Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3   Do dołu

Autor Wątek: UWAGA! Nowa lista ras agresywnych!  (Przeczytany 74490 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nanami

  • Gość
UWAGA! Nowa lista ras agresywnych!
« : 2005-05-10, 18:27 »
Oto nowa lista ras uznanych za agresywne, w tym ON-ki. Ustawa już przeszła przez Sejm, został tylko Senat (ok. 18 maja) oraz Prezydent. Jesli mamy sie jej sprzeciwic, musimy działac szybko!
Link:
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=128&w=23238587&a=23238587
A lista rozszerzona:
· 1. amerykański staffordshire terrier
· 2. amerykański pit bull terrier
· 3. perro de presa mallorquin
· 4. buldog amerykański
· 5. bulterrier
· 6. bullmastiff
· 7. cane corso
· 8. dog argentyński
· 9. dog de Bordeaux
· 10. fila brasileiro
· 11. mastif
· 12. mastif angielski
· 13. mastif hiszpański
· 14. mastino napoletano
· 15. mastif pirenejski
· 16. mastif tybetanski
· 17. perro de presa canario
· 18. tosa inu
· 19. beauceron
· 20. bouvier des Flandres
· 21. czarny terier
· 22. doberman
· 23. dog niemiecki
· 24. owczarek niemiecki
· 25. rottweiler
· 26. sznaucer olbrzym
· 27. akbasz dog
· 28. anatolian karabash
· 29. moskiewski stróżujący
· 30. owczarek kaukaski
· 31. owczarek południoworosyjski
· 32. owczarek środkowoazjatycki
· 33. hovawart
Zapisane

olc!a

  • Gość
Odp: UWAGA! Nowa lista ras agresywnych!
« Odpowiedź #1 : 2005-05-10, 20:39 »
Nanami... chyba coś Ci się pomyliło... albo ja mam nieświeże info...
Bo ja słyszałam że są obostrzenia na tą jedenastkę, która była + na psy w typie i ich mieszańce, ustawa już przyjęta przez Sejm, nawet na Kundelomaniakach ją pokazywałam...
Zapisane

kasia8989

  • Gość
Odp: UWAGA! Nowa lista ras agresywnych!
« Odpowiedź #2 : 2005-05-10, 21:53 »
jak dla mnie to wszystkie psy powinny być na tej liśie i każdy przyszły własciciel powinien przechodzić przez te badania może mniej zwierzaków trafiało by w nieodpowiedzialne ręce
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: UWAGA! Nowa lista ras agresywnych!
« Odpowiedz #2 : 2005-05-10, 21:53 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: UWAGA! Nowa lista ras agresywnych!
« Odpowiedź #3 : 2005-05-11, 12:42 »
Nanami , jesteś pewna? kasia - wszystkie psy? na głowę upadłaś?  badanie powinni przechodzic właściciele, jednak lista krzywdzi psy, a nie właścicielli - lista totalnie nie ma sensu.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

kasia8989

  • Gość
Odp: UWAGA! Nowa lista ras agresywnych!
« Odpowiedź #4 : 2005-05-11, 12:46 »
tylko wtedy ta lista nie nazywała się listą psów agresywnych a listą normalnych zwierząt ktore chcą trafić do człowieka ktory je pokocha a nie zrobi maszyne do zabijania bądz będzie je krzywdził. Może żle to ujełam :P
Zapisane

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: UWAGA! Nowa lista ras agresywnych!
« Odpowiedź #5 : 2005-05-11, 13:48 »
Słyszałam, ze ta nowa lista się nie przyjęła i jej nie będzie...
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

Nanami

  • Gość
Odp: UWAGA! Nowa lista ras agresywnych!
« Odpowiedź #6 : 2005-05-11, 18:20 »
Własciwie to nikt nie wie, co z tą listą... Bo nie ma jej oficjalnie, ale nieoficjalnie coś sie szykuje... :/

Byleby nigdy nie weszła w zycie!
Zapisane

olc!a

  • Gość
Odp: UWAGA! Nowa lista ras agresywnych!
« Odpowiedź #7 : 2005-05-11, 19:07 »
Z moich informacji to:
http://img260.echo.cx/img260/3376/ustawa25gi.jpg
http://img260.echo.cx/img260/1498/ustawaii38ep.jpg
jest właśnie ta ustawa.
Lista nie rozszerzona, ale duże obostrzenia.

W sumie to bez znaczenia, czy lista obejmuje 11 czy 33 rasy, tak czy inaczej jest kompletną pomyłką i nie powinna wejść w życie...
No ale cóż... Na jakichś rasach musi sie skupić cały lęk ludzi, a panowie z parlamentu muszą sprawiać chociaż pozory, że usiłują zapewnić nam bezpieczeństwo :|
Aha, dodam jeszcze, że na najbliższych wystawach prawdopodobnie będą zbierane podpisy pod protestem przeciwko tej właśnie ustawie. Jak się wybieracie, to pokręćcie się przy ringu molosów i rozejrzyjcie...
« Ostatnia zmiana: 2005-05-11, 19:51 autor olc!a »
Zapisane

Staffka

  • Gość
Odp: UWAGA! Nowa lista ras agresywnych!
« Odpowiedź #8 : 2005-05-11, 21:51 »
Dla mnie to ta cala lista jest do bani!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :evill:
jak mnie takie listy wkoorzaja!
jak mozna podpisac cala rase, pod tym ze jest Agresywna!!!!!!!!!!!!  :grr:

pozwulcie ze pokaze wam pewien filmik,
pokazuje on rase która nalezy do tych ''ras agresywnych''

sami ocencie

http://www.apbtconformation.com/pitbull_content.html
« Ostatnia zmiana: 2005-05-11, 21:54 autor Staffka »
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: UWAGA! Nowa lista ras agresywnych!
« Odpowiedz #8 : 2005-05-11, 21:51 »

mroofkaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 511
Odp: UWAGA! Nowa lista ras agresywnych!
« Odpowiedź #9 : 2005-05-12, 15:06 »
Dog Niemiecki i Dog De Bordeaux-agresywne??? :roll:
No niewiem.
Moim zdaniem to głównie zależy od właściciela psa jak on go wychowuje.
« Ostatnia zmiana: 2005-05-12, 15:21 autor mroofkaa »
Zapisane

olc!a

  • Gość
Odp: UWAGA! Nowa lista ras agresywnych!
« Odpowiedź #10 : 2005-05-12, 15:13 »
Aha, i chyba jutro Senat będzie przegłosowywał ustawę (tę, którą pokazałam w poprzednim poście).
Cytuj
Dog Niemiecki i Dog De Bordeaux - agresywne???
każdy pies może być agresywny... i żaden nie powinien figurować na liście... tzn... albo wszystkie, albo żaden
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: UWAGA! Nowa lista ras agresywnych!
« Odpowiedź #11 : 2005-05-12, 18:18 »
haha, no tak, dog niemiecki jest baaaaaaaardzo agresywny- jak to napisała jedna z uczestniczek listy dyskusyjnej- szczegolnie jak potknie się w pełnym biegu o własne łapy.. :P
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: UWAGA! Nowa lista ras agresywnych!
« Odpowiedź #12 : 2005-05-12, 20:30 »
Co do protestów przy ringu molosów - będe z pewnoscią przy ringu fil na warszawskiej (będę wystawiać dwa psiaki w młodziezy należace do tej morderczej rasy.... jeden z nich nie jest mój...) Qrde, paranoja... jak do tej pory zostałam w sumie kilkapogryziona przez psy - dwa razy przez mieszańce - nie do ustalenia z czym to było zmieszane, przede wszystkim miały nie więcej jak 40 cm w kłębie, raz coś wielkości ratlera mnie użarło i kiedyś jamnik.... Dziwne że przy obracaniu się wśród psów będących na liście jeszcze żyje....
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: UWAGA! Nowa lista ras agresywnych!
« Odpowiedź #13 : 2005-05-12, 21:47 »
Iras może Tobie się tylko wydaje że żyjesz :lol: Bo innej możliwości być nie powinno, wg szanownych panówii pań którzy to układali.. :lol:
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: UWAGA! Nowa lista ras agresywnych!
« Odpowiedź #14 : 2005-05-16, 22:02 »
Hmmm... Vio... może masz rację... może jestem duchem który się uczy, siedzii przy kompie, je, pije, załatwia potrzeby, zarabia i wydaje pieniądze... chociaż nie... Vio - przyprawiłas mi niezły orzech do zgryzienia:P
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: UWAGA! Nowa lista ras agresywnych!
« Odpowiedz #14 : 2005-05-16, 22:02 »

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: UWAGA! Nowa lista ras agresywnych!
« Odpowiedź #15 : 2005-05-17, 00:53 »
Ja też kiedyś zostałam uwalona w piętę przez pindusia takiego, co do pięty musiał doskoczyć.Ale pindusia nie widzę na tej liście....widzę natomiast moją Nefrę doga niemieckiego, i wcale mi się to nie podoba. Podawajcie na bieżąco, co z tą ustawą, bo żyć się odechciewa. Pozdrowienia i dzięki za info.
Zapisane

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
Odp: UWAGA! Nowa lista ras agresywnych!
« Odpowiedź #16 : 2005-05-17, 16:30 »
Nanami i wszyscy powiem Wam że ta lista to jakaś pomyłka nawet człowiek nie wtajemniczony w tematyke psów może mieć wątpliwości np. taka rasa jak owczarek niemiecki to już chyba przesada.
Wogule nie powinno takiej listy być bo ona nic nie daje lecz tylko denerwuje.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
 
 
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: UWAGA! Nowa lista ras agresywnych!
« Odpowiedź #17 : 2005-05-19, 10:45 »
Hmmm... Vio... może masz rację... może jestem duchem który się uczy, siedzii przy kompie, je, pije, załatwia potrzeby, zarabia i wydaje pieni±dze... chociaż nie... Vio - przyprawiłas mi niezły orzech do zgryzienia:P

Mamy się już zaczynać Ciebie bać? :lol:

Jestem niemalże pewna, że ludzie układający tą liste nigdy nie widzieli rasowego, dobrze prowadzonego doga niemieckiego. Dlaczego zaznaczam ze rasowego? Dlatego ze zdarzaja sie agresywne, spaczone psychicznie "dogi" z pseudohodowli albo dogo-podobne, a rasowe psy- których ta ustawa własnie dotyczy :roll: - sa niemal zawsze "wzorowe" jesli o to chodzi (nie liczac przypadkow kiedy to wlasciciel coś chrzani)
Zapisane

olc!a

  • Gość
Odp: UWAGA! Nowa lista ras agresywnych!
« Odpowiedź #18 : 2005-05-19, 11:13 »
Cytuj
Jestem niemalże pewna, że ludzie układający tą liste nigdy nie widzieli rasowego, dobrze prowadzonego doga niemieckiego. Dlaczego zaznaczam ze rasowego? Dlatego ze zdarzaja sie agresywne, spaczone psychicznie "dogi" z pseudohodowli albo dogo-podobne, a rasowe psy- których ta ustawa własnie dotyczy  - sa niemal zawsze "wzorowe" jesli o to chodzi (nie liczac przypadkow kiedy to wlasciciel coś chrzani)
Nie ma sensu się rozwodzić, że '... nie są agresywne' bo ŻADEN z tych psow jeśli dobrze prowadzony nie będzie bez powodu agresywny.
Ciekawe jakie były kryteria wyboru tych ras? Bo chciałąbym zobaczyć statystykę pogryzień w Polsce z, powiedzmy, ostatnich dwóch czy trzech lat.
Poza tym chciałabym wiedzieć, czy od wprowadzenia pierwszej wersji listy (tej z 11 rasami) zmniejszyła się liczba pogryzień przez psy właśnie z listy.
A o kompetencji ludzi, którzy tworzyli tę listę może świadczyć to, że wymeinili dwa razy tę samą rasę - mastifa angielskiego. Jedna pozycja to mastif, a zaraz po nim jest mastif angielski... Cóż... Chciałabym zobaczyć dwa różne wzorce tych podobno odrebnych ras :P
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: UWAGA! Nowa lista ras agresywnych!
« Odpowiedź #19 : 2005-05-19, 15:25 »
oo matko...

Senat, po rozpatrzeniu uchwalonej przez Sejm na posiedzeniu w dniu 22 kwietnia 2005 r. ustawy o zmianie ustawy o ochronie zwierząt, odrzuca tę ustawę.WICEMARSZAŁEK SENATU

Jolanta DANIELAK

:|


przytocze tu cytaty ktore sa moim zdaniem..bez komentarza...

"Większość uznaje, nie powiem, że wszyscy, ale że prawie wszyscy członkowie komisji uznają, że jakaś tego rodzaju regulacja jest potrzebna. Media donosiły w ostatnim okresie o przypadkach pogryzienia ludzi przez psy, nagłaśniały to zresztą, stąd żądania społeczeństwa, żeby coś z tym problemem zrobić, żeby zapewnić ludziom, zwłaszcza dzieciom, ale także i innym, słabszym, zwierzętom, ochronę przed agresywnymi psami. Ale mówiono także o tym, że te przypadki pogryzień rzadko dotyczyły psów rasowych, a zwłaszcza psów ras uznawanych za agresywne. Częściej były to pogryzienia przez watahy zdziczałych, wyrzuconych przez właścicieli, kundli, które wałęsały się głodne po ulicach naszych miast i we wsiach. Niemniej jednak zagrożenie ze strony psów umownie określanych jako agresywne jest pewnie większe niż ze strony innych zwierząt domowych, nie tych zdziczałych, nie tych wałęsających się, ale domowych. I często na osiedlach widać te psy bez smyczy, bez kagańca, niekiedy wyprowadzane na ulicę przez dzieci, które w razie potrzeby nie byłyby w stanie reagować i zapanować nad zwierzęciem."

no faktycznie, jakos znam ludzi w moim wieku (a lat mam 15) ktorzy maja amstaffy, a jakos moga nad nimi zapanowac..

"jakoś należało określić psy stosunkowo małe, które byłyby zwolnione z obowiązku kagańca lub smyczy w czasie spaceru- do 8 kg"

no fajnie, szczegolnie ze bardzo duzo wlasnie takich psow jest agresywne wobec ludzi i innych psow.. :?

"Naszym zdaniem, zdaniem członków wielu komisji, zwłaszcza zdaniem przedstawicieli organizacji pozarządowych, należy zapanować nad hodowlą tych psów. Należy ją ograniczyć, a być może, gdy chodzi o rasy najbardziej skłonne do agresji, ćwiczone i krzyżowane przez lata w tym celu, żeby takie właśnie były, wręcz jej zakazać. Ale to by była kwestia dwóch czy trzech ras, podczas gdy dzisiaj, przypominam, na liście ras agresywnych w rozporządzeniu z 2003 r. mamy aż jedenaście ras, a i tak nie ma tam dobermanów albo owczarków niemieckich, które często są bardzo agresywne i traktowane jako psy obronne, wręcz hodowane do tego celu. A więc problem nie jest rozstrzygnięty w tej ustawie kompleksowo. Są tutaj zapisane tylko pewne wymagania pod adresem kandydatów na właścicieli i na hodowców psów zaliczanych do ras agresywnych i do psów w typie ras"

"Nawet ratlerek może poszarpać spodnie i ukąsić, bo bywają bardzo złośliwe i bojowe ratlerki. Ale jest jasne, że ratlerek nie zagryzie nikogo. Niebezpieczeństwo ze strony yorka, jamnika czy ratlerka na pewno nie jest takie, jakie może być ze strony owczarka niemieckiego czy jakiegoś tam pit bulla. Jednakże rozwiązania dotyczące ogółu psów, a nie tylko agresywnych, wzbudziły najwięcej dyskusji i sprzeciwów. Przede wszystkim posiadacz każdego psa, utrzymujący go na terenie nieruchomości gruntowej, jest obowiązany ogrodzić tę nieruchomość lub jej część w przypadku, gdy pies nie jest trzymany na uwięzi"

Jak to nie zagryzie? Akurat ratlera jest duzo prosciej wyprowadzic z rownowagi niz takiego np. doga.

"Następna poprawka to jest... Wrócę jeszcze na chwilę do psów nieagresywnych i do szczeniąt. Przepis art. 9a jest taki, że w każdym przypadku wyprowadzany pies w miejscu publicznym, i jest to tak zwany pies agresywny, musi być na smyczy, musi mieć kaganiec. Z przepisu wynika, że dotyczy to także szczeniaka, gdyż nie ma wyłączenia dla szczeniaka. A jeżeli to nie jest pies rasy agresywnej czy w typie rasy agresywnej, to musi mieć albo kaganiec, albo smycz."

no faktycznie, jak szczeniaki beda chodzic w kagancach i na smyczy, to beda mialy tak cudna socjalizacje ze potem wszystkich pozagryzacją

"Zgłaszamy tu poprawkę drugą, polegającą na tym, żeby z obowiązku kagańca i smyczy uwolnić wszystkie szczeniaki do szóstego miesiąca życia wszystkich ras i żeby wyłączyć psy stosunkowo małe, nienależące do rasy agresywnej ani w typie tej rasy. Organizacje ochroniarskie zaproponowały tutaj wagę 8 kg. Ktoś może zapytać, kto będzie ważył psa. Zawsze jest jakaś granica i na oko da się poznać, czy jest to wielkie bydlę, które ma 20 kg, czy mały jamnik."

wielkie bydle o wadze 20 kg. .:hahaha: :hahaha:

"nie chodzi po prostu o psa przyjaciela, przytulankę, którą każdy może sobie kupić, wyhodować i rozmnożyć, o kundla z ulicy. Wtedy nikt się nie wtrąca. Tu chodzi o psy, które w pewnym stopniu są przyrównywane wręcz do broni. Mamy nawet w tej ustawie odesłanie do ustawy o broni i amunicji. "

"Chcę powiedzieć, że jeśli chodzi o zezwolenie na prowadzenie hodowli lub utrzymywanie psa rasy uznanej za agresywną albo psa w typie tej rasy, to będzie wydawane osobie spełniającej łącznie następujące warunki: musi być osobą pełnoletnią; nie może być skazana prawomocnym wyrokiem za przestępstwo popełnione z winy umyślnej; ma posiadać nienaganną opinię wydaną przez policję; ma być w stanie zapewnić nadzór nad psem; ma posiadać orzeczenie wydane przez lekarza i psychologa stwierdzające, że nie ma zaburzeń psychicznych ani znacznie ograniczonej sprawności psychofizycznej; nie może również być uzależniona od alkoholu lub od substancji psychoaktywnych."

jestem za. z tym ze sa rozne przestepstwa.. :roll:

"Trudno natomiast określić grupę psów w typie rasy uznanej za agresywną, tym bardziej, że w słowniczku ustawy nie wprowadzono definicji psa w typie rasy uznanej za agresywną. Brak decyzji, kto może określić, czy to są psy niebezpieczne. Byłby to na pewno duży problem dla wójtów, burmistrzów lub prezydentów. W związku z tym komisja po długiej dyskusji zaproponowała wyłączenie z nowelizacji przepisów odnoszących się do psów w typie rasy uznanej za agresywną."

no i znowu .. :?


"Czy Komisja Ustawodawstwa i Praworządności zastanawiała się nad sensem użycia definicji "pies w typie rasy" i "miejsce publiczne"? Takich definicji tak naprawdę nie ma i nie jesteśmy w stanie ich określić. Czy nie lepiej po prostu wykreślić te wyrazy, żeby nie było wątpliwości interpretacyjnych?"

o świetnie.. niech wszystkie psy rasowe chodzą we wszystkich miejscach w kagancu i na smyczy, a wszystkie rasopodobne niech hulają gdzie im się chce.. :|

"Co nas powstrzymało przed tym, że nie zgłosiliśmy takiej poprawki? Otóż bardzo dużo jest mieszańców różnej maści i te mieszańce bywają nawet bardziej groźne niż psy jednej rasy. Najgroźniejsze są mieszańce, krzyżówki różnych ras agresywnych i dlatego zostawilibyśmy co najmniej połowę problemu poza regulacją, gdybyśmy wyłączyli te psy w typie rasy. Jak mówiłam, większość opowiadała się za wprowadzeniem pojęcia mieszańca, tak jak rząd, ale przedstawiciele organizacji pozarządowych tłumaczyli, że z jakiegoś powodu - nie bardzo mnie przekonali - ten drugi zwrot jest lepszy. A ponieważ nie mieliśmy lepszego pomysłu, to nie ruszaliśmy tej sprawy. Ważniejsze nam się wydawało objęcie tych mieszańców regulacją, chociażby pod inną nazwą, aniżeli problem samej nazwy."

o. wreszcie.

"Trudno określić tę wagę. Pani senator powiedziała o 8 kg. Ale czy piesek ośmiokilogramowy - to jest moje takie na gorąco odniesienie się do tej propozycji - może pozostawać bez kagańca, ponieważ skutki jego pogryzienia są niegroźne? Zdaniem kynologów, z którymi rozmawialiśmy, foksterier, którego waga nie przekracza 8 kg, a jest w granicach 6, 7 kg, i który należy do tak zwanych psów o bardzo niskiej pobudliwości, jest bardzo ostrym pieskiem i często mamy do czynienia z pogryzieniami ze strony foksterierków. Więc tutaj nie ma chyba dobrego rozwiązania. Na pewno takim dobrym rozwiązaniem byłaby dojrzałość ludzi, którzy wiedzą, jakiego psa mają, bo nawet piesek o małej wadze, jeżeli jest agresywny, powinien być odpowiednio trzymany, chociażby na uwięzi."

jes!

"Czy te zapisy, czy sama ta nowelizacja ustawy nie doprowadzi do wzrostu liczby psów bezdomnych? Doprowadzi, w początkowym okresie niewątpliwie doprowadzi do takiej sytuacji i przystępując do prac nad tą ustawą, mieliśmy świadomość, że tak będzie. Ale pojawia się pytanie: czy można z tym czekać? Kiedyś trzeba ten proces zacząć. I jeżeli będziemy doprecyzowali w ten sposób, określali czy nakładali obowiązki... Bo na hodowców i na osoby, które będą właścicielami psów, nałożonych jest dość dużo obowiązków - są sprawy związane z badaniami, to jest i pewien koszt, no i jakaś też uciążliwość. Mamy więc świadomość, że to doprowadzi do wzrostu liczby psów bezdomnych, ale nie znam innego rozwiązania. Po wszelkiego rodzaju konsultacjach doszliśmy do wniosku, że nie można od tego problemu uciekać."

jasne, bo to nie dotyczy ich..

"Panie Ministrze, art. 10 ustawy mówi, że w przypadku, kiedy właścicielowi zostanie cofnięte zezwolenie na posiadanie psa lub też nie zostanie ono wydane, a on ma już psa, to musi się on psa wyzbyć, tak dokładnie jest napisane. W jaki sposób? Odsprzedać, przekazać jednostce państwowej lub komunalnej, jeżeli takowa będzie chciała przyjąć, lub oddać do schroniska. No więc przyjmijmy, iż tak się zdarzy. Nie ma chętnego kupca, a trzeba przyjąć przecież, iż ten właściciel specjalnie nie będzie zabiegał o to, żeby znaleźć kupca. Ani jednostka komunalna, ani jednostka państwowa przyjąć psa nie chce. Schronisko przepełnione. Jakie są tego konsekwencje? Dziękuję."

"I druga rzecz. Nie słyszałem o tym czy też zabrakło w tej dyskusji jednej sprawy. Hodowcy czasami porzucają swoje psy, psy są także wyrzucane z samochodów i biegną za samochodami. Czy jest ujęte w tym projekcie ustawy karanie również za takie czyny, za umyślne porzucanie psów przez właścicieli?"

Tak, chyba "chodofcy".

"Materiał, który jest zawarty w ustawie o ochronie zwierząt, jak i sam tytuł tej ustawy: o ochronie zwierząt, jest absolutnie mylący, nieprawdziwy, niesie ze sobą przekłamanie, jakbyśmy chcieli wstydliwie ukryć, że ustawa de facto dotyczy ochrony ludzi przed zwierzętami, które nie zawsze przecież człowiekowi zagrażają. Tak więc ta ustawa zdecydowanie powinna się nazywać: o ochronie ludzi przed zwierzętami.

Mówi się, że pies jest przyjacielem człowieka. To prawda. Ale czy człowiek jest przyjacielem zwierzęcia? W wielu wypadkach nie. Ja w swojej małej wiosce na Roztoczu w ciągu ostatniego roku spotkałem się z wieloma przypadkami, w których nazwa "człowiek" nie jest odpowiednia dla osób dokonujących na zwierzętach pewnych eksperymentów, mówiąc w cudzysłowie. Na przykład podjeżdża samochód, otwierają się drzwiczki, pies wyskakuje szybciutko, drzwiczki jeszcze szybciej się zamykają, samochód odjeżdża. Pies goni i dogania samochód, wobec czego właściciel się zatrzymuje, wyskakuje z samochodu, przywiązuje psa do drzewa albo płotu i odjeżdża. Czasami udaje się odjechać - jeżeli pies jest młody, jest szczeniakiem, samochód zdąży uciec, a pies zostaje. Ano, pewnie liczy się na to, że jak zostawi się psa na wsi, to po pierwsze, jest za daleko, żeby trafił do domu, a po drugie, na wsi jakoś się wyżywi, bo takie jest przekonanie, że mieszkańcy wsi, którzy wprawdzie uchodzą za okrutnych w stosunku do zwierząt, to jednak dadzą im coś do jedzenia."

"Tak że dla tych psów porzuconych, bezpańskich, bezdomnych, skrzywdzonych przez okrutnych ludzi ta ustawa jest czymś bardzo złym, niedobrym dla ich losu. Ja zabieram głos jako przyjaciel zwierząt, jako przyjaciel tych naszych braci mniejszych, którzy sami nie potrafią tu wejść i powiedzieć niczego w swojej obronie. One potrafią warczeć i szczekać, ale przede wszystkim potrafią kochać, kochać swoich właścicieli i ludzi, którzy chcą być ich przyjaciółmi."

:)

""A to niestety dzieci najczęściej absorbują uwagę zwierząt, które często chcą się z tymi dziećmi pobawić, a tą chęcią zabawy potrafią tak przestraszyć dzieci, że potem do końca życia, już jako dorośli ludzie, mają one lęk przed spotkaniem ze szczekającym psem."


"Wychodzę naprzeciw oczekiwaniu, sugestii pana ministra i proponuję poprawkę zmierzającą do tego, żeby w miejscach publicznych psy ras uznawanych za agresywne nie mogły być nadzorowane wyłącznie przez osobę, która nie ukończyła szesnastu lat. Jeśli taka osoba jest z dorosłą osobą, to nie, ale chodzi o to, żeby sama taka osoba nie nadzorowała psa."


to mi sie podoba:
"Ponadto chciałabym zwrócić uwagę na to, że większa agresja niż z rasy może wynikać ze sposobu odnoszenia się do psów. Chcę przez to powiedzieć, że psy, które nie są zaliczone do ras agresywnych, mogą stawać się agresywne ze względu na ogromne wady w relacji właściciel psa - ów pies. Bo to właśnie wadliwy stosunek człowieka do psa często decyduje o agresywności.

Media rzeczywiście karmią nas rozmaitymi sensacjami, które były z tego miejsca przytaczane, ale media tworzą też bardzo wadliwy obraz. Dlatego że nie tylko psy są agresywne. Także dzieci bywają agresywne wobec zwierząt, chodzi o agresywny stosunek do zwierząt dzieci, jak również osób dorosłych. I to często nie psy, lecz na przykład dzieci są w gruncie rzeczy powodem agresji zwierząt, które się przed nimi bronią czy też przed agresją człowieka dorosłego."

"Nie ma zaszczepionego poglądu, że zwierzęta nie są czymś gorszym od ludzi. Nie wyjaśnia się w procesach wychowawczych, że od zwierząt można się czegoś nauczyć, chociażby lojalności. A wciąż funkcjonują powiedzenia w rodzaju - wprawdzie to się do tej ustawy nie odnosi - pijany jak świnia czy też kłamie jak pies. I przecież...

(Senator Zbigniew Romaszewski: Łże jak pies.)

Tak, dziękuję.

I to właśnie brak odpowiedniej edukacji powoduje, że człowiek, znaczna część naszego społeczeństwa ma wadliwy stosunek do zwierząt. Zwłaszcza w małych miastach jest to bardzo wyraźne. Władze w małych miastach również nie budują właściwego stosunku do zwierząt."

""Tym niemniej, jak obserwuję stosunek naszych rodaków do zwierząt, sposób, w jaki ludzie się do nich odnoszą, liczbę zwierząt w miastach, to twierdzę, że w ciągu dwudziestu lat zaszły zdecydowanie pozytywne zmiany pod tym względem i Polacy są po prostu psiarzami. I stąd, muszę powiedzieć, niezwykle rzadkie są przypadki takiej osobistej, wyrażanej agresywnie niechęci do zwierząt." o ta, psiarzami..

"Tak się składa, że w każdej społeczności tworzy się pewien mit - albo że zwierzęta są maltretowane, albo że są agresywne. One są agresywne dlatego, że... Ja miałem ileś tam psów w swoim życiu i trzymałem je w domu, ale nie ras groźnych. Niestety, wszystko zależy od tego, w jakim środowisku ten pies jest trzymany, w jaki sposób jest pilnowany i czy jest szanowany. Bo uważam, że jeżeli pies jest szanowany, to problemów, nawet w wypadku trudnych ras, nie będzie. To jest jedna uwaga."

"Ja uważam, że jeżeli chodzi o te maleńkie pieski, które również biegają między autami w miastach, to nawet dla nich samych byłoby lepiej, gdyby one były prowadzone na smyczy, bo tak..."

"W pełni się zgadzam z tym, że ta ustawa nie jest ustawą o ochronie ludzi przed zwierzętami, tylko raczej - o ochronie ludzi przed ludźmi. Chciałbym zauważyć, że te psy, o których się tutaj mówi, że są bardzo niebezpieczne, agresywne, w zasadzie jako szczeniaki takie nie są. One na skutek ingerencji człowieka, na skutek złego traktowania przez człowieka, takowymi się stają."

"I chciałbym zauważyć, chociażby w tych kategoriach, że chcemy ograniczyć możliwość hodowli psów przez ludzi niezrównoważonych, przez ludzi chorych, przez ludzi, którzy swoje kompleksy przenoszą na zwierzęta... Chodzi właśnie o te zapisy, dotyczące konieczności badań, między innymi również psychologicznych, psychiatrycznych. Chcemy, żeby było jak najmniej przypadków, kiedy to człowiek stwarza ze zwierzęcia - tutaj konkretnie z psa - istotę, która może zabić. Chcemy to ograniczyć."

o !!



Zapisane

falki

  • Gość
Odp: UWAGA! Nowa lista ras agresywnych!
« Odpowiedź #20 : 2005-05-19, 15:28 »
A boksery?Koło mnie jest jeden taki agresor,że szok!Jak moja sunia ma cieczkę,to walenie w niego kamieniami nie pomaga,a jeszcze i buchnie do człowieka.W tamtym roku ugryzł chłopca.Właściciel kazał wtedy nie bać się go i pogłaskać chłopcu.No i wtedy...Sami wiecie.Oni go non toper puszczają bez smyczy i kagańca.Na szczeście moja Teqila kocha dzieci.Dodam jeszcze że nie ma agresywnych psów tylko agresywni ludzie.Bo JAK KTO SOBIE PIESKA WYCHOWA,TAK BEDZIE MIAŁ.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: UWAGA! Nowa lista ras agresywnych!
« Odpowiedz #20 : 2005-05-19, 15:28 »

Nanami

  • Gość
Odp: UWAGA! Nowa lista ras agresywnych!
« Odpowiedź #21 : 2005-05-19, 18:44 »
Bokserków nie bedzie, bo konsultantem z ramienia ZKwP był hodowca bokserów :lol:
Zapisane

olc!a

  • Gość
Odp: UWAGA! Nowa lista ras agresywnych!
« Odpowiedź #22 : 2005-05-19, 18:49 »
Senat odrzucił ustawę...
Teraz idzie ona znowu do Sejmu i pewnie zostanie przyjęta tymi 2/3 głosów.
Więc ostatnia nadzieja w Kwasku...
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Odp: UWAGA! Nowa lista ras agresywnych!
« Odpowiedź #23 : 2005-05-19, 20:26 »
Co za bzdury.

Moja niewidoma koleżanka dostała psa przewodnika - owczarka niemieckiego - przeciesz to śmieszne żeby teraz niewidomi musieli oddawać swoje psy bo są ponoć agresywne.
Zapisane

Nanami

  • Gość
Odp: UWAGA! Nowa lista ras agresywnych!
« Odpowiedź #24 : 2005-05-19, 21:38 »
Wydaje mi sie, ze nawet jesli to by weszło w zycie, to psy do zadan specjalnych ona nie dotyczy.
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: UWAGA! Nowa lista ras agresywnych!
« Odpowiedź #25 : 2005-05-19, 22:12 »
Falki sama sobie zaprzeczasz. Najpierw buntujesz sie ze na liscie nie ma boxerow, a potem mowisz ze ten box to wyjątek :|
Zapisane

falki

  • Gość
Odp: UWAGA! Nowa lista ras agresywnych!
« Odpowiedź #26 : 2005-05-20, 08:34 »
Falki sama sobie zaprzeczasz. Najpierw buntujesz sie ze na liscie nie ma boxerow, a potem mowisz ze ten box to wyj±tek :|
Nie wiem o co ci chodzi..Wyluzuj kobieto.Nic o wyjątku nie pisałam.Ja stwierdzam fakty.No a Nanami dała już wystarczającą odpowiedź na moje pytanka i rozterki.No a zbulwersowałąm się,bo TTB nie są agresywne do ludzi,tylko zwierząt,wiec nie wiem o co im chodzi w tej ustawie :( Oni powinni ....No własnie.Prędzej badać środowisko,w którym pies będzie się wychowywał.Bo np.Znam taki przypadek.Jeden gościu regularnie wystawiał AST na walki.Jak suka jego miałą małe,to i pies chciał się tam koło nich pokrecić.No ale te psy już tak miały zrytą psychę,że raz się dopadły.On po wielkich wysiłkach rozdzielił je,po czym stwierdził(pies już był troche pogryziony),że on i tak już dupy daje w walkach,że się do niczego nie nadaje i....zastrzelił pieska,tuż przed własnym domem.Rozmawiałam z dwoma świadkami tej tragedii...I gdzie tu sprawiedliwość?Onmi powinni najpierw takich właśnie psycholi przebadać,anie z góry ustalać jakie psy są agresywne.Oglądacię nieraz na Animal Planet Te programy o tych funkcjonariuszach?I co?Takie TTB pracuję jako pocieszyciele ludzi w domach starców.Ja bronię TTB,bo mam sama pittbulkę i jest ona super nazwałabym to "siostrzyczką" , "opiekunką" dla mojej 3-letniej córci.:)
Zapisane

olc!a

  • Gość
Odp: UWAGA! Nowa lista ras agresywnych!
« Odpowiedź #27 : 2005-05-20, 10:24 »
Cytuj
Znam taki przypadek.Jeden gościu regularnie wystawiał AST na walki
Skoro są świadkowie, to nie warto zgłosić tego gdzieś, np na policje czy do TOZu?

Psów do zadań specjalnych ustawa nie dotyczy ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: UWAGA! Nowa lista ras agresywnych!
« Odpowiedz #27 : 2005-05-20, 10:24 »

falki

  • Gość
Odp: UWAGA! Nowa lista ras agresywnych!
« Odpowiedź #28 : 2005-05-20, 11:50 »
Skoro s± ¶wiadkowie, to nie warto zgłosić tego gdzie¶, np na policje czy do TOZu?

Teraz jest już za późno niestety :(
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: UWAGA! Nowa lista ras agresywnych!
« Odpowiedź #29 : 2005-05-20, 12:10 »
Ale facet chyba  ma jeszcze psy?
Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.129 sekund z 31 zapytaniami.