Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: nowa papuzka...  (Przeczytany 5093 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

szynszylka

  • Gość
nowa papuzka...
« : 2003-11-09, 01:02 »
czesc Dzis znalazlam na dworze zmarznieta samiczke falistej,jest raczej w dobrym stanie,musiala latac tak niedlugo,bo w przeciwnym razie wroble by juz ja zadziobaly.Ale nie w tym problem.Mam juz papuzke samczyka,ma ok 3 latek,ma na imie Fryderyk..Jest pewne ale,bowiem jest on strasznie bojazliwy,panikuje strasznie na widok reki,w ogole straszny z niego strachajlo.Jednym slowem mozna powiedziec ze NIE jest oswojony.Znajde trzymam w osobnej klatke,tak dla bezpieczenstwa,bo przeciez nie wiem czy nie jest chora itd.Chcac sprawdzic zachowanie Fryderyka postawilam klatki obok siebie,papuzki bardzo sie soba zainteresowaly,spiewaja do siebie,nawoluja,siedza blisko siebie ,tak zeby sie widziec.I teraz pytanie,czy moge je wprowadzic do jednej klatki juz teraz?czy lepiej z tym poczekac.?Pragne zaznaczyc ze nie wykazuja wobec siebie zadnej agresji. Bardzo prosze o pomoc  :?:  :?:  :?:
Zapisane

Raffy

  • Gość
nowa papuzka...
« Odpowiedź #1 : 2003-11-09, 07:20 »
Jeżeli paputka robi normalne kupy, normalnie je, nie jest nastroszona, nie ma świerzbu i sprawdź czy nie ma piórojadów to możesz wypuścić. Jeżeli są blisko siebie to raczej nie będą argesywne
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
nowa papuzka...
« Odpowiedź #2 : 2003-11-09, 10:29 »
Najpierw musisz być pewna że ptak jest zdrowy, najlepiej pójść z nim do weterynarza.
Oswoić ze sobą ta parke możesz poprzez puszczenie ich razem w pokoju, nigdy nie wpuszczaj samiczki do klatki samca, niewiadomo jak zareaguje. Najpierw niech pare dni widzą sie tylko przez klatke i latając po pokoju.
Zapisane

Forum Zwierzaki

nowa papuzka...
« Odpowiedz #2 : 2003-11-09, 10:29 »

szynszylka

  • Gość
nowa papuzka...
« Odpowiedź #3 : 2003-11-09, 14:02 »
czyli lepiej jest wpuścic dwie papuzki do nowej klatki tak???wlasnie obserwuja sie przez prety klatki,i wydaje mi sie ze sie polubily,nawet samczyk spiewa jej a ona mu co jakis czas odpowiada?bylam u weta dzis rano i samiczka jest zdrowa.To moge je polaczyc??
Zapisane

Raffy

  • Gość
nowa papuzka...
« Odpowiedź #4 : 2003-11-09, 14:10 »
tak, po papużki faliste to stadne ptaki. Wieć dlatego teraz mam 11 papużek :D :)
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
nowa papuzka...
« Odpowiedź #5 : 2003-11-09, 14:15 »
Nie, puść je w pokoju, niech razem latają, jak sie poznają to zostaw jedną klatke otwartą, drugą wynieś, samczyk powinien zaprosić nową do swojej klatki.
Zapisane

szynszylka

  • Gość
nowa papuzka...
« Odpowiedź #6 : 2003-11-09, 14:27 »
aha rozumiem,dziekuje bardzo za pomoc
Zapisane

szynszylka

  • Gość
nowa papuzka...
« Odpowiedź #7 : 2003-11-09, 19:14 »
wiec wypuscilam je razem,lataly ze soba,ale samiczce sie to szybko znudzilo i weszla do klatki,za nia wskoczyl samczyk.Jej sie to nie za bardzo spodobalo,teraz siedzi kolo niego i patrzy,kiedy on sie poruszy to ona go dziob.Co to znaczy???? ona go nie chce??? zabrac go z jej klatki?? On jest bardzo bojazliwy i widac ze sie jej podporzadkowuje,w ogole nie probuje jej atakowac.Raczej delikatkie otwiera dziubek jakby proszac"nie dziob mnie juz " Co zrobic??? Nie chce zeby ona sie nad nim znecala i niepozwalala mu jesc ;-((
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.041 sekund z 25 zapytaniami.