Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Pytanie dotyczące łacińskich nazw u podrzędu węży  (Przeczytany 1637 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Akane

  • Gość
 Mam takie pytanko, czy ktoś może wie jakie to gatunki/rodziny/rodzaje węży po polsku :
- Micrurus
-Chironius
-Phylodrias
-Oxyrhopus ?
Byłabym wdzięczna jeśli mi ktoś powie bo trafiłam przypadkiem na stronkę, na której pisze o różnej budowie zębów jadowych węży. Jest w jakimś innym języku i nie wiem u których węży jaki jest system wprowadzania jadu ;) A ta stronka to: http://www.bioatividade.hpg.ig.com.br/denticao_ofidios.htm jakby coś ;) Z góry dziękuję  :tuli: .
Zapisane

cut

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 341
Odp: Pytanie dotyczące łacińskich nazw u podrzędu węży
« Odpowiedź #1 : 2007-03-28, 16:05 »
Akane, na tego typu problemy jest pewien wypróbowany sposób: wklep nazwę interesującego Cię gatunku w Google, a następnie zaznacz opcję szukania na stronach kategorii: język polski. Powinnaś znaleźć odpowiedź. Gdybyś jednak miała problem ze znalezieniem jakiejś konkretnej nazwy - daj znać. Pamiętaj także o tym, że nie wszystkie nazwy rodzajów, czy gatunków, są tłumaczone na język polski.
Zapisane
'Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.'
(Ustawa o Ochronie Zwierząt)
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.115 sekund z 23 zapytaniami.