Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 3 [4]   Do dołu

Autor Wątek: Skąd masz psa?  (Przeczytany 27853 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Skąd masz psa?
« Odpowiedź #90 : 2007-07-09, 08:05 »
ja mam zwierzaka z hodowli, trzeba było spełnic marzenia mamuski to na Dzień Kobiet dostała wymarzonego psiaka
i znowu trzeba było spełnić marzenie mamy. My obstawialiśmy za mixem,ale moja mama ma słabość do psów rasowych. A więc ponownie hodowla.
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Chow Baby

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 258
    • WWW
Odp: Skąd masz psa?
« Odpowiedź #91 : 2007-07-09, 20:24 »
Moje psy również pochodzą z hodowli.

kaska9141868

  • Gość
Odp: Skąd masz psa?
« Odpowiedź #92 : 2007-07-10, 08:57 »
Ze schroniska tam jest duzo super psiaków a nie cały czas ktos bieze z hodowli itp a piski w schronisku  cierpią.Wiem że niejest to wina hodowli tylko właścicieli.
« Ostatnia zmiana: 2007-07-10, 12:58 autor kaska9141868 »
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Skąd masz psa?
« Odpowiedz #92 : 2007-07-10, 08:57 »

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Skąd masz psa?
« Odpowiedź #93 : 2007-07-10, 12:46 »
Ojej... po co dublować tematy...

Nawet zapomniałam ze w tym temacie się wypowiadałam ;)

Cytuj
a nie cały cas ktos bieze z hodowli itp a piski w schronisku potem cierpią.
Wzięłam to jako obraze osób, które mają psy z hodowli. Weź pod uwage że niektórzy chcą mieć psa z pewnych źródeł, ponieważ mają np dziecko i chcą mieć pewność że pies w przyszłości nie przystworzy problemów. Tak samo mi się marzy pies z rodowodem, narazie rozmyślamy nad wyżłem węgierskim i seterem szkockim gordon. Poprostu ludzie biorą psy z hodowli, chcą mieć pewność co z tego wyrośnie, że nie będzie psiak miał chorób genetycznych itp. Wzięłam psa z ulicy i jest bardzo chorowity, moge tez powiedzieć że niezła z niej łamaga, bo gdzieś się wciśnie a potem z tamtąd nie wyjdzie. Więc uważaj co piszesz, pies każdy ważny, ale to nie wina właścicieli psów z hodowli że jest przepelnienie schronisk...
Zapisane

kaska9141868

  • Gość
Odp: Skąd masz psa?
« Odpowiedź #94 : 2007-07-10, 12:57 »
Ojej... po co dublować tematy...

Nawet zapomniałam ze w tym temacie się wypowiadałam ;)
Wzięłam to jako obraze osób, które mają psy z hodowli. Weź pod uwage że niektórzy chcą mieć psa z pewnych źródeł, ponieważ mają np dziecko i chcą mieć pewność że pies w przyszłości nie przystworzy problemów. Tak samo mi się marzy pies z rodowodem, narazie rozmyślamy nad wyżłem węgierskim i seterem szkockim gordon. Poprostu ludzie biorą psy z hodowli, chcą mieć pewność co z tego wyrośnie, że nie będzie psiak miał chorób genetycznych itp. Wzięłam psa z ulicy i jest bardzo chorowity, moge tez powiedzieć że niezła z niej łamaga, bo gdzieś się wciśnie a potem z tamtąd nie wyjdzie. Więc uważaj co piszesz, pies każdy ważny, ale to nie wina właścicieli psów z hodowli że jest przepelnienie schronisk...
No ale to niebyła obraza poprostu tak sądze.Wiesz sama jak dużo psów jest w schronisku.Kazdy by chciał żeby było ich jaknajmniej,żeby każdy piesek miał kochającą rodzinę,a nie mokre bloto jako legowisko.Że twoj psik jest chorowity to nieznaczy ze kazdy w schronisku taki jest.A w hodowli masz pewnośc jaki jest pies którego biezesz???Właśnie nie.kazdy piesek moze zachorowac a ze masz papierek z rasą psa i pieczątką to odrazu on jest lepszy.
I jeszce raz mówie że to niejest zadna obraza dla posiadaczy psów z chodowli itp.
Tylko czmu psy są wyzucane na dwór przywiązywane w lesie do drzew??
Czy ja powiedzialam ze to wina hodowli????
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Skąd masz psa?
« Odpowiedź #95 : 2007-07-10, 13:02 »
Cytuj
e twoj psik jest chorowity to nieznaczy ze kazdy w schronisku taki jest.
Kasiu, ja podałam przykład.

Cytuj
kazdy piesek moze zachorowac a ze masz papierek z rasą psa i pieczątką to odrazu on jest lepszy.
Z psem rasowym jest pewność że może być wolny od chorób genetycznych, bo każdy rodzic szczeniąt jest pod tym względem przebadany, a biorąc psa ze schroniska nie wiesz nawet jacy byli jego rodzice.
Zapisane

kaska9141868

  • Gość
Odp: Skąd masz psa?
« Odpowiedź #96 : 2007-07-11, 15:24 »
ja mam ze schroniska
Miał twoj piesek biegunkę na początku jak go wzięłeś???
Zapisane

Mu$oL!n!

  • Gość
Odp: Skąd masz psa?
« Odpowiedź #97 : 2007-07-11, 15:29 »
boze ja chlopak jestem!! popatrz na moj profil!!
nie mial biegunki
Zapisane

kaska9141868

  • Gość
Odp: Skąd masz psa?
« Odpowiedź #98 : 2007-07-11, 15:32 »
boze ja chlopak jestem!! popatrz na moj profil!!
nie mial biegunki
Aha spoko.A ja nieczytam profilów innych urzytkowników.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Skąd masz psa?
« Odpowiedz #98 : 2007-07-11, 15:32 »

Retriva

  • Gość
Odp: Skąd masz psa?
« Odpowiedź #99 : 2007-07-11, 16:44 »
ja mam ze schroniska
niedawno mowiles ze z hodowli...

Uziak jest z hodowli Banda Granda ;)
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Skąd masz psa?
« Odpowiedź #100 : 2007-07-12, 11:03 »
a ja sobie przybłąkałam Nefretete z Chodkiewicza :lol:

pisze tego posta by kaska nie miała okazji znowu wstrzelić się na co drugi post
Zapisane

ogryzek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4120
  • drugs are bad mkay? :>
    • WWW
Odp: Skąd masz psa?
« Odpowiedź #101 : 2007-07-17, 20:20 »
wiem, że nie mam się czym chwalić, ale beńka jest z targu :opss:
Zapisane
nie interesuj się, nie pytaj się o nic! nie zgubimy się, nie zbłądzimy przecież..
l gg 3474439 l www.mamojestembaklazanem.fbl.pl

3.07-31.07 - w Kletnie ;)

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Skąd masz psa?
« Odpowiedź #102 : 2007-07-17, 23:45 »
Oby to był ostatni taki postępek, Ogryzku :nono:
Zapisane
IBDG Wrocław

ogryzek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4120
  • drugs are bad mkay? :>
    • WWW
Odp: Skąd masz psa?
« Odpowiedź #103 : 2007-07-18, 11:37 »
i będzie. Już nie mam ośmiu lat, i już coś rozumiem.... :)
Zapisane
nie interesuj się, nie pytaj się o nic! nie zgubimy się, nie zbłądzimy przecież..
l gg 3474439 l www.mamojestembaklazanem.fbl.pl

3.07-31.07 - w Kletnie ;)

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: Skąd masz psa?
« Odpowiedź #104 : 2007-07-19, 09:54 »
Ja w sumie nie odpowiedziałam.
Olivera, jak to na wsi, wzięłam od znajomych którzy nie dopilnowali suki jamnika podczas pierwszej cieczki i zaszła w ciąże z ich psem, większym od niej, co z powodowało, ze nie może mieć już szczeniąt.

Igora kupiliśmy z pseudohodowli, czego do dziś odczuwamy skutki, dlatego  już więcej tego błędu nie popełnimy, ważne, ze Iguś jest z nami  :tuli:.

Roxy praktycznie nie planowaliśmy. Zawsze gdy sie pytałam o trzeciego psa, to tata mówił, ze go nie bedzie więc po co się pytam. Gdy zaginął Igor i nie mogliśmy juz go znależć, mama po kryjomu szukała psa. Chciała Goldena, planowała z hodowli "Zimny Nosek", ale w koncu doszli do wniosku, zenajlepszy będzie Berneńczyk. Mieliśmy wziąć suczkę z hodowli "Tasmańska Elitte", po nieżyjącej już Librze (*), ale nie była jeszcze pokryta. Wiec szukałam dalej i tak  mam Roxy ze Słowackiej hodowli "Gemerska Poloma". Potem okazało sie, że krycie w Tasmańskiej było puste, wiec dobrze, że tak się stało.

A dlaczego mam rasowego psa? Zawsze miałam kundelki, przygarnięte, wzięte od znajomych czy rodziny.
Marzeniem mojego taty był duża rodzina, duży dom, duży ogród i duży pies. Gdy zginął mój ukochany kundelek Jordan, tata postanowił, ze potrzebny jest nam duży pies który pilnowałby naszego domu, a zarazem nie było agresywny, który byłby przyjacielem rodziny,dzieci, który by wyglądał jak misiek, ale zarazem odstraszał wyglądem. W sumie na pierwszy odstrzał padł Owczarek Podhalański, jednak po psa pojechaliśmy na targ, a tam były same suczki. Mieliśmy nei brać psa, przyjechać innym razem, ale żal nam było młodego psa podobnego do Kaukaza, wiec go wzięliśmy. To był błąd. Zupełnie nie pasował do naszych oczekiwań. Nie znając się na rasie, źle wychowany Kaukaz może sprawiać problemy. Jednak nie doszliśmy do tego, gdyz Max zmarł parę tygodni później. Potem szukaliśmy znowu Kaukaza ale nam odradzono, a ze zobaczyliśmy Berna, spodobał nam się, zadzwoniliśmy  na nr. z ogłoszenia i wzielismy psa z pseudohodowli. Pojawił sie Igor, pojawiły się problemy, potem właśnie ucieczka i marzenie o rasowym psie sie spełniło. 

To, ze jest przepełnienie w schroniskach nie jest wina hodowców, a tym bardziej właścicieli rasowych psów.  Ile razy słyszałaś, widziałaś psa rasowego z rodowodem oczywiście w schronisku? Ja jak już to widziałam ogłoszenia o oddaniu, a wszystkie pseudorasowce, aby sie ich pozbyć, bo o dziwo pies sam sie nie wychował, są oddawane do schroniska, albo wyrzucane do lasu.
 Jak zaginął Igor to dostaliśmy telefon, ze ktoś go znalazł, gdy pojechaliśmy tam to Pan który złapał Igora i uwiązał by go oswoić i by nie uciekł, mówił, ze myślał, że ktoś go wyrzucił, bo za jego domem jest las i już od kilkudziesięciu lat, co jakis czas widzi, jak ktoś zawozi psa tam i zostawia- przeważnie Onkopodobne, jamniki, bo wówczas była na nie moda. On je brał i przygarniał.
 Również powodem jest niekontrolowane rozmnażanie na wsiach, gdzie zależy to juz od właściciela czy szczeniaki utopi, czy zostawi, a te będą sie wałęsać. Jest wiele powodów przybywania psów do schronisk.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Skąd masz psa?
« Odpowiedz #104 : 2007-07-19, 09:54 »

hes

  • *
  • Wiadomości: 976
Odp: Skąd masz psa?
« Odpowiedź #105 : 2007-08-20, 22:02 »
Hodowla. Ale miałam kiedyś psa przybłędę i psa z giełdy...
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.175 sekund z 26 zapytaniami.