 : 2009-08-14, 08:07 »
z kapusty włoskiej i rzecz jasna bez mięsa ;) wpadnij na obiad ;)
z dziką rozkoszą ;)

Kryzys był krótki ale o takiej mocy, że gołąbka już na talerzu miałam. Po chwili burzy myśli gołąbek wrócił do gara. Pierwszy raz chyba coś takiego mi się zdarzyło.
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

ogryzek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4120
  • drugs are bad mkay? :>
    • WWW
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #571 : 2009-09-05, 16:28 »
no, miałam napisać, ale zapomniałam: z dniem pierwszego września w życie weszło oficjalne, wakacyjne postanowienie o niejedzeniu mięsa. Musze powiedzieć, że cieszę się, że znowu wróciłam do wegetarianizmu, niby tylko 5 dni dzieli mnie od 'mięsożernej przeszłości', a jednak już czuję się... lepiej? :)
Zapisane
nie interesuj się, nie pytaj się o nic! nie zgubimy się, nie zbłądzimy przecież..
l gg 3474439 l www.mamojestembaklazanem.fbl.pl

3.07-31.07 - w Kletnie ;)

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #572 : 2009-09-05, 21:23 »
a ja dziś miałam lazanię bez mięsa oczywiście, brokuł, kalafior :roll:

niestety muszę przyznać że niekiedy mam taki kryzys jak Fatty, a na obozie w Bieszczadach musiałam jeść potrawy z mięsem bo inaczej bom nic innego na obiad nie dostała :/ i to dosłownie bo sami sobie robiliśmy jak najtańszym kosztem i na obiad np. był ryż z sosem z woreczka... ale  chleba z mięsem (pasztet) nie ruszyłam...

teraz mi trochę ryż obrzydł...
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedz #572 : 2009-09-05, 21:23 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #573 : 2009-09-05, 21:45 »
"bo inaczej nic bym nie jadła"...
najbardziej nieuzasadniona wymówka jaka znam :/
to czy coś jesz czy nie zależy od ciebie i tylko od ciebie. jeśli jedziesz na wyjazd na którym nie ma co liczyć na normalne jedzenie to się zabiera zapasy. a sosy z woreczka też są w wersjach bezmięsnych, choć wszystkie są chemiczne.

kurcze, i potem takie osoby podjada jace rybki czy tez jedzące sosiki na wołowinie bo mamusia zrobiła albo jedzące potrawy mięsne "bo inaczej coś tam" nazywają się wegetarianami i psują obraz innym. a potem dziwią się czemu słyszą teksty "ale tam prawie nie ma mięsa" lub "to nie mięso, to kura" :P


żeby nie było - nie mam nic przeciw osobom które starają się nie jeść mięsa czy tez takim które je po prostu ograniczają, ale jeśli ktoś mięso podjada, podjada zupki na kościach czy sosy na wywarach to nie jest wegetarianinem. a szczególnie niech pozbędzie się hipokryzji względem samego siebie i niech samego siebie nie okłamuje. rozwiązania sa zawsze, kwestia chęci.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

ogryzek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4120
  • drugs are bad mkay? :>
    • WWW
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #574 : 2009-09-06, 15:10 »
a potem dziwią się czemu słyszą teksty "ale tam prawie nie ma mięsa" lub "to nie mięso, to kura" :P

dokładnie wczorajsza sytuacja: to spaghetti jest z mięsem, ale jest go tam bardzo mało, praktycznie w ogóle go tam nie ma :lol:
Zapisane
nie interesuj się, nie pytaj się o nic! nie zgubimy się, nie zbłądzimy przecież..
l gg 3474439 l www.mamojestembaklazanem.fbl.pl

3.07-31.07 - w Kletnie ;)

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #575 : 2009-09-13, 00:20 »
Dieta wpływa na zapach ciała

Dieta wpływa na zapach ciała człowieka. Naukowcy z czeskiego uniwersytetu Karola w Pradze odkryli, że ciała wegetarian wydzielają nieco inny zapach, niż ciała osób, w których diecie występuje mięso.
Kobiety proszone o ocenienie próbek zapachowych pobranych od mężczyzn mięsożernych oraz wielbicieli sałatek zgodnie uznały, że ciała panów stosujących dietę wegetariańską pachną znacznie przyjemniej.


http://wiadomosci.onet.pl/2041667,69,dieta_wplywa_na_zapach_ciala,item.html
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #576 : 2009-09-13, 00:36 »
Nawet to po zwierzakach można ocenić. xD
Np. króliki ładnie pachną z natury, a psy brzydko.
W pewnym sensie, bo dla psów szambo to raj. :D
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #577 : 2009-09-13, 09:19 »
W pewnym sensie, bo dla psów szambo to raj. :D
nie generalizuj :P Gimcia chętnie by się w czymś śmierdzącym wytarzał, ale Charlie-czyścioch brzydziłby się :P
O ile nie jest mokry(i się nie wytarza w jakiejś "perfumie" ) źle nie pachnie ;p
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #578 : 2009-09-13, 13:39 »
To widocznie psy też swoje gusta mają co do zapachów. xD
Bo do jedzenia raczej na pewno mają. xP

Zapisane
Podpis bez przekazu.

Forum Zwierzaki

Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedz #578 : 2009-09-13, 13:39 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #579 : 2009-09-13, 13:47 »
no cóż, dojrzałam to nim odkryli to naukowcy :P

ale trzeba tez dodać, ze nie tylko ładniej się pachnie będąc wege ale też ma się bardziej wyczulone zmysły, więc i na ten aspekt trzeba uwagę zwrócić ;)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #580 : 2010-01-05, 22:13 »
Ostatnio moja koleżanka stwierdziła, że brak mięsa w menu skutkuje u mnie stałym brakiem energii... jako, że zna mnie od niedawna nie chce wierzyć, że to nie wina diety a osobowości(Kłapouch z puchatka) ;p
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Stworek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 30
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #581 : 2010-01-13, 18:25 »
Śniadanie: Danio, mleko z płatkami, chleb z masłem, serem, serkiem, dżemem, keczupem itd.
Obiad: Zupy, tzw. dania "ciaściane tj. pierogi, kluski etc."
Kolacja: Cukierki!

A co do zapachu; a koty? Przecież żrą mięcho, a nie śmierdzą.  ;p
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #582 : 2010-01-14, 21:17 »
A co do zapachu; a koty? Przecież żrą mięcho, a nie śmierdzą.  ;p
ty mojej starek kotki nie wąchałaś O.o -.-

te cukierki to najlepsze :P

no cóż, niestety moja dieta jest dość uboga :( chleb (raczej bułki) z nabiałem, dżemami, warzywami, zupy rzadko, oboad to ziemniaki i sałatka, tak jak wyżej cos z ciasta, kolację raczej nie jadam, jak coś to chleb, ale zazwyczaj owoce, jogurty
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #583 : 2010-01-17, 09:51 »
Śniadanie: Danio, mleko z płatkami, chleb z masłem, serem, serkiem, dżemem, keczupem itd.
Obiad: Zupy, tzw. dania "ciaściane tj. pierogi, kluski etc."
Kolacja: Cukierki!

a "żywe" zarcie gdzie? :> (żywe = surowe owoce, warzywa) . Mączno słodki system odżywiania jest smaczny, ale Twój organizm chce czasem trochę innego papu :P

Cytuj
no cóż, niestety moja dieta jest dość uboga
dobrze jest, czasem chrupnij coś strączkowego, czasem ryż, kaszę jakąś?

Ja w zasadzie menu też mam raczej jednostajne- uwielbiam cieciorkę, ryże, soczewicę, makaron pełnoziarnisty i surówki : moje odżywianie to wszelkie wariacje na te tematy + spore ilości bananów ;) :niom:

Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

ogryzek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4120
  • drugs are bad mkay? :>
    • WWW
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #584 : 2010-01-19, 12:36 »
ja generalnie wszystko co ma w sobie owoce pochłaniam w wielkich ilościach :P
Zapisane
nie interesuj się, nie pytaj się o nic! nie zgubimy się, nie zbłądzimy przecież..
l gg 3474439 l www.mamojestembaklazanem.fbl.pl

3.07-31.07 - w Kletnie ;)

Forum Zwierzaki

Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedz #584 : 2010-01-19, 12:36 »

Stworek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 30
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #585 : 2010-01-19, 17:00 »
a "żywe" zarcie gdzie? :> (żywe = surowe owoce, warzywa) . Mączno słodki system odżywiania jest smaczny, ale Twój organizm chce czasem trochę innego papu :P
dobrze jest, czasem chrupnij coś strączkowego, czasem ryż, kaszę jakąś?

Ja w zasadzie menu też mam raczej jednostajne- uwielbiam cieciorkę, ryże, soczewicę, makaron pełnoziarnisty i surówki : moje odżywianie to wszelkie wariacje na te tematy + spore ilości bananów ;) :niom:

To aktualny plan zimowy. Nie kupuję w sklepie warzyw, bo nie mają smaku, a ze znakiem "Poznaj dobrą żywność" jeszcze się nie zetknęłam, a nie chcę jeść plastikowych owoców. Znaczy - mam zapas jabłek i gruszek w pudle, bo tata niedawno przywiózł. Warzywa i owoce wprost uwielbiam, ale jem ze swojego ogródka. Ryż jem często, kaszę trochę rzadziej. Raczej gdy mnie choróbsko dorwie.
Zapisane

ogryzek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4120
  • drugs are bad mkay? :>
    • WWW
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #586 : 2010-02-12, 20:06 »
a ja muszę się pochwalić, że ostatnio już całkowicie (a przy tym nieświadomie) ograniczam się do owoców i warzyw (nooo, z drobnymi wyjątkami ;)) a w sklepach nie kupuję zwykłego jedzenia tylko namiętnie sprawdzam zawartość witamin, kalorii, węglowodanów, białka i takich pierdół. No, oczywiście efekty widać od razu, chociażby na mniejszych problemach ze wstawaniem czy samopoczuciem w ciągu dnia ;)
Zapisane
nie interesuj się, nie pytaj się o nic! nie zgubimy się, nie zbłądzimy przecież..
l gg 3474439 l www.mamojestembaklazanem.fbl.pl

3.07-31.07 - w Kletnie ;)

Kamil

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 40
  • Technik weterynarii w toku nauczania-2 rok ;)
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #587 : 2010-05-09, 21:27 »
31.10..2009 r. zjadłem ostatni mięsny posiłek. I nie żałuję tej decyzji.
Ale pytania innych o to co jem są denerwujące  ;p
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #588 : 2010-05-29, 09:38 »
31.10..2009 r. zjadłem ostatni mięsny posiłek. I nie żałuję tej decyzji.
Ale pytania innych o to co jem są denerwujące  ;p
Absolutnie się tym nie przejmuj. Ważne jest, że postępujesz zgodnie ze swoimi zasadami moralnymi.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #589 : 2010-07-25, 19:14 »
Hmm ... na psim forum którego nazwa jest tu zakazana spotkałem się z takim stwierdzeniem że osoby nie jedzące mięsa nie powinny posiadać zwierząt mięsożernych ( min.psów ) bo o ile człowiek spożywa miesięcznie 3-4 kg mięsa ( dla przykładu ) to jego pies może w tym samym czasie zjadać nawet 30 kg mięsa ( to też przykład ) i taka osoba nie jedząca mięsa a kupująca je dla swoich zwierząt jest hipokrytą
co o tym myślicie?
ja uważam że różnica pomiędzy świadomym nie jedzeniem mięsa przez człowieka ( wegetarianizm ) a spożywaniem mięsa przez psa jest taka,że człowiek w przeciwieństwie do psa ma prawo świadomego wyboru a pies owego wyboru nie ma,on jest drapieżnikiem z natury,człowiek może sam decydować,co je i skąd to pochodzi.
może jeszcze opiszę to w innym temacie bo problem był szerszy a zaczął się od kwestii spożywania psiego mięsa.

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #590 : 2010-07-26, 07:33 »
Ja jestem hipokrytką: pies jest mięsożerny a i w rybich płatkach znajdą skorupiaki,mięczaki i resztki pochodzenia zwierzęcego.

Być może ideowo założenie jest dobre, na dobrze skomponowanej wege diecie zwierzaki mogą tryskać zdrowiem - ale ja nie jestem aż takim zapalonym wegusem: mój wegetarianizm ogranicza się do menu i nie kupowania  przedmiotów skórzanych, co sprawia, że jestem "pomiędzy" :P  Pomiędzy ponieważ zapaleni wege za wegetariankę mnie nie uważają, a dla mięsożerców jestem wege (czyli trawojadem)
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Forum Zwierzaki

Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedz #590 : 2010-07-26, 07:33 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #591 : 2010-08-06, 22:13 »
dobrze jest, czasem chrupnij coś strączkowego, czasem ryż, kaszę jakąś?
ryż niekiedy jem, tak samo kaszę, bo raczej na obiady się nie gotuje

ostatnio jadam tortille, placki kupowane, do tego surówka :)

w zasadzie wszystko co ma warzywa pochłaniam bez względu na smak :)

czy ktoś ma doświadczenie w hodowli kiełków??
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #592 : 2010-09-03, 14:23 »
Botanik na forum przyrodniczym założył taki oto temat: " Wegetarianie - czy czynią tylko zło dla przyrody ' jako odpowiedź na temat myśliwski - oto jego treść:

Cytuj
Przebywam na forum już od dłuższego czasu (trafiłem do niego przez znajomą ornitolożkę) i zastanawia mnie jedna sprawa dlaczego źle wypowiadacie się odnośnie interakcji człowiek-fauna, a nigdzie nie ma nawet wspomniane o brutalności i bezlitosności z jaką wegetarianie wszelkiej maści traktują florę. Przecież - podobno - kochacie przyrodę, a wegetarianie ćwiartując, siekając, smażąc, gotując żywcem poszczególne rośliny wykazują się okrucieństwem gorszym od czekistowskich oprawców. Jestem od lat mięsożercą oraz botanikiem. Sadziłem sporo roślin, tylko dla satysfakcji podglądania ich życia, a nie w zbrodniczych celach pokarmowych. Od razu zaznaczę, że nie mam nic do frutarian gdyż żywią się oni opadłym materiałem roślinnym. Jednak chcę postawić już pytanie, dlaczego atakując sposób zdobywania pokarmu zwierzęcego atakujecie z wielką zawziętością, a ignorujecie prawo Roślin do życia i samostanowienia o sobie?

http://forum.przyroda.org/topics4/wegetarianie-czy-czynia-tylko-zlo-dla-przyrody-vt13162.htm#357008

i artykuł o życiu rośli: http://wyborcza.pl/1,75476,8151919,Rozumne_zycie_roslin.html

jakie jest wasze zdanie? - czy wegetarianie kosztem zwierząt " mordują " rośliny? ... :mysli:
Strony: 1 ... 18 19 [20]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.102 sekund z 26 zapytaniami.