Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 4 5 [6] 7   Do dołu

Autor Wątek: Ptasia grypa  (Przeczytany 24618 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ESIO

  • Gość
Odp: Ptasia grypa
« Odpowiedź #150 : 2006-03-06, 18:12 »
Jak zwyle łapiesz za słówka to jest logiczne
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Ptasia grypa
« Odpowiedź #151 : 2006-03-06, 18:17 »
niby logiczne, ale to co napisales zaprzecza tej logice - z tego co napisales wynika, ze wystarczy dotknac, a tak naprawde, to zeby sie ktos zarazil musialby nie tylko dotknac, ale tez zaraz potem wsadzic sobie brudne lapy do geby.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Ptasia grypa
« Odpowiedź #152 : 2006-03-06, 18:21 »
gdy znalazłam Drozda śpiewaka, któy nie umial latać i wyglądal na młodego była to zima) poszłam z nim do weta i było wszystko ok, wet wlożyl rękawiczki zbadał i powiedział że ptaszek ma problemy z lataniem, na koniec jak wyszlismy powiedział w smiechu ,,tylko uważajcie na ptasią grype" :lol: u mnie na osiedlach są plakaty o ptasiej grypie, kurczak i duża kura narysowane i maja na dziobach te takie lekarskie szmatki (nie wiem jak to sie nazywa) :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Ptasia grypa
« Odpowiedz #152 : 2006-03-06, 18:21 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Ptasia grypa
« Odpowiedź #153 : 2006-03-06, 18:24 »
wiesz, u mnie od jakis trzech miesiecy byla jemioluszka - znaleziona, bo tez miala problemy z lataniem (niestety okazalo sie, ze problemy nie sa zwiazane ze skrzydlem, ale z tym, ze prawdopodobnie przywalila w cos glowka - powstal jakis skrzepik czy cos - niedowlad postepowal i w koncu ja wykonczyl) i tez z kolezanka sie smialam, ze niose do domu ptasia grype...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Olka1992

  • Gość
Odp: Ptasia grypa
« Odpowiedź #154 : 2006-03-06, 18:28 »
ESIO - tak samo jak jest ryzyko zarażenia się na kilkaset innych chorób, czasami gorszych od patsiej grypy. Nie dajmy się zwariować - w ciągu prawie stu lat istnienia zabiła około 70-ciu osób. Więcej ludzi ginie przez jeden weekend na polskich drogach, a nikt jakoś nie boi się wsiadać do samochodu. Na onecie czytałam wczoraj bardzo mądry wywiad na temat ptasiej grypy. To jest rozmowa z ornitologiem, więc facet chyba wie na ten temat więcej niż dziennikarze?
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Ptasia grypa
« Odpowiedź #155 : 2006-03-06, 18:36 »
wiesz, u mnie od jakis trzech miesiecy byla jemioluszka - znaleziona, bo tez miala problemy z lataniem (niestety okazalo sie, ze problemy nie sa zwiazane ze skrzydlem, ale z tym, ze prawdopodobnie przywalila w cos glowka - powstal jakis skrzepik czy cos - niedowlad postepowal i w koncu ja wykonczyl) i tez z kolezanka sie smialam, ze niose do domu ptasia grype...

mi też ten ptaszek zmarł bo coś mu na główce wyrosło :( nie miał nic połamanego, był zdrowy...
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Ptasia grypa
« Odpowiedź #156 : 2006-03-06, 18:50 »
moj najpierw po prostu mial klopoty z lataniem (lekki niedowlad skrzydla) potem z noga (tez lekki niedowlad) a dzis, jak wrocilam ze szkoly bykl martwy... tak czy inaczej - dzieki temu, ze byl u mnie zyl sobie pare miesiecy dluzej niz gdyby zostal, tamgdzie sie go znalazlo...

a zeby nie bylo offtopa - ptasia grypa to najzwyczajniejsza panika, chociaz szczerze mowiac - mi to pasuje - kurczaki stanieja...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Ptasia grypa
« Odpowiedź #157 : 2006-03-06, 19:16 »
heh, u mnie w mięsnym zmalała liczba drobiu i oczywiście troszke staniało ;) ja oczywiście rzadko jem kurczaki, bo nie przepadam, ale chodzi mi oczywiście o mojego pieska :lol:
Zapisane

kate8828

  • Gość
Odp: Ptasia grypa
« Odpowiedź #158 : 2006-03-07, 14:26 »
Ale przesadą jest to iż ludzie przynosza do weta zywe i zdrowe psy czy koty i każą je uspić bo sie boja o ptasia grype.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Ptasia grypa
« Odpowiedz #158 : 2006-03-07, 14:26 »

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Ptasia grypa
« Odpowiedź #159 : 2006-03-07, 14:58 »
E, to chore... My tu się nasze zwierzaki, i nie tylko nasze martwimy, a tamci tylko chcą usunąć problem, żeby im biedactwom nic się nie stało... Też mi coś... Ich akurat jakaś grypa dla spawiedliwości mogła by dopaść... :/ Normalny wet nie uśpi zdrowego zwierzaka, no ale pewnie jak komuś się nie uda taki sposobem to wyrzuć i tyle... Mam nadzieję, że takich ludzi jest mało... :(
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Ptasia grypa
« Odpowiedź #160 : 2006-03-07, 16:11 »
zgadnnijcie :shock: u mnie już ceny kurczaków spadły... i to aż o 1zł , no to nieźle panikują, w sklepie mięsnym na półkach jest pełno drobiu, a zawsze każdy wykupywał.. ale za to jest o wiele taniej.
Zapisane

Olka1992

  • Gość
Odp: Ptasia grypa
« Odpowiedź #161 : 2006-03-07, 16:26 »
Ale przesadą jest to iż ludzie przynosza do weta zywe i zdrowe psy czy koty i każą je uspić bo sie boja o ptasia grype.

Niech siebie uśpią - żeby się przez przypadek nie zarazić :/ Na pewno z dużą korzyścią dla innych ludzi.
A dzisiaj znowu w szkolę mieliśmy pogadankę o ptasiej grypie. Ten świat naprawdę wariuje :/
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Ptasia grypa
« Odpowiedź #162 : 2006-03-07, 16:34 »
a u mnie nic nie mówia o ptasiej grypie, nawet na lekcji biologii, odziwo nikt nie panikuje, a klasa sie smieje o ptasiej grypie :P
Zapisane

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Odp: Ptasia grypa
« Odpowiedź #163 : 2006-03-07, 16:38 »
Ostatnio usłyszałam że w Toruniu do weterynarzy przychodzą ludzie ze SWOIMI kotami aby je uśpić. Niech żyje inteligencja :roll: osobiście bym ich pousypiała :? nie wiem czemu się tak podniecają, już większy strach wyjść z domu, a może własnie wyskoczy ktoś z nożem na ciebie? :roll: . Oj głupi ci ludzie, głupi...
Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Ptasia grypa
« Odpowiedź #164 : 2006-03-07, 16:42 »
u mnie w szkole co i raz gadamy o ptasiej grypie - albo szczerze mowiac, glownie smiejemy sie z paniki. co do usypiania swoich zwierzat, bo ludzie panikuja z powodu choroby, ktora istnieje od lat i jest niczym w porownaniu z innymi o wiele bardziej "popularnymi" i smiertelnymi - pozostawie to bez komentarza...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: Ptasia grypa
« Odpowiedz #164 : 2006-03-07, 16:42 »

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Ptasia grypa
« Odpowiedź #165 : 2006-03-07, 16:50 »
Ostatnio usłyszałam że w Toruniu do weterynarzy przychodzą ludzie ze SWOIMI kotami aby je uśpić.

O Boże :shock: czemu to tak sie dzieje?! przez grype mają ginąć bez powodu koty, psy? albo jescze kanarki z klatek na wolność wypuszczają, paranoja i to wielka, tym bardziej będą sie starać uniknąć ptasiej grypy, o ym bardzij będą na nią narażeni. :roll:
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Ptasia grypa
« Odpowiedź #166 : 2006-03-07, 18:29 »
najpierw krowy były passe, potem swinie więc hodowcy drobiu sie obłowili, bo jeśc trzeba...teraz kolej na producentów wieprzowiny i wołowiny...oni tez musza zarobić...sorry , Winnetou....:P

No i producenci szczepionek przede wszystkim...bo naród durny wierzy we wszystko co w Tv mówią i biegiem sie szczepić leci.
Zapisane

kate8828

  • Gość
Odp: Ptasia grypa
« Odpowiedź #167 : 2006-03-07, 18:49 »
Mam tylko nadzieje ze wterynarze nie bedą usypiali tych biednych psów i kotów, wiem że wiekszośc nie ale po tym co niedawno wyczyniała jedna weterynarka mozna sie już wszytskiego spodziewac.
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Ptasia grypa
« Odpowiedź #168 : 2006-03-07, 19:09 »
Wygląda na to,że ptaki dotknie ptasia grypa podwójnie.Już słyszę o niszczeniu gniazd bocianich.Tak więc psychoza zbliża się do absurdu.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

kate8828

  • Gość
Odp: Ptasia grypa
« Odpowiedź #169 : 2006-03-07, 19:16 »
Oj tak, tez o tym słyszałam, ciekawe co jeszcze ludzie wymysla może zabarykaduja sie w domach, a kazdy ptak co przeleci dostanie z wiatrówki bo może chory, albo jeszcze cos innego już i tak duzo wymysliła Polska społecznośc tylko czekac na rozwiniecie akcji, a przez to biedne zwierzaczki tylko ucierpia....
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Ptasia grypa
« Odpowiedź #170 : 2006-03-07, 19:24 »
taaa... musze wytruc sikorki, ktore mi na taras przylatuja...i sroki...no i "oczywiscie" musze sie papuzki falistej pozbyc - jeszcze mnie czyms zarazie... najlepiej wypuszcze ja na mroz...  boshe... wspulczuje mojemu koledze, ktory ma w sumie 46 ptaszkow w klatkach... jesli jego rodzina zacznie panikowac to bedzie biedny...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: Ptasia grypa
« Odpowiedz #170 : 2006-03-07, 19:24 »

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Ptasia grypa
« Odpowiedź #171 : 2006-03-07, 20:56 »
proponował już ktos zamknąć granice powietrzne? I odstrzelić każdy opierzony obiekt nadlatujący? :mysli:
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Ptasia grypa
« Odpowiedź #172 : 2006-03-07, 22:12 »
nie tylko zamknac granice powietrzne, ale tez wytluc wszystkie ptaszki w zoologach i u ludzi... bo przeciez to ptaki, moga zarazic PTASIA grypa...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Ptasia grypa
« Odpowiedź #173 : 2006-03-07, 22:36 »
ja nie wiem ale czy Ty czasem nie trącasz polityką? :mysli:
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Ptasia grypa
« Odpowiedź #174 : 2006-03-08, 16:00 »
Cytuj
ja nie wiem ale czy Ty czasem nie trącasz polityką?

eeeee.... ja? ja i polityka? chcesz powiedzieć, że trącam polityką? BUHAHAHAHAHAHA
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: Ptasia grypa
« Odpowiedź #175 : 2006-03-09, 09:25 »
Pranoja... To tak jakby zabijać każdego człowieka, który ma grypę. Tzn, że ja teraz mam grypę to trzeba mnie i całe moje miasteczko wytłuc, bo mogli się odemnie zaraźić!
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Ptasia grypa
« Odpowiedź #176 : 2006-03-09, 09:45 »
Wiesz, ludzi to ludzie ich nie można krzywdzić, jedno życie ludźkie jest bezcenne... co innego zwierzaki... :/ Chrońmy ludzi...
Zapisane

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: Ptasia grypa
« Odpowiedź #177 : 2006-03-09, 13:31 »
Wiesz, ludzi to ludzie ich nie można krzywdzić, jedno życie ludźkie jest bezcenne... co innego zwierzaki... :/ Chrońmy ludzi...

Tak?! Życie ludzikie jest bezenne?! W Czeczenii ruscy wymordowali 1/4 narodu, to co tam się dzieje to drugi oświęcim, Czeczenów przerabiają na narządy, gwałcą, torturują, ale nikt się tym nie przejmuje! "Chrońmy ludzi"- normalnie [********]ica mnie bierze.
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


Forum Zwierzaki

Odp: Ptasia grypa
« Odpowiedz #177 : 2006-03-09, 13:31 »

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Ptasia grypa
« Odpowiedź #178 : 2006-03-09, 13:47 »
No, jak widać "pozerskie" to chronienie. Ale nie każ mi tłumaczyć ich toku myślenia, bo go nie rozumiem, nie jestem za mordowaniem zwierzaków, ludzi... Media/władze mogły by sięzająć pomocą przy prawdziwych tragediach, a nie rozdmuchiwaniem lipnych problemów, no ale co poradzić, kiedy liczy się tylko kaska i władza... :/
Zapisane

ESIO

  • Gość
Odp: Ptasia grypa
« Odpowiedź #179 : 2006-03-11, 20:33 »
Trzy nowe ogniska ptasiej grypy w Polsce
Więcej na: http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=1342&wid=8224008&rfbawp=1142105555.322

Łabędź znaleziony w woj. lubuskim był zarażony wirusem H5N1!!!
Więcej na:
http://wiadomosci.onet.pl/1276800,11,item.html
« Ostatnia zmiana: 2006-03-12, 12:04 autor ESIO »
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.066 sekund z 28 zapytaniami.