Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Do jakiej wielkości dorastają patyczaki?  (Przeczytany 8086 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gaber

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 413
Do jakiej wielkości dorastają patyczaki?
« : 2005-08-18, 14:34 »
Chciałabym mieć patyczaka/i. Nie bardzo się na nich znam, choć trochę już poczytałam. Ale doświadczenia nie mam żadnego. A więc tu parę pytań:

1. Jaką gługość osiagają patyczaki? (indyjskie - bo są chyba najbardziej dostępne)
2. Ile kosztują?
3. Mam akwarium o wymiarach 28 (długość) x 12 (szerkość) x 18,5 (wysokość) cm. Ile i czy w ogóle mogę tam trzymać patyczaki?
4. Czy piasek do terrrarium będzie odpowiedni jako podłoże?
5. Raz na ile karmi się patyczaki?
6. Ile one żyją?

Bardzo proszę o odp. :)
 
Zapisane
"Gdy zostanie wycięte ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba - człowiek zrozumie, że nie da się zjeść pieniędzy."

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Do jakiej wielkości dorastają patyczaki?
« Odpowiedź #1 : 2005-08-18, 15:39 »
Ich długosć to zwykle ok 10 cm, długosć życia- rokczasem więcej, czasem mniej, trzymając się zasady że na litr objętośc moze przypadać 7 osobników mozesz ich mieć tam kilkanaście nawet ;). Znam kogoś kto je hoduje i na dnie nie ma piasku a jedynie ligninę, a pokarm dla nich stanowi właściwie wystrój akwarium ... co do ceny nie pomoge bo ta osoba dostła zwierzaki za friko ;)
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Akane

  • Gość
Odp: Do jakiej wielkości dorastają patyczaki?
« Odpowiedź #2 : 2005-08-19, 13:19 »
Ja kiedyś miałam patyczaka. Kupiłam od koleżanki której się rozmnożyły. Za 3 zł. W sklepach (w Elblągu to znaczy) chyba za 5zł.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Do jakiej wielkości dorastają patyczaki?
« Odpowiedz #2 : 2005-08-19, 13:19 »

Mycha15

  • Gość
Odp: Do jakiej wielkości dorastają patyczaki?
« Odpowiedź #3 : 2005-08-20, 16:00 »
Ja miałam patyczaki otóz to :
1. ok 13-15 cm
2. u mnie 2,50 ( zalezy w jakim zoologiku :))
3.Owszem ze mozesz , gdzies około 7-10 patyczków :)
4. Moze byc piasek papier, wata kora drzewna :)  Ja mialam kore z drzew iglastych ;)
5. Pokarm musza miec cały czas swiezy ( najlepiej liscie jeżyny :) Wstawic do terra jakis mały pojemnik z woda i włazyc gałązki z liscmi az zjedza albo sie zapsuja wtedy wymienic na swieze ( ja mialam zamrozone siatke lisci jezyn :)
6. Zyja niecały rok, lub koło roku nie wiem dokładnie. U nich to tak wykluwaja sie >rosna> skladaja jaja >usychaja .Żyja tylko po to zeby dac zycie innym. Wystarcza tylko dwa patyczaki do rozrodu a pod koniec ich zycia gdy samica złozy jaja bedziesz mial ich mnóstwo . Samica umie złozyc do 300 jaj z tego co słyszałam moja złozyla około 250 :) Połowe musialam wywalic bo nie pomiesacilam bym wszystkich.
Pozdrawiam
Zapisane

Leloo

  • Gość
Odp: Do jakiej wielkości dorastają patyczaki?
« Odpowiedź #4 : 2005-08-23, 10:01 »
ja mam juz tylko jajeczka patyczakow doroslych sie pozbylem... mialem patyczaki rogate dorastaly do 10 cm niecalych sreszta i zylyu ponad rok... a jesli chodzi o karmeinie wstawaisz liscie do pojemnika z woda i one jedza kiedy chca a jak zwidna dajesz nowe:)
Zapisane

aankaa93

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2169
Odp: Do jakiej wielkości dorastają patyczaki?
« Odpowiedź #5 : 2005-09-09, 14:17 »
mam dwa pytanka:
1.Czy terra z batyczakami(ew.straszykami) może stać na biurku na przeciwko okna?
2.Czy patyczaki(ew.straszyki)mogą jeśc trawę(czystą)?
Zapisane

Oses

  • Gość
Odp: Do jakiej wielkości dorastają patyczaki?
« Odpowiedź #6 : 2005-11-15, 11:16 »
1. Na oknie nie radze stawiać bo ja kiedyś tak usmażyłęm kilka straszyków austarlijskich no chyba zę w zimie to mozesz ale moze im być znowu za zimno.Najlepiej gdzies na półce postawić.
2.Trawe jedzą ale niezbyt hętnie najlepiej maliny i jeżyny (liście oczywiście) ale o tej porze roku to chyba tylko jeżyny moznna zielone zaleść.Ja swoim daje jeżyny i jedzą je nawet jak są zeschnięte więc nie musze chodzić codziennie po świerze.Ważnie zeby im raz na 2 dni dobrze spryskać czysta wodą.
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: Do jakiej wielkości dorastają patyczaki?
« Odpowiedź #7 : 2005-11-15, 20:43 »
www.phasmodea.prv.pl

Jak powiedział Oses. Tyle że wszystko zalezy od gatunku... A co do wielkości - patyczaki ogólnie mogą i do 30cm dorastać, ale to tak inną drogą /nie dot. indyjskich ;)/
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.071 sekund z 27 zapytaniami.