Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 4   Do dołu

Autor Wątek: problemy z koniem  (Przeczytany 33609 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Liwcia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1847
problemy z koniem
« : 2004-10-24, 10:19 »
dziewczyna ma konia, 4 letni wałaszek, kon polski. Jest z hipoterapii. Bryka, nie reaguje na lydki. gryzie. Jak z nim pracowac, zeby go tego chociaz w jakims stopniu oduczyc?!






sorka, jesli taki temat juz byl na fz
Zapisane

Nightmare

  • Gość
problemy z koniem
« Odpowiedź #1 : 2004-10-24, 12:08 »
trudno coś poradzić. Napisz coś więcej o nim, morze był źle traktowany wcześniej i dlatego jest agresywny, albo jest złośliwy. Bryka, morze ma za duzo energii? Myślę że najlepiej nieh popracuje z nim na ląrzy, tak jak z młodym koniem, niech się wybryka wybiega, potem morzna załorzyć wypinacze żeby hodził w ustawieniu i zaczoł pracować i reagować no komędy kłus galop itd.. Potem zacząć na niego wsiadć i komędy słowne podpierać działaniem łydki. Potrzeba tylko durzo cierpliwości i wyrozumiałości, a napewno będą efekty :)
Zapisane

Kozica

  • Gość
problemy z koniem
« Odpowiedź #2 : 2004-10-24, 13:01 »
w pracy z koniem trzaba sobie zadać pytanie dlaczego tak robi, a potem podjąć odpowiednie działania, ale to ja już od tego nie jestem, że by w razie czego doradzić co zrobić, bo mam stanowczo za mało doświadczenia...
Zapisane

Forum Zwierzaki

problemy z koniem
« Odpowiedz #2 : 2004-10-24, 13:01 »

Kamelia

  • Gość
problemy z koniem
« Odpowiedź #3 : 2004-10-24, 14:22 »
zabrać mu pasze i wodę to nie będzie miał siły na nic :P
----
żartuje ale jak koń z hipoterapi bryka skoro ma być stabilnym i pewnym oparciem dla chorych dzieci ??
---
najlepiej znajdźcie przyczynę i może wtedy się da cos zrobić a tak to lonża lonża lonża
Zapisane

Ritka

  • Gość
problemy z koniem
« Odpowiedź #4 : 2004-10-24, 14:30 »
Nightmare, robisz straszne błędy ort, zrób coś z tym, bo tego sie nie da czytać!!!


Może problem jest w jeźdźcu? Jak bryka to znaczy że ma za dużo energii. Jak nie reaguje na łydki może to znaczyć że jeździeć nie umie jej prawidłowo przyłożyć ;)
Zapisane

Zuzika

  • Gość
problemy z koniem
« Odpowiedź #5 : 2004-10-24, 15:38 »
moze najpierw przed jazdą niech go ta dziewczyna wezmie na lonże żeby troche upuścić z niego energi, ja tak zawsze robie przed jazdą na takim jednym ogierku jak sporo stał bo wiem ze inaczej to bym miała rodeo :lol: a w zasadzie to dziwne że kon z hipoterapi i taki łobuz, zawsze mi sie wydawało ze te z hipoterapi to spokojne jak baranek... :roll:
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
problemy z koniem
« Odpowiedź #6 : 2004-10-24, 16:45 »
a ja proponuję żeby wsiadł na niego ktoś kto rzeczywiście umie jeździć albo dziewczynie naściemniali, bo za cholerę nie uwierzę że konia gryzącego i wierzgającego ktokolwiek wziął do hipoterapii, chyba to nie w koniu jest problem a braku umiejętnego podejścia i zajęcia się zwierzakiem tej dziewczyny

Euphoria

  • Gość
problemy z koniem
« Odpowiedź #7 : 2004-10-24, 17:23 »
Też mi się coś tutaj nie zgadza- jak koń Z hipoterapii(w więc już w niej wcześniej chodzący) może się tak zachowywać. Ale trudno cokolwiek powiedzieć, jeżeli nie zna się historii i samego konia dokładnie.
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
problemy z koniem
« Odpowiedź #8 : 2004-10-24, 18:51 »
U nas w szkolce byly 2 koniki polskie... Zrobione przez doswiadczone osoby... Caly czas tez oprocz kursantow wsiadali na nie doswiadczeni jezdzcy. Ale generalnie niezaleznie od jezdzca i jego umiejetnosci robily wszystko, zeby sie go pozbyc i nikomu nie udalo sie ich tego oduczyc... Niektorzy twierdza, ze koniki polskie sa taka poldzika rasa, ktora jest bardzo negatywnie z natury nastawiona do wspolpracy z czlowiekiem...  :roll:  Ja tam sie nie wypowiadam ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

problemy z koniem
« Odpowiedz #8 : 2004-10-24, 18:51 »

Liwcia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1847
problemy z koniem
« Odpowiedź #9 : 2004-10-24, 19:16 »
wlasnie tez sie zdziwilam, ze konik z hipoterapii jest, w te wakacje tez spotkalam wlasnie konika polskiego z hipoterapii i szczerze mowiac zachowywal sie podobnie... moze go tam zle traktowali czy cos...?!
Zapisane

Scotia

  • Gość
problemy z koniem
« Odpowiedź #10 : 2004-10-24, 19:23 »
może wreszcie chce się wyżyć za te wszystkie lata spędzone na chodzeniu w koło stępem :P
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
problemy z koniem
« Odpowiedź #11 : 2004-10-24, 20:09 »
Koniki polskie mają to do siebie, że cały czas kombinują.
Co ciekawe to zauważyłam, że pod małumi dziećmi są potulne jak baranki, a jak tylko ktoś coś chce od nich czegoś to zaraz cwaniaki coś wymyślają.
Za tego konisia musi się wziąść ktoś stanowczy i cierpliwy, aby skubaniec zrozumiał, że jednak niewszystko mu wolno.
Zapisane

anieszka

  • Gość
problemy z koniem
« Odpowiedź #12 : 2004-10-24, 20:22 »
ja ta jeździłam na jednym koniku polski a koleżanka jest właścicielką drugiego, i zauważyłam że jak poświęca się Hulance (tej co ja jeździłam) dużo czasu, czyszczenie i częste jazdy na niej to gotowa jest zrobic wszystko nawet skoczyc przeszkodę wyższa od siebie (nie próbowałam ale skakała super) wyginała sie i na nic nie były mi potrzebne palcaty czy ostrogi, a inni jeźdzcy jeźdzący na niej  to nie było mowy o prawdziwym treningu czy nawet pojeżdzeniu sobie robiła dokłądnie wszystko żeby sie pozbyć tego jeźdzca
Zapisane

Euphoria

  • Gość
problemy z koniem
« Odpowiedź #13 : 2004-10-24, 20:22 »
Scotia, jeśli w ogóle chodził w tej hipoterapii to by sie zbyt wiele nie nachodził, bo z tego co da się przeczytać ,to 4latek ;-)
Zapisane

anieszka

  • Gość
problemy z koniem
« Odpowiedź #14 : 2004-10-24, 20:53 »
a może on ma dopiero chodzić??
Zapisane

Forum Zwierzaki

problemy z koniem
« Odpowiedz #14 : 2004-10-24, 20:53 »

Liwcia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1847
problemy z koniem
« Odpowiedź #15 : 2004-10-25, 20:29 »
niee... chodzil wlasnie... ale raczej b. krotko, skoro ma 4 lata...?!
Zapisane

Kozica

  • Gość
problemy z koniem
« Odpowiedź #16 : 2004-10-25, 20:36 »
no w sumie jak do hipoterapi to troche za młody kuń  :roll:
Zapisane

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
problemy z koniem
« Odpowiedź #17 : 2004-10-25, 20:36 »
....chyba że ktoś ściemnia...
Zapisane

anieszka

  • Gość
problemy z koniem
« Odpowiedź #18 : 2004-10-25, 21:26 »
no właśnie może to tylko ściema czy widział ktos jak on w tej hipoterapi chodził, choc znam kilka przypadków że koń pod początkującym chodził super a jak wsiadła zaawansowany to się wojna zaczynała
Zapisane

Kamelia

  • Gość
problemy z koniem
« Odpowiedź #19 : 2004-10-26, 13:30 »
hucuły mają taką naturę że jak tak ktoś od nich tylko zmianę chodu albo woltkę wymaga to z łaską to zrobią ale jak już coś więcej to się tak wkurzają :)
Zapisane

Zuzika

  • Gość
problemy z koniem
« Odpowiedź #20 : 2004-10-26, 18:20 »
nom hucuły mają charakterki :P :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

problemy z koniem
« Odpowiedz #20 : 2004-10-26, 18:20 »

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
problemy z koniem
« Odpowiedź #21 : 2004-10-26, 18:21 »
Kamelia, ale my ty o KONIKU POLSKIM gadamy, a nie o hucułku  :roll:
Zapisane

vitani

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1390
  • najważniejsze jest niewidoczne dla oczu
problemy z koniem
« Odpowiedź #22 : 2004-10-26, 21:10 »
hucułki, koniki polskie, kuce wszelkiego rodzaju to niezłe france, tak samo jak i Gustaw.. Od jakiego czasu go ma? Może po prostu tak wyraża swoją złość na zmianę domu, lub coś w tym stylu... Niech mu poświęca wiele, czasu pochodzi z nim na spacery ( jeśli to możliwe ) . Na początku moich jazd na Gustawie nic nie chciał robić, chodzi do tyłu, stawał dęba, nie reagował na łydkę ( chociaz trudno to było nazwać łydką :P ) . Teraz już poznał metody jakimi chcę żeby ruszył i jest wszystko ok... No.. może czasem odezwie się budzik w zadku :P
Zapisane
dokud se zpívá, ještě se neumřelo, hóhó

Kamelia

  • Gość
problemy z koniem
« Odpowiedź #23 : 2004-10-27, 20:37 »
szetlandy koniki polskie czy hucuły to jedno i to samo - małe i prymitywne
Zapisane

kasia8989

  • Gość
problemy z koniem
« Odpowiedź #24 : 2004-11-19, 21:26 »
najleprzym sposobem na takiego konika jest monty roberts
Zapisane

milkiwaj

  • Gość
problemy z koniem
« Odpowiedź #25 : 2004-11-19, 22:24 »
o boże...
ta ta ta taaaa... czemu twierdzisz, że to będzie najlepszy sposób?
jak dla mnie to potrzebuje systematycznej pracy i cierpliwości... sporo miłości i będzie git...
Zapisane

Raven

  • Gość
problemy z koniem
« Odpowiedź #26 : 2004-11-19, 22:36 »
kasia8989, nie każdy ma takie zdolności, zmysł i dobroczynny wpływ na konie jak Monty Roberts... "Połączenia" (jeśli Ci o to chodzi) trzeba się uczyć przez bardzo długi czas... Ktoś niedoświadczony może nie wnieść nic dobrego. Trzeba obserwować konie, poznać tajniki języka "Equus". Nie wystarczy samo przeczytanie książki... Agresywny koń może być niebezpieczny dla początkującego "zaklinacza"...
Można spróbować, ale z mniej agresywnym koniem...
Zapisane

kasia8989

  • Gość
problemy z koniem
« Odpowiedź #27 : 2004-11-19, 23:05 »
może w sumie i tak ale ja jezdzilam w stajni w której wszystkie konie byly na montiego ujezdzane i to było naprawde "coś" nikogo z palcatem na jeżdzie nie widziałam a według mnie o to właśnie w tym wszystkim chodzi aby dojść do perfekcji nie używając przemocy i zastraszania konia
no ale każdy ma swoje metody które również szanuje
pozdrawiam
Zapisane

Forum Zwierzaki

problemy z koniem
« Odpowiedz #27 : 2004-11-19, 23:05 »

milkiwaj

  • Gość
problemy z koniem
« Odpowiedź #28 : 2004-11-20, 01:11 »
a kto tu mówi o zastraszaniu? po prostu nie lubiego montiego, bo tweirdzi, że jest genialny i niepowtarzalny.
a on sam to wszystko podpatrywał od innych...
tak naprawdę każdy jeździec, który kocha konie i siedzi w tym ambarasie od dłuższego czasu, sam podświadomie oddziaływuje na psychikę konia, potrafi go nakłonić do różnych rzeczy...
przemocą sie nic nie zdziała... i wcale przemocy nie należy mylić z karą, którą również wspaniały monty stosuje... wystraczy spojrzeć za kulisy jego wielkich show...
Zapisane

Raven

  • Gość
problemy z koniem
« Odpowiedź #29 : 2004-11-20, 09:34 »
W sumie to Monty jest niepowtarzalny...
Sam stworzył metodę "połączenia" z koniem, podczas gdy wszyscy woleli urzyć agresji wobec zwierzęcia. A to, że podpatrywał coś u innych specjalistów źle o nim nie świadczy. Chciał stworzyć lepszy świat dla koni i udało mu się - chociaż część wierzchowców może uniknąć prymitywnych sposobów zajeżdżania...
Milkiwaj a co on takiego robi za kulisami - jaką "karę" stosuje wobec koni??
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.097 sekund z 28 zapytaniami.