Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Lewo-Prawo - pomocy  (Przeczytany 3979 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
Lewo-Prawo - pomocy
« : 2008-07-02, 18:29 »
Potrzebują pomocy ... Mam konia ... w stępie jest ok we wszystkie strony. Nie rzuca się na ogrodzenie już, czuły na łydki, nawet bez wypinaczy. Jednak problem robi się w kłusie. Prawa strona jest w porządku.  Chodzi ładnie, rozluźniony, równym tempem. Caly problem zaczyna się w kłusie w lewą stronę. W którym kolwiek miejscu bym nie zaczeła <narazie jezdze tylko w okólniku, bo maneż jest w remoncie fazach końcowych>, jest zsuwanie się ze ścian, ściaganie na siłe pyskiem, pchanie się na ogrodzenie lub się zapiera. Nie pomaga "zabawa" wewnętrzną wodzą żeby chłopczyna skupił się na jeździe, nie na kierunku. Jest "NIe chcę" i koniec. W takim momencie przejezdzam lewą strone w stepie, ale nawet w stepie jest niespokojny. Gubi rytm, usztywnia się. i w ogóle.
Co mogę robic na ta lewą strone?
Chcialabym go też wylonżować, ale  mały zaraz przychodzi się do mnie miziać i nie ma mowy żeby poszedł na ścianę. I tu zradza sie kolejne pytanie: Jak nauczyć konia "Zostań, ale nie odchodź". Wiem,ze jest takie ćwiczenie,ale ja go nie pamiętam <wiem,ze kiedys było ono na klinikach w K., kiedy ja prowadzilam w miedzy czasie lonże dziecku>.
Nie bede prosić dziewczyny [ma papiery instruktora itp], ktora tam jezdzi,bo ona juz na nim siedziala .. i on sie stawial,a ta mu w dupie wpierdzielala..obwiam się,że to może być jakąs tam przyczyną. Ja go traktuje sielniej łydką i dosiadem do przodu. Ale to najczęściej kończy się: wejście na ściane + zwrot na zadzie. Narazie nikt prócz mnie tam nie jeździ i nie zabardzo moge liczyć na czyjąśc pomoc. Jutro przyjezdza kolezanka więc pojeżdże na lewo na lonży u niej,, bo chyba innego wyjscia nie ma. On w ogole na tą lewą jest jakis "Anty". Ewentualnie jeszcze myśle,zeby wyjechac na taką małą zamknietą łąke w ksztalcie litery L w towarzystwie innego konia. Może tak jakoś się uspokoi na tą lewą strone i to wymysl na okólniku <: |...
Prosze o pomoc.
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)

Sudolineczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3274
  • przyszły technik weterynarii :)
Odp: Lewo-Prawo - pomocy
« Odpowiedź #1 : 2008-07-02, 18:49 »
Dobrym pomysłem wg mnie jest lonżowanie w tą lewą stronę ale włąsnie zeby ktos trzymał tą lonżę a Ty na nim jezdziła. Mojemu Gracjanowi zawsze pomaga inny koń , gdy widzi że ten idzie normalnie i tam się tego nie boji co on wcześniej się bał to idzie w ślady tego innego konia. Mam nadzieje że dasz rade
Zapisane

"Tu chodzi właśnie o to By być wokół tych, co są cenniejsi niż złoto"



http://www.krolewskidwor.pl/pseudohodowle.htm
PRZECZYTAJ KONIECZNIE JEŻELI NIE ZNASZ WARTOŚCI RODOWODU !

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
Odp: Lewo-Prawo - pomocy
« Odpowiedź #2 : 2008-07-02, 22:12 »
Hm jutro sporobuje pojeździć na te dwa sposoby.. ale to będzie dłuuuuuuuuga droga.
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)

Forum Zwierzaki

Odp: Lewo-Prawo - pomocy
« Odpowiedz #2 : 2008-07-02, 22:12 »

Sudolineczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3274
  • przyszły technik weterynarii :)
Odp: Lewo-Prawo - pomocy
« Odpowiedź #3 : 2008-07-02, 23:04 »
ale nie poddawaj się.. Praca naapewno nie będzie bez owocna
Zapisane

"Tu chodzi właśnie o to By być wokół tych, co są cenniejsi niż złoto"



http://www.krolewskidwor.pl/pseudohodowle.htm
PRZECZYTAJ KONIECZNIE JEŻELI NIE ZNASZ WARTOŚCI RODOWODU !

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
Odp: Lewo-Prawo - pomocy
« Odpowiedź #4 : 2008-07-03, 16:05 »
Juz go rozpracowalam
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)

Sudolineczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3274
  • przyszły technik weterynarii :)
Odp: Lewo-Prawo - pomocy
« Odpowiedź #5 : 2008-07-03, 16:53 »
jakim to sposobem ?
Zapisane

"Tu chodzi właśnie o to By być wokół tych, co są cenniejsi niż złoto"



http://www.krolewskidwor.pl/pseudohodowle.htm
PRZECZYTAJ KONIECZNIE JEŻELI NIE ZNASZ WARTOŚCI RODOWODU !

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
Odp: Lewo-Prawo - pomocy
« Odpowiedź #6 : 2008-07-04, 09:52 »
W miejsuc gdzie sie boi: Wzmacniam wewnetrzną ,łydke,zewnętrzną odstawiam, zew wodza mocno na szyje, wewnetrzna na szerokość kolana i "bawie" się nią. A pozniej to juz normlanie chodzil bez odstawiania łydki i ręki. Tylko muze mocno wzmocnic wew. lydke a zew minimalny nacisk. A pozniej jak przejedziemy te zle miejsca wyrownuje pomoce
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.08 sekund z 23 zapytaniami.