Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3   Do dołu

Autor Wątek: delfiny  (Przeczytany 9389 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

misiakonisia

  • Gość
delfiny
« Odpowiedź #30 : 2004-04-05, 15:29 »
no bo delfiny żyją obok rekinów :mrgreen:  a oglądaliście taki film SZCZEKI????? :wink:  niezłe co?? miałam pełne gacie jak jechałam do chorwacji po tych filmach!! :P
Zapisane

Alice_kot

  • Gość
delfiny
« Odpowiedź #31 : 2004-04-05, 19:16 »
j ogladalam tylko kawalek  :roll:
Ten z tym mostem,fajne bylo....
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
delfiny
« Odpowiedź #32 : 2004-04-07, 19:54 »
Niestety cykl filmów "Szczęki" jeszcze bardziej utrwalił wizerunek rekinów jako maszynek do zabijania. Tymczasem ludzie są ich przypadkowymi ofiarami. Wcale nie jesteśmy dla rekinów smacznym kąskiem. Najprawdopodobniej mylą nas z fokami lub uchatkami, które stanowią ich naturalny pokarm.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Forum Zwierzaki

delfiny
« Odpowiedz #32 : 2004-04-07, 19:54 »

koniulka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2541
delfiny
« Odpowiedź #33 : 2004-04-09, 23:39 »
W pełni się zgadzam z zoologiem. Dla niektórych to fajny film ae jednak wyrabia opinie o rekinach.
Zapisane
Na zawsze w naszych sercach...

Veronica

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8067
  • ^______^
    • WWW
delfiny
« Odpowiedź #34 : 2004-04-12, 10:05 »
Ja uwielbiam delfinki  :wink: bo ja jade w wakacje na Wyspy Kanaryjskie ( tak dokladnie to na Teneryfe, ale pewnie inne tez wiedzimy) no i tam na teneryfie jest delfinarium, i napewno pojde, ale mam tez nadzieje, że spotkam delfina na żywo, gdy będe tam nurkować w oceanie  :wink:  ;)
Zapisane
"Popatrz jeszcze raz, psia dusza większa jest od psa.
A kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie.
A kiedy się pożegnać trzeba i psu czas iść do psiego nieba,
To niedaleko pies wyrusza, przecież przy tobie jest psie niebo,
Z tobą zostaje jego dusza."

Kaczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2579
  • R x S
    • WWW
delfiny
« Odpowiedź #35 : 2004-04-17, 19:58 »
Delfiny są takie fajne, ale jeszcze nigdy nie widziałam delfina na własne oczy (widziałam tylko w filmach)!Bardzo chciałabym zobaczyć żywego delfina :mrgreen:
Zapisane
Kamijo x Sanaka

Ima koko ni futari no kinenhi wo tatete
moshi sekai ga owaru to shite mo koko de mata aou
yakusoku dayo tatta hitotsu no ansorojii

misiakonisia

  • Gość
delfiny
« Odpowiedź #36 : 2004-04-18, 09:40 »
a ja chciała bym zobaczyc rekina OCZYWIŚCIE Z DALEKA!! :wink:
Zapisane

Veronica

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8067
  • ^______^
    • WWW
delfiny
« Odpowiedź #37 : 2004-04-18, 12:23 »
rekina to ja kiedyś widziałam w krakowie, w akwarium w wesolym miasteczku  :P
Zapisane
"Popatrz jeszcze raz, psia dusza większa jest od psa.
A kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie.
A kiedy się pożegnać trzeba i psu czas iść do psiego nieba,
To niedaleko pies wyrusza, przecież przy tobie jest psie niebo,
Z tobą zostaje jego dusza."

misiakonisia

  • Gość
delfiny
« Odpowiedź #38 : 2004-04-20, 19:17 »
ha ha ha bardzo smieszne!! :roll:  mi chodziło ze PRAWDZIWEGO rekina!! :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

delfiny
« Odpowiedz #38 : 2004-04-20, 19:17 »

Veronica

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8067
  • ^______^
    • WWW
delfiny
« Odpowiedź #39 : 2004-04-20, 20:00 »
no to mówie, ze widziałąm prawdziwego, i to nie było śmieszne, bo widziałam, nawet kilka rekinów  :?
Zapisane
"Popatrz jeszcze raz, psia dusza większa jest od psa.
A kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie.
A kiedy się pożegnać trzeba i psu czas iść do psiego nieba,
To niedaleko pies wyrusza, przecież przy tobie jest psie niebo,
Z tobą zostaje jego dusza."

misiakonisia

  • Gość
delfiny
« Odpowiedź #40 : 2004-05-04, 21:01 »
serio??? i jak było?? ;)  jakie one były???  ;) gadaj gadaj co wiesz!! ;)
aha ogladałam film "piekielna głębia" zaj****** :wink:
Zapisane

Veronica

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8067
  • ^______^
    • WWW
delfiny
« Odpowiedź #41 : 2004-05-05, 11:13 »
a też widziałam ten film  :wink: fajowy :wink:
no i nas na rondzie grunwaldzkim ( krakowiacy wiedza gdzie to jest ) jest takie małe polko wolne, gdzie tam zazwyczaj sa cyrki, wesole miasteczka itp no i jakies 3 lata temu bylo takie extra wesole miasteczko, i tam byl taki domek, i byly jakby taki wsytep z rekinami ktore byly w takim akwarium, tzn. taka jedna pani wchdozila do tego akwarium i plywala z rekinami  :wink:  :lol:
Zapisane
"Popatrz jeszcze raz, psia dusza większa jest od psa.
A kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie.
A kiedy się pożegnać trzeba i psu czas iść do psiego nieba,
To niedaleko pies wyrusza, przecież przy tobie jest psie niebo,
Z tobą zostaje jego dusza."

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
delfiny
« Odpowiedź #42 : 2004-05-06, 20:07 »
Cytat: *Weronika*
a też widziałam ten film  :wink: fajowy :wink:
no i nas na rondzie grunwaldzkim ( krakowiacy wiedza gdzie to jest ) jest takie małe polko wolne, gdzie tam zazwyczaj sa cyrki, wesole miasteczka itp no i jakies 3 lata temu bylo takie extra wesole miasteczko, i tam byl taki domek, i byly jakby taki wsytep z rekinami ktore byly w takim akwarium, tzn. taka jedna pani wchdozila do tego akwarium i plywala z rekinami  :wink:  :lol:

Ku uciesze gawiedzi. Dla mnie takie widowiska są tanią rozrywką mającą na celu zebranie jeszcze większej kasy. Nie liczy się tu dobro zwierząt, tylko przyjemności ludzi.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

misiakonisia

  • Gość
delfiny
« Odpowiedź #43 : 2004-05-19, 20:34 »
zgadzam sie z zoologiem ale jednaj zobaczyłabym rekina na własne oczy!!! :roll:
Zapisane

Achaja

  • Gość
delfiny
« Odpowiedź #44 : 2004-06-08, 16:07 »
ja nie widziałam wiem że delfiny lubią ryby i skaczą dla zabawy a pływają za statkami żeby zobaczyć ludzi ( Tylko śmiałkowie i ci którzy chcą zobaczyć ludzi) :slonko:  chce go spotkać!
Zapisane

Forum Zwierzaki

delfiny
« Odpowiedz #44 : 2004-06-08, 16:07 »

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: delfiny
« Odpowiedź #45 : 2005-10-05, 15:28 »
Odświeżam ten temat,żeby przekazać Wam sensacyjne wiadomości dotyczące świadomego myślenia i kojarzenia faktów u delfinów.Otóż dawniej te ssaki masowo ginęły w sieciach w czasie połowów tuńczyków.Próbując wydostać się z sieci szamotały się,i w konsekwencji następowało ich uduszenie.Obecnie przynajmniej u niektórych populacji delfinów sprawa wygląda inaczej.Jeżeli taki delfin zostanie złapany w sieć nie szarpie się,tylko spokojnie czeka.Wyczekuje momentu kiedy kuter rybacki wrzuci wsteczny bieg.W tym momencie górna część sieci otwiera się na około 20 sekund.Tyle delfin ma czasu na ucieczkę z niebezpiecznego miejsca.Podany przykład jest potwierdzeniem dla mnie tezy,że proces świadomego myślenia występuje u zwierząt.Ciekawi mnie kwestia czy to zjawisko przeniesie się na wszystkie delfiny.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

LaVia

  • Gość
Odp: delfiny
« Odpowiedź #46 : 2005-10-05, 21:35 »
taa bardzo madre:) dobrze by było jak by inne delfiny tez tak umialy sie ratowac. sie okarze. Wogole sa to kochane i ladne zwierzaczki:) Niestety na zywo to nigdy nie widzialam ich :(
Zapisane

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Odp: delfiny
« Odpowiedź #47 : 2005-10-06, 09:24 »
Delfiny piękne są :) Marzę o tym, żeby zobaczyć je piękne, wolne, szczęśliwe - w ich naturalnym środowisku..
Dobrze czytać ostatnią wypowiedź zoologa - takie zachowania zmniejszą ryzyko śmierci.
Zapisane

ESIO

  • Gość
Odp: delfiny
« Odpowiedź #48 : 2005-10-11, 19:55 »
Delfiny są bardzo inteligentne i za to je lubie :D
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: delfiny
« Odpowiedź #49 : 2005-11-05, 09:04 »
Szacuje się,że mózg delfinów pracuje 16 razy szybciej od naszego.Powinni to wiedzieć wszyscy ci,którzy uważają człowieka za władcę tej ziemi i koronę stworzenia.Niestety pewnie do naszego Forum nie zaglądają.A teraz z innej beczki o niesamowitej zdolności naśladowczej delfinów.Pewien pan odwiedzał oceanarium paląc cygaro.Spotrzegło to dziecko delfinie i zapragnęło również "zapalić".Pomyślało przez chwilę,podpłynęło do swojej matki i napiło się trochę mleka.Po chwili pyknęło tym mlekiem obok ściany basenu.Często pisze się,że delfiny lepiej naśladują daną czynność od swojego wzorca.   
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

MadiM

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1308
  • czuj..czuj.. czuwaj!!
Odp: delfiny
« Odpowiedź #50 : 2005-11-05, 11:12 »
Szacuje się,że mózg delfinów pracuje 16 razy szybciej od naszego.Powinni to wiedzieć wszyscy ci,którzy uważaj± człowieka za władcę tej ziemi i koronę stworzenia.Niestety pewnie do naszego Forum nie zagl±daj±.A teraz z innej beczki o niesamowitej zdolno¶ci na¶ladowczej delfinów.Pewien pan odwiedzał oceanarium pal±c cygaro.Spotrzegło to dziecko delfinie i zapragnęło również "zapalić".Pomy¶lało przez chwilę,podpłynęło do swojej matki i napiło się trochę mleka.Po chwili pyknęło tym mlekiem obok ¶ciany basenu.Często pisze się,że delfiny lepiej na¶laduj± dan± czynno¶ć od swojego wzorca.
no własnie temat ktory prowadzi do wielu sporów...CZŁOWIEK_WŁADCA SWIATA
hehe ja tam jestem jednak przeciwna takiemu tokowi myślenia człowiek jest członkiem wielkiego zycia na ziemi tyle ze miał szczescie i jakos tak sie stało ze wymyslił te wszystkie urządzienia ( gdyby nie to, napewno nie rozmawialibysmy teraz przez internet) ale mimo wszystko człowiek jest chyba najbardziej bezmyslnym stwrzeniem..moze pomysłowym ale głupim jak lewy but.. :D
co do delfinów to jak juz mowiełam nie widziałam ale jestem pełna podziwu dla tych zwierzat..a teraz zoolog mi jeszcze takie rzeczy opowiedział to kopara opada:D:D
ale dalej jestem za tym zeby zobaczyć rekina:D:D:
MaD
p.s.zoolog skad ty tyle rzeczy wiesz??
Zapisane
Po Pierwsze: Nie Pluj !! Obrażaj, ale Zasady Higieny Zachowaj !!  :kocham:

Forum Zwierzaki

Odp: delfiny
« Odpowiedz #50 : 2005-11-05, 11:12 »

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: delfiny
« Odpowiedź #51 : 2005-11-05, 13:33 »
Widziałem delfina na żywo w morzu siedziałem wtedy na dziobie statku, kiedy cały tłum zaczął krzyczeć rekin! Kiedy nagle wyskoczył z wody. Pięknie to wyglądało długo jeszcze śledziłem go wzrokiem. zoolog życzę Ci, abyś kiedyś wypoczywał na Florydzie.
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


MadiM

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1308
  • czuj..czuj.. czuwaj!!
Odp: delfiny
« Odpowiedź #52 : 2005-11-05, 14:57 »
uu a kto by nie chciał pojechac na floryde...
Zapisane
Po Pierwsze: Nie Pluj !! Obrażaj, ale Zasady Higieny Zachowaj !!  :kocham:

piesek

  • Gość
Odp: delfiny
« Odpowiedź #53 : 2005-11-05, 19:47 »
maze o tym aby zobaczuc delfina tanczącego na wodzie
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: delfiny
« Odpowiedź #54 : 2005-11-05, 20:19 »
uu a kto by nie chciał pojechac na floryde...

A kto by nie chciał mieć na to pieniędzy i czasu? ;) Niestety, chcieć nie zawsze znaczy móc. A delfiny to niesamowite stworzenia. Oglądałam z nimi sporo dokumentów, i z wielką chęcią poznałabym jednego z ich przedstawicili poza ekranem telewizora ;)
Zapisane

MadiM

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1308
  • czuj..czuj.. czuwaj!!
Odp: delfiny
« Odpowiedź #55 : 2005-11-06, 01:27 »
A kto by nie chciał mieć na to pieniędzy i czasu? ;) Niestety, chcieć nie zawsze znaczy móc. A delfiny to niesamowite stworzenia. Ogladałam z nimi sporo dokumentów, i z wielka chęcia poznałabym jednego z ich przedstawicili poza ekranem telewizora ;)
w 100% sie zgadzam ta kasa jak zwykle problem
Zapisane
Po Pierwsze: Nie Pluj !! Obrażaj, ale Zasady Higieny Zachowaj !!  :kocham:

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: delfiny
« Odpowiedź #56 : 2005-11-06, 10:37 »
Widziałem delfina na żywo w morzu siedziałem wtedy na dziobie statku, kiedy cały tłum zacz±ł krzyczeć rekin! Kiedy nagle wyskoczył z wody. Pięknie to wygl±dało długo jeszcze ¶ledziłem go wzrokiem. zoolog życzę Ci, aby¶ kiedy¶ wypoczywał na Florydzie.
Dzięki za życzenie.W sumie byłoby mi obojętne miejsce spotkania z delfinami,tylko liczyłyby się one.MadiM wcale nie wiem dużo o zwierzętach.Uważam,że wiem o nich o wiele za mało.Wiedzę czerpię z różnych,wspaniałych książek.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: delfiny
« Odpowiedź #57 : 2005-11-06, 12:09 »
Mąż opowiadał mi, jak delfiny pomagają rybakom łowić ryby. Stado tych mądrali zagania ławicę ryb w stronę zatoki, gdzie czekają ludzie z sieciami. Kiedy jeden z delfinów wyskoczy nad powierzchnię wody, oznacza to, że można zarzucić sieć i po prostu wygarnąć ryby z morza. Nie wiem tylko, czy ludzie zasługują na tę pomoc. Przecież rybacy przyczyniają się do śmierci delfinów podczas połowów tuńczyków, niektórzy łowią je celowo...  :( My, ludzie, nie potrafimy uszanować żadnych zwierząt, nawet tych, które są zdolne poświęcić własne życie, ratując nasze... Jesteśmu niewdzięczni, okrutni, a przy tym uważamy się za panów wszelkiego stworzenia. Przydałoby się nam więcej pokory.
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: delfiny
« Odpowiedz #57 : 2005-11-06, 12:09 »

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Odp: delfiny
« Odpowiedź #58 : 2005-11-06, 21:55 »
Cytuj
uu a kto by nie chciał pojechac na floryde...

Ja nie, za dużo turystów :P

Delfiny są wspaniałe, i ten ich ,,wieczny uśmiech"... :)

 IBDG bo są ludzie i taborety i Ci którzy poniewierają Matką Naturą ludźmi nie są...
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: delfiny
« Odpowiedź #59 : 2005-11-07, 19:05 »
Ja nie, za dużo turystów :P

Delfiny s± wspaniałe, i ten ich ,,wieczny u¶miech"... :)

 IBDG bo s± ludzie i taborety i Ci którzy poniewieraj± Matk± Natur± ludĽmi nie s±...
Z tym uśmiechem delfinów Rachelo jest ciekawa sprawa.Dlatego są ciągle uśmiechnięte,gdyż brak im mięśni mimicznych twarzy.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.
Strony: 1 [2] 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.145 sekund z 28 zapytaniami.