Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3 4 ... 8   Do dołu

Autor Wątek: (zmiana tytułu) Zagadki logiczne...  (Przeczytany 64519 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Ciekawa zagadka:]
« Odpowiedź #30 : 2006-01-29, 20:31 »
Alya - dawaj zagadki...

Cytuj
A to 3 to chyba, że matka była chirurgem?

to była poprawna odpowiedź...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
Odp: Ciekawa zagadka:]
« Odpowiedź #31 : 2006-01-29, 20:32 »
Cytuj
Szedł brat i siostra, mąż z żoną, znaleźli cztery jabłka pod jabłonią. Po jabłku sobie wzięli i jedno zostało, jak to się stało?

Cytuj
Co ma cztery nogi rano, dwie po południu, a trzy wieczorem? [duża metafora]

Cytuj
Syć mnie, a bedę żył, napój mnie, a umrę. Kim jestem?

Cytuj
Lekkie jak piórko, lecz nikt nie utrzyma go długo. Co to jest?

Cytuj
Dwa wielbłądy zwrócone są w przeciwnych kierunkach. Jeden stoi skierowany na wschód, a drugi ma zachód. Wielbłądy widzą siebie nawzajem bez odwracania się, a nawet bez obracania glowami. Jak to możliwe?

Cytuj
Czy ci z was, którzy wiedzą coś o katolicyzmie, orientują się może, czy Kościół katolicki pozwala mężczyźnie na poślubienie siostry wdowy po nim?

Cytuj
Mamy dwa pomieszczenia połączone dość długim korytarzem. Oba pomieszczenia są niewielkie - nie można się nawet wyprostować. Znajdujemy się w pierwszym pomieszczeniu, w którym są trzy włączniki. W drugim pomieszczeniu zwisa z sufitu żarówka. Możemy przejść z pierwszego pomieszczenia do drugiego, ale wrócić się nie możemy (np. drzwi się zamykają po przejściu i już nie otwierają).

Pytanie: W jaki sposób stwierdzić, który z 3 włączników włącza żarówkę, jeśli z pierwszego pomieszczenia nie widać, czy żarówka świeci się w drugim?

Cytuj
Pewien człowiek został postawiony przed sąd za spowodowanie śmierci wielu ludzi. Podobno opowiadał im żart, po którym natychmiast umierali ze śmiechu. Na rozprawie poproszono go, aby opowiedział swój kawał jeszcze raz. Mężczyzna skończył, a wszyscy zebrani - sędzia, obrona, ława przysiegłych, prokurator, itp. umarli ze śmiechu. Uznano go za winnego. W drodze do celi policjant eskortujący więźnia poprosił go o opowiedzenie tego zabójczego żartu. Mężczyzna opowiedział, ale policjant nadal żył. Winny został zamkniety w celi.
Po tygodniu we wszystkich gazetach ukazała sie wiadomość:
Z niewyjaśnionych przyczyn zmarł młody, całkowiecie zdrowy policjant
Jak wyjaśnić jego śmierć?

Cytuj
Jeśli samolot rozbiłby się dokładnie na granicy stanów Zjednoczonych i Kanady, to w którym kraju pogrzebałbys tych, którzy przezyli?

Cytuj
Mamy 3 woreczki z monetami. W jednym woreczku są monety fałszywe, w dwóch pozostałych prawdziwe. Moneta prawdziwa waży 1 dag, a fałszywa 1dag i 1g. Jak, przy pomocy jednego zważenia, określić w którym woreczku moenty są fałszywe?

Cytuj
Mamy dwie patelnie, i trzy kotlety. Na kazdej patelni miesci sie tlyko jeden. Po jedej stronie kotlet smazy sie jedna minute. W jakim najkrótszym czasie mozemy usmazyc wszystkie kotlety

Cytuj
  Mamy dwie monety o lacznej wartosci 7 zl. jedna nie jest moneta 5 zlotowa.Jakie to monety?

Cytuj
Jest 5 domów, każdy w innym kolorze,
W każdym domu mieszka człowiek innej narodowości,
Każdy pije coś innego,
Każdy pali coś innego,
Każdy trzyma inne zwierze domowe.

Fakty:

1. Anglik mieszka w czerwonym domu
2. Szwed ma psa
3. Duńczyk pije herbatę
4. Zielony dom stoi na lewo od białego domu
5. Posiadacz zielonego domu pije kawę
6. Palacz "Pall-Mall" hoduje ptaszka
7. Człowiek mieszkajšcy w środkowym domu pije mleko
8. Posiadacz żółtego domu pali "Dunhill"
9. Norweg mieszka w pierwszym domu
10. Palacz "Malboro" mieszka obok człowieka, który posiada kota
11. Człowik, który hoduje konia mieszka obok palacza "Dunhill"
12. Palacz papierosów "Winfield" pije piwo
13. Norweg mieszka obok niebieskiego domu
14. Niemiec pali "Rothmans"
15. Palacz "Malboro" ma sąsiada, który chętnie pije wodę
Pytanie: Kto hoduje rybkę?

Cytuj
Wyobraź sobie, że idziesz drogą, napotykasz rozgałęzienie w lewą i prawą stronę. Jedna z tras zaprowadzi cię do celu druga do zguby. Lecz powrotu nie ma. Pośrodku stoi namiot, a w nim dwóch bliźniaków. Jeden zawsze kłamie drugi zawsze mówi prawdę. Jakie pytanie zadasz im żeby wskazali ci właściwą drogę? Uwaga: możesz zadać tylko jedno pytanie!

Cytuj
Ojciec Mary ma pięć córek o imionach : Nana, Nene, Nini, Nono. Jak nazywa się piąta córka ?
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Ciekawa zagadka:]
« Odpowiedź #32 : 2006-01-29, 20:51 »
DnW - zabrałeś mi zagadkę:] ta o facecie w czerni miała być nasyępna...:]

znalazłam jeszcze jedną

Wieczorem, od strony podwórza, na pierwsze piętro domu wchodzi złodziej. Spogląda w półmroku dyskretnie przez szybe i widzi leżącego na łóżku Johna Smitha, który nie śpi. Spokojnie wyciąga nóż do szkła, wycina otwór i wchodzi do pokoju. Cały czas patrzy na Johna, a John na niego. Złodziej bez pośpiechu otwiera wszystkie szuflady i znajduje mała szkatułke, w której sa klejnoty od pokolen należące do rodziny Johna Smitha. Bez nerwów wkłada je do kieszeni i wychodzi przez okno.

Dlaczego John nie reaguje? Jest w pełni zdrowy, nie ma żadnych problemów psychicznych, ma sprawne wszystkie zmysły. Nie jest w żaden sposób zwiazany ze złodziejem i go nie zna.


Data wysłania: 2006-01-29, 19:37
Cytuj
Szedł brat i siostra, mąż z żoną, znaleźli cztery jabłka pod jabłonią. Po jabłku sobie wzięli i jedno zostało, jak to się stało?

brat i siostra + osoba bedąca albo mężem siostry, albo żona brata.

Cytuj
Co ma cztery nogi rano, dwie po południu, a trzy wieczorem? [duża metafora]

Stara, dobra, zagadka Sfinksa - człowiek.

Cytuj
Syć mnie, a bedę żył, napój mnie, a umrę. Kim jestem?

ogień

Cytuj
Lekkie jak piórko, lecz nikt nie utrzyma go długo. Co to jest?

hmmmm tajemnica?

Cytuj
Dwa wielbłądy zwrócone są w przeciwnych kierunkach. Jeden stoi skierowany na wschód, a drugi ma zachód. Wielbłądy widzą siebie nawzajem bez odwracania się, a nawet bez obracania glowami. Jak to możliwe?

stoja naprzeciowko siebie.


Cytuj
Czy ci z was, którzy wiedzą coś o katolicyzmie, orientują się może, czy Kościół katolicki pozwala mężczyźnie na poślubienie siostry wdowy po nim?

za trupa trudno wyjść za mąż... (poprawka)

Cytuj
Pewien człowiek został postawiony przed sąd za spowodowanie śmierci wielu ludzi. Podobno opowiadał im żart, po którym natychmiast umierali ze śmiechu. Na rozprawie poproszono go, aby opowiedział swój kawał jeszcze raz. Mężczyzna skończył, a wszyscy zebrani - sędzia, obrona, ława przysiegłych, prokurator, itp. umarli ze śmiechu. Uznano go za winnego. W drodze do celi policjant eskortujący więźnia poprosił go o opowiedzenie tego zabójczego żartu. Mężczyzna opowiedział, ale policjant nadal żył. Winny został zamkniety w celi.
Po tygodniu we wszystkich gazetach ukazała sie wiadomość:
Z niewyjaśnionych przyczyn zmarł młody, całkowiecie zdrowy policjant
Jak wyjaśnić jego śmierć?


Dopiero po tygodniu zrozumiał o co chodzi w żarcie...., a tak poza tym - kto go skazał, skoro wszyscy na sali sądowej padli?




« Ostatnia zmiana: 2006-01-29, 21:17 autor Iras »
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: Ciekawa zagadka:]
« Odpowiedz #32 : 2006-01-29, 20:51 »

DnW

  • Gość
Odp: Ciekawa zagadka:]
« Odpowiedź #33 : 2006-01-29, 20:57 »
John Smith to niemowle :)
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Ciekawa zagadka:]
« Odpowiedź #34 : 2006-01-29, 20:59 »
taaa... co ty nie powiesz.... stronka devlinerium pomogła? :]
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Ciekawa zagadka:]
« Odpowiedź #35 : 2006-01-29, 21:02 »
Mężczyzna nie może poślubić siostry wdowy po nim, bo nie żyje...
A ja myślałam, że John Smith to piesek kanapowy... :lol:
Zapisane
IBDG Wrocław

DnW

  • Gość
Odp: Ciekawa zagadka:]
« Odpowiedź #36 : 2006-01-29, 21:03 »
Cytuj
Ojciec Mary ma pięć córek o imionach : Nana, Nene, Nini, Nono. Jak nazywa się piąta córka ?

piąta córka ma na imie Mary of course :)
Zapisane

DnW

  • Gość
Odp: Ciekawa zagadka:]
« Odpowiedź #37 : 2006-01-29, 21:04 »
taaa... co ty nie powiesz.... stronka devlinerium pomogła? :]
nie, korzystalem www.jeja.pl :)
Zapisane

Kiwusia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1160
Odp: Ciekawa zagadka:]
« Odpowiedź #38 : 2006-01-29, 21:09 »
Cytuj
Szedł brat i siostra, mąż z żoną, znaleźli cztery jabłka pod jabłonią. Po jabłku sobie wzięli i jedno zostało, jak to się stało?

bratem siostry był mąż żony :P

Cytuj
Co ma cztery nogi rano, dwie po południu, a trzy wieczorem? [duża metafora]
mężczyzna?:P

Cytuj
Lekkie jak piórko, lecz nikt nie utrzyma go długo. Co to jest?
bańka..? :>
Cytuj
Dwa wielbłądy zwrócone są w przeciwnych kierunkach. Jeden stoi skierowany na wschód, a drugi ma zachód. Wielbłądy widzą siebie nawzajem bez odwracania się, a nawet bez obracania glowami. Jak to możliwe?
sa na przeciwko nich lustra..?

Cytuj
Czy ci z was, którzy wiedzą coś o katolicyzmie, orientują się może, czy Kościół katolicki pozwala mężczyźnie na poślubienie siostry wdowy po nim?
yy nie..?:P

Cytuj
Mamy dwa pomieszczenia połączone dość długim korytarzem. Oba pomieszczenia są niewielkie - nie można się nawet wyprostować. Znajdujemy się w pierwszym pomieszczeniu, w którym są trzy włączniki. W drugim pomieszczeniu zwisa z sufitu żarówka. Możemy przejść z pierwszego pomieszczenia do drugiego, ale wrócić się nie możemy (np. drzwi się zamykają po przejściu i już nie otwierają).

Pytanie: W jaki sposób stwierdzić, który z 3 włączników włącza żarówkę, jeśli z pierwszego pomieszczenia nie widać, czy żarówka świeci się w drugim?
yy.. włączam wszystkie..?:P

Cytuj
Pewien człowiek został postawiony przed sąd za spowodowanie śmierci wielu ludzi. Podobno opowiadał im żart, po którym natychmiast umierali ze śmiechu. Na rozprawie poproszono go, aby opowiedział swój kawał jeszcze raz. Mężczyzna skończył, a wszyscy zebrani - sędzia, obrona, ława przysiegłych, prokurator, itp. umarli ze śmiechu. Uznano go za winnego. W drodze do celi policjant eskortujący więźnia poprosił go o opowiedzenie tego zabójczego żartu. Mężczyzna opowiedział, ale policjant nadal żył. Winny został zamkniety w celi.
Po tygodniu we wszystkich gazetach ukazała sie wiadomość:
Z niewyjaśnionych przyczyn zmarł młody, całkowiecie zdrowy policjant
Jak wyjaśnić jego śmierć?
dopiero później zrozumiał żart ;d

Cytuj
Jeśli samolot rozbiłby się dokładnie na granicy stanów Zjednoczonych i Kanady, to w którym kraju pogrzebałbys tych, którzy przezyli?
nie grzebie się żywych :p

Cytuj
Ojciec Mary ma pięć córek o imionach : Nana, Nene, Nini, Nono. Jak nazywa się piąta córka ?
Mary :P
Zapisane
Move your hips, do your thing
Get off the wall, don't matter what they think
From your fingertips, to your toes
You know you hot, so let everybody know

Forum Zwierzaki

Odp: Ciekawa zagadka:]
« Odpowiedz #38 : 2006-01-29, 21:09 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Ciekawa zagadka:]
« Odpowiedź #39 : 2006-01-29, 21:12 »
Głowię się, o co spytać bliźniaków... Same problemy z bliźniakami ostatnio :P
A te monety to 5 i 2. Jedna nie jest piątką, ale druga jest.
Na usmażenie kotletów potrzeba 4 minut.
« Ostatnia zmiana: 2006-01-29, 21:22 autor IBDG »
Zapisane
IBDG Wrocław

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Ciekawa zagadka:]
« Odpowiedź #40 : 2006-01-29, 21:21 »
Cytuj
Mamy dwie patelnie, i trzy kotlety. Na kazdej patelni miesci sie tlyko jeden. Po jedej stronie kotlet smazy sie jedna minute. W jakim najkrótszym czasie mozemy usmazyc wszystkie kotlety

4 minuty na wszystkie.

Cytuj
  Mamy dwie monety o lacznej wartosci 7 zl. jedna nie jest moneta 5 zlotowa.Jakie to monety?

ta jedna to 2 zł. druga to 5

Jeśli samolot rozbiłby się dokładnie na granicy stanów Zjednoczonych i Kanady, to w którym kraju pogrzebałbys tych, którzy przezyli?

żywych się nie grzebie...


myslę nad bliźniakami, włącznikami ( nie mozna wcisnąć wszystkich trzech, bo chodzi o to, żeby dowiedzieć się KTÓRY zapala światło...) a zagadkę einsteina zostawie sobie na pozniej... (wlaczniki i blizniaki kiedys znalam...)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: Ciekawa zagadka:]
« Odpowiedź #41 : 2006-01-29, 21:25 »
Dwa wielbłądy zwrócone są w przeciwnych kierunkach. Jeden stoi skierowany na wschód, a drugi ma zachód. Wielbłądy widzą siebie nawzajem bez odwracania się, a nawet bez obracania glowami. Jak to możliwe?
sa na przeciwko nich lustra..?


Przecież stoją naprzeciwko siebie...
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


Kiwusia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1160
Odp: Ciekawa zagadka:]
« Odpowiedź #42 : 2006-01-29, 21:27 »
Dwa wielbłądy zwrócone są w przeciwnych kierunkach. Jeden stoi skierowany na wschód, a drugi ma zachód. Wielbłądy widzą siebie nawzajem bez odwracania się, a nawet bez obracania glowami. Jak to możliwe?
sa na przeciwko nich lustra..?


Przecież stoją naprzeciwko siebie...
Teraz dopiero zaczaiłam ;d
Zapisane
Move your hips, do your thing
Get off the wall, don't matter what they think
From your fingertips, to your toes
You know you hot, so let everybody know

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Ciekawa zagadka:]
« Odpowiedź #43 : 2006-01-29, 21:28 »
A woreczki z monetami trzeba kłaść po kolei na wagę, no nie?
Zapisane
IBDG Wrocław

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Ciekawa zagadka:]
« Odpowiedź #44 : 2006-01-29, 21:46 »
Dobra... hmmm chyba wiem co zrobić z tymi włacznikami - włączam pierwszy - czekam jakiś czas, wylączam, włączam drgi i idę do pokoju - jeśli żarówka jest goraca - to był pierwszy, jeśli pali się swiatło - wiadomo - jeśli żarówka jest ziomna i zgaszona - to był trzeci
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: Ciekawa zagadka:]
« Odpowiedz #44 : 2006-01-29, 21:46 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Ciekawa zagadka:]
« Odpowiedź #45 : 2006-01-29, 22:00 »
Brawo, Iras!
Gdyby bliźniakom można było zadać 2 pytania, sprawa byłaby prosta. Najpierw spytałabym, czy są bliźniakami, a potem tego prawdomównego spytałabym o drogę. Ale jedno? Szkoda, że muszę już iść... Pa, pa wszystkim!
Zapisane
IBDG Wrocław

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Ciekawa zagadka:]
« Odpowiedź #46 : 2006-01-29, 22:10 »
JUŻ WIEM!!!!!

wskazuję na którąś z dróg (obojetnie którą) i pytam jednego bliźniaka, czy drugi poleciłby mi iść ta drogą.  - jeśli uzyskam odpowiedź "nie" tą drogą ide - jesli pytam kłamcę, czy jego brat poleciłby mi tą drogę - odpowiedź "nie"  jest kłamstwem - czyli prawdomowca by mi ja polecił. jesli pytam pradomowce, a ten mowi, ze jego brat nie polecilby mi tej drogi - oznacza to ze brat nie polecilby drogi dobrej....
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Sche-Wa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1143
  • Your soul stinks like shit
    • WWW
Odp: Ciekawa zagadka:]
« Odpowiedź #47 : 2006-01-29, 22:19 »
Lekkie jak piórko, lecz nikt nie utrzyma go długo. Co to jest?

Ogień? Oddech? :P



Jeśli samolot rozbiłby się dokładnie na granicy stanów Zjednoczonych i Kanady, to w którym kraju pogrzebałbys tych, którzy przezyli?

Jesli żyli, to po cholere ich chować? :P (Ja nie kapuje, głupa zagadka :P:P)





Wyobraź sobie, że idziesz drogą, napotykasz rozgałęzienie w lewą i prawą stronę. Jedna z tras zaprowadzi cię do celu druga do zguby. Lecz powrotu nie ma. Pośrodku stoi namiot, a w nim dwóch bliźniaków. Jeden zawsze kłamie drugi zawsze mówi prawdę. Jakie pytanie zadasz im żeby wskazali ci właściwą drogę? Uwaga: możesz zadać tylko jedno pytanie!

1. Nie idę nigdzie :P
2. Mozna wydac rozkaz? Jesli tak to: 'Ten, który nie kłamie, niech mi powie, gdzie mam isc'. Czyli kłamca nie może sklamać :P Nie wiem z resztą...


Ojciec Mary ma pięć córek o imionach : Nana, Nene, Nini, Nono. Jak nazywa się piąta córka ?

A może Mary? :P
Zapisane
zobaczysz kiedyś prawde

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Ciekawa zagadka:]
« Odpowiedź #48 : 2006-01-29, 22:44 »
Mamy 3 woreczki z monetami. W jednym woreczku są monety fałszywe, w dwóch pozostałych prawdziwe. Moneta prawdziwa waży 1 dag, a fałszywa 1dag i 1g. Jak, przy pomocy jednego zważenia, określić w którym woreczku moenty są fałszywe?

Najzwyczajniej w świecie - zważyć - jeśli worek z cięższy znajdzie sie na wadze - bedzie to widać, jesli waga bedzie równa - będzie to oznaczać, że fałszywe sa poza wagą...


Data wysłania: 2006-01-29, 21:31
własnie znalazłam kolejną ciekawa zagadkę :D.

Masz wybrać przywódcę dla całego świata. Jest trzech kandydatów:
Kandydat A:
konsultuje się z astrologiem, ma powiązania ze skorumpowanymi politykami, ma dwie kochanki, nałogowo pali i wypija 8 do 10 martini dziennie.
Kandydat B:
Został wyrzucony ze stanowiska dwukrotnie, śpi do południa, używał opium w szkole i wypija ćwiartkę whisky każdego wieczora.
Kandydat C:
Odznaczony bohater wojenny, Wegetarianin, nie pali, czasem pije piwo, jest monogamista.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

anas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4660
Odp: (zmiana tytułu) Zagadki logiczne...
« Odpowiedź #49 : 2006-01-30, 06:00 »
JEDZIE AUTOBUS W KTÓRYM JEST 10 PASAŻERÓW.NA PIERWSZYM PRZYSTANKU WYSIADA 7 PASAŻERÓW , A WSIADA 6. NA DRUGIM PRZYSTANKU WYSIADA 8 , WSIADA 15. NA TRZECIM PRZYSTANKU WYSIADA 3 , A WSIADA 7, NA NASTEMPNYM WYSIADA 5 ,  WSIADA 1, A NA NASTEMPNYM WYSIADA 3 , A WSIADA 9.

PYTANIE:Ile było przystanków??
Zapisane
"Gdyby istniało Newtonowskie trzecie prawo konwersacji, głosiłoby, że każde stwierdzenie wywołuje kontrstwierdzenie o równej sile i przeciwnym zwrocie."
~Hugh Laurie "Sprzedawca Broni"

taigan

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1695
    • WWW
Odp: (zmiana tytułu) Zagadki logiczne...
« Odpowiedź #50 : 2006-01-30, 09:38 »
Co jest cięższe: kilo pierza czy kilo żelaza? [stare jak świat :lol: ]

Dookoła cmentarza leżą tory, po których ciągle jedzie pociąg [nie zatrzymuje się, jego koniec łaczy się z początkiem]. Jak dostać się na cmentarz? [tez stare, lol]


Data wysłania: 2006-01-30, 07:36
Cytuj
JEDZIE AUTOBUS W KTÓRYM JEST 10 PASAŻERÓW.NA PIERWSZYM PRZYSTANKU WYSIADA 7 PASAŻERÓW , A WSIADA 6. NA DRUGIM PRZYSTANKU WYSIADA 8 , WSIADA 15. NA TRZECIM PRZYSTANKU WYSIADA 3 , A WSIADA 7, NA NASTEMPNYM WYSIADA 5 ,  WSIADA 1, A NA NASTEMPNYM WYSIADA 3 , A WSIADA 9.

Znam, lol, wsyzscy zawsze liczą ile ma zostać pasażerów :P  Odp.: 5

Forum Zwierzaki

Odp: (zmiana tytułu) Zagadki logiczne...
« Odpowiedz #50 : 2006-01-30, 09:38 »

shihTzu1

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3053
Odp: (zmiana tytułu) Zagadki logiczne...
« Odpowiedź #51 : 2006-01-30, 12:43 »


Wieczorem, od strony podwórza, na pierwsze piętro domu wchodzi złodziej. Spogl±da w półmroku dyskretnie przez szybe i widzi leż±cego na łóżku Johna Smitha, który nie ¶pi. Spokojnie wyci±ga nóż do szkła, wycina otwór i wchodzi do pokoju. Cały czas patrzy na Johna, a John na niego. Złodziej bez po¶piechu otwiera wszystkie szuflady i znajduje mała szkatułke, w której sa klejnoty od pokolen należ±ce do rodziny Johna Smitha. Bez nerwów wkłada je do kieszeni i wychodzi przez okno.

Dlaczego John nie reaguje? Jest w pełni zdrowy, nie ma żadnych problemów psychicznych, ma sprawne wszystkie zmysły. Nie jest w żaden sposób zwiazany ze złodziejem i go nie zna. 19:37[/size]

John to niemowlę ::P:










Zapisane
"Watashi ga ikudo mo motsure nagara
Hieyuku te de
Tsukuru suna no oshiro wo
Machibuseta nami ga sarau
Anata e..
Onegai dareka ga.."

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: (zmiana tytułu) Zagadki logiczne...
« Odpowiedź #52 : 2006-01-30, 14:23 »
Cytuj
2. Mozna wydac rozkaz? Jesli tak to: 'Ten, który nie kłamie, niech mi powie, gdzie mam isc'. Czyli kłamca nie może sklamać Razz Nie wiem z resztą...

1. rozkaz ci nic nie da - tak czy inaczej będie kłamał. 2. uzyskasz dwie rózne odpowiedzi - i jesteś u punktu wyjscia, bo nie wiesz, który kłamie...

shihtzu - odpowiedx juz została wczoraj podana....


Data wysłania: 2006-01-30, 13:07
Niedługo "przywalę" wam parę ciekawych zagadek, które wezmę z pewnej gry:] musze tylko przejść do tego momentu, gdzie sa zagadki:]
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

shihTzu1

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3053
Odp: (zmiana tytułu) Zagadki logiczne...
« Odpowiedź #53 : 2006-01-30, 15:38 »
Ojej to przepraszam  :oops:
Zapisane
"Watashi ga ikudo mo motsure nagara
Hieyuku te de
Tsukuru suna no oshiro wo
Machibuseta nami ga sarau
Anata e..
Onegai dareka ga.."

Sche-Wa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1143
  • Your soul stinks like shit
    • WWW
Odp: (zmiana tytułu) Zagadki logiczne...
« Odpowiedź #54 : 2006-01-30, 17:56 »
Wyobraź sobie, że idziesz drogą, napotykasz rozgałęzienie w lewą i prawą stronę. Jedna z tras zaprowadzi cię do celu druga do zguby. Lecz powrotu nie ma. Pośrodku stoi namiot, a w nim dwóch bliźniaków. Jeden zawsze kłamie drugi zawsze mówi prawdę. Jakie pytanie zadasz im żeby wskazali ci właściwą drogę? Uwaga: możesz zadać tylko jedno pytanie!

Chyba wiem :P  Którą drogę twój brat wskazałby jako drogę do celu? No tak, Kłamca pokaże złą drogę, a prawdomówny pokaże również złą (zakładając, ze wie, ze jego brat jest klamcą). Po prostu należy wybrac inną drogę od pokazanej :P Tak?
« Ostatnia zmiana: 2006-01-30, 18:04 autor Sche-Wa »
Zapisane
zobaczysz kiedyś prawde

Liwcia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1847
Odp: (zmiana tytułu) Zagadki logiczne...
« Odpowiedź #55 : 2006-01-30, 18:07 »
a ja też wam zadam zagadkę :P

Jest pogrzeb lekarza, laryngologa. Jest taki zwyczaj, że na trumnę mocuje się wielki przedmiot, który kojarzy się z daną osobą. w tym wypadku zamontowano ogromne ucho. Za trumną idzie korowód żałobników. wszyscy płaczą, smucą się. Tylko jeden facet idzie i strasznie się śmieje.
Dlaczego? :P
Zapisane

Al-Zahara;)

  • Gość
Odp: (zmiana tytułu) Zagadki logiczne...
« Odpowiedź #56 : 2006-01-30, 18:15 »
Bo lekarz umarł zanim ten był na wizycie:P Albo śmieje się, ze w uchu jest "wskowina" :D albo nie wiem :P a co do braci to trzeba obojętnie którego brata spytać "którą drogę wybrałby twój brat" i nią nie wolno iść :P
« Ostatnia zmiana: 2006-01-30, 18:16 autor Al-Zahara;) »
Zapisane

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
Odp: (zmiana tytułu) Zagadki logiczne...
« Odpowiedź #57 : 2006-01-30, 18:20 »
nie wiem czy to rozwiązanie, ale w każdym razie ktoś rzucił komentarz [z ludzi, którzy to rozwiązali, gdzieś tam czytałam], że on sobie wyobraził pogrzeb ginekologa czy coś takiego.. eee dobra majaczę :P
tak się zastanawiam, dlaczego mi ciągle przy tych kotletach wychodzą 3 minuty.. ? :|
« Ostatnia zmiana: 2006-01-30, 18:22 autor Alya »
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: (zmiana tytułu) Zagadki logiczne...
« Odpowiedz #57 : 2006-01-30, 18:20 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: (zmiana tytułu) Zagadki logiczne...
« Odpowiedź #58 : 2006-01-30, 19:49 »
Cytuj
a co do braci to trzeba obojętnie którego brata spytać "którą drogę wybrałby twój brat" i nią nie wolno iść Razz

nieco inaczej - bo trzeba wskazać na jedną i spytać "czy tą drogą kazałby mi iść twój brat" - przy twojej wypowiedzi stałabyś wciąż u punktu wyjścia (wytlumaczenie dlaczego tak jak napisałam, jest gdzieś wyżej)

Cytuj
Chyba wiem Razz  Którą drogę twój brat wskazałby jako drogę do celu? No tak, Kłamca pokaże złą drogę, a prawdomówny pokaże również złą (zakładając, ze wie, ze jego brat jest klamcą). Po prostu należy wybrac inną drogę od pokazanej Razz Tak?

nie, bo jeśli spytasz prawdomownego to pojdziesz zla droga...

alya - może nie liczysz jednej ze stron kotletów?
skoro są dwie patelnie, trzy kotlety, a jednak strona kotleta smaży się minute - dwa kotlety smaza sie rwnoczesnie - czyli zajmuje to dwie minuty  ostatni smazy sie sam - czyli tez dwie minuty - czyli 4 minuty w sumie...

Liwcia - bo wyobraził sobie co będzie na triumnie ginekologa...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Liwcia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1847
Odp: (zmiana tytułu) Zagadki logiczne...
« Odpowiedź #59 : 2006-01-30, 21:14 »
tak :)... jakie domyslne istoty :)... ja sie nad tym głowiłam i głowiłam... ale ja głupia jestem, także to nic dziwnego :)
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 8   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.121 sekund z 28 zapytaniami.