Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: ptaki..przyroda i w ogole  (Przeczytany 1867 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Emilka

  • Gość
ptaki..przyroda i w ogole
« : 2003-05-16, 20:46 »
Może wyda sie to dziwne...ale..przed chwilka wyszlam na spacer z psem..poprostu. Poszlam nad nasza laczke..tam jest stwa, co prawda troche zanieczyszczony ale mimo to jest tam bardzo fajnie :P
Postanowilam dzisiaj zrobic troche dluzsza trase i nieco sie oddalic od osiedla.Tak tez zrobilam.... usidlam sobie na brzegiem stawu..pies biegal do okola mnie. Z zarosli dobiegaly najrozniejsze odglosy...ptakow.Po stawie plywaly kaczuszki...i labedzie. Mewy (czy cos w tym rodzaju ;) zataczalo kola nad wodą...trpche wyzej jaskółki.Zaczadzace slonce...dodawalo jeszcze wiekszego uroku...i ta cala roslinnosc dokola.Naprawde poczulam sie wspaniale.Wlasnie w tej chwili chyba najbardziej marzylam o tym aby latac.To bylo cos naprawde cudownego..niby nie duzo..a jednak....
dzieki temu zdazeniu (;)) mam dzisiaj niesamowicie dobry humor :) i dobrze mi ztym...chyba zaczne czesciej sie tam wybierac i obserwowac ptaki.Wam te zpolecam :wink:
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
ptaki..przyroda i w ogole
« Odpowiedź #1 : 2003-05-17, 19:51 »
Masz rację Emilko! Kontakt z naturą to wspaniała rzecz. Uwielbiam chodzić po lesie. Nigdy nie zapomnę mojego całodziennego spaceru po Puszczy Białowieskiej. Wraz z wykładowcami i kolegami przeszedłem wtedy trasę liczącą około 10 km. A wszystko to przez jej najdziksze ostępy. Bolały mnie potem nogi ale czułem się wspaniale. Zrozumiałem wtedy jak wielką wartością przyrodniczą jest dla nas Puszcza Białowieska.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

becia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1650
    • WWW
ptaki..przyroda i w ogole
« Odpowiedź #2 : 2003-05-24, 11:28 »
Czasem, kiedy jestem na łonie natury, czuję taki wewnętrzny spokój. Zapominam o codziennych problemach, wyciszam się i relaksuję, obserwując piękno przyrody. Gdyby jej nie było, to napewno byłby ze mnie zarozumiały, nieczuły człowiek :P
Zapisane

So each morning you look for a reason
Just to open your eyes
But if you don’t find one deep in you
You’ll never find it outside

Forum Zwierzaki

ptaki..przyroda i w ogole
« Odpowiedz #2 : 2003-05-24, 11:28 »

Pagieł

  • Gość
Odp: ptaki..przyroda i w ogole
« Odpowiedź #3 : 2006-08-21, 19:04 »
Zgadzam się z przedmówcami. Kontakt z naturą to coś pięknego, czasem warto poświęcić dzień na spacer w celu wyciszenia się, poobserwowania zwierząt w ich naturalnym środowisku. Prawie każdą wolną chwilę spędzam w lesie lub w polach. Warto!! :)
Wg. więcej ludzi powinno tak robić.
Wydawałoby się, że nie mieszkam może w ciekawej okolicy pod względem przyrodniczym, ale jak człowiek zacznie tak więcej czasu spędzać blisko przyrody, może zobaczyć wiecej niż mysli. Tego już doswiadczyłem.   :D
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: ptaki..przyroda i w ogole
« Odpowiedź #4 : 2006-08-23, 17:48 »
Nie ma dla mnie nic fajniejszego od spaceru po lesie. Niestety, mieszkam w mieście, ale myślę, że nawet, gdybym mogła często bywać w lesie, i tak sprawiałoby mi to wielką radość. Pamiętam, jak kiedyś jechaliśmy z mężem służbowo gdzieś tam, i przejeżdżaliśmy koło "naszego" lasu. Nie wytrzymałam, zrobiliśmy postój i raniutko zrobiłam sobie spacer na nasze stałe miejsce. Postałam chwilkę pod drzewem, porozglądałam się wokół i tak mi się fajnie na duszy zrobiło :VoV: Zazdroszczę wszystkim mającym taką możliwość na co dzień :) 
Zapisane
IBDG Wrocław

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Odp: ptaki..przyroda i w ogole
« Odpowiedź #5 : 2006-08-27, 20:54 »
Ja mam na codzień i uwielbiam takie spacery, właściwie gdyby nie to na pewno chciałabym się stąd wyprowadzić bo o ile zieleń mamy świetną to dobrych koncertów muzycznych wcale... Ale nie narzekam, lubię przyrodę która mnie otacza, jest piękna, pozwala mi się wyciszyć, przemyśleć wiele spraw, znaleźć rozwiązania...nie wyobrażam sobie dnia bez takiego mojego ,,obchodu" ;)

Cytuj
Gdyby jej nie było, to napewno byłby ze mnie zarozumiały, nieczuły człowiek

Dokładnie :) Przez to jestem nawet aż zbyt wrażliwa ;)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.087 sekund z 24 zapytaniami.