Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Kot chudnie i gryzie.  (Przeczytany 4793 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Rosaline

  • *
  • Wiadomości: 2
Kot chudnie i gryzie.
« : 2011-08-02, 21:53 »
Od dwóch lat mamy w domu kota, zawsze był naszym takim ulubieńcem, można powiedzieć, że go "rozpuściliśmy", tzn. dostawał do jedzenia zawsze to, co chciał i kiedy chciał; miał swoje zachcianki, przyzwyczajenia, np. wyczuwał węchem mięso wieprzowe i go nie dotykał, natomiast ryba i drób to jego ulubione posiłki :)

W połowie lipca przygarnęliśmy dwumiesięcznego pieska. Jak każdy szczeniak - zawsze chętny do zabawy, szczekający, zadowolony z życia, merdający ogonkiem wzbudzał w nas wszystkich zainteresowanie.

Od początku chcieliśmy jakoś zaprzyjaźnić psa z kotem, kot jest ze mną bardzo mocno związany emocjonalnie, więc wzięłam go na ręce, pies latał dookoła, a ja kotu z góry pokazywałam nowego mieszkańca domu. Kot jest z natury bardzo płochliwy i boi się dosłownie wszystkiego, więc zaczął miauczeć, syczeć, wtulał się we mnie, więc gdy zobaczyłam, że nic z tego nie będzie, zabrałam kota do innego pomieszczenia, gdzie pies nie miał dostępu. I było tak kilka razy, próbowałam tego kota postawić na ziemię, ale on panicznie uciekał, a pies, myśląc, że to kolejna zabawa, gonił go szczekając.

Im dłużej pies jest przy nas, tym częściej kot jest gościem w domu. Jeżeli przyjdzie, to tylko zje, położy się na fotelu i jeśli ktoś czymś stuknie, zaszoruje, wyda jakiś hałas - kot od razu staje na równe nogi i jest gotowy do ucieczki.
Do tego schudł. Kiedyś był on bardzo zadbany, można powiedzieć, że trochę nawet gruby (ale nie za mocno ;)), teraz jest z niego sama skóra i kości, waży tylko około 1-2 kg, co w porównaniu z psem jest niczym mrówka i słoń (pies to mieszanka owczarka niemieckiego z jakimś kundlem...).

Więc wszystko teraz wygląda tak, że kota nie ma w domu, a jak jest, to chudy, coś tam przełknie do tego swojego małego żołądka, będzie w domu przez kilka godzin i ucieknie, gdy tylko usłyszy szczekanie lub jakiś inny dźwięk wydawany przez psa.

Do tego przy jakimkolwiek głaskaniu zaczyna gryźć, czego NIGDY nie było.

Zaczynam się bać, że ten kot wreszcie zdziczeje albo zagłodzi się na śmierć, chociaż ja naprawdę próbuję go karmić, ale nie mam jak, skoro on ucieka nie wiadomo gdzie...

Jest bardzo, bardzo przestraszony i czujny.

Co robić?
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Kot chudnie i gryzie.
« Odpowiedź #1 : 2011-08-03, 13:28 »
Nielatwo jest wprowadzic nowego mieszkanca do domu, w ktorym jest już kot- szczegolnie plochliwy .
Przebadaj kota u weta, jesli wykluczy choroby- to ten stan jest wynikiem silnego stresu.
Nie nalezy ich zaprzyjaźniac na silę.
Moja kotka , jak kupilismy szczeniaka - wyniosla sie do piwnicy i siedziala tam tydzien . Nosilismy jej jedzenie i czekalismy cierpliwie.
Po tygodniu wyszla i pogodzila sie z faktem,ze jest nowy lokator, ale to byla kotka niewychodzaca.
Podsuwaj kotu smaczne kąski w bezpiecznym miejscu bez towarzystwa psa. Staraj się odwracac uwage psa od kota smakolykami i zabawą. Jest szansa ,ze kot zaakceptuje w koncu nowego domownika.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Rosaline

  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Kot chudnie i gryzie.
« Odpowiedź #2 : 2011-08-03, 19:32 »
Tylko że my tego psiaka mamy już około pół miesiąca, a stan kota się nie zmienia...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Kot chudnie i gryzie.
« Odpowiedz #2 : 2011-08-03, 19:32 »

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Kot chudnie i gryzie.
« Odpowiedź #3 : 2011-08-03, 23:10 »
Koty to zwierzaki mocno ulegajace stresowi . Po prostu musicie cierpliwie czekac . Nie jest powiedziane,ze ten kot po 2 tygodniach zaakceptuje psa - moze to potrwac znacznie dluzej.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

misiakov

  • *
  • Wiadomości: 33
    • WWW
Odp: Kot chudnie i gryzie.
« Odpowiedź #4 : 2011-08-07, 13:37 »
Dokładnie. Kot to specyficzne zwierze, niby chadza własnymi ścieżkami, ale lubi też gdy to jemu poświęca się najwięcej uwagi. Obecność psa to dla niego jakieś nowum i musi przywyknąć do tej sytuacji. Ale ciężko powiedzieć ile to może potrwać.

juliadog

  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Kot chudnie i gryzie.
« Odpowiedź #5 : 2011-08-07, 19:37 »
Tylko że my tego psiaka mamy już około pół miesiąca, a stan kota się nie zmienia...
Matko nigdy o takim kocie nie słyszałam:D
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Kot chudnie i gryzie.
« Odpowiedź #6 : 2011-08-08, 16:40 »
I pewnie jeszcze wiele przed tobą :)
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

anulka

  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Kot chudnie i gryzie.
« Odpowiedź #7 : 2012-10-24, 10:17 »
koty to jednak niesamowicie dumne zwierzeta...
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.054 sekund z 23 zapytaniami.