Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Kąpiel psa  (Przeczytany 25605 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Eli

  • Gość
Kąpiel psa
« : 2008-01-01, 18:26 »
Nie wiem czy było, szukałam, nic nie znalazło.

Chciałam się dowiedzieć jakk często można psa kąpać?
Mój Tai ma obsesję na punkcie wody, i np jeśli ide z nim na spacer, np w tą pogodę, i zobaczy kałuże, to będzie sie w niej turlał, skakał aż nic z niej nie zostanie.. Zawwsze po takiej zabawie jest cały ubłocony i muszę go wykąpać...


Więc czy częsta kąpiel psu nie zaszkodzi?
Zapisane

mysz

  • Gość
Odp: Kąpiel psa
« Odpowiedź #1 : 2008-01-01, 18:31 »
Poprostu pilnuj psa aby nie wbiegał w kałuże ;)

częsta kąpiel nie powinna zaszkodzić, ja mojego psa kąpię najczęsciej raz w miesiącu (czasem częściej) bo lubi sie tarzać.
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Kąpiel psa
« Odpowiedź #2 : 2008-01-01, 18:36 »
A tego, co wiem, to najlepiej kąpać raz na kilka miesięcy. Jednak pieski typu maltańczyk czy york mogą być kąpane znacznie częściej, byle przy użyciu odpowiednich (czyli psich), środków. Ja ubłoconego Toffika wycieram wilgotną szmatką, zresztą po każdym spacerze ma dokładnie wycierane łapki, łącznie z przeglądem między palcami, do których czasem przykleja się np. guma do żucia, albo włażą kamyczki. No, jak się pies "wyperfumuje", nie ma wyjścia :roll: Błoto, to co innego.
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: Kąpiel psa
« Odpowiedz #2 : 2008-01-01, 18:36 »

mysz

  • Gość
Odp: Kąpiel psa
« Odpowiedź #3 : 2008-01-01, 18:46 »
No i dlatego mamy częste kąpiele :P a psa ubłoconego, można po prostu przetrzeć wilgotnym ręcznikiem ;)
Zapisane

Eli

  • Gość
Odp: Kąpiel psa
« Odpowiedź #4 : 2008-01-01, 18:49 »
Poprostu pilnuj psa aby nie wbiegał w kałuże ;)

Nie da rady :)
pozatym nie chcę mu odbierać radości jaką jest bieganie po kaluzach :) On to lubi :)
Zapisane

mysz

  • Gość
Odp: Kąpiel psa
« Odpowiedź #5 : 2008-01-01, 18:58 »
no to jak nie da rady to za każdym razem szmatka do rączki i wycieramy pieska ;)
Zapisane

hes

  • *
  • Wiadomości: 976
Odp: Kąpiel psa
« Odpowiedź #6 : 2008-01-01, 20:08 »
Ja swoje kąpię co 3-5 miesiące i nic im się nie dzieje. Jakbym je kąpała raz na rok, jak to zwykli ludzie mówić, to bym po przejechaniu ręką po głowie psa, miała ją czarną... po za tym one sporo biegają w polach, w lecie włażą do rzek, potem w pola i wychodzą całe ubłoconem- nie kąpię ich za każdym razem, ale po jakimś czasie zaczynają po prostu... śmierdzieć. Polem, wiatrem, błotem, ziemią, rzeką, mułem... jak to wybiegane psy. ;) A nie chcę mieć w domu śmierdzieli. Dlatego je kąpię nawet zdarza się, że raz na dwa miesiące.
Jeśli przychodzą tylko ubłocone, wycieram szmatką, albo po prostu pod prysznic i podwozie przepłukać wodą. Woda nie zetrze naturalnego łoju, dlatego skóra i sierśc nie będą zbyt tłuste, czy narażone na wiecej różnych drobnoustrojow.
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Kąpiel psa
« Odpowiedź #7 : 2008-01-01, 22:31 »
ja Kore nie kapie czesto, nie lubi tego, ostatnio musiałam wykąpać bo sie wybrudziłam an polu ale zazwyczaj z błóta to wycieram ją, nie tarzas ie wiec nie ma problemu ;)

tu jest problem czy zbyt czeste kąpanie nie zachwieje równowagi skóry ( :lol: ) żeby sie bardziej nie tłuściła, potem też śmierdzi, ale używanie odpowiednich srodków, (lub ich brak) psu nie zaszkodza :)
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: Kąpiel psa
« Odpowiedź #8 : 2008-01-02, 19:33 »
Ja swoje podwórkowe burki tak co parę miesięcy,a Roxy przed każdą wystawą- czasem dwa razy w miesiacu, czasem raz na pół roku,zależy ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Kąpiel psa
« Odpowiedz #8 : 2008-01-02, 19:33 »

Eli

  • Gość
Odp: Kąpiel psa
« Odpowiedź #9 : 2008-01-02, 22:33 »
Tai bardzo lubi się kąpać.
Jak widzi wode to tylko chcę do niej wejść..
W lato, nad jeziorem, szalał jak mały głuptas :-) Biegał, wybiegał, nurkował, skakał,szalał..
To samo ostatnio robil właśnie z kałużą.
I własnie czasem szmatka nie wystarczy jak zamiast psa mam kulkę błota, więc mus go wykąpać :-) Chcę tylko wiedzieć czy nie zaszkodzi :-)
Zapisane

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: Kąpiel psa
« Odpowiedź #10 : 2008-01-03, 16:45 »
Tak jak hes napisała
po prostu pod prysznic i podwozie przepłukać wodą. Woda nie zetrze naturalnego łoju, dlatego skóra i sierśc nie będą zbyt tłuste, czy narażone na wiecej różnych drobnoustrojow.
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


kiki123

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 85
  • Pies nigdy niewygada twojej tajemnicy
Odp: Kąpiel psa
« Odpowiedź #11 : 2008-02-12, 17:17 »
jest to poprostu okropne ze puszczas go do kaluzy bierz go na smycz!!!psa mozna co 2 tyg..kąpac!!! mowili w krewnych i znajomych krolika nie można kąpać za cżesto!
Zapisane
:):):)

Xentalia

  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Kąpiel psa
« Odpowiedź #12 : 2008-03-19, 16:49 »
Ja kąpię mojego w zależności od pory roku, ale nie częściej niż raz w miesiącu.
Oczywiście łapki czyszczę praktycznie po każdym spacerze.
Jak wraca do domu od razu idzie do łazienki staje przy wannie i czeka.
tak się nauczył. Kochany.
Zapisane

Eli

  • Gość
Odp: Kąpiel psa
« Odpowiedź #13 : 2008-03-28, 22:29 »
jest to poprostu okropne ze puszczas go do kaluzy bierz go na smycz!!!psa mozna co 2 tyg..kąpac!!! mowili w krewnych i znajomych krolika nie można kąpać za cżesto!


Niby dlaczego? :D jeśli jemu sprawia radość taka zabawa to czemu zabraniać? :D
W dodatku na polach mam go na smyczy trzymać? To gdzie ma biedactwo sobie pobiegać? :D
Zapisane

Zwierzęcy_Doradca

  • Gość
Odp: Kąpiel psa
« Odpowiedź #14 : 2008-04-06, 14:52 »

Więc czy częsta kąpiel psu nie zaszkodzi?
A jakyś się myła co godzinę to by ci to zaszkodziło?No więc nie,częsta kąpiel nie zaszkodzi ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Kąpiel psa
« Odpowiedz #14 : 2008-04-06, 14:52 »

Chow Baby

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 258
    • WWW
Odp: Kąpiel psa
« Odpowiedź #15 : 2008-04-06, 16:53 »
Nie można w takiej kwestii porównywać psa do człowieka  :roll:.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Kąpiel psa
« Odpowiedź #16 : 2008-04-06, 18:34 »
A jakyś się myła co godzinę to by ci to zaszkodziło?No więc nie,częsta kąpiel nie zaszkodzi ;)
Podejrzewam, że skóra nie byłaby wdzięczna za tak częste mycie... :P
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Kąpiel psa
« Odpowiedź #17 : 2008-04-06, 18:37 »
Z tego co ja wiem,to psa nie wolno zbyt często kąpać - wskutek kąpieli skóra traci naturalną ochronę.
Kąpiel powinna być stosowana raz,dwa razy na pół roku - ale ja nie jestem ekspertem ani wetem,więc lepiej żeby Wypowiedziała się Iras .

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Kąpiel psa
« Odpowiedź #18 : 2008-04-06, 19:10 »
Z tego co ja wiem,to psa nie wolno zbyt często kąpać - wskutek kąpieli skóra traci naturalną ochronę.
jest wtedy chyba wiecej wydzielany (i tu nie wiem jaka substancja :oops: ) by chronic włascie skóre i włosy, tam si emnoza bakterie, tworzy si enie rpzyjemny zapach, znowu trzeba kapac psa, jest tez łupiez i takie błedne kołó, ale jednoczesnie, jesli pies czesto pływa, ma kontakt z woda, to czy mozna tylko 'płukac' psa bez uzywania jakis srodków?
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: Kąpiel psa
« Odpowiedź #19 : 2008-04-06, 21:53 »
Z tego co ja wiem,to psa nie wolno zbyt często kąpać - wskutek kąpieli skóra traci naturalną ochronę.
Kąpiel powinna być stosowana raz,dwa razy na pół roku -
Tym bardziej pies podwórzowy.
Do niedawna też mówiło się, ze człowiek nie powinien za często myć włosów, ponieważ się zniszczą. A teraz są takei specyfiki, ze można codziennie ;)

Samo mydło zmywa z 90% bakterii z człowieka, nawet tych naturalnych, dlatego nie może byc setka, ponieważ organizm nie będzie miał sie czym bronic.

Podobnie jest z psami, jednak ja uważam, ze kąpiel to tak 2 razy w miesiącu jak jest potrzeba- tym bardziej, że pies śmierdzi. Mi tam w sumie obojętne, bo dla mnie to nie jest smród, ale domownicy narzekają.
Poza tym wystawy, pies musi byc czysty, a przy takim brudasie jak mój, muszę przed każdą ja kąpać. Gdy mielismy problemu alergiczne to kapaliśmy ją co tydzień z zalecenia weta.


Jak to mawia Biolog "Czeste mycie krótkie życie"  :D
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Kąpiel psa
« Odpowiedź #20 : 2008-04-06, 22:08 »
O! - to ja nie wiedziałem,że można tak często psa kąpać... :oops:

Forum Zwierzaki

Odp: Kąpiel psa
« Odpowiedz #20 : 2008-04-06, 22:08 »

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: Kąpiel psa
« Odpowiedź #21 : 2008-04-06, 22:28 »
Wiesz, ja tak myślę, poza tym tak często nam kazał bo Roxy miała problemy skórne więc leczniczym, ale nie moge zapewniać gdyż bo wetem nie jestem ;)
Zapisane

aankaa93

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2169
Odp: Kąpiel psa
« Odpowiedź #22 : 2008-04-09, 20:57 »
Ja z doświadczenia wiem że kąpiel raz w miesiącu nie szkodzi(oczywiście dobrym szamponem itd.) ,częściej też mi się zdarzało kąpać i nic się nie działo.
Ale to pewnie tez zależy od psa..
Zapisane

magdas1.zwierz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 18
Odp: Kąpiel psa
« Odpowiedź #23 : 2008-04-22, 18:35 »
Pies powinien być kąpany raz na kwartał. Nie należy kąpać psa w szamponach przeznaczonych dla ludzi, mogą wywołac alergię.
Zapisane
"Najlepszym pojęciem nieskończoności jest ludzka głupota"

aankaa93

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2169
Odp: Kąpiel psa
« Odpowiedź #24 : 2008-04-22, 20:08 »
Takie 'definicje' są tylko po części prawdziwe-tak naprawdę sprawa jest dużo bardziej złożona.
po 1 każdy pies reaguje inaczej.
po 2 nie wyobrażam sobie kąpania np. yorka czy maltańczyka raz na kwartał..
po 3 to wszystko zależy od sierści i trybu życia psa - dla mieszczucha często w miarę częste kapanie to konieczność-sierść 'chłonie' spaliny etc..
po 4 co do ludzkich kosmetyków- są hodowcy,którzy 'jadą' na ludzkich szamponach/odzywkach i sierść wygląda wyśmienicie,ja sama kiedyś używałam, i nadal mi się to zdarza, ludzkich szamponów ,cześciej odzywek i nic się nie działo,efekty były bdb, choć co prawda nigdy nie użyłam tylko i wyłącznie ludzkich kosmetyków,zazwyczaj mieszałam z psimi. Ale oczywiście to wszystko zależy od psa - jeden dostanie łupieżu a drugi będzie się miał idealnie. Nie bójmy się próbować,no chyba,że mamy psa alergika.
Ja używałam Gliss Kur'a,Elseve,ziaji,johsons baby(wszystkie do włosów suchych) i było Ok,ale teraz używamy psich bo po prostu u mojego psa efekty po nich są lepsze.
po 5 lepiej jest użyć ludzkiej odzywki niż w ogóle jej nie użyć.

itd. itd.

Ogólnie myślę,że w dzisiejszych czasach,gdy istnieją lepsze kosmetyki od szarego mydła,a pies to nie tylko podwórkowy burek już powiedzenia typu 'psa można kąpać raz na rok/pół roku/kwartał..bo inaczej blablabla" się nie sprawdzają,po prostu.

Każdy sam musi dojść do idealnego 'trybu' kąpania,o.
 ;d
Zapisane

hankasz7

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3
  • A ŻYCIE JEST PIĘKNE
Odp: Kąpiel psa
« Odpowiedź #25 : 2008-04-23, 16:05 »
Mam 6 letniego owczarka niemieckiego(czarny podpalany z długim włosem), który jest tylko pławiony latem w jeziorze i nigdy nie był myty w szamponach i innych specyfikach a bardzo dużo czasu spędza w ogrodzie.
Czy zwierzęta w naturalnych warunkach kapią się w szamponikach?Czy maja kłopoty z sierścią i skórą?
Jak komuś nie odpowiada zapach,to niech nie bierze zwierzaka do domu.To nie jest zabawka.
Moi znajomi weterynarze też tak postepują ze swoimi pupilami.
Zapisane
HANKA

aankaa93

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2169
Odp: Kąpiel psa
« Odpowiedź #26 : 2008-04-23, 16:10 »
A czy cokolwiek psu dzieje się gdy jest kąpany cześciej a w dobrych kosmetykach? NIE.
A zwierzęta w naturalnych warunkach nie pomykają wśród spalin...
Poza tym pies to nie dzikie zwierze.Jest zależny od człowieka.
Z takim 'naturalnym' podejściem to równie dobrze mogła bym kazać psu upolować sobie coś na 'obiad' bo inaczej nie będzie jadł  :P  :roll: W końcu tak robią zwierzęta w naturze!

Każdy robi jak chce,proste. jednak twierdzenie,ze częste kąpanie jest zUe po prostu mija się z prawdą.
Ty kąpiesz psa tylko latem,w jeziorze. Ma sie dobrze?Ok. Ja kapię góra co 2miesiące,jest ok.(a po kąpieli bardzo ok xP) ,ktoś inny kąpie co tydzień,wszystko jest super.  Jakiś problem?

Ale po prostu już nie mogę słuchać zagorzałych 'psich znawców' twierdzących,że psa się kąpie raz na rok czy,że suczka przynajmniej raz w życiu musi mieć szczeniaki,dla 'zdrowia',pies karmiony surowym mięsem będzie mordercą,czarne podniebienie oznacza agresję,pies jak pokryje suke to się 'uspokoi' ,pudle są głupie,owczarki niemieckie są od urodzenia 'mądre' etc. etc. i każdy kto ma inne zdanie się 'nie zna' albo nawet męczy zwierzęta! pff.  :roll:
Zapisane

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: Kąpiel psa
« Odpowiedź #27 : 2008-04-23, 21:45 »
Mam 6 letniego owczarka niemieckiego(czarny podpalany z długim włosem), który jest tylko pławiony latem w jeziorze i nigdy nie był myty w szamponach i innych specyfikach a bardzo dużo czasu spędza w ogrodzie.
Czy zwierzęta w naturalnych warunkach kapią się w szamponikach?Czy maja kłopoty z sierścią i skórą?
Jak komuś nie odpowiada zapach,to niech nie bierze zwierzaka do domu.To nie jest zabawka.
Moi znajomi weterynarze też tak postepują ze swoimi pupilami.

A widziałaś kiedyś psa w "naturalnych warunkach"?
Wiesz ile lat minęło od udomowienia?
Ile sie zmieniło?
Ile jest ras, mieszańców  i po prostu kundli?
To są staromodne poglądy ludzi ze wsi wśród których żyje.
Część z nich nigdy nie kapie psa, nawet nie wie czy na coś choruje, a jak zdechł, to zdechł co kogo obchodzi dlaczego. Będzie następny.

Gdy przelecę ręką po sierści psa kąpanego raz na pół roku, żyjącego na dworze jest ona czarna.
Gdy wpuszczę takiego brudasa do domu to śmierdzi, chociażby dlatego, że wrócił ze spaceru gdzie biegał po lakach, błocie i wodzie.
Ja tego nei czuje, ale reszta domowników narzeka.
Psy to są zwierzęta domowe.
Towarzysze, nie tylko  podwórzowe burki od resztek i szczekania.
Warunki życia psów sie zmieniają. Sa one uzależnione od ludzi i  w naturalnych warunkach mogą sobie nie poradzić.

Dajcie spokój.
Wiadomo ile ludzi tyle poglądów, ale bez przesady.
Każdy pies jest inny.
Moje kapie co miesiąc, trzy.
Do tego karmie porządna karmą i jedzeniem domowym.
Są zdrowe, maja zdrową skórę i lśniąca sierść.

Koleżanki pies który w swym życiu widział wodę tylko w misce w kałuży, czy w postaci deszczu czy śniegu, no może raz w roku kąpał sie w rzece,  był cały brudny, miał matową sierść i cały był w jakichś krostach.

Znajomego pies, podwórzowy, raz w roku sobie wszedł do jeziora i miał zapalenie skóry czy  cos w tym rodzaju.

Czy to źle ze dbam o swoje psy i kapie jest w leczniczych szamponach, czy tez wystawowych?
Ze chce aby były ze mną w domu, ponieważ one pragną tej bliskości?

PS:A mój znajomy weterynarz, uważa ze suka raz w roku musi mieć szczenięta.
Drugi uważa, że moja suka jest za ciężkiej budowy jak na tą rasę.
A innego interesuje tylko kasa, bo jak przyjeżdża zaszczepić szczeniaki (nie moje) to nie zainteresuje go, ze są brudne, pogryzione, jedzą byle co i żyją w swych odchodach.
Wniosek?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Kąpiel psa
« Odpowiedz #27 : 2008-04-23, 21:45 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Kąpiel psa
« Odpowiedź #28 : 2008-04-23, 21:56 »

Czy zwierzęta w naturalnych warunkach kapią się w szamponikach?Czy maja kłopoty z sierścią i skórą?

A mają,mają problemy - dzikie psowate cierpią na wiele chorób skórnych: świerzb,parch,grzybica - co prawda biorą sie one przeważnie od pcheł,ale i higiena jest tu ważna.
Kąpiel psu w niczym nie przeszkadza,a deszczową porą gdy pies przychodzi do domu ze spaceru cały w błocie jest wręcz koniecznością - tym bardziej,gdy pies śpi na łóżkach,tak jak mój.

Nicoole

  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Kąpiel psa
« Odpowiedź #29 : 2008-08-07, 18:00 »
Psa musisz kąpać najrzadziej jak się da! W zimie postaraj sie w ogóle! W Lecie mozna sie z nim pobawić na jeziorze czy w rzece. Do kąpania używaj płynów dla dzieci typu Bambino! I co najważniejesze po kąpieli rozrób wody z octem w proporcji 1 litr wody = 1 łyżka octu. Jak masz duzego psa to ze 3 litry, jak małego wystarczy litr. I polej go po grzbiecie, żeby pH skóry sie unormowało po kąpieli.
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.131 sekund z 29 zapytaniami.