Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3   Do dołu

Autor Wątek: Lis hodowla domowa, czy to możliwe?  (Przeczytany 67419 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Adisek

  • *
  • Wiadomości: 14
Lis hodowla domowa, czy to możliwe?
« : 2011-08-19, 22:32 »
No to tak, jestem tutaj nowy i nie wiem czy zakładam temat w odpowiednim dziale ale ok. Chciałbym sobie sprawić lisa. Nie wiem czy niezbędna byłaby klatka. Nie chciałbym, żeby lis się ze mną męczył czy coś. W ogóle nie wiem czy możliwe jest nabycie takiego liska (na allegro jest wprawdzie aukcja ale właściciel mieszka daleko i cena raczej jest na tę chwilę dla mnie za wysoka). Myślę, że jakbym miał jakąś lisią fermę w okolicy to mógłbym nabyć malutkiego liska za niewielkie pieniądze. Zależy mi oczywiście na małym, chciałbym go oswoić i mieć go jako takiego pieska. Tylko co taki lis je? Słyszałem, że samo mięso. Ale przecież pies w swoim naturalnym środowisku nie jadłby przecież karmy. Mieszkam w okolicach Wrocławia jakby ktoś coś wiedział na ten temat to proszę o kontakt w temacie. Każda informacja, sposób hodowli i inne tego typu informacje będą jak najbardziej cenne. Pozdrawiam i proszę o pomoc.
Zapisane

meg

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1231
  • mam bzika na punkcie jamnika ;p
Odp: Lis hodowla domowa, czy to możliwe?
« Odpowiedź #1 : 2011-08-19, 22:40 »
No to Lisie dawaj :!!!: :!!!: :!!!:
Zapisane
...Pies do niczego nie potrzebuje szpanerskich samochodów, wielkich domów i markowych ciuchów...
pies nie osądza nikogo po kolorze skóry, wierze i pochodzeniu, ale na podstawie tego kim są w środku...
John Grogan " Marley i ja "

Adisek

  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Lis hodowla domowa, czy to możliwe?
« Odpowiedź #2 : 2011-08-19, 22:53 »
No to Lisie dawaj :!!!: :!!!: :!!!:

Co?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Lis hodowla domowa, czy to możliwe?
« Odpowiedz #2 : 2011-08-19, 22:53 »

meg

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1231
  • mam bzika na punkcie jamnika ;p
Odp: Lis hodowla domowa, czy to możliwe?
« Odpowiedź #3 : 2011-08-19, 22:58 »
mamy forumowicza który kocha lisy i duzo na ich temat wie i jego login to lis :)
Zapisane
...Pies do niczego nie potrzebuje szpanerskich samochodów, wielkich domów i markowych ciuchów...
pies nie osądza nikogo po kolorze skóry, wierze i pochodzeniu, ale na podstawie tego kim są w środku...
John Grogan " Marley i ja "

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Lis hodowla domowa, czy to możliwe?
« Odpowiedź #4 : 2011-08-20, 00:12 »
 :) Dzięki,Meg ale ja aż tak dużo nie wiem,choć się staram

po pierwsze,mamy lisi temat: http://www.zwierzaki.org/index.php?topic=34280.3810
jest tutaj trochę informacji,zwłaszcza z ostatnich miesięcy,gdyż mamy forumowiczkę,która opiekowała się lisem
po drugie - lis to nie pies ,ale o tym można już poczytać w lisim temacie,myślę też że przed takową decyzją konieczne jest zdobycie wiedzy,żeby nie podjąć się zadania ponad swoje siły.

Adisek

  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Lis hodowla domowa, czy to możliwe?
« Odpowiedź #5 : 2011-08-20, 00:15 »
:) Dzięki,Meg ale ja aż tak dużo nie wiem,choć się staram

po pierwsze,mamy lisi temat: http://www.zwierzaki.org/index.php?topic=34280.3810
jest tutaj trochę informacji,zwłaszcza z ostatnich miesięcy,gdyż mamy forumowiczkę,która opiekowała się lisem
po drugie - lis to nie pies ,ale o tym można już poczytać w lisim temacie,myślę też że przed takową decyzją konieczne jest zdobycie wiedzy,żeby nie podjąć się zadania ponad swoje siły.

Nie chciałem mówić o lisie jako o psie ale człowiek jest dosyć prosty, a porównanie do psa miałem akurat pod ręką. Jeśli uraziłem przepraszam. Mogłem od razu napisać w "lisim temacie" ale jestem nowy, forum jest dla mnie średnio czytelne, dlatego temat.
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Lis hodowla domowa, czy to możliwe?
« Odpowiedź #6 : 2011-08-20, 00:26 »
Nie,nie jestem urażony ;),chodzi tylko o to,że ludzie myślą że lis to taki trochę inny pies a to nie prawda - owszem,lis to psowaty ale ma w sobie też wiele z kota,to taki miks psa z kotem,jeśli idzie o charakter i pewne zachowania,jest też podobnie jak kot niezależny,bo to bardzo inteligentne i przekorne zwierzątko ;)

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Lis hodowla domowa, czy to możliwe?
« Odpowiedź #7 : 2011-08-20, 09:14 »
Po co Ci Adisek lis? Piszesz, że chcesz go mieć jako pieska. Jako miłośnik wszystkich stworzeń, lecz także jako biolog odradzam ten pomysł. Popatrz ile wspaniałych psów czeka w polskich schroniskach na kochających i odpowiedzialnych opiekunów. Widziałeś może ich oczy przepełnione smutkiem i cierpieniem nie mającymi granic. Tam powinieneś skierować swoje kroki i adoptować jednego z największych przyjaciół Homo sapiens.
Pod warunkiem oczywiście, że jesteś odpowiedzialnym opiekunem (nie mam takiej wiedzy).
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Lis hodowla domowa, czy to możliwe?
« Odpowiedź #8 : 2011-08-20, 10:59 »
No właśnie, Adisek, dlaczego/po co chcesz mieć lisa?
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: Lis hodowla domowa, czy to możliwe?
« Odpowiedz #8 : 2011-08-20, 10:59 »

meg

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1231
  • mam bzika na punkcie jamnika ;p
Odp: Lis hodowla domowa, czy to możliwe?
« Odpowiedź #9 : 2011-08-20, 13:45 »
Po co Ci Adisek lis? Piszesz, że chcesz go mieć jako pieska. Jako miłośnik wszystkich stworzeń, lecz także jako biolog odradzam ten pomysł. Popatrz ile wspaniałych psów czeka w polskich schroniskach na kochających i odpowiedzialnych opiekunów. Widziałeś może ich oczy przepełnione smutkiem i cierpieniem nie mającymi granic. Tam powinieneś skierować swoje kroki i adoptować jednego z największych przyjaciół Homo sapiens.
Pod warunkiem oczywiście, że jesteś odpowiedzialnym opiekunem (nie mam takiej wiedzy).


zgadzam sie , jest pelno bezpanskich zwierzakow ktore czekaja na dom.

Ps tak na marginesie ja osobiscie jestem przeciwnikiem trzymaniu dzikich zwierzat w domu
Zapisane
...Pies do niczego nie potrzebuje szpanerskich samochodów, wielkich domów i markowych ciuchów...
pies nie osądza nikogo po kolorze skóry, wierze i pochodzeniu, ale na podstawie tego kim są w środku...
John Grogan " Marley i ja "

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Lis hodowla domowa, czy to możliwe?
« Odpowiedź #10 : 2011-08-20, 14:03 »
Zoologu - żeby być uczciwym,opieka nad lisem nie wyklucza opieki nad psem,wręcz przeciwnie
Meg - lis hodowlany/fermowy to nie jest dzikie zwierzę w tym sensie,że nie został on odebrany naturze - owszem,nie jest też oswojony,ale to samo można powiedzieć o fretce,króliku,itp.
Osobiście bardziej przeciwny jestem hodowli egzotycznych zwierząt,zwłaszcza gadów i płazów a także owadów czy części ryb,bo one nie potrzebują kontaktu z człowiekiem - mimo wszystko lis potrafi nawiązać relację z opiekunem,rybka czy owad,raczej nie,choć mogę się mylić jako laik w kwestii hodowli zwierząt egzotycznych.

W kwestii lisa najważniejsze jest dobre przygotowanie,odpowiednia wiedza i umiejętności oraz dobrze przemyślana decyzja,aby zadanie nie przerosło naszych sił,zawsze może się okazać że na żywo lisek nie jest tym,czego się spodziewaliśmy,myślę że wcześniejsza opieka nad psem również jest mile widziana dla przyszłego lisiego opiekuna,bo jeśli ktoś nie radzi sobie z psem to tym bardziej nie poradzi sobie z lisem.

meg

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1231
  • mam bzika na punkcie jamnika ;p
Odp: Lis hodowla domowa, czy to możliwe?
« Odpowiedź #11 : 2011-08-20, 14:19 »
Zoologu - żeby być uczciwym,opieka nad lisem nie wyklucza opieki nad psem,wręcz przeciwnie
Meg - lis hodowlany/fermowy to nie jest dzikie zwierzę w tym sensie,że nie został on odebrany naturze - owszem,nie jest też oswojony,ale to samo można powiedzieć o fretce,króliku,itp.
Osobiście bardziej przeciwny jestem hodowli egzotycznych zwierząt,zwłaszcza gadów i płazów a także owadów czy części ryb,bo one nie potrzebują kontaktu z człowiekiem - mimo wszystko lis potrafi nawiązać relację z opiekunem,rybka czy owad,raczej nie,choć mogę się mylić jako laik w kwestii hodowli zwierząt egzotycznych.

W kwestii lisa najważniejsze jest dobre przygotowanie,odpowiednia wiedza i umiejętności oraz dobrze przemyślana decyzja,aby zadanie nie przerosło naszych sił,zawsze może się okazać że na żywo lisek nie jest tym,czego się spodziewaliśmy,myślę że wcześniejsza opieka nad psem również jest mile widziana dla przyszłego lisiego opiekuna,bo jeśli ktoś nie radzi sobie z psem to tym bardziej nie poradzi sobie z lisem.


tak jak mowilam nie wiele wiem o lisach i mialam racje ze Ty wiesz duzo :)
Zapisane
...Pies do niczego nie potrzebuje szpanerskich samochodów, wielkich domów i markowych ciuchów...
pies nie osądza nikogo po kolorze skóry, wierze i pochodzeniu, ale na podstawie tego kim są w środku...
John Grogan " Marley i ja "

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Lis hodowla domowa, czy to możliwe?
« Odpowiedź #12 : 2011-08-20, 14:23 »
Taa,ja coś tam wiem ale nadal jestem tylko teoretykiem i laikiem,jedynym praktykiem na forum jest Jira.

malinowa,mamba

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 538
  • "Ile warte jest życie? Dlaczego ze sobą wciąż wojny toczycie? Czemu trudny styl życia ciągle prowadzicie? Miłość to rozwiązanie... Czemu tego nie widzicie?"
Odp: Lis hodowla domowa, czy to możliwe?
« Odpowiedź #13 : 2011-08-20, 14:24 »
Lisie myślę że dla autora wątku twoja pomoc jest cenna. Jasne to wszystko co piszecie to prawda. Mam nadzieję że Adlisek rozważył wszystkie za i przeciw. Wie ile czasu i sił wymaga hodowla tak specyficznego zwierzaka.
Zapisane
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem,którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies. Pocałuje rękę,która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą,on pozostanie"
          George G. Vest

Adisek

  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Lis hodowla domowa, czy to możliwe?
« Odpowiedź #14 : 2011-08-20, 16:29 »
Kurczę trochę się naprodukowaliście za ten moment, w którym mnie nie było. Co do motywu z tym, żebym wziął sobie psa, a nie lisa. Ludzie ja chce lisa, nie psa :)

Opiekowałem się już pieskiem i niewykluczone, że za jakiś czas będę miał także jego. Posiadanie lisa to takie jakby wyzwanie dla mnie. Czy uda mi się go ułożyć, sprawić by jego życie było ok etc. Mówicie o psach w schroniskach. No dobra, tylko, że lisek na lisiej farmie zostanie przerobiony na futro/mielonkę. To chyba lepiej go uratować "z pod kosy". Nie myślę też w takich kategoriach jak coś w stylu "ale zajebiście będę miał lisa, ale szpan". Poza tym dzisiaj przyśniły mi się liski u mnie w pokoju i jestem zdecydowany, że to jest właśnie to :)

Nie myślmy o tym jakiego zwierzaka mam kupić tylko gdzie mam go kupić.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Lis hodowla domowa, czy to możliwe?
« Odpowiedz #14 : 2011-08-20, 16:29 »

meg

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1231
  • mam bzika na punkcie jamnika ;p
Odp: Lis hodowla domowa, czy to możliwe?
« Odpowiedź #15 : 2011-08-20, 16:40 »
o kurde na futro ??? nie nie to lepiej go zaadoptowac. no masz racje wciskanie ci na sile psa w zamian za lisa hmmm...
ok ale jak juz bedziesz go mial to koniecznie wklej foty i zdaj nam relacje:) Powodzenia
Zapisane
...Pies do niczego nie potrzebuje szpanerskich samochodów, wielkich domów i markowych ciuchów...
pies nie osądza nikogo po kolorze skóry, wierze i pochodzeniu, ale na podstawie tego kim są w środku...
John Grogan " Marley i ja "

Adisek

  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Lis hodowla domowa, czy to możliwe?
« Odpowiedź #16 : 2011-08-20, 16:47 »
o kurde na futro ??? nie nie to lepiej go zaadoptowac. no masz racje wciskanie ci na sile psa w zamian za lisa hmmm...
ok ale jak juz bedziesz go mial to koniecznie wklej foty i zdaj nam relacje:) Powodzenia

Tak tylko muszę się zabrać za poszukiwania jakiejś fermy. Jak będę go miał to na pewno napiszę :)
Zapisane

meg

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1231
  • mam bzika na punkcie jamnika ;p
Odp: Lis hodowla domowa, czy to możliwe?
« Odpowiedź #17 : 2011-08-20, 16:48 »
no ja niestety sie nie orietuje e fermach wiec niestety nie pomoge :(
Zapisane
...Pies do niczego nie potrzebuje szpanerskich samochodów, wielkich domów i markowych ciuchów...
pies nie osądza nikogo po kolorze skóry, wierze i pochodzeniu, ale na podstawie tego kim są w środku...
John Grogan " Marley i ja "

malinowa,mamba

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 538
  • "Ile warte jest życie? Dlaczego ze sobą wciąż wojny toczycie? Czemu trudny styl życia ciągle prowadzicie? Miłość to rozwiązanie... Czemu tego nie widzicie?"
Odp: Lis hodowla domowa, czy to możliwe?
« Odpowiedź #18 : 2011-08-20, 16:51 »
Ja wiem o dwóch fermach w woj dolnośląskim. Jest w Brzykowie jedna ferma lisów. Nazwiska właściciela nie będę ci podawała bo wiesz jak to na forum, a druga to ferma lisów i jenotow w lubiążu. Mam nadzieję że tam uda ci się nabyć liska
Zapisane
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem,którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies. Pocałuje rękę,która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą,on pozostanie"
          George G. Vest

Adisek

  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Lis hodowla domowa, czy to możliwe?
« Odpowiedź #19 : 2011-08-20, 16:57 »
Na tej stronie jest coś o tej fermie:

http://mapa.docelu.pl/firma/4017372,Ka%C5%BAmierczak-J.-Ferma-lis%C3%B3w,Brzyk%C3%B3w.html?ticaid=6ce08

Jest nawet telefon. Może spróbuje nawet zadzwonić i się zapytać. Ale to w poniedziałek nie będę ludzi męczył w weekend. Z drugiej trony to trochę daleko od Wrocławia nie wiem czy będzie możliwy jakiś dojazd. Samochodu nie posiadam, a nie chciałbym męczyć zwierzaka.
Zapisane

malinowa,mamba

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 538
  • "Ile warte jest życie? Dlaczego ze sobą wciąż wojny toczycie? Czemu trudny styl życia ciągle prowadzicie? Miłość to rozwiązanie... Czemu tego nie widzicie?"
Odp: Lis hodowla domowa, czy to możliwe?
« Odpowiedź #20 : 2011-08-20, 17:04 »
Sprawdź tą drugą. Może jest trochę bliżej. Bardzo łatwo znajdziesz adres i telefon. Tam wszystko jest. Niestety ja mogłam podać ci tylko dwie fermy. Mieszkam w woj lubelskim więc kompletnie nie orientuje się co do odległości. Inaczej nie moge ci pomoc
Zapisane
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem,którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies. Pocałuje rękę,która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą,on pozostanie"
          George G. Vest

Forum Zwierzaki

Odp: Lis hodowla domowa, czy to możliwe?
« Odpowiedz #20 : 2011-08-20, 17:04 »

Adisek

  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Lis hodowla domowa, czy to możliwe?
« Odpowiedź #21 : 2011-08-20, 17:11 »
Sprawdź tą drugą. Może jest trochę bliżej. Bardzo łatwo znajdziesz adres i telefon. Tam wszystko jest. Niestety ja mogłam podać ci tylko dwie fermy. Mieszkam w woj lubelskim więc kompletnie nie orientuje się co do odległości. Inaczej nie moge ci pomoc

Dziękuje chociaż za to.
Zapisane

malinowa,mamba

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 538
  • "Ile warte jest życie? Dlaczego ze sobą wciąż wojny toczycie? Czemu trudny styl życia ciągle prowadzicie? Miłość to rozwiązanie... Czemu tego nie widzicie?"
Odp: Lis hodowla domowa, czy to możliwe?
« Odpowiedź #22 : 2011-08-20, 17:19 »
Nie ma za co... Nie przemeczyłam się wpisując kilka słów w google. Poza tym ja lubię pomagać innym, a jeżeli chodzi o zwierzaki to już całkiem. Przekonałes mnie do tego że zajmiesz się lisem jak należy. A moge z ciekawości zapytać ile mniej więcej kosztuje taki zwierzak?czy jeszcze się nie orientowałeś w cenach?
Zapisane
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem,którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies. Pocałuje rękę,która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą,on pozostanie"
          George G. Vest

Adisek

  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Lis hodowla domowa, czy to możliwe?
« Odpowiedź #23 : 2011-08-20, 17:34 »
Nie ma za co... Nie przemeczyłam się wpisując kilka słów w google. Poza tym ja lubię pomagać innym, a jeżeli chodzi o zwierzaki to już całkiem. Przekonałes mnie do tego że zajmiesz się lisem jak należy. A moge z ciekawości zapytać ile mniej więcej kosztuje taki zwierzak?czy jeszcze się nie orientowałeś w cenach?

Jak na razie najlepiej, żeby kosztował możliwie jak najmniej. Na allegro jest jedna aukcja gościu chce za szczepionego, odrobaczonego itp. 200zł, więc myślę, że to nie jest zbyt wygórowana cena. W poniedziałek będziemy dzwonić, czy w ogóle możliwe jest dostanie jakiegoś małego cudeńka z fermy. Zobaczymy czy coś z tego wyjdzie. Nie dostane go dziś, to dostane go jutro. Dobrze się uprę i będę miał swojego pupila bez względu na wszystko. Tylko wypłata jakaś musi wpaść grubsza :)
Zapisane

malinowa,mamba

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 538
  • "Ile warte jest życie? Dlaczego ze sobą wciąż wojny toczycie? Czemu trudny styl życia ciągle prowadzicie? Miłość to rozwiązanie... Czemu tego nie widzicie?"
Odp: Lis hodowla domowa, czy to możliwe?
« Odpowiedź #24 : 2011-08-20, 17:42 »
No  ja 200zł to nie ma tragedii. Mam nadzieję że na fermach ceny będą podobne...może będzie im zależało na tym żeby pozbyć się zwierzaka
Zapisane
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem,którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies. Pocałuje rękę,która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą,on pozostanie"
          George G. Vest

Adisek

  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Lis hodowla domowa, czy to możliwe?
« Odpowiedź #25 : 2011-08-20, 17:44 »
No  ja 200zł to nie ma tragedii. Mam nadzieję że na fermach ceny będą podobne...może będzie im zależało na tym żeby pozbyć się zwierzaka
Na to cicho liczę, chociaż po co pozbywać się czegoś, z czego mamy zysk nie?
Zapisane

malinowa,mamba

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 538
  • "Ile warte jest życie? Dlaczego ze sobą wciąż wojny toczycie? Czemu trudny styl życia ciągle prowadzicie? Miłość to rozwiązanie... Czemu tego nie widzicie?"
Odp: Lis hodowla domowa, czy to możliwe?
« Odpowiedź #26 : 2011-08-20, 17:49 »
No tak ale jeżeli chce się coś sprzedać na futerko to ono musi być ładne. A tu w grę wchodzą kwestie żywieniowe. Mięsko trochę kosztuje...
Zapisane
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem,którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies. Pocałuje rękę,która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą,on pozostanie"
          George G. Vest

Adisek

  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Lis hodowla domowa, czy to możliwe?
« Odpowiedź #27 : 2011-08-20, 17:53 »
No tak ale jeżeli chce się coś sprzedać na futerko to ono musi być ładne. A tu w grę wchodzą kwestie żywieniowe. Mięsko trochę kosztuje...

Popiszę się wiedzą, którą zdobyłem wczoraj. Lisy są wszystkożerne :)

Sorry ale musiałem.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Lis hodowla domowa, czy to możliwe?
« Odpowiedz #27 : 2011-08-20, 17:53 »

malinowa,mamba

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 538
  • "Ile warte jest życie? Dlaczego ze sobą wciąż wojny toczycie? Czemu trudny styl życia ciągle prowadzicie? Miłość to rozwiązanie... Czemu tego nie widzicie?"
Odp: Lis hodowla domowa, czy to możliwe?
« Odpowiedź #28 : 2011-08-20, 17:56 »
Spoko:) wiem o tym ale wydaje mi się że w mięsie jest więcej wartości odżywczych niż w warzywach i innym jedzeniu.
Zapisane
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem,którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies. Pocałuje rękę,która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą,on pozostanie"
          George G. Vest

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Lis hodowla domowa, czy to możliwe?
« Odpowiedź #29 : 2011-08-20, 18:43 »
Adisek, we wrocławskim schronie mają liska, tylko musiałbyś mu zapewnić duży, ogrodzony wybieg. Do mieszkania się nie nadaje, był już zabrany ze schroniska i nie dał żyć ludziom... Nocne skakanie po śpiących opiekunach, zero zrozumienia dla kuwety... :P
Zapisane
IBDG Wrocław
Strony: [1] 2 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.084 sekund z 28 zapytaniami.