Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Wakacje w siodle  (Przeczytany 4020 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lawina

  • Gość
Wakacje w siodle
« : 2002-07-22, 11:00 »
czy ktoś z was jedzie na takie wakacje?
Zapisane

zolly

  • Gość
Wakacje w siodle
« Odpowiedź #1 : 2002-07-22, 14:18 »
Ja niedawno wruciłam z obozu konnego i było poprostu cudownie, byłam dokładnie w swoim żywiole...galop na ukochanym koniku przez łąki lasy,zachód słońca, wiatr w uszach...to jest życie.. :D
Zapisane

mangushia

  • Gość
Wakacje w siodle
« Odpowiedź #2 : 2002-07-29, 20:41 »
własnie zolly a ile taki oboz kosztuje ile trwa i jakie masz zajecia?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wakacje w siodle
« Odpowiedz #2 : 2002-07-29, 20:41 »

zolly

  • Gość
Wakacje w siodle
« Odpowiedź #3 : 2002-09-03, 19:37 »
manguś, przepraszam że tak późno odpisuję ale wcześniej tego nie zaóważyłam.. :oops:

Ja tak dokładnie nie byłam na takim prawdziwym obozie konnym..
to było raczej tak..
koło Nałęczowa jest takie małe miasteczko pełne łąk i lasów nazywa się Łąki :)  pewni państwo mają tam około 15 koni  (w większości prywatnych)
śpisz u nich w domku. To państwo jest naprawdę bardzo sympatyczne i każdego kto do nich przyjedzie traktują jak członka rodziny  ;)  mają bardzo sympatycznych synów z którymi jeździłam w tereny.
Masz tam odrazu opłacone śniadanie, obiad, kolację , nocleg i jedną jazdę to kosztuję około 50 zł (to naprawdę bardzo mało) ale nie musisz jeździć tylko raz dziennie możesz sobie dokupić jescze jazdy że np będziesz jeździła 2, 3 lub jeszcze więcej razy. Dokupienie jednej jazdy kosztuje 15 zł. (normalnie jeśli u nich nie mieszkasz jazda kosztuje 25 zł )

A co do prawdziwych obozów to nie jestem zbytnio poinformowana..
ale jeśli będę coś miała napewno dam Ci znać  :)
Zapisane

zolly

  • Gość
Wakacje w siodle
« Odpowiedź #4 : 2002-09-03, 19:41 »
aha.. noi co do obozów
cena zależy też od miejsca w które chcesz jechać i na ile
jeśli chcesz jechać w jakieś konkretne miejsce to mogłabym postarać się co nieco dowiedzieć :)

znalazłam kilka stronek na ten temat.. zajżyj  :roll:  :idea:   :)

http://interpro.home.pl/kolonie_obozy_wola.htm
http://www.solar-sp.pl/pl/wczasy/zachodniopomorskie/Jaroslawiec/konie/index.htm
http://konie.bieszczady.info.pl/index/
http://www.voltahorse.pl/wakacje/index.html
Zapisane

mangushia

  • Gość
Wakacje w siodle
« Odpowiedź #5 : 2002-09-04, 08:31 »
dziękuję Ci zolly!
Trochę te obozy są drogie ale w końcu za coś tam ludzie i konie muszą żyć! :D poczytałam, popatrzyłam i jest super!
może z takiego czegoś skorzystam ;) hihi ok. kończe 3maj sie! :D 8) DZIĘKUJĘ!!!!  :lol:  8)  :wink:  :idea:  :idea:
Zapisane

zolly

  • Gość
Wakacje w siodle
« Odpowiedź #6 : 2002-09-04, 16:43 »
proszę bardzo  :D  cieszę się że chociaż trochę Ci pomogłam  ;)

zgadzam się takie obozy nie są tanie :?  ale wrażenia które z nich pozostają są bezcenne  ;)   :wink:
Zapisane

coca-cola

  • Gość
Wakacje w siodle
« Odpowiedź #7 : 2003-01-19, 16:24 »
Co do obozów konnych to byłam na 2.Było super,nie zapomniane wrażenia.Zapłaciłam 1300zł za 2 tygodnie .Codziennie jeździliśmy po 45min. nauka języka angielskiego i tańca 1godz.Kiedy tylko świeciło słońce szliśmy się kąpać.Było kilka fajnych wycieczek np.Tamarynowa osada.Zaawansowani dojechali w siodle a grupa początkująca w bryczkach.Był tam pokaz rodeo.Pod koniec koloni zorganizowano HUBERTUSA-pogoń za lisem.Czasami była jazda na oklep,nauka siodłania i czyszczenia koni.Często wyjeżdzaliśmy w teren.Lepiej spedzonych wakacji dla końskiego maniaka nie można sobie wymarzyć.
Zapisane

Emilka

  • Gość
Wakacje w siodle
« Odpowiedź #8 : 2003-01-19, 17:04 »
Jak byłam mlotsza jezdzilam na oboz konny do Zabieńca..niedaleko Chęcin..ale przyzma , że nie było nic tam ciekawego..oprocz wytresowanych koni ktore ruszaja na zawolanie wlasciciela.. :? nic nie trzeba bylo umiec... :?
Ale obecnie co wakacje i ferie znimowe jezdze na oboz do Borków Wielkich ,okolice Olesna. Tam spelnily sie moje marzenia..wreszcie mialam kontakt z konmi 23 godz. na dobe.
Wspaniale..rodzinna atmosfera...20 koni..trzeba bylo sie nimi opiekowac. Poranne (4-6) tereny oraz popoludniowe...wlasnie zolly ...wiatr we wlosach...galop prze zpola i laki..prze zlasy..cudownie...
Juz sie nie umie doczekac bo na ferie tez jade do Borków. Steskniłam sie za kochaną klaczką Arandą na , której zawsze jeżdze. W tym obozie najlepsze jest to , że przez caly pobyt jestes w pelni odpowiedzialna za danego Konia. Na twojej glowie jest zeby go nakarmic,wyczyscic , osidlac...poglaskac ;)  no..i....o.....4 rano wypuscic konie na padok..a potem od 4 do 7 czuwac przy koniach..zimno jak cholera a ty musisz siedziec na laweczce i wypatrywac czy jakiemus konisiowi nie zachcialo sie uciec..lub zrobic czegos szalonego. Dużo atrakcji oferuje taki oboż..np. konkurs na najpiekniejszego konia...plawienie koni..pokaz itp.
Najlepiej bylo kiedy zgubiły się klucze ze stajni i wachtowki gdzie znajdowal sie caly sprzet..mosielismy zmieniac sie w nocy i pilnowac stajni i sprzetu. Mimo to uwielbiam tamtejszych ludzi..zwierzeta...oraz cala ta wspaniala wies  8)  :wink:  no..ale sie rozpisalam..poprsotu moglabym pisac jeszcze duyzo wiecej gdyz tak bardzo kocham tamto miejsce!!
Pozdrowienia dla tamtejszych konikow w szczegolnosci dla Arandy!! 8)  :D
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wakacje w siodle
« Odpowiedz #8 : 2003-01-19, 17:04 »

Gopi

  • Gość
Wakacje w siodle
« Odpowiedź #9 : 2003-01-19, 19:41 »
Emilka, tak to wspaniale opisałaś, że aż chcę się więcej dowiedzieć o tym miejscu. Jeżeli naprawdę jest tak cudownie to może też się wybiorę tam na wakacje :D
Trzeba bardzo dużo umieć, a może to tylko dla znajomych tych właścicieli koni  :?: Powiedz mi, proszę. :)
Zapisane

Emilka

  • Gość
Wakacje w siodle
« Odpowiedź #10 : 2003-01-19, 21:11 »
No wiec..
Nie trzeba umieć jeździc zeby milo spedzic tam czas...
Tam są wspaniali instruktorzy ktorzy naucza Cię jeżdzic bardzo dobrze..znajdzie sie tam cos dla kazdego.. sa nawet dwa roskoszne kucyki Mikrus i Tuptuś :) Można sie przejechac bryczką itp.
Są wspaniale konie dla poczatkujacych i zaawansowanych  :wink:
Oto adres tego gospodarstwa:
 właściciel Gajda Jan
 tel. (0 34) 356-61-04
 ul Młyńska 17
 Borki Wielkie
 46-300
 
Można tam przyjechać z całą rodziną lub indywidualnie na oboz.
Polecam..fajnie by bylo jak bysmy się kiedyś spodkaly na takim obozie  :roll:  ;)  :wink:
Zapisane

blaira

  • Gość
Wakacje w siodle
« Odpowiedź #11 : 2003-01-20, 21:09 »
ja spedzam wakacje troche inaczej polega to na tym ze za prace roznego rodzaju sprzatanie boksow czyszczenie koni i sprzetu zamiatanie i casem jeszcze inne rzeczy mam jazdy za friko spedzam bardzo duzo czasu z konmi nocuje w stajni zakwaterowanie mam zapewnione jest poprostu bosko jade tram na ile chce  i na wakacje zapewne znowu sie tam wybiore
Zapisane

Julia Snake

  • Gość
Wakacje w siodle
« Odpowiedź #12 : 2003-01-25, 12:06 »
Ja bym bardzo chciała i mam namiary na stadninę w Janowie Lubelskim
Zapisane

Emilka

  • Gość
Wakacje w siodle
« Odpowiedź #13 : 2003-01-25, 14:11 »
Kinia jeździsz konno?
jeśli tak to gdzie?
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.081 sekund z 26 zapytaniami.