Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 ... 7   Do dołu

Autor Wątek: wasze pierwsze kroki w jeździectwie  (Przeczytany 69820 razy)

0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Acherin

  • Gość
wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« : 2006-08-11, 22:06 »
Ja ucząc się jeździć konno, po 7 godzinach nauczyłam się dobrze anglezowac w kłusie. Przy galopie konik wierzgnął i spadłam.
Zapisane

Nanami

  • Gość
Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedź #1 : 2006-08-12, 13:46 »
Ja na pierwszej lekcji zostałam puszczona sama, za drugim koniem i po paru minutach zaczełam sie kłusu uczyć. Nastepnego dnia chcąc nie chcąc musiałam go jako tako opanowac, bo puscili nas w zastepie do lasku na koło. Galopu uczyam sie pare miesiecy potem, na koniu, którego strasznie trudno pchnac do galopu i to z ekstraszybkiego kłusa, ale ponoc bardzo dobrze jak na pierwszy raz galopowałam.
Zapisane

Labradorka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2221
Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedź #2 : 2006-08-13, 10:39 »
Moja pierwsza lekcja trwała pół godziny i była na lonży na lonżowniku, przy młynku zaliczyłam pierwszą glebę bo zsunęłam się z siodła :P Ćwiczyłam anglezowanie w stępie a potem trochę kłusa. Później na tej samej lekcji puścili mnie bez lonży i tylko stępowałam wokół. Potem było jeszce 3-4 lonże półgodzinne...  Później już ciągle na takiej wielkiej ujeżdżalni... W nowej stadninie po 3-4 jazdach już zaczęłam galopować... Nie podobało mi się to zabardzo, ale teraz jak się przełamałam jest git ;) I już troszkę zaczęłam skakać z kłusa jak na razie.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedz #2 : 2006-08-13, 10:39 »

Nanami

  • Gość
Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedź #3 : 2006-08-13, 10:50 »
Ja jezdze rok i jestem na etapie nauki skakania z kłusa i z galopu tez juz skakałam :)
Zapisane

Labradorka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2221
Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedź #4 : 2006-08-13, 12:33 »
A ja hmm ok. 9-10 miesiecy [licząc miesiące tylko te, w których jeździłam, bo tak odkąd wogóle zaczynałam to ponad rok :)].
Zapisane

Newada

  • *
  • Wiadomości: 853
Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedź #5 : 2006-08-14, 14:10 »
A ja jezdze ok 3,5 roku.Na poczatku miałam lonze pare jazd pozniej luzem.poziej inna stajnia i długo długo nic,jazda bez instruktora chociaz b.miło wspominam tamten okres(oprócz paru wypadków przy pracy)ale raczej zatrzymanie w rozwoju.teraz tamta stajnia+ inna gdzie jezdze z trenerem.
umiem:step kłus galop(wyciagniecia skrócenia przejscia zatrzymania) skoki z kłusa i z galopu do ok.90-100,iektóre elemety uj..wg niektórych dosiad mam zaje*isty i powinnam sie zajac powaznie ujezdzeniem wg niektórych czasem fatalny :P tak to juz jest ze mna.
Zapisane

aagula

  • Gość
Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedź #6 : 2006-08-18, 09:12 »
hmmm...
Jezdze od 5 lat, moja pierwsza jazda była na laży odrazu <geniusz> załapałam o co chodzi :P
Potem miałam jazdy jeszcze na laży w innej stajni, potem przez 2 lata? jezdziłam tam, no to tereny itp.
Teraz jezdze w innych i jeszcze na obozy itp.
A teraz tez wybywam na konie, narka :)

Zapisane

Donna Daria.

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 277
  • Ronaldo ((:
Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedź #7 : 2006-08-30, 12:48 »
A ja 'jeźdżę' od tygodnia :D I od razu mnie puścili bez lonży w stępie. Potem zalonżowali mnie, żebym nauczyła się kłusować. Po półgodzinie jeździłam sama.
A teraz szukam jakiejś szkółki jeździeckiej gdzieś w moich okolicach czyli w Krakowie [a stadnina wyżej wymieniona była u babci :)]
Zapisane
Życie jest jak lustro
- Jeżeli pokażesz mu niezadowolona minę
odpowie tym samym.
Kiedy się uśmiechniesz, pozdrowi Cię serdecznie.

Budyńek

  • Gość
Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedź #8 : 2006-08-30, 13:53 »
Ja jeżdże 4 latka i przez 0,5 roku jezdziłam z lonżą a potem z asekuracją a potem sama i skoki ale wole ujeżdżenie i trenuje ujeżdżenie :) umiem ustepowanie od łydki i od zadu , ciąg , cofanie i galop z stępa z przejściem do stępa i zatrzymania z kłusa i stępa :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedz #8 : 2006-08-30, 13:53 »

Stokrotka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1021
Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedź #9 : 2006-08-31, 17:21 »
ja jeżdże od półtora tygodnia, jeździłam trochę na koni 4 lata wczesniej, wiec odrazu mnie puscił sama, stempem, moją kolezanke chwilke prowadziła dziwczyna, któa mu chwilke pomagała, za chwilke już ją puscił sama z tym ze ona szła niedaleko mojej kumpeli, na pierwszej lekcji troche klus a na drugiej juz anglezowsałyśmy dosc dobrze tyle ze za drugim koniem
Zapisane
„W tej chwili jest 6, 470, 818, 671 ludzi na świecie. Niektórzy z nich uciekają przestraszeni. Niektórzy wracają do domu. Niektórzy mówią kłamstwa, aby przetrwać dzień. Inni po prostu spoglądają prawdzie w twarz. Niektórzy są złymi ludźmi, w walce z dobrem, a niektórzy dobrzy walczą ze złem. Sześć miliardów ludzi na świecie. Sześć miliardów dusz. A czasami wszystko, czego pragniesz... Jest jedna”

Princessa

  • Gość
Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedź #10 : 2006-08-31, 20:16 »
mialam tylko jedna lekcje na lonzy...od razu zalapalam o co chodzi i na drugiej lekcji zostalam puszczona sama :P na poczatku bylo wiadomo malo kusa...potem mialam rok przerwy... no tam moze kilka razy gdzies mi sie udalo pojezdzic. po roku zaczelam znowu jezdzic. wtedy zaczelam galopowac (pierwszy galop w terenie :P ) przejazdy przez drazki itp. itd.... potem staralam sie juz jezdzic co jakies kilka miesiecy....potem znowu dluuuga przerwa. zaczelam jezdzic znowu. wtedy pierwsze skoki, doskonalenie galopu, dosiadu. potem przerwa 2 miesiace i powrot. dostalam trudnego konia :P dzieki niej (Arkadia wtedy straaasznie brykala moja ploszka i zrzucala) nauczylam sie dobrze trzymac w siodle kolanami...i spadlam w sumie 4 razy z niej....uczylam sie skakac na niej...i lup dostalam Wersala -konia sportowego xD tez ploszka strasznego :P i jakos tak sobie jezdze..teraz mialam przerwe miesiac bo w ochabach kolonie, duzo rekreacji ale po wakacjach mam zamiar wrocic :)
Zapisane

Adda

  • Gość
Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedź #11 : 2006-09-15, 19:37 »
Ja jeżdże 2 lata. NAjpierw n obozie 2 tyyg. mialam lonze ale stajnia była kiepska. POtem pojechałam do innej gdzie moj brat dawniej jezdzil. Tampo jednej lonzy puscili mnie mowiac ze mam dobry dosiad a anglezowaniw szybko ząłalpałam. No i dostałamMumola. Rok na muminie i po matczynym urlopie Mamba kon sportowy trafiła się mnie (niestety reszta szkolki pozneij rowniez mogla na niej jezdzic i popsuli mojego konisie sportowego) do tej pory jezdze na Mambie. Wszyscy mowią ze pasujemy do siebie a ja ją prawdziwie kocham i ona mnie chybateż lubi :P w każdym razie nigdy jej nie zapomne :D
Zapisane

wampirka1

  • Gość
Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedź #12 : 2006-11-01, 12:42 »
Ja jeżdżę trochę ponad trzy lata. Zaczynałam na małej "kucce" na ląży taki stępo-kłus. A po 10 lekcjach galop na ląży, w między czasie stęp i kłus luzem. Teraz dzierżawię Śledzia (naprawdę nazywa sie Orantes ale potocznie to Śledź), trenujemy razem ujeżdżenie. Robię ustępowania, łopatki, trawersy, zwykłe zmiany nóg, cofania... Jeżdżę 4 razy w tygodniu. Moją pierwszą jazdę pamiętam jak przez mgłę, ale wiem, ze była niesamowicie podekscytowana i szczęśliwa.
Zapisane

Martynika

  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedź #13 : 2006-11-30, 18:09 »
Ja jeżdżę około 7 lat. Moja pierwsza jazda była na początku na ląży i od razu z galopem. :D
Zapisane

Justy$$

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 71
Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedź #14 : 2006-11-30, 19:58 »
Hmmm jak wygladała moja pierwsza lekcja? Ojjj było ta bardzo dawno...I dotego była mała...Ale pamiętam jedno...strasznie mi sie podobało,byłam strasznie zadowolona ze takie duze zwierze a ja je kontroluje...teraz za czesto nei jeżdze,ale to sie zmieni,od przyszłego roku:) a jasniej wakacji :P
Zapisane
"Największe w świecie szczęście na końskim leży grzbiecie"

Forum Zwierzaki

Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedz #14 : 2006-11-30, 19:58 »

wistra

  • Gość
Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedź #15 : 2006-11-30, 21:08 »
ja jeżdze juz prawie 9 lat...
ah.. pierwsza jazda, hucul, noc... lonza :D
hah, fajnie bylo :D
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedź #16 : 2006-12-07, 13:53 »
jezdzilam zaledwie kila razy,  bo ogolnie nie mam czasu - ale pierwszy raz byl bez lonzy, po kilku minutach juz klus, a siedzac 5 raz na koniu (w zupelnie innym miejscu ) galop. zlecialam w sumie raz gdy kon sie sploszyl
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Martynika

  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedź #17 : 2006-12-08, 14:47 »
Kiedyś jak się koń spłoszył to mi sie salto udało w powietrzu zanim spadłam :D
Zapisane

KoChAm KonICzki!!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1648
  • Dziki jezdziec
Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedź #18 : 2006-12-08, 18:21 »
Kiedyś jak się koń spłoszył to mi sie salto udało w powietrzu zanim spadłam :D
LOL  :lol:
ja za pierwszym razem zlecialam
Zapisane
Konie pełnej krwi angielskiej Potocznie zwane są folblutami. Jest to rasa wyścigowa istniejąca przeszło 200 lat. Zalety koni angielskich zostały wykształcone w wyniku nadzwyczaj ostrej selekcji, jakiej wymaga przygotowanie do wyścigu (trening), a potem sam wyścig. Ze względu na silnie rozwinięty układ nerwowy są one ogromnie pobudliwe i nerwowe. Cechą charakterystyczną tej rasy jest nastawienie całego organizmu w kierunku uzyskiwania wielkich szybkości w galopie.  W produkcji wyczynowych koni sportowych pełnej krwi przodują stadniny: Kozienice, Moszna, Widzów, GOLEJEWKO :), Iwno, Strzegom, Rzeczna.

dlatego kocham tę rasę...

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedź #19 : 2006-12-08, 22:19 »
Ja sie nawet nie zdazylam zdziwic, ze konia nagle pode mna nie ma :P
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

KoChAm KonICzki!!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1648
  • Dziki jezdziec
Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedź #20 : 2006-12-09, 10:42 »
hehe a ja moj przypadek opisalam w watku 'pierwszy upadek z konia' czy jakosik tak  :lol:


To bylo po prostu smieszne  :P
« Ostatnia zmiana: 2006-12-09, 13:56 autor KoChAm KonICzki!!! »
Zapisane
Konie pełnej krwi angielskiej Potocznie zwane są folblutami. Jest to rasa wyścigowa istniejąca przeszło 200 lat. Zalety koni angielskich zostały wykształcone w wyniku nadzwyczaj ostrej selekcji, jakiej wymaga przygotowanie do wyścigu (trening), a potem sam wyścig. Ze względu na silnie rozwinięty układ nerwowy są one ogromnie pobudliwe i nerwowe. Cechą charakterystyczną tej rasy jest nastawienie całego organizmu w kierunku uzyskiwania wielkich szybkości w galopie.  W produkcji wyczynowych koni sportowych pełnej krwi przodują stadniny: Kozienice, Moszna, Widzów, GOLEJEWKO :), Iwno, Strzegom, Rzeczna.

dlatego kocham tę rasę...

Forum Zwierzaki

Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedz #20 : 2006-12-09, 10:42 »

Martynika

  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedź #21 : 2006-12-15, 17:52 »
A często się Wam zdarzają upadki?
Zapisane

Nanami

  • Gość
Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedź #22 : 2006-12-15, 22:09 »
Mi tylko raz, jak mi brykneła z krzyza przeszedłwszy nagle do galopu. Dwa razy zsunełam sie po szyji, podczas nauki skoków jak straciłam równowage. A jezdze 1,5 roku ;) Wiec nie czesto.
Zapisane

KoChAm KonICzki!!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1648
  • Dziki jezdziec
Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedź #23 : 2006-12-15, 22:22 »
moja ciotka zleciala z konia i jeszcze ugryzj ja w tylek :lol:
a dalszy kuzyn mial zlamana reke bo kon go kopnal. i dobrze mu tak, konioa sie od tylu nie zachodzi  :/
Zapisane
Konie pełnej krwi angielskiej Potocznie zwane są folblutami. Jest to rasa wyścigowa istniejąca przeszło 200 lat. Zalety koni angielskich zostały wykształcone w wyniku nadzwyczaj ostrej selekcji, jakiej wymaga przygotowanie do wyścigu (trening), a potem sam wyścig. Ze względu na silnie rozwinięty układ nerwowy są one ogromnie pobudliwe i nerwowe. Cechą charakterystyczną tej rasy jest nastawienie całego organizmu w kierunku uzyskiwania wielkich szybkości w galopie.  W produkcji wyczynowych koni sportowych pełnej krwi przodują stadniny: Kozienice, Moszna, Widzów, GOLEJEWKO :), Iwno, Strzegom, Rzeczna.

dlatego kocham tę rasę...

Newada

  • *
  • Wiadomości: 853
Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedź #24 : 2006-12-16, 17:17 »
ja tam do moich prawie zawsze chodze za zadem :P a dzisiaj sobie spadłam sasasa :lol: z malutkiego wrednego kuca,ale w sumie moja wina bo kobylka nei chodziła meisiac bo nie miałam, czasu do niej przyjechac i jej ruszyc.A ze lubi sie płoszyc i brykac i ogolnei wykorzystywac okazje to spadłam.zazwyczaj nie spadam ale teraz przesadziła,wywaliła mi takiego barana ze hoho i to jeszcze wtedy keidy byłam najmneij skupiona na jeździe:Pogolnei fajnie było
a ogolnei to spadłam cos koło hmm 20-30 razy
Zapisane

KoChAm KonICzki!!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1648
  • Dziki jezdziec
Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedź #25 : 2006-12-17, 08:30 »
ojjj to duzo. tyleczek pewnie troche odbity co hehe :)
Zapisane
Konie pełnej krwi angielskiej Potocznie zwane są folblutami. Jest to rasa wyścigowa istniejąca przeszło 200 lat. Zalety koni angielskich zostały wykształcone w wyniku nadzwyczaj ostrej selekcji, jakiej wymaga przygotowanie do wyścigu (trening), a potem sam wyścig. Ze względu na silnie rozwinięty układ nerwowy są one ogromnie pobudliwe i nerwowe. Cechą charakterystyczną tej rasy jest nastawienie całego organizmu w kierunku uzyskiwania wielkich szybkości w galopie.  W produkcji wyczynowych koni sportowych pełnej krwi przodują stadniny: Kozienice, Moszna, Widzów, GOLEJEWKO :), Iwno, Strzegom, Rzeczna.

dlatego kocham tę rasę...

Newada

  • *
  • Wiadomości: 853
Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedź #26 : 2006-12-17, 11:30 »
hehe nie oszczędzam sie :P poza tym lubie jak są wrazenia,nie lubie nudnych koni.A wczoraj zrobiąłm pięknego fikołka przez szyje.Tylko wiecie co-spadania sie nie boje i nigdy nie bałam(no moze  ztym wyjatkiem jak mnie kon strasznei poniósł i było na parwde niebezpiecznie)ale jakw czoraj spadałam to tak przez ułąm ek sekundy sobie pomyslałam ze moge sobie skrecić kark i sie przestraszyłam(bo spadłam tak ze prawie na głowe i na szyje)Na prawde tak niewiele brakuje zeby reszte zycia spedzic na wózku  :|
ale dobra,nie mysle o tym na razie i tak nei zrzygnuej z koni
Zapisane

Martynika

  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedź #27 : 2006-12-19, 15:46 »
jakbym miala sobie cos zrobic to bym sobie to mogla zrobic rownie dobrze przechodzac przez ulice;p wierzycie w przeznaczenie? :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedz #27 : 2006-12-19, 15:46 »

Newada

  • *
  • Wiadomości: 853
Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedź #28 : 2006-12-19, 16:53 »
nie no tak sie mówi a jednak prawdopodobieństwo jest dużo większe.Mi dwa razy takie czarne mysle przemknęły przez głwoe,przy okazji juz bardziej niebezpiecznych upadków.Raz nawet chciałam zrezygnowac z jeździctwa ale wytrzyłąma jakis tydzień :P a w przeznaczenie...hmmm...nie zastanawiałam sie nad tym ale chyba wierze :)
Zapisane

Martynika

  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedź #29 : 2006-12-19, 18:53 »
Mój konik jest b. kochany i raczej nie zroib krzywde jak cos sie dzieje :) Kiedyś mój brat spadł na padoku i się walnął w brzuch tak że nie mógl wstać to konica stanęła nad nim i go broniła przed innymi końmi :)
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 7   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.089 sekund z 28 zapytaniami.