Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Ilość jedzenia  (Przeczytany 4849 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

malia

  • Gość
Ilość jedzenia
« : 2006-07-07, 17:33 »
Witam.
Mam takie pytanie do osób posiadającyh króliczki miniaturowe. Otórz nie wiem w jakich dawkach i ile razy dziennie mam karmić moją Zuzię. Wydaje mi się, że przez ostatni czas Zuzia strasznie przytyła. Karmię ją kilka razy dziennie, ale zawsze mam wrażenie, że ciągle jest głodna..
Czekam na Wasze opinie :)
Pozdrawiam.
Zapisane

Daria12

  • Gość
Odp: króliczek :)
« Odpowiedź #1 : 2006-07-08, 09:34 »
ja mam króiczka miniaturke ma 2miesiące i waży 0,6 to jest dobra waga ile twój króliczek ma miesięcy  i ile waży napisz mój króliczek to sdamo ile mu dam tyle on zje ale nieprzejuj się tym bo małe króliczki są przepadzite za jedzeniem więc dawaj 2 do 3razy dziennie granulat sianko wodę i urozmaicaj sałatkią jabłkiem marchewką lub jeszcze czmś innym
Zapisane

malia

  • Gość
Odp: króliczek :)
« Odpowiedź #2 : 2006-07-08, 11:34 »
Mój królik ma ok. 1 roku, nie wiem dokładnie, bo przygarnełam ją :) Właśnie karmię tak 3 razy dziennie, daję suchą karmę, sianko, wodę, jakiś mlecz, trawkę, marchewki nie lubi, czasem jabłko:)
Dziekuję za odpowiedz:)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: króliczek :)
« Odpowiedz #2 : 2006-07-08, 11:34 »

Gaber

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 413
Odp: króliczek :)
« Odpowiedź #3 : 2006-07-08, 14:40 »
Dużo by tu pisać na temat króliczej diety  :wink:, więc polecam http://www.uszata.com.

Jeżeli twój królik ma około roku to powinnaś przejśc z nim już na dietę dla królików dorosłych, czyli:
- granulat (nie mieszanka ziaren!! ) rano i wieczorem po łyżce stołowej
- warzywa (spis na wspomnianej już uszatej) - w obecnej porze roku może być nawet bez ograniczeń (oczywiście do nowych warzywa należy malucha przyzwyczajać stopniowo)
- owoce (tylko jako dodatek)
- siano i woda (przez cały rok bez ograniczeń).

Pozdrawiam,
gaber :)
Zapisane
"Gdy zostanie wycięte ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba - człowiek zrozumie, że nie da się zjeść pieniędzy."

malia

  • Gość
Odp: króliczek :)
« Odpowiedź #4 : 2006-07-08, 19:37 »
Dzięki za info :*
Zapisane

anits1055

  • Gość
Odp: króliczek :)
« Odpowiedź #5 : 2007-07-11, 15:38 »
nie trzeba tego robić wystarczy rzadziej dawać bo moja królica też przytyła to było rok temu rzadziej daje jeść i jest normalnie
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: króliczek :)
« Odpowiedź #6 : 2007-07-12, 09:52 »
uzyj opcji szukaj zanim zalozysz nowy temat., O nkarmieniu bylo juz N razy...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.062 sekund z 29 zapytaniami.