Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: znowu: jakie macie ryby :P :D ??  (Przeczytany 9786 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
znowu: jakie macie ryby :P :D ??
« : 2005-04-05, 15:29 »
No więc moi drodzy forumowicze - akwaryści każdy z nas posiada akwarium, w którym czest się coś dzieje - zakaładamy nowe baniaczki, zmieniemy obsade, rybki się rodza i umierają... Prosze was o opisanie obsady waszych akwariów. Ja sie od wypowiedzi wstrzymama bo akawrium dopiero w przygotowaniu i rybki wywietrzały ( Raff - wielkie dzięki za okazana pomoc  8) ).  A was prosze o opisanie ziornika, tj.: obsada, rozmiary baniaka, roślinki, pielęgnacja itp.
P.S Szczególnie interesuja mnie akwaria pao, bo z tego co wiem miała w planach zbiornik pla pielęgniczek  :)

PISZCIE !!

Z poważaniem,
pociagajacy w duchu nosem ( z wiadomego powodu  :cry:  ),
PePe
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

mafinia

  • Gość
znowu: jakie macie ryby :P :D ??
« Odpowiedź #1 : 2005-04-05, 16:51 »
pepe juz taki topik jest..... po co zakladac nowy :roll:
kolejny topik twojego autorstwa :roll:  :roll:
Zapisane

Leloo

  • Gość
znowu: jakie macie ryby :P :D ??
« Odpowiedź #2 : 2005-04-05, 17:11 »
wiec tak obsada to: 8 neonow, para pretnikow, 4 teczanki neonowe, 4 promieniczki wernera, nie wiem ile krewetek i jakich... kupilem je jako amano:P i niedawno mis ie rozmnozyly wiec nie wiem ile ich jest... wiem ze troche za duzo... Zbiornik ma 60l, a roslinki to -> Kabomba, zabenica srcolistna, moczarka, mech jawajski, paprotnica, pistia, i jakies nie rozpoznane:P
A zabiegi jakie przeprowadzam to: Co 2 tygodnie czyszczenie dna odmulaczem i czesciowa podmiana wody, co tydzien czyszczenie filtra, co jakies czas odcinanie malych roslinek do rosliny matecznej, co miesac czyszczenie szyby czyscikiem magnetycznym,
Rybki karmie raz dziennie mrozona : ochotka, wodzieiem, artemia solowca; kilka razy dzinnie platkami, niekiedy podaje groszek zielony, ktory jest chetnie zjdany przez rozne rybki i glonojada( zapomnialem o nim wspomniec w obsadzie :oops:) I to by bylo na tyle:P
Zapisane

Forum Zwierzaki

znowu: jakie macie ryby :P :D ??
« Odpowiedz #2 : 2005-04-05, 17:11 »

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
znowu: jakie macie ryby :P :D ??
« Odpowiedź #3 : 2005-04-05, 17:12 »
co?? nie rozumiem gdzie jest taki topik?? bo chyba 3 strony temu BYŁ... mafina co masz na mysli mówiąc: "kolejny topik mojego autorstwa" ?? przeciez po to jest forum żeby rozmawiać, jeśli chcesz pisać takie rzeczy to po co się wypowiadasz?? jak widzisz ten post jest po to zeby swoimi rybkami sie pochwalić, a nie zucać na jego autora!!
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

mafinia

  • Gość
znowu: jakie macie ryby :P :D ??
« Odpowiedź #4 : 2005-04-05, 17:30 »
topik napewno taki juz jest....
a co do ataku z mojej strony w zwiazku z topikiem zwracam honor bowiem pomylilam cie z innym uzytkownikiem xxxxxxxx ;)
nie wiem dlaczego ale mylicie mi sie :P  wybacz :P

obsada prawie sie nie zmienila od poprzedneigo topiku :P
a wiec mieczyki molinezje glonki kiryski

mniejsze akwa bocius towarzyszy juz nie ma.... o zapomnialam jest glonek 3cm :roll:


pepe a nie musisz mi wybaczac :P  :lol
poradze sobie z  jednym wrogiem wiecej :P
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
znowu: jakie macie ryby :P :D ??
« Odpowiedź #5 : 2005-04-05, 17:31 »
mafinia :  8)
łaskawie wybaczam  :lol:   :P
prosze o akwariach piasac :)
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Raffy

  • Gość
znowu: jakie macie ryby :P :D ??
« Odpowiedź #6 : 2005-04-05, 18:00 »
112l :

10x załobniczka, czarna tetra
7x dorosły mieczyk
6x kirysek spiżowy, 1x kirysek pstry
5x bojownik
3x zbrojnik niebieski, same samce, w tym jeden albinos

roślinność :

pół wiadra nurzanców
1/4 wiadra wakratki
1x żabienica amazońska
1x echidiorus apart
5-7?x Anubias nana
6x krypokortyna balansa
?? krypokortyna ?? (taka czerwona, spod liscia ciemnorozowy a gora liscia brazowo-czerwono ;)
4x? anubias niski
MILION pistii

... no chyba wszystko z obsady roslinnej ;)  :lol:

a dekoracje : czarny zwir 4cm grubości, 2 mega korzenie, 3-5?x łupin kokosów, kilka 'ostrych' kamieni w kształce kły psa

filtr aquaszut 8W + deszczownica i termometr, oświetlenie 2x18W (standart) i to chyba wszystkooo :P
Zapisane

Ellen

  • Gość
znowu: jakie macie ryby :P :D ??
« Odpowiedź #7 : 2005-04-05, 18:11 »
85 litrow, obsada:
4x szczupienczyk pregowany (dwie pary zdaje sie)
1x pretnik karlowaty
2x gupik (para)

rosliny: nurzance, kryptokoryna, zabienice
5 duzych korzeni
zwir naturalny raczej drobny

sprzet: filtr AquaEl FZN2, oswietlenie Aquarelle 18W z odblysnikiem

porzadki: podmiana wody 1/3 co ok. 3 tygodnie (czasem czesciej, czasem rzadziej), czyszczenie szyb i odmulanie dna

no chyba tyle, woda miekka, ph obojetne.
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
znowu: jakie macie ryby :P :D ??
« Odpowiedź #8 : 2005-04-05, 18:52 »
no to
14 litrów, filtr i grzałaka, pokrywa szklana, światło osobiście robione, tło ciemnoniebieskie.
w akwa i bojownik, okrągły żwirek, żabienica, wywłócznik i kilka trawiastych dwa kamienie półsztachetne w tym jeden czerwony i słupki z kamieni. akurat to mam na zdjęciu więc jak poprosze Raffiego to może sie zdjęcie pojawi ;)
25 litrów, filtr, grzałka, pokrywa oryginalna ale niestety z żarówą... teraz energooszczędną i jak widzę dobrze to zrobiło roślinkom i rybkom.
w akwa są aniubiasy karłowate, kabomby, wywłóczniki, "sałata" i jakiś trawiasty...
żwir ciemny (szary, bo czarny był tylko farbowany), czarne tło i 3 kamienie w czerwonej tonacji.
z rybek to pluskają się: 2 otoski, 9 neonek, 1 bojownik ale jako, ze  ten ostatni właśnie postarał sie o potomstwo, to pewnie niedługo będzie tego więcej ;
60 litrów... roślin sporo ale część mam by rozmnożyć dla mamy a wielu nie znam nazw...
na pewno sa cabomby i sałata, jakaś trawiasta i roślinka przypominająca z liści bambusa... i w ogóle sporo tego jest... pokrywa oryginalna, żwirek okrągły i drobny, czarne tło, dwa korzenie (jeden duży drugi mały) a pływają tam sobie:
5 otosków (ale może być więcej bo jedna jest pełna ikry)
3 panie bojowniczki (tez baby z ikrą)
1 pan bojownik i właśnie opiekuje się gniazdem z olbrzymią ilością ikry...
5 piskorków ale patrząc na płodność innych rybek, to obawiam sie że niedługo spod korzenia wypłynie ich więcej ;) tym bardziej, że neonki tez się zaokrągliły od ikry...

we wszystkich temp 27 stopni, podmiana wody róznie ale zazwyczaj co 2 tygodnie w niewielkim stopniu, woda miękka z filtra...

co do pielęgniczek to myslimy jeszcze nad 4 akwa i tam ewentualnie będą ale to dopiero jak będzie zrobione biurko do końca, bo na razie nie ma gdzie stanąć :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

znowu: jakie macie ryby :P :D ??
« Odpowiedz #8 : 2005-04-05, 18:52 »

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
znowu: jakie macie ryby :P :D ??
« Odpowiedź #9 : 2005-04-05, 18:53 »
Jesli chodzi o moje akwariumj to mam tak:

-> techniczne: filterek wewnetrzny z deszczownicą, grzałka z termostatem ( 25 - 26 stopni ) i termoment wewnętrzny
-> roślinki: dwa gatunki zwartek w ilości 7 sztuk ( jedna bardzo okazała ), anubias, moczarki
x6, nurzańce ok. 10, do tego jeszcze żabienica i pistie. Póki co to takie jeszcze skromne te roslinki > czekam aż się rozrosną  ;)
-> obsada... no właśnie... na razie to tak: gurami ( samiczka, bardzo stara ), para skalarów ( niedługo mam zamiar wymienic je na parke gurami mozaikowego ), 8 neonów Innesa ( w planach jest ich około 20 ),  zbrojnik ( w najblizszym czasie wymieniem na 2 otoski ), 2 kiryśniki ( piękniaste rybki!! ) no i parka bojowników, ale nie wiem jak będzie > albo dokupie jeszcze 5 samic, albo zamienie na pretniki karłowate. W planach jeszcze ampularia, moze gupiki ( nie wiem, ale jakos tak mnie przyciągaja > oczywisci jak skalary wyjdą ).
-> pielegnacja. No więc podmina wody raz na tydzień i płókanie filtra raz na tydzień. No i czyszczenie szyb i odmulanie dna  :)
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Raffy

  • Gość
znowu: jakie macie ryby :P :D ??
« Odpowiedź #10 : 2005-04-05, 19:13 »
Akwa pao :)

Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
znowu: jakie macie ryby :P :D ??
« Odpowiedź #11 : 2005-04-05, 19:16 »
nie najlepiej to może widać ale tak wygląda 14litrów...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
znowu: jakie macie ryby :P :D ??
« Odpowiedź #12 : 2005-04-05, 19:26 »
ładne  :)
mój bojownik podobny :)
Aha, czy masz dwa czy jedego bojka, czy trzy??
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
znowu: jakie macie ryby :P :D ??
« Odpowiedź #13 : 2005-04-05, 19:54 »
3
w każdym akwa inny
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
znowu: jakie macie ryby :P :D ??
« Odpowiedź #14 : 2005-04-05, 21:22 »
aha, ja mam czerwonego w ogólnym ( 130 litrów ) :)
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Forum Zwierzaki

znowu: jakie macie ryby :P :D ??
« Odpowiedz #14 : 2005-04-05, 21:22 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
znowu: jakie macie ryby :P :D ??
« Odpowiedź #15 : 2005-04-05, 21:51 »
nie najlepiej wyszło... na żywo jest dużo ładniejsze...
i w tym też było gniazdo ale nie dogadał się z panną bojowniczką...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
znowu: jakie macie ryby :P :D ??
« Odpowiedź #16 : 2005-04-05, 22:07 »
po cholere zaśmiecacie forum  :roll:
Zapisane

Raffy

  • Gość
znowu: jakie macie ryby :P :D ??
« Odpowiedź #17 : 2005-04-05, 22:27 »
Cytat: Kesi
po cholere zaśmiecacie forum  :roll:


i kto tu zasmieca ...   :lol:  :P
Zapisane

Joker

  • Gość
znowu: jakie macie ryby :P :D ??
« Odpowiedź #18 : 2005-04-05, 23:50 »
12l- czarny żwirek, filtr, paprotka i 2 małe molinezje.

21l- czarny żwirek, jasne łupki piaskowca , sztuczne roślinki, filtr i kilka małych pielęgnic niebieskołuskich. Strasznie żarłoczne rybki.

10l- kamyki z nad morza, pełno pływających roślinek (nawet nie wiem jak się nazywają, ale całe wiadro) i narybek gupików. Niestety nie jestem w stanie się ich doliczyć :)

60l- ciemny żwirek, rośliny:amazonki, paprotki, trawka, moczarna, kilka roślinek niezydentyfikowanych i roślinki pływające. Obsada: 2 molinezje, 2 skalary, 2 mieczyki, gurami i bojownik z haremem :P

W planach 112l, albo 200l akwarium z pyszczakami.
Zapisane

Olka1992

  • Gość
znowu: jakie macie ryby :P :D ??
« Odpowiedź #19 : 2005-04-06, 07:55 »
Cytat: Joker
60l- ciemny żwirek, rośliny:amazonki, paprotki, trawka, moczarna, kilka roślinek niezydentyfikowanych i roślinki pływające. Obsada: 2 molinezje, 2 skalary, 2 mieczyki, gurami i bojownik z haremem :P


 :shock:

Przerybienie na maksa :roll:
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
znowu: jakie macie ryby :P :D ??
« Odpowiedź #20 : 2005-04-06, 12:24 »
Cytat: Olka1992
Cytat: Joker
60l- ciemny żwirek, rośliny:amazonki, paprotki, trawka, moczarna, kilka roślinek niezydentyfikowanych i roślinki pływające. Obsada: 2 molinezje, 2 skalary, 2 mieczyki, gurami i bojownik z haremem :P


 :shock:

Przerybienie na maksa :roll:


niestesty Olka ma racje :(
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Forum Zwierzaki

znowu: jakie macie ryby :P :D ??
« Odpowiedz #20 : 2005-04-06, 12:24 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
znowu: jakie macie ryby :P :D ??
« Odpowiedź #21 : 2005-04-06, 12:31 »
już ta para skalarów potrzebuje większego akwa... tak 160 litrów i to wysokiego...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
znowu: jakie macie ryby :P :D ??
« Odpowiedź #22 : 2005-04-06, 15:29 »
Natomiast u mnie ciagłe zmiany, tj.: ide w kierunku obsady docelowej.
Dziś dokupiłem samiczke bojownika i 5 neonek :)
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Raffy

  • Gość
znowu: jakie macie ryby :P :D ??
« Odpowiedź #23 : 2005-04-06, 16:04 »
e tam, do przerybienia daleko w 60l jest tylko kilka ryb ale za to NIEODPOWIEDNICH do tego akwarium, skalary i mieczyki powinny powedrować do 3x wiekszego akwa przynajmniej.
Zapisane

polna_mysza

  • Gość
znowu: jakie macie ryby :P :D ??
« Odpowiedź #24 : 2005-04-06, 22:06 »
moje akwa(100l):
dużo różnych roślinek ,moczarka ,tatarak,zabienica itd.
rybki inne zwierzaki:
2 piskorki
2 glonojady malajskie(kosiarki)
5 bystrzyków ozdobnych
7 rozborek
3-4 krewetki szkliste
2 glonojady
i 2 kiryski pstre i 1 spiżowy

P.S w maju będzie nowe akwa to opisze ;)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.097 sekund z 30 zapytaniami.