Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3   Do dołu

Autor Wątek: hohoń - pomocy!  (Przeczytany 32054 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: hohoń - pomocy!
« Odpowiedź #30 : 2006-08-02, 20:51 »
Nie, Irasku, to nie było takie długie i wiotkie jak kuna i inaczej się poruszało. Poza tym było wyższe.
I ja cały czas określam wielkośc - na pierwszy rzut oka - wielki kot,  na drugi  - za duże na kota.

A z tym jenotem to cały czas mi coś nie gra - on ma bardziej paskowany ogon i widziałam jego mordę z profila - nie była taka szczupła i spiczasta jak u lisa i taką chyba jak lis ma jenot.
to miało jakby szerszy , bardziej okrągły i tępiej zakończony pysk.
I to mnie właśnie uderzyło na fotkach jak przyjechałam. Ten pysk był bardziej jak u rosomaka niż jenota. no chyba że opcja - młody, więc  jeszcze wszystko inne niż u dorosłego. Ale z kolei jak młody to za duży i zupełnie nie wygląda jak młody jenot.
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: hohoń - pomocy!
« Odpowiedź #31 : 2006-08-02, 21:02 »
a ja nadal z tym jenotem ;) przystawiając powiększoną fotkę hohonia do tej
KLIK kształt głowy i kufa są niemal identyczne.
Tylko tu ów jenot jest przyczajony.
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Trzecia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 638
  • Robię to co lubię, lubię robić to co kocham...
Odp: hohoń - pomocy!
« Odpowiedź #32 : 2006-08-02, 21:16 »
Mi też się wydaje że to chyba jenot. Tylko był młody, chudy, nieopierzony,i stanął na palcach żeby wystraszyć psa. Na tym drugim  forum też nikt nie może tego rozpoznać
Zapisane
Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem, którego można mieć na tym interesownym świecie, takim, który nigdy go nie opuści, nigdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies. . .

George Vest

Forum Zwierzaki

Odp: hohoń - pomocy!
« Odpowiedz #32 : 2006-08-02, 21:16 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Odp: hohoń - pomocy!
« Odpowiedź #33 : 2006-08-02, 23:39 »
Jenot ma krótkie nogi, chociaż miejsce gdzie toto coś zostało zauwazone, pokrywa się z występowaniem jenota w Polsce.
Młode rodzą się na przełomie kwietnia - maja, więc osobnik ze zdjęcia winien mieć jakieś 4 miesiące, okres wychowu to dwa miesiące. Młode nie mają tak pięknego futra jak dorosłe osobniki, stąd pewnie dziwny wygląd.

To młody jenot.
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: hohoń - pomocy!
« Odpowiedź #34 : 2006-08-03, 00:04 »
Oo , widzisz... ten podobniejszy i ryjek ma nie taki chudy. :)

tylko że coś mi się zdaje że jenoty mniejsze są. A moze mam złe wyobrażenie?
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: hohoń - pomocy!
« Odpowiedź #35 : 2006-08-03, 07:54 »
to prawda jenoty sa mniejsze - mniej wiecej wielkosci szopa, no i wlasnie - maja krotkie nogi
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: hohoń - pomocy!
« Odpowiedź #36 : 2006-08-03, 09:53 »
kopiuję z innego forum,gdzie dałam zdjecie do wglądu

Cytuj
Otóż jeśli chodzi o łapy, to jenot ma długie, ale są one ukryte pod jego długim i gęstym futrem. A z resztą skala porównawcza jest idealna, jenoty są duże, a taki schorowany może dodatkowo wydawać się większy gdyż może się porószać z wygiętym grzbietem (tak często chodzą chore zwierzęta). Na innych forach wypowiedzieli sie też profesjonalisci i wszyscy są zgodni co do tego zwierzęcia. To jest jenot.
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

anas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4660
Odp: hohoń - pomocy!
« Odpowiedź #37 : 2006-08-03, 10:40 »
może te pomieszane jest , cuś z czymś ???
Zapisane
"Gdyby istniało Newtonowskie trzecie prawo konwersacji, głosiłoby, że każde stwierdzenie wywołuje kontrstwierdzenie o równej sile i przeciwnym zwrocie."
~Hugh Laurie "Sprzedawca Broni"

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: hohoń - pomocy!
« Odpowiedź #38 : 2006-08-03, 12:02 »
też myślałam że to jenot. Ale tak jak mówię. Nadal coś mi ten jenot nie pasi do tego co widziałam. Jak się ruszał jak zachowywał. I nie miał wygiętego grzbietu.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: hohoń - pomocy!
« Odpowiedz #38 : 2006-08-03, 12:02 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: hohoń - pomocy!
« Odpowiedź #39 : 2006-08-03, 20:08 »
Cytuj
Otóż jeśli chodzi o łapy, to jenot ma długie, ale są one ukryte pod jego długim i gęstym futrem. A z resztą skala porównawcza jest idealna, jenoty są duże

to ja ci dziekuje za takiego znawcę...

http://www.terrambiente.org/fauna/Mammiferi/carnivora/canidae/images/nyctereutes_procyonoides.jpg

gdzie tu ktoś widzi długie łapy? i wogóle - określenie zwierzęcia mniejszego od lisa jako duże to też przesada...

zaczłam dumac nad tym czy to nie jakis podgatunek cyjona czy coś w tym stylu - tyle, że skąd coś takiego w polsce... (łasicowate odpadają według mnie, ze względu na to, że raczej nie ma łasicowatego zwierzęcia o długich łapach)

wybaczcie, ze nastepne zdjecie nie za bardzo na temat... ale nie mogłam sie powstrzymać

http://www.nationalgeographic.com/wildworld/images/profiles/terrestrial/at/sm/at1303aS.jpg
 :kocham: :kocham: :kocham:
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

anas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4660
Zapisane
"Gdyby istniało Newtonowskie trzecie prawo konwersacji, głosiłoby, że każde stwierdzenie wywołuje kontrstwierdzenie o równej sile i przeciwnym zwrocie."
~Hugh Laurie "Sprzedawca Broni"

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: hohoń - pomocy!
« Odpowiedź #41 : 2006-08-03, 22:28 »
Irasko, to czasem nie fennek?? :mysli:

Ale kombinujesz tak samo jak ja. I na tym zdjątku jenota co zamieściłaś on ma zupełnie lisowaty ogon, a tymczasem gdy widziałam go jak odchodził (tyłem) tak jak pisałam ogon był długi i tak ustawiony w dół jak u jaguara. (takie miałam skojarzenie.)  i podobnym krokiem spokojnym kocim odchodziło. A jenot mi sie kojarzy z takim "szopowatym" dreptaniem.

I tak tu  z Arrow wspominamy hohonia, że był wyższy od lisa a jakby krótszy. Nie chodzi mi o długość rzeczywistą a o proporcje. Bo lis wydaje się być zbyt wydłużony poprzez swój niski wsrost i ogon. A także przez ułożenie czaszki w stosunku do łoatek (kręgosłupa). Toto nie miało takiego wyglądu.

I nadal twierdzę że mierzeja nie jest do końca zbadana. Poprzez to że  część rosyjska nie jest zamieszkana, i wykorzystywana jedynie do celów strategicznych  mogło sie tam coś uchowac czy zachowac czego nie przebadano - tym bardziej że raczej nie jest im na rękę wpuszczać tam kogokolwiek nawet na badania.
 A hohoń był obserwowany 4 km od granicy.
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: hohoń - pomocy!
« Odpowiedź #42 : 2006-08-03, 23:52 »
fenek, fenek :D ach te śliczne uszyska :D Co do hohońa - skoro większy od lisa, to jenot odpada już totalnie - własnie z tego względu ze jenoty sa mniejsze od lisow (tzn - lisow rudych)

ach - i znalazłam w necie takiego stwora z rodziny cyjonów - z tym, ze mało prawdopodobne by wystepiowalo toto w polsce...

http://www.terrambiente.org/fauna/Mammiferi/carnivora/canidae/images/cerdocyon_thous.jpg
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: hohoń - pomocy!
« Odpowiedź #43 : 2006-08-04, 00:24 »
Irasku... nie :bezsilny:
Hohoń miał zad  jak kot i ogon tez a ten ma jak pies. Nie taki ogon w ogóle.

http://img210.imageshack.us/my.php?image=hohopowlb1.png

zauważcie ze między jego łapami widac koniec ogona - cienki, nie jest puszysty i długi.
I aparat wychwycił jakieś paski na klacie.
A do tego wyglada jakby miał jaśniejszą plamę na grzbiecie za łbem. Ale tego już nie pamiętam.
Zapisane

Arrow

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2821
  • Lacrimosa...
Odp: hohoń - pomocy!
« Odpowiedź #44 : 2006-08-06, 20:35 »
Kombinujta dalej.... Bo mnie sie toto w ogóle z niczym nie skojarzyło jak go zobaczyłam. Uszy rozstawione szeroko, pyszczek i łapy długie. Koci tył (ogon), dostojny krok plus te przedziwne dźwięki (jakby prychanie połączone z sykiem rozwścieczonego kota - tak mi się wydaje).
Ze znanych mi zwierząt to to mi chyba najbardziej przypomina hienę. :|
Zapisane
...Bez wysiłku siądź na tyłku i wyluzuj się motylku... (:

"Każdy z was jest łodzią, w której
Może się z potopem mierzyć,
Cało wyjść z burzowej chmury,
Musi tylko w to uwierzyć!"

Forum Zwierzaki

Odp: hohoń - pomocy!
« Odpowiedz #44 : 2006-08-06, 20:35 »

anas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4660
Odp: hohoń - pomocy!
« Odpowiedź #45 : 2006-08-06, 20:43 »
nio Arrow nareście wróciłaś
mój wujek tez powiedział że do hieny podobne  :mrblue:
nefra moja mama wysłała na alta, czy jak to tam nazywacie
Zapisane
"Gdyby istniało Newtonowskie trzecie prawo konwersacji, głosiłoby, że każde stwierdzenie wywołuje kontrstwierdzenie o równej sile i przeciwnym zwrocie."
~Hugh Laurie "Sprzedawca Broni"

Pagieł

  • Gość
Odp: hohoń - pomocy!
« Odpowiedź #46 : 2006-08-08, 10:18 »
cześć wszystkim!  :)

Do rzeczy, ten temat pojawił sie juz na wielu forach i prawie na wszystkich są jakieś sprzeczności. Od razu odpowiem, że dziwny zwierzak, którego nie możecie zidentyfikować to najzwyklejszy jenot. Padały juz naprawdę różne, dziwne i czasem śmieszne typy np. kuna (chyba osoby które tak pisały kuny nigdy w życiu na oczy nie widziały) ,rosomak (bez komentarza) ,o dziwo nawet hiena się pojawiła (no no, czyżby nowy gatunek w polskiej teriofaunie??!) . Głównie można byo typować pomiędzy parchatym lisem albo jenotem. Lis odpada ze wzgędu na ubarwienie pyska, kształt uszu i sierść. Natomiast jenot -ktoś tu napisał, że po obejrzeniu zdjęć jenota w internecie od razu go odrzucił, a dlaczego? czyżby tamte jenoty miały długą sierść? Owszem ,jenoty takie są ,ale pod tą sierścią kryją się długie nogi, pyszczek wiadomo jest wydłużony bo przeciez to przedstawiciel psowatych a nie żaden kot. Ubarwienie pyska zwierzaka na fotografi zgadza sie w 100% z tymi, które są w internecie.

Zadam pytanie. Czy ktoś z was miał już styczność z jenotem na wolności, że tak odrzucacie tego ssaka? Bo mam wrażenie, żę nikt. Skoro widzę takie teksty jak za szeroki rozstaw uszy i w dodatku są za krótkie na jenota, koci tył i chód. Powiem wam, że lisy i jenoty oraz kilka inych gatunków psowatych poruszają się w sposób przypominający koci chód. Nie wierzycie. Więc zapraszam serdecznie do siebie, pójdziemy w teren, poszukamy jakiegoś lisa i jenota i wtedy się okaże.

Cytuj
A z tym jenotem to cały czas mi coś nie gra - on ma bardziej paskowany ogon

...a ja np. widziałem jenota z prawie zupełnie czarnym ogonem. Ni każdy jenot na zdjęciach w internecie musi odpowiadać jenotowi na zdjęciu, które przedstawiła nam tutaj Nefra. Tak jest np. z lisami, widziałem już mnóstwo lisów a prawie każdy wyglądał inaczej. Były mniej lub bardziej rude, widywałem lisy z zupełnie łysymi ogonami, o brązowawym kolorze sierści, z czarnymi nogami i czarnym pasem przechodzącym przez grzbiet lub z białymi nogawicami. Więc dlaczego jenoty nie mogą się różnić nieco od siebie wygladem lub kształtem niektórych częsci ciał. Ten jenot za zdjęciu jest poprostu chory, dopadła go zapewne jakaś grzybiczna choroba skóry (to teraz dość rozpowszechnone wśród dzikich psowatych). A to, że był tak blisko psa- słuchajcie, jenoty nie sa agresywne i zbyt bojaźliwe, a jeśli było to chory osobnik, to tym bardziej nie będzie przeawiał strachu.

Tak więc, trochę umiaru a więcej myślenia, bo takie "trafienia" jak rosomaki, przecież gdyby to rosomak wyszedł na przeciw, tamten pies zostałby napewno zagryziony. Rosomaki to duże, silne i bardzo agresywne zwierzeta, a zreszta spójrzcie na łapy rosomaka a tego jenota na zdjeciu- przeciez widać różnicę. Co do kun, fenkó, hien- to pozostawię bez komentarza.



Zapisane

Pagieł

  • Gość
Odp: hohoń - pomocy!
« Odpowiedź #47 : 2006-08-08, 10:23 »
Aha, zapomiałbym dodać. Nefra napisała, że widziała go jak wychodził z szuwarów. Kolejny dowód na to by wziąść zwierza za jenota. Jenoty preferują tereny podmokłe z urozmaiconymi terenami rolniczymi i lasami. Rosomaki wolą spędzać swoje życie w gęstych i niedostępnych lasach iglastych lub mieszanych .
Zapisane

Pagieł

  • Gość
Odp: hohoń - pomocy!
« Odpowiedź #48 : 2006-08-08, 10:28 »
Cytuj
Jenot ma krótkie nogi

Cytuj
no i wlasnie - maja krotkie nogi

ciekawa teoria, szkoda że nieprawdziwa.
bardzo proszę o zgłębienie swojej wiedzy np.z tych stron, bo bez tego gada się takie brednie. (bez obrazy)
http://www.lowiecki.pl/biologia/jenot.php
http://www.republika.pl/anad/jenot.htm
http://eduseek.interklasa.pl/artykuly/artykul/ida/4153/idc/5/
http://www.wolinpn.pl/html/przyroda/fauna/ssaki/monografie/jenot/ogolnie.htm

przyjemnej lektury
Zapisane

anas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4660
Odp: hohoń - pomocy!
« Odpowiedź #49 : 2006-08-08, 10:46 »
ooo...wreście moze wiemy co to jest
Pagieł super wypowieć, ale zamiast pisać posta pod postem to edytuj
a my wymyślaliśmy różne teorie, moja mam powiedziała żeby to do jakiegoś intytut wysłać, ble,ble,ble......
Zapisane
"Gdyby istniało Newtonowskie trzecie prawo konwersacji, głosiłoby, że każde stwierdzenie wywołuje kontrstwierdzenie o równej sile i przeciwnym zwrocie."
~Hugh Laurie "Sprzedawca Broni"

Kostka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 13550
Odp: hohoń - pomocy!
« Odpowiedź #50 : 2006-08-08, 12:45 »
ej ja to cuś też widziałam... dzika pogoniło mi sprzed ośrodka i poleciało w las. Właścicielka ośrodka mówiła coś o tym że w Piaskach można spotkać jenota :P
Zapisane
emocjonalne kanapki

Forum Zwierzaki

Odp: hohoń - pomocy!
« Odpowiedz #50 : 2006-08-08, 12:45 »

Arrow

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2821
  • Lacrimosa...
Odp: hohoń - pomocy!
« Odpowiedź #51 : 2006-08-08, 12:56 »
Hm. Tak fachowej wypowiedzi nie śmiem podważać ;)
Ja jenota na żywo nie widziałam, więc nie wiem jak się toto porusza jak dokładnie na żywo wygląda. Ale nasz hohoń, jenotów pokazanych na fotkach w necie nam nie przypominał, więc go odrzuciliśmy. Hohoń wydawał się za duży jak na - mniejszego od lisa -  jenota. On sprawiał wrażenie "krótszego", ale większego do lisa:
I tak tu  z Arrow wspominamy hohonia, że był wyższy od lisa a jakby krótszy. Nie chodzi mi o długość rzeczywistą a o proporcje. Bo lis wydaje się być zbyt wydłużony poprzez swój niski wsrost i ogon. A także przez ułożenie czaszki w stosunku do łoatek (kręgosłupa). Toto nie miało takiego wyglądu.

EDIT:
Ale być moze nasza zagadka rozwiązana ;)
« Ostatnia zmiana: 2006-08-08, 15:48 autor Arrow »
Zapisane
...Bez wysiłku siądź na tyłku i wyluzuj się motylku... (:

"Każdy z was jest łodzią, w której
Może się z potopem mierzyć,
Cało wyjść z burzowej chmury,
Musi tylko w to uwierzyć!"

Pagieł

  • Gość
Odp: hohoń - pomocy!
« Odpowiedź #52 : 2006-08-08, 13:05 »
Szczerze powiem, że jenoty, które widywałem były wielkością porównywalne do lisa. Były szerokie (to przez tą sierść), nawet długością dorównywały lisom. Lis i jenot mierzą mniej więcej od 40 do 80 cm dł. Więc nie jest powiedziane, że każdy jenot musi być maluchem.
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: hohoń - pomocy!
« Odpowiedź #53 : 2006-08-08, 13:12 »
Cytuj
Jenot z budowy podobny jest do szopa, ma jednak od niego bardziej puszystą sierść. Jego futerko jest w kolorze siwo-brązowym lub srebrno-siwym, ciemniejsze na grzbiecie. Jenot ma krótki i krępy tułów, małe uszy, puszysty ogon i krótkie nogi. Dolna część jego głowy (od oczu w dół) i spód szyi jest czarny, a jego bokobrody porośnięte długim (do 12 cm) włosem są żółtawe. Jenot jest mniejszy od lisa - osiąga długość 60-70 cm, wysokość 20-25 cm, masę 6-10 kg, a jego ogon może mierzyć 15-20 cm.

http://eduseek.interklasa.pl/artykuly/artykul/ida/4153/idc/5/


Tak poza tym - p[okaż mi jenota z długimi nogami... Ogólna budowa ciała tego zwierzęcia zaprzecza temu, że mogłoby to być jenotem...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

EDŹKA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 659
  • Tego AV nie opuszcze >:)
Odp: hohoń - pomocy!
« Odpowiedź #54 : 2006-08-08, 13:25 »
Mój znajomy, który niestety jest myśliwym jak i wetem stwierdził że to napewno Jenot. I jak mu powiedziałam, że to ma krótkie nogi, bo tak pisze na jakieś stronie to mnie wyśmiał :-p
Zapisane
Jesteś jak srebrna kropla deszczowa,
Jesteś miłością, natchnieniem, słodyczą
Lecz czasem lodem, złem, goryczą
Jesteś złym diabłem co serce łamie,
Jesteś wampirem co z grobu wstaje
A kiedy w usta moje się wpijasz
Jesteś Aniołem co mnie zabija...

Pagieł

  • Gość
Odp: hohoń - pomocy!
« Odpowiedź #55 : 2006-08-08, 13:34 »
Różne źródła podają różne informacje.
Te podane na wyżej wymienionej stronie są wynikiem błęgu wyciągniętego z niedokładnego opisu jenota. Jeszcze raz podkreślam- jenoty część swoich nóg maja ukryte pod długim i gęstym futrem.

EdZiAa- też mam kilku znajomych myśliwych, a skoro Twój znajomy jest dodatkowo wetem to napewno wie co mówi.

Cytuj
Tak poza tym - p[okaż mi jenota z długimi nogami... Ogólna budowa ciała tego zwierzęcia zaprzecza temu, że mogłoby to być jenotem...
A powiedz mi proszę, skąd to wiesz, jak to stwierdziłaś??? Więc wg. Ciebie co to niby jest??

dodatkowo zdjęcie jenota z długimi nogami, lepszego nie znalazłem


pozdrawiam.

Aha, droga Iras w polskiej teriofaunie możemy wyróżnić tylko 3 gatunki psowatych: a są to wilk, lis i jenot. A łasicowate to zwierzęta ostrożne i nieco płochliwe, więc w biały dzień nie lubią się pokazywać, a już na pewno nie podejdą na taką niewielką odległość do psa. To by było dla nich samobójstwo.
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: hohoń - pomocy!
« Odpowiedź #56 : 2006-08-08, 14:21 »
A zwróciłeś uwagę na jeden malutki szczególik, którym jest stusunek długosci łap do reszty ciała? Widać , że nie - więc masz tu małe zaznaczenie...
od ziemi do łokci i od łokci do kłębu.

« Ostatnia zmiana: 2006-08-08, 16:47 autor Iras »
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Arrow

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2821
  • Lacrimosa...
Odp: hohoń - pomocy!
« Odpowiedź #57 : 2006-08-08, 15:54 »
Aha, droga Iras w polskiej teriofaunie możemy wyróżnić tylko 3 gatunki psowatych: a są to wilk, lis i jenot. A łasicowate to zwierzęta ostrożne i nieco płochliwe, więc w biały dzień nie lubią się pokazywać, a już na pewno nie podejdą na taką niewielką odległość do psa. To by było dla nich samobójstwo.
Psowate... hm, toto się nie poruszało jak pies, tylko dostojnie, kocimi ruchami.
Zapisane
...Bez wysiłku siądź na tyłku i wyluzuj się motylku... (:

"Każdy z was jest łodzią, w której
Może się z potopem mierzyć,
Cało wyjść z burzowej chmury,
Musi tylko w to uwierzyć!"

Forum Zwierzaki

Odp: hohoń - pomocy!
« Odpowiedz #57 : 2006-08-08, 15:54 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: hohoń - pomocy!
« Odpowiedź #58 : 2006-08-08, 16:49 »
Cytuj
skoro Twój znajomy jest dodatkowo wetem to napewno wie co mówi.

jasne... na pewno - tak się składa że weci rzadko kiedy znaja się na rasach psów, a co dopiero gatunkach zwierzat... A jak znajoma kiedyś do jednego z koszatniczką poszła, tro wet stwierdził, ze ta szynszyla ma grzybice...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Pagieł

  • Gość
Odp: hohoń - pomocy!
« Odpowiedź #59 : 2006-08-08, 18:00 »
Iras, a zwróciłaś uwagę na na iż jenot na moim zdjęciu ma jeszcze długą sierść, a tamten na fotce obok jest prawie zupełnie wyleniały?!
Nie rozumiem, zamieściłaś te 2 zdjęcia obok siebie i jeszcze nie potrafisz porównać do siebie tych zwierząt. Przecież na miłośc Boską, dziewczyno, to widać na pierwszy rzut oka, że to jenoty!

Ad. Arrow zapraszam do siebie na obserwację lisów i jenotów. Zobaczysz, że poruszają się one w sposób podobny do kotów.

A...zapomniałbym, Iras, bardzo ciekawe jest to jak zaznaczyłaś długośc przednich łap od ziemi do łokci u tego "dziwnego" jenota. Nie uważasz, że przesadziłaś nieco . Ciekawe, że to zwierzę kości łokciową i przedramienia ma tak długie w stosunku do kości ramieniowej.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.091 sekund z 27 zapytaniami.