Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: zrebaki  (Przeczytany 4647 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Monika zeberki:)

  • Gość
zrebaki
« Odpowiedź #30 : 2003-03-29, 22:15 »
Cytat: Siva
juz nie mowiac o koniacz szkolkowych, ktore ida na emeryture w wieku 12 lat (zerwane sciegna, rozwalone stawy, obite nerki/kregoslup... :oops: )


Może i tak jest, ale nie zawsze. Znam szkółkę, gdzie jeżdzą konie w tym wieku, a ulubienicą wszystkich (moja też,ale pewnie już nigdy jej nie zobaczę...) jest 23-latka, srokata Miła. Dobrze spisuje się i pod siodłem, i w zaprzęgu, i w ogóle kochana jest, ale galopowac nie lubi.
Zapisane

Asinka 22

  • Gość
zrebaki
« Odpowiedź #31 : 2003-03-31, 20:54 »
Nie twierdzę, żę jest coś złego - flobluty (czyli Pełna Krew Angielska) są rasą wcześnie dojrzewającą, 1,5 roczne konie trafiają na tory (już zaczynają treningi) - czyli co za tym idzie już zaczynają chodzić pod siodłem. Dlatego podałam ten przykład.

Mila - owszem pewnie masz rację, ale Siva pisała o koniach chodzących w sporcie (skokowych) !!!
Zapisane

Marika... ;)

  • Gość
zrebaki
« Odpowiedź #32 : 2003-04-21, 16:38 »
Cytat: Asinka 22

Wiesz Euphoria to nie jest takie głupie - np w Niemczech tak postępuje się z większością wartościowych koni, szczególnie z klaczami -

Konie kończą dojrzewanie płciowe wieku 8 - 12 lat wtedy to właśnie są już zupełnie rozwinięte i wtedy powinien być czas na szczyt ich formy bądź kariery - niestety w realiach polskich konie w tym wieku bardzo często kończą karierę ze względów zdrowotnych. Każdy chce jak najszybciej mieć konia do jazdy, nikt nie będzie utrzymywał "darmozjada" - tym bardziej, że bardzo dużo koni jest przeciętnych lub bez papierów i ich potomstwo nie jest wiele warte (ani one same).


 :D

Muszę podzielić sie z wami radosna nowiną! Otóż udało mi się znaleźć (w polskich realiach!) Konika który na pewno nie jest rozwalony i choć został ujeżdżony jako 4-latek to dopiero teraz w wieku sześciu lat zaczyna uczyć się skoków pod jeźdźcem... Jest to klaczka, jak już wspomniałam sześciolatka, sp, naprawdę śliczna...! Udało mi się znleźć konika jakiego szukałam, jeszcze tylko muszę zobaczyć ją na własne oczy (hihihi  :? zobaczymy czy wszystko jest zgodne z prawdą... mam nadzieję że tak!) Konik był od samego początku u jednego właściciela, prawie całe życie w tym samym otoczeniu, zdrowy, zadbany, ma dobry rodowód...

To naszczęście nie jest fikcja, choć fikcją może się wydawać, gdyż znalezienie takiego konia jest naprawdę trudne... Trudno znaleźć osobę, która nie chce po prostu pozbyc się uciążliwego zwierza, trudno znaleźć jakiegokolwiek uczciwego człowieka, któremu zależy na tym, aby koń trafił w dobre ręce... Mnie pomógł oczywiście internet, ale to niejednokrotnie stwarza liczne pułapki trzeba mieć dużo szczęścia żeby trafić na osobę taką, jak ta, na którą ja trafiłam...! (Serdeczne dzięki dla Asi)  :D
Zapisane

Forum Zwierzaki

zrebaki
« Odpowiedz #32 : 2003-04-21, 16:38 »

Elwirka

  • Gość
zrebaki
« Odpowiedź #33 : 2003-04-21, 16:46 »
No w końcu :)  Napisz coś więcej mi na gg  :)
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
zrebaki
« Odpowiedź #34 : 2003-04-21, 16:56 »
to w jaki sposob sa zajezdzane konie i w jakim tepie exploatowane jest poprostu straszne..nie mowie tu o prywatnych wlascicielach bo wsrod nich zdarzajasie ludzi enaprawde odpowiedzialni i rozsadni dbajacy przede wszystim i zwierzaka...ale to co jest w wiekszych staniach?tam gdzie nie ma czasyu na pieszczenie sie z konikiem?no sory ale jak uslyszalam jak zajezdzany byl kon mojej qmeli....pehlam w pysk,siodlo na grzbiet,jak nie daje wsiasc to zganiac do piany,dusko 100kg lupnie na grzbiet i hajda do przodu......takcy ludzie nie zasluguja nawet na miano ludzi...a moze wrecz na odwrot?..

Marika... ;)

  • Gość
zrebaki
« Odpowiedź #35 : 2003-04-21, 17:08 »
k_cian

Masz rację, pierwszy etap to zajeżdżanie, a potem... grrrr... Kariera sportowa...?! Wszystko na siłę?! Paraliżowanie strachem?! Nie rozumiem ludzi, którzy postępują w ten sposób... Przemoc w stosunku do zwierzęcia to coś innego niz przemoc w stosunku do człowieka...?! Wielu ludzi nie ma wyobraźni...!  Ci którzy postępują w taki sposób sa bez serca... i w każdą niedzielę chodzą do kościoła na mszę...!
Zapisane

Marika... ;)

  • Gość
zrebaki
« Odpowiedź #36 : 2003-04-21, 17:10 »
Elwirka obiecuję napiszę wszystko na gg, ale trochę póżniej teraz czas na forum... :) !
Zapisane

Kamelia

  • Gość
zrebaki
« Odpowiedź #37 : 2003-04-23, 18:32 »
źrebak w stajni gdzie jeżdże miał niecały rok gdy "odszedł" poszedł do "wujka" na przechowanie a teraz po upływie pełnego roku siedzi sam w boksie w ślicznym zielonym kantarku  :P
Zapisane

Asinka 22

  • Gość
zrebaki
« Odpowiedź #38 : 2003-04-23, 20:33 »
Cytat: Marika... ;)
[..](Serdeczne dzięki dla Asi)  :D

Cieszę się, że mogłam Ci pomóc. Jak już będziesz właścicielką zwierzaka - pisz szybko !!!  8)
Zapisane

Forum Zwierzaki

zrebaki
« Odpowiedz #38 : 2003-04-23, 20:33 »
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.237 sekund z 25 zapytaniami.