Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Wegetarianska karma dla kota  (Przeczytany 5489 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Wegetarianska karma dla kota
« : 2006-07-16, 20:33 »
Zastanawiam sie, czy nie kupic mojemu kotu wlasnie takiej karmy. Nie pamietam nazwy firmy, ale w Polsce jest chyba tylko jedna. Iras pisala kiedys, ze taka karma nie bylaby dla kota dobra, dlaczego?
Zapisane

kareena

  • Gość
Odp: Wegetarianska karma dla kota
« Odpowiedź #1 : 2006-07-17, 11:55 »
Moze dlatego ze koty z natury zywia sie mięskiem ;) Myszka, ptaszek to raczej nie sa typowo wegeterianskie potrawki :D
Zapisane

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Odp: Wegetarianska karma dla kota
« Odpowiedź #2 : 2006-07-17, 13:37 »
Ale ta karma napewno posiada zastepcze skladniki ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Wegetarianska karma dla kota
« Odpowiedz #2 : 2006-07-17, 13:37 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Wegetarianska karma dla kota
« Odpowiedź #3 : 2006-07-18, 17:23 »
chcesz wytłyumaczenie? dobra. Istnieje coś takiego, że koty, sa typowymi drapieżnikami - a budowa układu pokarmowego drapieżnika i roślinożercy jest różna, między innymi różni się tym, że roślinożerne zwierzeta mają DOBRZE rozwiniete jelito slepe  - jest to u nich niezbędny organ, pomagający w trawieniu celulozy (albo raczej jej rozzkładzie, by zrobić "dostęp" do białka itp) i białka roślinnego, a dokładniej - znajdują się w nim pierwotniaki (u przeżuwaczy sa one jeszcze w innych miejscach), które  najpierw wchłaniaja białko roślinne, potem przerabiaja je na białko zwierzęce - które jest o wiele lepiej przyswajalne. Drapiezniki takich pierwotniaków nie mają w przewodzie pokarmowym, dlatego tez nie mają szans by chociazby rozłozyc celulozę (nie mowiac juz o trawieniu) ani w dostatecznym stopniu przyswoić białka.  Dodatkowo jeszcze - koty maja wieksze zapotrzebowanie na białko zwierzęce, niż np. psy, a to dlatego, że koty sa o wiele bardziej wrażliwe, na niedobory pokarmowe - piues np. z powodzeniem, moze przeżyc bez żadnego jedzenie ponad dwa miesiące  (oczywiscie dlugosc tego okresu zalezy od wielu czynnikow - ale to taki przyklad, zdrowego, silnego psa, ktory nagle stracil dostep do jedzzenia) Kot natomiast w takich samych warunkach - po tygodniu miałby już nieodwracalne zmiany w watrobie i nerkach - co u psa nie wystapi.  (dlatego jesli kot nie chce czegos jesc, to nie wolno go "przgladzac" - psa natomiast powinno sie) No i jeszcze co do sposobu odżywiania roślinożerców i drapiezników - taki np. króilik, musi jeść cały dzień, żeby dostać odpowiednią ilosć składników odżywczych - czesto i szybko. pies, jak je - to napcha się raz a dobrze - i moze przez kilka dni nie jesc, u kotow, czestotliwosc i ilość jedzenia jest wieksza niz u psow, jednak o wiele mniejsza niż u królików. Dodatkowo jeszcze wracajac do porownania psow i kotow - psowate potrafia dosc dlugo scigac swoja zdobycz - kot szybko zrezygnuje, bo dłuższy pościg, będzie go kosztował zbyt dużo energii,

Na razie tyle - mam nadzieje, ze nie powtarzalam sie zbyt wiele i - milego czytania.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: Wegetarianska karma dla kota
« Odpowiedź #4 : 2006-07-19, 01:18 »
Iras myślę, że taka profesjonalna wypowiedź się przyda - ja przeczytałam z ciekawością :). Chociaż ja bym nie wpadła i tak na pomysł zrobienia z kota wegetariana ;)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.138 sekund z 24 zapytaniami.