Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 ... 39   Do dołu

Autor Wątek: Prace domowe:)  (Przeczytany 223868 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Prace domowe:)
« : 2005-05-19, 21:08 »
Jako że ostatnio na off topic pojawia się wiele topików z prośbą o pomoc w odrobieniu pracy domowej postanowiłam założyć ten oto wątek w którym każdy będzie mógł się spytać o coś tam czego nie umie. :) A kto będzie wiedział pomoże :)

Może ustalmy że pytamy nie z czystego lenistwa ale w przypadkach wyjątkowych i trudnych - kiedy NAPRAWDĘ nie wiemy jak to wykonać, a nie że sie nie chce... no i nikt za nas nie odrabia zadań, co najwyżej służy dobrą radą, podaje wskazówki, podsuwa pomysły i ewentualnie jakieś wzory...

Hm, co wy na to?

Jeśli pomysł się przyjmie to ok, a jeśli nie to proszę o blok ;)
Zapisane

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #1 : 2005-05-19, 21:11 »
Rachela tez o tym myslałam, ale z jednej strony może byc tłok... to ja przeniosę tu moja prośbę, która nie jest pisana z lenistwa tylko z braku umiejetności.... ja tego nie potrafie :( POOOOOOMOCY!!!!!
 Help!!!!!!!!
Mam do rozwiązania zadanie z matematyki  a ja nie umiem! Pomocy, moze dla was to łatwe bedzie, ale dla mnie to jest lekko mowiac trudne. POMOCY!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Wzdłuż boków kwadratowego placu wykopano rów o szerokości 0,5m, przez co powierzchnia placu zmniejszyła sie o 119 m2. Oblicz długość boków tego placu.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

No i teraz... o co chodzi?
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #2 : 2005-05-19, 21:14 »
Jeśli ludziska będą stosować się do ,,regulaminu" to nie będzie tłoku ;) Bo o ile wiem to mamy zdolną młodzież :P

A trzeba obliczyć boki placu przed zmniejszeniem czy po?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedz #2 : 2005-05-19, 21:14 »

Ellen

  • Gość
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #3 : 2005-05-19, 21:22 »
Wyszlo mi 59,5 m dlugosc jednego boku. Chodzi chyba o to, ze wykopano row (4 prostokaty 0,5 m na x metrow (dluzszy bok)), wiec zeby pole tych prostokatow razem wynosilo 119 m2 to musi byc 59,5 razy 0,5 = 29,75 i to razem daje 119.

Edit. Nie bez sensu, to jest zle, ej o co w tym chodzi? :P
« Ostatnia zmiana: 2005-05-19, 21:24 autor Ellen »
Zapisane

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #4 : 2005-05-19, 21:29 »
Rachela po.... :/ Ellen bez sensu no nie? :|
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

mafinia

  • Gość
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #5 : 2005-05-19, 21:42 »
ellen plac jest kwadratowy a boki rowu sa wykopane wzdluz bokow placu:P

Zapisane

koniulka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2541
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #6 : 2005-05-19, 22:06 »
To ja już nie wiem....Mi teoretycznie wyszło to samo co tobie Ellen :|
Zapisane
Na zawsze w naszych sercach...

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #7 : 2005-05-19, 22:27 »
"najlepsze" jest to ze mam jeszcze takie 2 zadania :| a kompletnie nie wiem o co w tym chodzi :|


EDIT: Nie ma to jak zadac uczniom idiotyczne zadania domowe :|

EDIT2: Cóż.. trudno.... Zgłosze BZ (jesli jeszcze moge :| ), albo spiszę od kogos przed lekcją (w co wątpie, bo mam matme o 8 rano :| )
« Ostatnia zmiana: 2005-05-19, 22:59 autor Psiara »
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

Amarae

  • Gość
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #8 : 2005-05-22, 15:55 »
Mam małe pytanie... Czy ktoś wie, gdzie mieszkali Aztekowie, jakie były ich osiągnięcia? I jakie tereny zamieszkiwali Inkowie, co osiągnęli i w co wierzyli?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedz #8 : 2005-05-22, 15:55 »

halina

  • Gość
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #9 : 2005-05-22, 17:38 »
Aztekowie i Inkowie to chyba w Ameryce pd. ale nie mam pewności.... napewno w Ameryce ale której to nie wiem na 100%
P.S. temat super :P przynajmniej nie bedzie 1000000 osobnych topiców... :)
Zapisane

yassue

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 884
  • by Wind
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #10 : 2005-05-22, 19:17 »
Amarae, Aztekowie zamieszkiwali terytorium dzisiejszego Meksyku, wyznawali politeizm, wierzyli w nadejście boga Quetzalcoatla. Co do osiągnięć - nie mam pojęcia
Inkowie - zamieszkiwali Andy (Ameryka Płd.), czcili ziemię i jej plony, osiągnięcia: w górach wybudowali drogę dł. ok 2000km, służącą do dziś; wynaleźli także szybką komunikację pocztową za pomocą sygnałów dymnych

co do zadanka z matmy, jesli bok placu oznaczymy jako a, a rowu jako b otrzymamy rownanie
2ab+2(a-2b)b=119
po doprowadzeniu do najprostszej postaci (4b(a-b)) i podstawieniu b=0.5 a wyjdzie 60
wiem ze juz po ptakach ale sztuka dla sztuki.. ;)

paolinka

  • Gość
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #11 : 2005-05-23, 19:18 »
Tez mam wielki problem  :(
Na jutro musze miec zadania z matmy, zrobilam 3, ale dwoch jakos nie moge  :(
Help me  :(

1)rozwiąż i sprawdź równanie: 1+2xkwadrat + (x+5)kwadrat - 2(x+7)(x-7)=(x-6)kwadrat
2)rozwiąż nierówność: x-(na kresce ulamkowej) 2(x+1), pod kreską 3 > 1 + x
podaj największą liczbę całkowitą, która spełnia tę nierówność

Jakby ktos mi pomogl chociaz w jednym.......  :oops:
Zapisane

Agysz

  • Gość
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #12 : 2005-05-23, 19:30 »
Pomóżcie napisać opowiadanie..o tym,że chce zaprosić przyjaciela na meczyk :P
PO angielskuu :!!!: min.10 zdan :?
Zapisane

Ax

  • Gość
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #13 : 2005-05-23, 19:55 »
Agysz, no to przeciez jest latwe ;) napisz cos tam, ze would you go with me on a match bla bla bla ;) napisz, kiedy bedzie, gdzie, i bedzie ok :)
Zapisane

halina

  • Gość
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #14 : 2005-05-24, 16:25 »
a mam pytanie... Czytał ktoś może jakąś ksiązkę Ewy Nowak albo Podróż za jeden uśmiech? Jeżeli tak, to mógłby ktoś w kilku zdaniach napisać cos o tej ksiazce?  Musze zrobic na jutro prezentacje a mam hiszpanski i nie zdaze... :/ pomocy!!!!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedz #14 : 2005-05-24, 16:25 »

kareena

  • Gość
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #15 : 2005-05-24, 16:48 »
"Podróż za 1 usmiech"

uwaga czytacie na wlasna odpowiedzialnosc...jesli nie chcesz sobie psuc zabawy z tą książką to omiń ten post.

telegraficzny skrót:
historia o dwoch autostpowiczach jadacych na wczasy. jeden to Poldek taki 'normalny' a drugi to Duduś (jego prawdziwe imie to Janusz) i jest on maminsynkiem :P chlopcy nie lubia sie za bardzo - zaledwie toleruja - w końcu są kuzynami ;-) i podroz sie zaczela od tego ze przy kupowaniu biletu okazalo sie ze ktorys z nich zgubil kasę. nie chcieli sie wracac do domu by sie nie wydalo ze nie potrafia dac sobie rady i upilnowac pieniedzy :P  wiec wybrali autostop. nie bede pisala jakie dokladnie spotkaly ich przygody bo na pewno cos pomieszam i/lub pominę (w koncu ksiazke czytalam parę lat temu:) ) ale skonczylo sie oczywiscie szczesliwie - dojechali do rodzicow nad morze :) zaś Duduś w trakcie podróży wiele przeszedl i zmienil sie na lepsze :)
JAko ciekawostke podam ze na koncu sie okazalo ze pieniadze na bilet lezaly nadal na kuchennym stole :P
« Ostatnia zmiana: 2005-05-24, 16:50 autor kareena »
Zapisane

halina

  • Gość
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #16 : 2005-05-24, 17:00 »
Kareena dzięki ;) nie zebym ne czytala tej ksiazki ale juz zapomnialam o czym jest dokladnie :P
Już dziekuje wszystkim za pomoc!
Zapisane

Golden_Tina

  • Gość
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #17 : 2005-05-25, 16:34 »
ja baaaardzo pilnie potrzebuję streszczeń takich lektur:
+Tajemnicza wyspa J.Verne
+Sposób na Alcybiadesa E. Niziurski
+Dywizjon 303 A. Fielder
+Opowieści o pilocie Pirxie S.Lem
został mi niecały tydzień na te lekturki, więc to bardzo pilna sprawa. gdyby ktoś znalazł te streszczenia, to prosze o wysłanie na nacia.nacia@autograf.pl z góry wieelkie dzieki
Zapisane

Ax

  • Gość
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #18 : 2005-05-25, 18:12 »
a czemu streszczeń? :chytry: przeciez sa jeszcze te dwa dni wolne + weekend, jak się postarasz, to zdazysz precztac :)
Zapisane

Golden_Tina

  • Gość
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #19 : 2005-05-25, 18:25 »
Ax, ja leniwa jestem :P poza tym kumpele mnie tez prosily ;)
Zapisane

Amarae

  • Gość
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #20 : 2005-05-25, 19:07 »
Yassue, dziękuję Ci bardzo ^^
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedz #20 : 2005-05-25, 19:07 »

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #21 : 2005-06-01, 19:13 »
Chemia... help...

Napisz wzory monofluoropochodnych heksanu. Podaj ich nazwy i określ, który z tych związków będzie powstawał w największej ilości podczas reakcji fluorowania :bezsilny:

Ułóż wzory i nazwy systematyczne alkoholi o wzorze sumarycznym C5H11OH. Określ rzędowość tych alkoholi.

HELP
Zapisane

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #22 : 2005-06-06, 22:45 »
Rachela... ojoj... ja sie na chemii nie znam :P

Mam wieeeeeelką prośbę!
Pomóżcie mi znaleźć jakieś 3-4 zdania o kilku bohaterach drugoplanowych "Pana Tadeusza":
- Wojski
- Rejent
- Asesor
- Protazy
- Konewka
- Brzytewka
- Chrzciciel
- Maciek (ten Maciek nad Maćkami :P)

Błagam!!!!! Przeszukałam juz cały net i znalazłam tylko o tych głównych (czyt Jacek, Tadeusz, Sędzia Soplica, Hrabia, Telimena, Zosia) i o kilku drugoplanowych (Jankiel, Gerwazy, Podkomorzy)... POMOCY! Ja to potrzebuję na jutro! Błagam! licze na was!
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

Dianulka

  • Gość
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #23 : 2005-06-07, 15:19 »
Tylko tyle o nich wiem:
PROTAZY - ostatni woźny trybunału, wróg Gerwazego. Starszy człowiek będący na służbie u Sędziego. Tęsknił do dawnych szlacheckich czasów, kiedy to nie narzekał na brak pracy. Był nieustępliwy, kłotliwy i zawistny.
MACIEJ DOBRZYŃSKI - szlachetny, odważny, obdrarzony mądrością życiową, człowiek cieszący się poważaniem szlachty zaściankowej Dobrzynia, której przewodził. Patriota, brał udziałmw powstaniu kościuszkowskim, nienawidził zaborców. Przeciwnik francusczyzny, hołdował starym tradycją szlacheckim.
WOJSKI - daleki krewny Sędziego, poamgał mu w prowadzeniu domu, wspominający swe pełne przygód życie.

Więcej niestety nie mam, ale mam nadzieję, że choć troszkę pomogłam :)
Zapisane

halina

  • Gość
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #24 : 2005-06-07, 15:24 »
Psiara poszukaj bo ja już raz założyłam taki temat o Panu Tadeuszu. na off topicu ;)
Zapisane

Golden_Tina

  • Gość
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #25 : 2005-06-07, 19:14 »
mam pytanie, czy moze mi ktos sprawdzic ta pracę z angielskiego?

Last time I’m interested in feminision. But I’m only half feminist.
A lot of people think that feminists are madmen and they want to conqer the world or make III World War between women and men. Little of them know the truth. Actually, it’s not a very specific thing. Feminists are trying for equality for both sex. At this moment some questions are coming to my mind.
Why only women have to cook, wash up or iron?
Men can do this things, too, so why they don’t do houseworks? It isn’t dependent of sex, everybody can wash up or hoover the floor?
In my opinion, a typical woman hasn’t time for her hobbies, because she has to working in house all day. Where is this happines, which mothers care for their childrens? It wasting of life yet, by silly things, which spend lot of time but can be make good by man. Feminism combats for it exactly, don’t about next World War!!!
Zapisane

corn

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 495
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #26 : 2005-06-08, 11:41 »
edit: juz nieaktualne :)
« Ostatnia zmiana: 2005-06-08, 16:04 autor corn »
Zapisane
Nic nie dodaje otuchy bardziej niż fakt, że wszystko toczy się jak zwykle.

*RivenA*

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2649
  • *____*
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #27 : 2005-06-08, 18:22 »
czy moze ktos zna stronke na której jest duży i wyraźny obraz meczetu bo ja szukałam i nie mogłam znaleźć a musze to do tego piątku narysować
Zapisane
"Gdy coś będzie nie tak, nie martw się -ja jedynie podpalę Twój stos."


ciasteczek ^_^

Forum Zwierzaki

Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedz #27 : 2005-06-08, 18:22 »

***KITKA***

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3794
    • WWW
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #28 : 2005-06-08, 19:32 »
W rebusie jest takie zdanie:
PO jedziorach pływa się bojerami (czy jakoś tak..)
Czy ktos wie co to jest bojer ? Rebus przecież dobrze rozwiązałam.. :)
Zapisane
"Pragnienie bycia kimś innym to marnowanie osoby którą się jest." - Kurt Cobain

lilek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1989
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #29 : 2005-06-08, 19:40 »
Bojer szybkie sportowe sanie żaglowe, ślizg, jacht lodowy
Info:Słownik wyrazów obcych Władysława Kopalińskiego
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 39   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.094 sekund z 27 zapytaniami.