Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3 4 ... 6   Do dołu

Autor Wątek: Tygrysomaniacy :)  (Przeczytany 15397 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Malwina

  • Gość
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #30 : 2004-11-26, 22:03 »
Masz racje KITTY !!!! Gdybym miala wybierac miedzy zamknieciem w 1 pomieszczeniu (ze wszelkimi dobrami oprocz wolnosci) a sama wolnoscia to napewno wybralambym to drugie !!! Bo przeciez mozliwosc wyboru, decydowania o sobie i bycia soba jest najwazniejsze ...A zwierzatkom w klatkach nie pozostawiono zadnego wyboru !!! :grr:
Zapisane

Raven

  • Gość
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #31 : 2004-11-27, 11:24 »
Ludzie myślą, że wyświadczają zwierzętom przysługę...
Powinni w końcu spojrzeć na świat oczami zwierząt. Zwłaszcza zwierząt za kratkami.
Mały wybieg nie zastapi im dużych terenów na wolności... W świecie ludzi, człowiek idzie do więzienia za popełnienie jakiejś zbrodni, ale dzikie zwierzęta nie wyrządziły żadnej szkody... A są w takim samym położeniu...
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #32 : 2004-11-27, 13:54 »
Tak, tygrysy to piękne i dostojne, powiedziałabym nawet królewskie koty. Najbardziej podobają mi się te białe, syberyjskie bodajże...
A jeśli chodzi o ich niewolę - wiecie, z jakim pretekstem się spotkałam w sprawie trzymania dzikich zwierząt w zoo? "Bo one chore były, i teraz się przyzwyczaiły do niewoli"  :?  :shock:  

Człowiek to wredna bestia :/ Gdyby nie wynalazł broni palnej i nie zabijał bezcelowo tylu zwierząt, z pewnością nie byłby "panem świata"  :grr:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedz #32 : 2004-11-27, 13:54 »

Raven

  • Gość
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #33 : 2004-11-27, 14:06 »
Najgorsze jest to, że nie można ludziom przemówic do rozumu, że zabijanie tych wspaniałych zwierząt jest okropne, wstrętne, chore i właśnie bezcelowe. Oni zawsze znajdą sobie jakis powód i pretekst zeby zastrzelic kolejnego wielkiego kota...A to dla leków, a to dla tych "wspaniałych" i "pięknych" futer, ponieważ zagryzły jakieś zwierzęta hodowcom i zagrażają mieszkańcom wioski... Zawsze coś wymyślą i o dziwo większośc ludzi im wierzy... :?
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #34 : 2004-11-27, 14:14 »
Cytat: KITTY
Najgorsze jest to, że nie można ludziom przemówic do rozumu, że zabijanie tych wspaniałych zwierząt jest okropne, wstrętne, chore i właśnie bezcelowe. Oni zawsze znajdą sobie jakis powód i pretekst zeby zastrzelic kolejnego wielkiego kota...A to dla leków, a to dla tych "wspaniałych" i "pięknych" futer, ponieważ zagryzły jakieś zwierzęta hodowcom i zagrażają mieszkańcom wioski... Zawsze coś wymyślą i o dziwo większośc ludzi im wierzy... :?


Najgorsze że nie poprzestajš na jednym zwierzęciu - słonie, foki, chyba wszystkie zwierzęta jakie się da sš zabijane  :?  A popatrz na takie gepardy - masowo je wybijano, i teraz maja tak mało zróżnicowanš genetykę, że z każdym pokoleniem sš coraz słabsze i niedługo wyginš. I co? I człowiek zabije najszybsze zwierzę lšdowe œwiata!!!   :grr:  :evill:
Zapisane

Raven

  • Gość
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #35 : 2004-11-27, 14:23 »
Oczywiście!!! Człowiek zabija KAŻDĄ żyjącą istotę!!! Nie ma na świecie takiego gatunku, który nie wpadł by kiedykolwiek w brudne łapy ludzi!!!
Ja kocham gepardy i nie wiem co bym zrobiła jakby ich któregoś dnia zabrakło... Bym chyba sama zastrzeliła tego idiote, który by to zrobił.
Ludzie ockną sie dopiero jak zabraknie materiału na futra!!!
Zapisane

Malwina

  • Gość
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #36 : 2004-11-27, 15:07 »
Tak to niestety racja ... Tygryski juz sa zagrozone wyginieciem a my praktycznie nie mamy na to zbyt wielkiego wplywu  :cry: KITTY ma racje co do tego ze ludzie podaja jako powod to ze one zagrazaja bydlu i ludziom wiosek ale przeciez to oni zabrali teren nalezacy do tygryskow a teraz jak one atakuja trzode wypasana na tych polach to maja niby powod do ich zabijania ??  :grr:  Przeciez to nieprawda !!! Te wielkie koty walcza o to co utracily, czyli traktuja ludzi jak wrogow ktorzy najechali na ich ojczyzne  a hodowlane bydlo jak łup do zdabycia... MOIM ZDANIEM TYGRYSY MAJA 100% RACJE !!! z checia bym im pomogla   :evill:
Zapisane

Raven

  • Gość
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #37 : 2004-11-27, 15:13 »
Cytuj

Te wielkie koty walcza o to co utracily, czyli traktuja ludzi jak wrogow ktorzy najechali na ich ojczyzne a hodowlane bydlo jak łup do zdabycia...

Jak romantycznie, historycznie i wzruszająco ujełaś tę okrutną prawdę... :cry:  
 :wink:
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #38 : 2004-11-27, 15:17 »
Człowiek NIGDY nie zrozumie że zabijanie dla przyjemności to zło i niszczenie nie tylko innych, ale też samego siebie... :grr:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedz #38 : 2004-11-27, 15:17 »

Raven

  • Gość
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #39 : 2004-11-27, 15:24 »
Może i nie zabijają głównie z przyjemności, ale także z chęci zarobienia... :?  Rządza pieniądza nimi kieruje... Co nie wyklucza faktu, że sprawia im to frajdę...
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #40 : 2004-11-27, 17:13 »
Taak, to cała natura człowieka...
Zapisane

Malwina

  • Gość
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #41 : 2004-12-01, 19:25 »
Najbardziej wlasnie mnie denerwuja ludzie ktorzy dla zabicia czasu poprostu dla przyjemnosci znecaja sie nad niewinnymi zwierzatkami a przeciez nowoczesny swiat tyle rozrywki nam funduje  :grr: Tego zrozumiec nie potrafie bo ludzie sa stworzeni na podobienstwo boze wiec chyba nie powinnismy miec tak okrutnych odruchow !!!!!! Ja i wy napewno przeciez nawet o tym nie myslimy !!! A jednak znajda sie jacys popaprancy ktorzy zakloca lad i harmonie tego swiata  :evill:
Zapisane

Raven

  • Gość
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #42 : 2004-12-02, 18:38 »
Ale wiesz Malwina, w ludziach wciąż drzemią pierwotne instynkty i jakaś siła popycha ich do zabijania. Jak dzikusy, którzy sprawiali plemieniu radochę przynosząc ciepłą skórę i mięcho  :?
Piękno zwierząt widzą tylko w ich okryciu... :grr:
Zapisane

Malwina

  • Gość
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #43 : 2004-12-03, 16:43 »
Nio chyba taak ... niestety nie da sie temu zapobiec :(  Masz racje KITTY to jest juz w nas nie da sie tego wyrzucic ale moze da sie okielznac te instynkty  :wink:  Co o tym myslicie ??
 :o
Zapisane

Raven

  • Gość
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #44 : 2004-12-03, 21:07 »
Cytuj

Masz racje KITTY to jest juz w nas nie da sie tego wyrzucic ale moze da sie okielznac te instynkty  Co o tym myslicie ??


Oczywiście, że można!!! Ale trzeba chcieć! Trzeba spojrzeć na świat z punktu widzenia zwierzęcia. Wtedy zobaczylibyśmy jak to "miło" odczuć na własnej skórze stosunek ludzi do innych istot. Każde zwierzę ma duszę, czuje ból, radość, smutek, potrafi kochać... Wiele osób walczy o prawa naszych zwierzęcych przyjaciół, ale jak zwykle znajdą się jacyś ignoranci... :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedz #44 : 2004-12-03, 21:07 »

Malwina

  • Gość
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #45 : 2004-12-04, 18:59 »
"Lepsza na wolnosci marchewka niz w niewoli dwie marchewki" ten cytat chyba wszystko oddaje ...
Zapisane

Raven

  • Gość
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #46 : 2004-12-04, 19:12 »
Cytuj

"Lepsza na wolnosci marchewka niz w niewoli dwie marchewki"

 :wink:  :wink:  :wink:  :wink:  :wink: :wink:  :wink:  :wink:  
Świetne...
Zapisane

Olka1992

  • Gość
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #47 : 2004-12-04, 20:16 »
Nie rozumiecie jednej rzeczy. Zoo już dawno przestało być organizajcją służącą tylko ludzkiej rozrywce. Teraz jego głównym celem jest ovhrona ginących gatunków przez rozmnażanie. Potem te zwierzęta są przesyłane na wolność do parków narodowych. Co do ciasnych klatek: Mówicie tak bo mieliście okazje oglądać tylko i wyłącznie polskie Ogrody Zoologiczne, które faktycznie nie wyglądają zbyt zachęcająco. Ale gdybyście odwiedzili największe Zoo w Europie, które znajduje się w Czechach, a konkretnie w mieście Dvur Kralove zmienilibyście zdanie. Tam zwierzęta mają naprawdę duże wybiegi, które stanowią sporą imitacje naturalnych. Nie ma krat, zamiast nich są szyby. Sprawa podobnie wygląda w innych miejscach w Czechach, Wlk. Brytani i Niemczech. W tych państwach jestem dość dobrze rzozeznana. A wracając do polskich ogrodów zoologicznych- one tylko WYGLĄDAJĄ na takie, w których zwierzęta się męczą. Skąd o tym wiem? Stąd, że zwierzęta się tam ROZMNAŻAJĄ, nie robiłyby tego gdyby czuły się źle. Np. Krakowski OZ był 3 w Europie gdzie rozmnożono bardzo żadki gatunek węża. Od węży nie tak łatwo jest uzyskakć młode. Więc jeśli czułyby się zaniedbane nigdy nie miałyby młodych, a jeśliby już miały to te młode za długo by nie przeżyły. W Krakowie rozmnożono też irbisy. W wypadku tych kotów nie ma już mowy o jakichkolwiek zaniedbanach. Zaniedbanym zwierzętom nie amory w głowie. A co do tęsknoty za wolnością: one nie mogą tęsknić, ponieważ nie znają wolności. Wyłów zwierząt ze środ. naturalnego jest zabroniony, więc wszystkie zwierzęta jakie oglądamy w OZ już się tam urodziły. Nie tęsknią i uważają prowadzone przez siebie życie za najlepsze.
Zapisane

Malwina

  • Gość
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #48 : 2004-12-04, 20:23 »
No wlasnie ... to moim zdaniem tzw sztuczne wychowanie !!! Bo ja rozumiem takie instytujcje ktore rozmnazaja populacje wychowuja porzucone mlode a potem gdy sa juz gotowe i odpowiednio przygotowane to zwracaja im wolnosc . A takie zycie za szybami gdzie pelno gapiow nie uwazam za najlepsze ... A te zwierzeta tak czy siak maja swoj instynkt ktorego nigdy nie straca i czuja te tesknote mimo ze jej nie zaznaly ...
Zapisane

Raven

  • Gość
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #49 : 2004-12-04, 20:39 »
Gdyby nie głupi kłusownicy, to nie potrzebne by było sztuczne rozmnażanie... :?
Mówcie co chcecie, ale ja i tak będę się trzymać swojego - zwierzęta nie są stworzone do życia za kratkami...
W Czechach, w Niemczech, w Wielkiej Brytanii nie byłam, więc nie widziałam tego wszystkiego z bliska.

Ona na pewno nie jest szczęśliwa...
Zapisane

Malwina

  • Gość
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #50 : 2004-12-04, 21:10 »
Cytat: KITTY
Gdyby nie głupi kłusownicy, to nie potrzebne by było sztuczne rozmnażanie... :?

I w tym tkwi caly problem !!!
Cytat: KITTY
Mówcie co chcecie, ale ja i tak będę się trzymać swojego - zwierzęta nie są stworzone do życia za kratkami...

TAK TRZYMAC !!! Ja tez nie zmienie swojego zdania !!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedz #50 : 2004-12-04, 21:10 »

Raven

  • Gość
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #51 : 2004-12-04, 22:18 »
Spójrzcie w oczy tej małpki... Czy ona jest zadowolona z życia??
Więźniowie bardzo często wpadaja w choroby psychiczne przez siedzenie w zamknięciu. Nie mają wolnej woli, mają klaustrofobię, popełniają samobójstwa... Zwierzętom przypada jeszcze choroba sieroca i autoagresja... A przecież zwierzęta nie są winne żadnej zbrodni... (Jeśli się powtarzam to przepraszam)...
Zapisane

Olka1992

  • Gość
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #52 : 2004-12-05, 09:36 »
Cytat: KITTY
Gdyby nie głupi kłusownicy, to nie potrzebne by było sztuczne rozmnażanie... :?
Mówcie co chcecie, ale ja i tak będę się trzymać swojego - zwierzęta nie są stworzone do życia za kratkami...
W Czechach, w Niemczech, w Wielkiej Brytanii nie byłam, więc nie widziałam tego wszystkiego z bliska.

Ona na pewno nie jest szczęśliwa...


Zgadzam się, że gdyby nie głupota ludzi Ogrody Zoologiczne nie błyby potrzebne. Ja w cale nie uważam ich za rzecz doskonałą i dużo lepiej byłoby gdyby te zwierzęta były na wolności, ale jeśli na wolności nie ma dla nich bezpiecznych miejsc, to chyba lepiej, że żyją w dobrych warunkach w niewloi, niż gdyby miały się męczyć mordowane z zimną krwią na wolności. Mam nadzieję, że nadejdzie w końcu czas, w którym Zoo nie będą potrzebne i nie będzie się trzeba martwić o przetrwanie gatunku. Ale na razie uważam, że trzeba docenić działalność DOBRYCH ogrodów Zoologicznych, które starają się ratować ginące gatunki
Zapisane

Malwina

  • Gość
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #53 : 2004-12-05, 19:09 »
Sama nie wiem , na wolnosci kieruja nimi prawa natury a nie ludzie . Zwierzeta sa przystosowane do walki o przetrwanie ... :? To czesc ich istnienia ciagla rywalizacja, zdobywanie pokarmu bezpieczne wychowanie mlodych .. to wszystko jest dla nich zyciem codziennym wiec chyba nie wola tych lepszych warunkow w swiecie czlowieka. Jak juz mowilam "Lepsza na wolnosci marchewka niz w niewoli dwie marchewki" .... :roll:
Zapisane

Olka1992

  • Gość
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #54 : 2004-12-05, 20:33 »
Dla zwierząt naturalne jest umieranie z powodu chorób czy braku pokarmu, ale czy naturalne dla nich jest być zastrzeliwywanym przez ludzi? Albo łapanym przez kłusowników? Póki nie zadba się o bezpieczne, nie zagrożone prze człowieka miejsca w naturze zwierzęta są baezpieczne w Zoo. I możesz być pewna- nie jest im tam źle, bo one nie wiedzą jak jest w naturze. Im się wydaje, że życie jakie prowadzą jest zupełnie normalne. I na pewno nie czują się smutne z tego powodu, że mają ograniczoną przestrzeń życiową. Przecież na wolności też mają terytoria, których ściśle się trzymają.
Zapisane

Malwina

  • Gość
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #55 : 2004-12-06, 21:58 »
Moral z bajki "Pies i wilk"  wyrażnie ukazuje co jest bardziej cenne wolnosc czy niewola, tu cytat : "Lepszy na wolnosci kąsek lada jaki niźli w niewoli przysmaki" i kazda inna opinia jest moim zdaniem bledna .
Zapisane

Malka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8682
    • WWW
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #56 : 2004-12-07, 10:11 »
Malwina, Malwina :D
Ja też mam tak na imię  :wink:
Zapisane

Raven

  • Gość
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #57 : 2004-12-07, 17:17 »
Cytuj

I możesz być pewna- nie jest im tam źle, bo one nie wiedzą jak jest w naturze.

No nie wiem... Przecież np. konie rodzą się w niewoli, ale wciąż je ciągnie na otwartą przestrzeń, kochają wolność, nie mogą żyć bez ruchu. Stojące w boksie, w stajni nie są tak szczęśliwe, jakby były na dworze. Mają to zapisane w instynkcie. Nie da sie tego zmienić.
A tygrysy też mimo, że trzymają się swojego terytorium, także nie lubią mieć ograniczonej przestrzeni. A pozatym są to trudne do zauważenia zwierzęta. Chowają się w trawach, są dyskretne, więc nie sądzą aby sprawiały im przyjemnośc spojrzenia gapiów za szybą lub za kratami. Natury nie da się oszukać.

Cytuj

"Lepszy na wolnosci kąsek lada jaki niźli w niewoli przysmaki"

 :wink:  :wink:  :wink:  :wink:  :wink:  :wink:  :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedz #57 : 2004-12-07, 17:17 »

Kira

  • Gość
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #58 : 2004-12-08, 00:05 »
ludzie niesety pryzczyniaja sie bardziej do wyginieca gatunku nich rozmnazania
dla skór dla  białych kłów słoni.... :roll:
wochronie  owiec  wybitoscałkowicie wilka  workowatego bo jdnym  zamknieciem  szczeki miazdzył głowe owcy...:|
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #59 : 2004-12-08, 19:15 »
Cytuj
żyją w dobrych warunkach w niewloi


Pomyśl chwilę - czy zawsze żyją w dobrych warunkach w niewoli? Wątpię...  :?
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 6   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.078 sekund z 28 zapytaniami.