Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Kierunek studiów- pomóżcie!  (Przeczytany 5240 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

malakazar

  • *
  • Wiadomości: 3
Kierunek studiów- pomóżcie!
« : 2010-07-15, 22:02 »
Cześć!
Jestem na forum nowy, to mój pierwszy post, więc jeśli zamieszczam go nie tu gdzie trzeba, proszę pokierujcie mnie :) Ten dział wydał mi się najbardziej adekwatny.

Jestem dopiero po 1 klasie liceum, ale myślę już nad kierunkiem studiów. Jako że tkwię w biol-chemie, oczywistą opcją wydaje się być medycyna. Od dawna myślę jednak nad weterynarią lub innym kierunkiem związanym ze zwierzętami. I tu pojawia się moje pytanie. Czuje, że najbardziej spełniałbym się w życiu pracując np. w ośrodku pomocy zwierzętom w Afryce, czy innym zakątku Ziemi, nie koniecznie tak odległym, czy nawet w Polsce. Nie w typowym schornisku, a swego rodzaju klinice. Jak myślicie, czy ukończenie weterynarii jest punktem wyjścia na tej drodze? Czy znacie inne kierunki odkrywające podobne możlwości? A może macie pomysł na inną pracę związaną ze zwierzętami, która przyniosła by i zarobek i satysfakcję? Z góry dzięki za każdą odpowiedź :)
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Kierunek studiów- pomóżcie!
« Odpowiedź #1 : 2010-07-15, 23:55 »
jestem w podobnej sytuacji ;) ten sam wiek, ten sam kierunek w LO, jednak medycyny bym nie chciała, przede wszystkim się na nią nie dostanę i wolę kierunek związany ze zwierzętami ;)
jakieś pomysły?
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

hes

  • *
  • Wiadomości: 976
Odp: Kierunek studiów- pomóżcie!
« Odpowiedź #2 : 2010-07-17, 11:40 »
tak naprawdę masz jeszcze sporo czasu do matury i podejście do studiów może Ci się znacznie zmienić. skup się teraz bardziej nad tym, aby przyłożyć się do przedmiotów, które mogą się prawdopodobnie przydać przy zdawaniu matury.
weterynaria na pewno jest punktem wyjścia jeśli chodzi o opłacalną pracę ze zwierzętami (wg mnie kierunki typu kynologia, albo zootechnika są raczej hobbystyczne i raczej nie przydadzą się w życiu jeśli chodzi o zarobki). z pracą w Afryce nie jest też tak hop siup, ja też miałam (i mam) marzenia ściętej głowy, ale na to trzeba mieć ogrom zdrowia, pieniędzy, chęci i silnej psychiki.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Kierunek studiów- pomóżcie!
« Odpowiedz #2 : 2010-07-17, 11:40 »

malakazar

  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Kierunek studiów- pomóżcie!
« Odpowiedź #3 : 2010-07-17, 20:07 »
Hmm zgodze się, ale nie co do pieniędzy :). Nie mówię o wolontariacie- to on pochłania kupę pieniędzy.

Co do tego czasu do matury to i tak i nie. Tak naprawde zostały mi dwa a w zasadzie półtora roku nauki. Biorąc pod uwagę, jak szybko minął mi 1 rok to naprawde nie dużo ;).
Zapisane

hes

  • *
  • Wiadomości: 976
Odp: Kierunek studiów- pomóżcie!
« Odpowiedź #4 : 2010-07-18, 23:54 »
na sam start do Afryki musisz wydać sporo pieniędzy; przede wszystkim przelot (ok 5 tys.) i szczepienia/badania (ok 500zł), do tego wizy, ubezpieczenia, wynajęcie kogoś, kto Cię pokieruje po kraju itd. oczywiście to się może zwrócić, ale należy pamiętać, że pracując w klinice (ośrodek pomocy zwierzętom to już raczej organizacje non-profit i na pewno kokosów na tym nie zbijesz - musiałbyś podjąć się innej pracy, aby się utrzymać) w szczególności w Afryce, jest to raczej praca na zasadzie wolontariatu właśnie, pełniona z pasji, a nie chęci zarobku.
może dla Ciebie w/w koszty są niewielkie, bo stać na to Twoich rodziców, ale dla przeciętnych ludzi koszty razem wzięte sięgają kosmosu. ;)
wolontariat jest o tyle droższy pod tym względem, że na nim nie zarabiasz. przelot, szczepienia, zakwaterowanie masz zapewnione przez daną organizację.
ale wracając, warto marzyć i dążyć do spełnienia swych celów, nie zwątpić w siebie, jednakże należy również być realistą. praca w klinice poczynając od samego wyjazdu i klimatyzacji w tym kraju wymaga wiele energii, poświęcenia i pieniędzy. sam pobyt tam - nie mniej niż organizacja. nie ma co się oszukiwać.

a i uwierz, że te dwa lata co prawda zlecą szybko, ale równie szybko i często pozmieniają się Twoje decyzje co do zdawanych przedmiotów na maturze. :) prawda stara jak świat, sprawdzona chyba na każdym licealiście, włącznie ze mną.
Zapisane

malakazar

  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Kierunek studiów- pomóżcie!
« Odpowiedź #5 : 2010-07-19, 15:45 »
Źle mnie zrozumiałeś. Nie chcę startować kariery w Afryce bo to nie możliwe, ani zbijać na tym kokosów. Po prostu zastanawiam się jakiej pracy szukać, aby jednocześnie żyć z pasją i móc się utrzymać.
Co do tych kosztów, nie przesadzajmy, że 10 tysięcy to jest kwota sięgająca kosmosu ;) Ok nie jest mało, ale myślę, że uczciwie odkładając jakiś procent z każdego zarobku jest ona do osiągnięcia. Grunt to systematyczne i solidne oszczędzanie.

Co do pracy w ośrodku itd.- oczywiście, jest to wolontariat głównie, ale jeżeli skończy się np. weterynarię, to można próować podpiąć się jako opiekun zwierząt ze strony ściśle medycznej, nie tylko podstawowej jak karmienie itd.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.061 sekund z 23 zapytaniami.