Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: POMOCY!!! Mój aksolotl  (Przeczytany 14981 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zgredzio

  • Gość
POMOCY!!! Mój aksolotl
« : 2007-05-13, 10:25 »
pomocy :help: aksik mojego brata chyba zdycha on ma go od ok 1,5 mieś. ma całe białe skrzela , nie rusza tylnimi łapami , mama mojego brata nawet przewraca aksika bo cały czas leży na plecach , odgania rybki bo chcą go zeżreć ... pomożcie ... gg 123809  :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help:
Zapisane

Retriva

  • Gość
Odp: POMOCY!!! Mój aksolotl
« Odpowiedź #1 : 2007-05-13, 14:51 »
w jakiej temperaturze trzymany jest aksik? biale skrzela to albo za wysoka temperatura, albo slabo natleniona woda. a moze masz albinosa- calego bialego aksa?
Zapisane

Zgredzio

  • Gość
Odp: POMOCY!!! Mój aksolotl
« Odpowiedź #2 : 2007-05-20, 22:57 »
nie ja mój brat                     ma go w temp. 22     natlenione na max.   i bronzowatoszaroczarnobiałego aksa
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: POMOCY!!! Mój aksolotl
« Odpowiedz #2 : 2007-05-20, 22:57 »

agnieszka/patryk

  • Gość
Odp: POMOCY!!! Mój aksolotl
« Odpowiedź #3 : 2007-05-28, 21:31 »
LUDZIE POMÓŻCIE!!!!
od paru miesięcy mam dwa akselotly, od paru dni mają na bokach białe plamy, tak jakby im skóra schodziła ale widać to mięsko!!!! nic nie chca jeść i to im się powiększa!!! boże one zdychają!!! w żadym zoologocznym nie potrafią mi pomóc. nie wiem czy są chore, skaleczone czy co???? to wygląda tragicznie, i strasznie śmierdzi, jakby się za życia rozkładały. PROSZĘ POMÓŻCIE.!!!!!!!!!!!!!!!!!!! mój adres e-mail pinkolha@buziaczek.pl
Zapisane

Retriva

  • Gość
Odp: POMOCY!!! Mój aksolotl
« Odpowiedź #4 : 2007-05-29, 07:56 »
Zgredzio, i tak będę pisać że Ty więc mnie nie poprawiaj. spróbuj zmniejszyć temp.
Agnieszka/patryk do weterynarza czym prędzej.
Zapisane

agnieszka/patryk

  • Gość
Odp: POMOCY!!! Mój aksolotl
« Odpowiedź #5 : 2007-05-29, 21:56 »
żaden weterynarz nawet nie wie co to aksolotl!!!
czy nikt więcej nie potrafi mi pomóc?
dziś w nocy jeden już zdechł
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: POMOCY!!! Mój aksolotl
« Odpowiedź #6 : 2007-05-29, 22:59 »
agnieszka/patryk, to znajdź weta znającego się na gadach, płazach itp...
Zapisane

Zgredzio

  • Gość
Odp: POMOCY!!! Mój aksolotl
« Odpowiedź #7 : 2007-05-30, 20:45 »
jAa też sie pytałem  o to ale nikt nic nie wie   mamy aż tak tempy kraj
Zapisane

Retriva

  • Gość
Odp: POMOCY!!! Mój aksolotl
« Odpowiedź #8 : 2007-05-30, 22:28 »
szukajcie, ja Wam pomóc nie mogę, bo aksika nigdy nie miałam. Ale na pewno jest jakiś wet co się zna. Może zapytajcie Iras, ona wie dużo rzeczy :)

A/P może zła temperatura? nie wiem, popróbujcie coś... może wody dajcie, chlapnijcie lekko... jak ni to zdechnie czym prędzej, nie zaszkodzi, a może pomóc...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: POMOCY!!! Mój aksolotl
« Odpowiedz #8 : 2007-05-30, 22:28 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: POMOCY!!! Mój aksolotl
« Odpowiedź #9 : 2007-05-31, 08:21 »
tepego kraju nie mamy, tylko po prostu nie mamy specjalistow od plazow, gadow itp. bo tak naprawde malo kto takie stwory ma.

zanim sprobuje cos pomoc napisz najpierw pare rzeczy - JAKI to aksolotl - przede wszytkim sa rozne gatunki. Dokladny opis tych ran -  a najlepiej - zdjecie. Warunki - w czym trzymasz, na czym, czym karmisz, jaka temperatura itp. itd. - kazdy szczegol jest wazny. czy jadly w ostatnim czasie, zachowanie itp...

nie znam sie na aksolotlach - ale to jest forum - a od forum do googli jest niedaleko. wiec zobaczymy - najpierw jednak musze wiedziec c i jak z twoim pozostalym aksolotlem, zeby sprobowac choc z grubsza okreslic przyczyne.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Zgredzio

  • Gość
Odp: POMOCY!!! Mój aksolotl
« Odpowiedź #10 : 2007-06-01, 13:18 »
tepego kraju nie mamy, tylko po prostu nie mamy specjalistow od plazow, gadow itp. bo tak naprawde malo kto takie stwory ma.

no chyba

Zapisane

Retriva

  • Gość
Odp: POMOCY!!! Mój aksolotl
« Odpowiedź #11 : 2007-06-01, 15:14 »
Zgredzio,
Cytuj
zanim sprobuje cos pomoc napisz najpierw pare rzeczy - JAKI to aksolotl - przede wszytkim sa rozne gatunki. Dokladny opis tych ran -  a najlepiej - zdjecie. Warunki - w czym trzymasz, na czym, czym karmisz, jaka temperatura itp. itd. - kazdy szczegol jest wazny. czy jadly w ostatnim czasie, zachowanie itp...
chcesz pomoc? to odpisz na post Iras.
Zapisane

Zgredzio

  • Gość
Odp: POMOCY!!! Mój aksolotl
« Odpowiedź #12 : 2007-06-02, 22:47 »
no chyba czekamy na fotki aksa agnieszki/patryka
Zapisane

Retriva

  • Gość
Odp: POMOCY!!! Mój aksolotl
« Odpowiedź #13 : 2007-06-02, 23:18 »
Oj, przepraszam, mi sie pomylilo ze to Ty masz problem z aksiem, a nie A/P. jeszcze raz sory.
Zapisane

Zgredzio

  • Gość
Odp: POMOCY!!! Mój aksolotl
« Odpowiedź #14 : 2007-06-04, 13:57 »
ok nic sie nie stało
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: POMOCY!!! Mój aksolotl
« Odpowiedz #14 : 2007-06-04, 13:57 »

aksik123

  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: POMOCY!!! Mój aksolotl
« Odpowiedź #15 : 2014-03-19, 19:48 »
Bardzo dobrze wiem co to za choroba sama przed zakupem mojego aksia wolałam zapoznać z chorobami które mogłyby go dotkną jak najprędzej znajdż weterynarz w necie żeby pomógł ci uratować pupila sama mam aksika i bardzo ci wwspółczuje  :|
Zapisane

kapitanbomba

  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: POMOCY!!! Mój aksolotl
« Odpowiedź #16 : 2014-04-15, 13:01 »
Nie lepiej od razu iść do lekarza, gdy pojawiają się takie dziwne objawy? Szkoda czasem tracić czas na szukanie po necie

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: POMOCY!!! Mój aksolotl
« Odpowiedź #17 : 2014-04-30, 20:16 »
Nie lepiej od razu iść do lekarza, gdy pojawiają się takie dziwne objawy? Szkoda czasem tracić czas na szukanie po necie

otrzymujesz nominacje do zlotej lopaty za zapedy archeologiczne... jakos nie wydaje mi sie by problem byl aktualny po 7 latach...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

NewYork

  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: POMOCY!!! Mój aksolotl
« Odpowiedź #18 : 2014-07-24, 12:20 »
Jak już odkopane to odpowiem że to przeważnie problemy z dietą, trzeba je odpowiednio karmić - Świerszczami, karaczanami - wszystko oprószone wapnem porządnie i kupić specjalną karmę dla Axolotli. W ten sposób nasz zwierzaq będzie zdrów jak przysłowiowa ryba :)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.106 sekund z 25 zapytaniami.