Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: tygrysy przerabiane na lekarstwa i futra!  (Przeczytany 9066 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

misiakonisia

  • Gość
tygrysy przerabiane na lekarstwa i futra!
« : 2004-03-18, 16:22 »
 czy wiecie ze kłusownicy polują na tygrysy, potem sprzedają je na futra i tapicerki, ale najgorsze jest to ze w chinach takiego tygryska nie przerobią na płaszcz tylko na LEKARSTWA! moze mnie troche ponosi ale to ze jakies babcie wierzą w zabobony to nie znaczy ze kości tych pięknych zwierząt muszą byc PROSZKOWANE!
nie chce URAZIC CHŃCZYKÓW, ale to jest okropne! rozumiem ze to potrzebne ale czy nie ma innych sposobów i dlaczego kłusownicy są tacy bez serca.? przeciez te oczy tygrysków są urzekające!!! :jelen:  :tazz:
Zapisane

TINA:-)

  • Gość
tygrysy przerabiane na lekarstwa i futra!
« Odpowiedź #1 : 2004-03-31, 16:37 »
masz racje tygrysy to piękne  i wspaniałe zwierzaki...no i to straszne co z nimi robią!
ale mnie bardziej od przerabiania na lekarstwa bulwersują DAMULKI, KTÓRE CHODZĄ W ICH FUTRACH! to fakt, że kłusownicy są bez serca itd. ,ale gdyby nie było zapotrzebowania nie robili by tego, co robią...
Zapisane

Naomi151

  • Gość
tygrysy przerabiane na lekarstwa i futra!
« Odpowiedź #2 : 2004-03-31, 18:59 »
Ludzie są naprawdę bezmyśli jak można wierzyć że sproszkowane kości tygrysa mogą uleczyć!!!!!!!! I po co zabija się te piękne zwierzaki tylko po to żeby ich futra przerobić na jakieś rzeczy, przecież można zrobić coś ze sztucznej tkaniny na wzór tygrysiej sierści.
Szkoda że tych kotów jest coraz mniej............
Zapisane

Forum Zwierzaki

tygrysy przerabiane na lekarstwa i futra!
« Odpowiedz #2 : 2004-03-31, 18:59 »

Alice_kot

  • Gość
tygrysy przerabiane na lekarstwa i futra!
« Odpowiedź #3 : 2004-04-01, 18:53 »
Racja.
To okrucienstwo.....
I do tego w chinaj jeszcze jedza psy i koty!  :shock:
Gdybyscie widzieli o tym program.....w jakich malych trzymali 20 kotow i psow!  :grr:  Niektore kultury sa naprawde okrutne...
Zapisane

myszka

  • Gość
tygrysy przerabiane na lekarstwa i futra!
« Odpowiedź #4 : 2004-04-04, 09:31 »
A u nas je się krowy. I świnie. W Indiach krowa jest święta, zgadnij, jak oni o nas myślą?
Zapisane

Alice_kot

  • Gość
tygrysy przerabiane na lekarstwa i futra!
« Odpowiedź #5 : 2004-04-04, 10:10 »
Ja na szczescie nie jem miesa.
Ale w Chinach psy i koty nie sa tak zabijane jak u nas krowy.
Chinska rodzinka idzie na jakis zwierzecy targ.Przez ciasne klatki wybieraja sobie tlustego kota.Jada z nim do domu.I kot jest zabijany w "kuchni".To jest okrutne,zrozumiala bym gdyby koty i psy byly zabijane w rzezni i nie byly przez cale swe zycie scisniete w malej ciasnej klatce  :( To nie jest normalne.Czy im zwierzeta nic nie znacza?
Zapisane

myszka

  • Gość
tygrysy przerabiane na lekarstwa i futra!
« Odpowiedź #6 : 2004-04-04, 10:15 »
Tak, forma jest zła. Tak jak i u nas zła jest forma hodowli na mięso, mleko, jajka... Nie jestem wegetarianką, pewnie nigdy nie będę - człowiek jest wszystkożerny, zresztą inne zwierzęta też zabijają, jedzą mięso - tak skonstruowana jest przyroda. Ale - nie umęczać wcześniej. To powinno być podstawą.
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
tygrysy przerabiane na lekarstwa i futra!
« Odpowiedź #7 : 2004-04-04, 12:49 »
Cytat: myszka
Tak, forma jest zła. Tak jak i u nas zła jest forma hodowli na mięso, mleko, jajka...


A nie zawsze! Nie widze nic zlego w chowie sciolkowym kur- gdzie kurczaki sobie chodza po jakimstam terenie, tylko im odbieraja jajka. I tak samo z krowami..


Cytuj
Nie jestem wegetarianką, pewnie nigdy nie będę - człowiek jest wszystkożerny, zresztą inne zwierzęta też zabijają, jedzą mięso - tak skonstruowana jest przyroda. Ale - nie umęczać wcześniej. To powinno być podstawą.


A tu sie Mysiaku nie zgodze. Moim zdaniem nie ma co sie porownywac do zwierzat. Zwierzeta, takie jak choćby psy czy koty, jedzą, żeby przeżyć. Są tak skonstruowane, że nie przeżyją bez zabicia. A przecież wiele jest ludzi, którzy nie jedzą mięsa, a żyją i mają się dobrze... Poza tym zwierzeta kieruja sie instynktem, a ludzie maja jeszcze takie cos jak rozsadek.. :roll:
Zapisane

myszka

  • Gość
tygrysy przerabiane na lekarstwa i futra!
« Odpowiedź #8 : 2004-04-04, 15:20 »
Ok, chów naturalny, tak - ale jego wypiera, jak na całym świecie, forma przemysłowa. I to już nie jest ok.
Zapisane

Forum Zwierzaki

tygrysy przerabiane na lekarstwa i futra!
« Odpowiedz #8 : 2004-04-04, 15:20 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
tygrysy przerabiane na lekarstwa i futra!
« Odpowiedź #9 : 2004-04-06, 15:18 »
A czy ja mowie ze jest ok? Jest jak najbardziej NIE ok :)
Zapisane

Naomi151

  • Gość
tygrysy przerabiane na lekarstwa i futra!
« Odpowiedź #10 : 2004-04-06, 17:03 »
Cytuj

Moim zdaniem nie ma co sie porownywac do zwierzat. Zwierzeta, takie jak choćby psy czy koty, jedzą, żeby przeżyć. Są tak skonstruowane, że nie przeżyją bez zabicia. A przecież wiele jest ludzi, którzy nie jedzą mięsa, a żyją i mają się dobrze... Poza tym zwierzeta kieruja sie instynktem, a ludzie maja jeszcze takie cos jak rozsadek..

I co najważniejsze zwierzę nie dręczy za życia swoich ofiar, nie trzyma ich w klatkach, w niehumanitarnych warunkach......... A takie biedactwa zjadane przez ludzi, mają prze***ane życie w ciasnej klatce, są skazane na człowieka i często cierpią przed śmiercią.
Zapisane

myszka

  • Gość
tygrysy przerabiane na lekarstwa i futra!
« Odpowiedź #11 : 2004-04-06, 21:54 »
NO właśnie toteż postuluję niedręczenie, brak chowu przemysłowego.
Zapisane

Kira

  • Gość
tygrysy przerabiane na lekarstwa i futra!
« Odpowiedź #12 : 2004-04-09, 11:17 »
Cytat: Naomi151
Cytuj

Moim zdaniem nie ma co sie porownywac do zwierzat. Zwierzeta, takie jak choćby psy czy koty, jedzą, żeby przeżyć. Są tak skonstruowane, że nie przeżyją bez zabicia. A przecież wiele jest ludzi, którzy nie jedzą mięsa, a żyją i mają się dobrze... Poza tym zwierzeta kieruja sie instynktem, a ludzie maja jeszcze takie cos jak rozsadek..

I co najważniejsze zwierzę nie dręczy za życia swoich ofiar, nie trzyma ich w klatkach, w niehumanitarnych warunkach......... A takie biedactwa zjadane przez ludzi, mają prze***ane życie w ciasnej klatce, są skazane na człowieka i często cierpią przed śmiercią.


zgadam sie w pelni.
ale tutaj chodzi rowniez o Gryzonie np. szynszyle, lisy tchorze ktore zabija sie po to by eleganckie panie mialy sliczne  :twisted: futra :twisted:  :twisted:  przy tym statystycznie na 100sztuk tylko 25 nadaje sie na futra...ile przy tym zwierzat traci życie :grr: z powodu np.rysy lub braku dwoch wlosow :twisted:
i jak w chodowlach moze być dobrze... :cry:

Czlowiek nie moze być porownywany ze zwierzeciem gdyz zwierze to zabija w woli przetrwania  nie hoduje zwierzat by je obedrzec ze skory i zrobic sobie torebke lub elegancki pasek. :grr:  i mieć przy tym kase i mieso..
Ludzie pierwotni ubierali sie w skory bo nie bylo ubrań a teraz Futra są DOSTEPNE tylko tla osob z PORTFELEM..a nie jak kiedyś..
 :(  :cry: NIGDY sobie nie KUPIE futra...to wspieranie ..Zlych hodowcow
Zapisane

Sila13

  • Gość
tygrysy przerabiane na lekarstwa i futra!
« Odpowiedź #13 : 2004-06-28, 18:54 »
No może rzeczywiście te kości leczą, ale przecież te zwierzęta są na granicy wymarcia!! Ludzie są głupi, po prostu, co tu gadać... tylko na forsie im zależy... a przecież środowisko poradzioby sobie bez ludzi, a ludzie bez środowiska nie...a tak na marginesie, czytaliście o rzeźniach świń??
Zapisane

Misty.K

  • Gość
tygrysy przerabiane na lekarstwa i futra!
« Odpowiedź #14 : 2004-06-28, 20:34 »
Ja się zgadza z Silą. Uważam, że nie powinno się zabijać zwierzat na jakieś fytra, torebki itp., ani na lekarstwa, skoro można te leki zastąpić innymi, nie zwierzęcymi...
Zapisane

Forum Zwierzaki

tygrysy przerabiane na lekarstwa i futra!
« Odpowiedz #14 : 2004-06-28, 20:34 »

PuchonKa

  • Gość
tygrysy przerabiane na lekarstwa i futra!
« Odpowiedź #15 : 2004-06-30, 19:19 »
Cytat: Alice_kot

Gdybyscie widzieli o tym program.....w jakich malych trzymali 20 kotow i psow!  :grr:  Niektore kultury sa naprawde okrutne...

Cytat: Alice_kot
zrozumiala bym gdyby koty i psy byly zabijane w rzezni i nie byly przez cale swe zycie scisniete w malej ciasnej klatce  To nie jest normalne.Czy im zwierzeta nic nie znacza?

A co powiesz o naszych kurzych fermach? Tamkury sa poupychane w tak malych klatkach, ze nie moga nawet rozprostowac skrzydel. I w ogóle wygladaja nie jak kury, ale jak jakies obdarte z piór nieboskie stworzenia. Nie mozna mówic, ze tylko Chinczycy sa be, a inni sa cacy. Ty po prostu od urodzenia zyjesz w kulturze, która sie od nich skrajnie rózni i dlatego tak trudno ci ich zrozumiec. U nas koty i psy sluza za mile zwierzatka trzymane dla przyjemnosci, a u nich za jedzenie.
Zgadzam sie z tym co kareena mówila o krowach.


Tak poza tym to tez uwazam, ze robienie futer ze zwierzat jest nienormalne. Moja mam ma jedno krótkie futerko chyba z pizmaka. Raz powiedzialam jej, ze z przyjaciól nie robi sie ubran. A ona zrobila zdziwiona mine i odpowiedziala: "Ale Ola, przeciez ty sie chyba nie przyjaznisz z kazda norka i szynszyla!"
Jesli w ten sam sposob rozumuja te wszystkie paniusie, które stroja sie w futra, to jeszcze dluga droga przed nami zanim zmienimy ich mentalnosc.
Zapisane

Moniaa

  • Gość
tygrysy przerabiane na lekarstwa i futra!
« Odpowiedź #16 : 2004-07-04, 20:42 »
Przerazaja mnie takie rzeczy, ale chyba jeszcze bardziej testowanie na zwierzetach, np. szamponow
Zapisane

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
tygrysy przerabiane na lekarstwa i futra!
« Odpowiedź #17 : 2004-08-16, 14:56 »
Aaaaaaauuuuuuuu !!! Niedlugo zaczne chyba wyc przy internecie . Jak tak mozna ??? Moja mama kupuje tyko sztuczne futra , a co do lekarstw . . .  Widzialam w pewnym programie , ze tluszcz psi leczy wszystko ! I podobno sa nawet specjalne hodowle pieskow na tluszcz ( ich mieso podobno jest bardzo dobre , wiec nic sie nie zmarnuje , ble . . . ) Po prostu idzie sobie facet ulica , zobaczyl psiaka ( nawet jesli ma obroze , oczywiscie , gdy nie widac wlasciciela ) , lapie go , unieruchamia , zawozi do pseudohodowli , zamyka w klatce . I karmi dotad , poki piesinka nie miesci z tluszczem w klatce . Teraz tylko lebek uciachac i do stalych odbiorcow . Z kociakami jest to samo . . .  To okrutne i nieludzkie !
 A jeszcze co do futer . Podobno pewna pani we Francji robi sweterki i szaliczki ( itp. ) z psiej siersci . Wyczesuje ja , przerabia na welne i szyje ubranka . Czemu np. nie mozna oswoic tygryska , czesac go i zrobic sobie sweter ??? Mysle , ze uzyskalby taka popularnosc wsrod modnych dam , jak skora . Co o tym myslicie ? Pozdrówki  :)
Zapisane

Malwina

  • Gość
tygrysy przerabiane na lekarstwa i futra!
« Odpowiedź #18 : 2004-11-21, 15:00 »
Nie wiem czy to dobry pomysl  Alya .. Tygrysy nigdy nie zostana do konca udomowione , ich instynkt moze sie obudzic w najmniej spodziewanym momencie i co wtedy ?? Ludzie nie bede tlumaczyc zachowania kociaka ale od razu go uspia ... :cry: Powinnismy wogole zostawic je w swietym spokoju aby mogly w zgodzie z natura zyc z dala od niebezpieczenstw ze strony ludzkich bestii !!! Chociaz parki zakladane dla rozmnozenia ich populacji nie sa chyba zlym pomyslem ...
Zapisane

Raven

  • Gość
tygrysy przerabiane na lekarstwa i futra!
« Odpowiedź #19 : 2004-11-21, 16:18 »
Myślę, że lekarstwa z kości są zabobonem. Tak samo jak leki ze sproszkowanych mumii... Ludzie juz nie maja co wymyślać...
Trzymanie dzikich zwierząt w klatkach jest niezgodne z ich naturą. Nawet jeśli urodzi się juz w niewoli, to i tak jego instynkty nie są uśpione... Człowiek nie jest w stanie nad nimi zapanować...
Cytuj

Ludzie nie bede tlumaczyc zachowania kociaka ale od razu go uspia ...  

Już nie uśpią tylko zastrzelą... A jeszcze jak ucieknie z klatki, to zrobią nagonkę i po drodze pozabijają też i ludzi.
Żadnego zwierzęcia nie wolno trzymać w zamknięciu!!!!!!!!!!!!!!! Każda istota ma prawo do WOLNOŚCI!!!!! A my nie możemy im tego odbierać!
Zapisane

misiakonisia

  • Gość
tygrysy przerabiane na lekarstwa i futra!
« Odpowiedź #20 : 2004-12-03, 16:54 »
Cytat: KITTY
Myślę, że lekarstwa z kości są zabobonem. Tak samo jak leki ze sproszkowanych mumii... Ludzie juz nie maja co wymyślać...
Trzymanie dzikich zwierząt w klatkach jest niezgodne z ich naturą. Nawet jeśli urodzi się juz w niewoli, to i tak jego instynkty nie są uśpione... Człowiek nie jest w stanie nad nimi zapanować...
Cytuj

Ludzie nie bede tlumaczyc zachowania kociaka ale od razu go uspia ...  

Już nie uśpią tylko zastrzelą... A jeszcze jak ucieknie z klatki, to zrobią nagonkę i po drodze pozabijają też i ludzi.
Żadnego zwierzęcia nie wolno trzymać w zamknięciu!!!!!!!!!!!!!!! Każda istota ma prawo do WOLNOŚCI!!!!! A my nie możemy im tego odbierać!
czesciowo masz racje
Cytuj

Myślę, że lekarstwa z kości są zabobonem. Tak samo jak leki ze sproszkowanych mumii... Ludzie juz nie maja co wymyślać...

chociaz co do tego to nie mozna mieć pewności moze to jednak leczy, ale mysle ze są teraz szczepionki, antybiotyki, ze tego nie potrzeba!!!
Zapisane

Forum Zwierzaki

tygrysy przerabiane na lekarstwa i futra!
« Odpowiedz #20 : 2004-12-03, 16:54 »

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
tygrysy przerabiane na lekarstwa i futra!
« Odpowiedź #21 : 2004-12-03, 19:51 »
Zapewniam Cię, że sproszkowane kości i podobnego rodzaju cuda na pewno nie leczą.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Raven

  • Gość
tygrysy przerabiane na lekarstwa i futra!
« Odpowiedź #22 : 2004-12-03, 20:56 »
Trudno dokładnie powiedzieć, czy leczą, czy nie. Nie będziemy mieć 100% pewności... Ale leki z jadu żmiji jednak pomagają podczas choroby...
Mimo to uważam leki z kości tygrysów za jakieś specjały "z kosmosu"... :roll:
Zapisane

Malwina

  • Gość
tygrysy przerabiane na lekarstwa i futra!
« Odpowiedź #23 : 2004-12-04, 18:47 »
Ja slyszalam, że tak naprawde to te leki nie zawieraja kosci tygrysow . To tylko w celach reklamowych zostala opracowana ta cala propaganda...... Sama juz nie wiem ... moze chca w ten sposob wytlumaczyc zabijanie kociakow ze niby futra to przy okazji bo tak naprawde to licza sie cudownie uzdrawiajace leki  :(  Co o tym myslicie ???
Zapisane

Raven

  • Gość
tygrysy przerabiane na lekarstwa i futra!
« Odpowiedź #24 : 2004-12-04, 18:54 »
eeee... mnie taka reklama raczej by nie przyciągała... :?  Ci spece od reklamy, to jacyś nienormalni są...
Ciekawe co jeszcze wymyślą. Naszyjniki z oczu tygrysów??? :roll:
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
tygrysy przerabiane na lekarstwa i futra!
« Odpowiedź #25 : 2004-12-04, 19:54 »
Cytat: KITTY
Trudno dokładnie powiedzieć, czy leczą, czy nie. Nie będziemy mieć 100% pewności... Ale leki z jadu żmiji jednak pomagają podczas choroby...
Mimo to uważam leki z kości tygrysów za jakieś specjały "z kosmosu"... :roll:

Myślę,że nie można porównywać surowicy z jadu żmii ze sproszkowanymi kośćmi, rogami i tymi podobnymi pseudolekami.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Raven

  • Gość
tygrysy przerabiane na lekarstwa i futra!
« Odpowiedź #26 : 2004-12-04, 20:26 »
Ale z początku też wydaje się to dziwne. Jad - trucizna - śmierć. Jak widać te leki jednak pomagają po odpowiednim przygotowaniu.
Zapisane

Malwina

  • Gość
tygrysy przerabiane na lekarstwa i futra!
« Odpowiedź #27 : 2004-12-04, 20:36 »
Napewno cos w tym jest .... no a np niektore bakterie tez sa nam niezbedne mimo ze powszechnie sa uwazane za chorobotworcze  :P Ale co do tygryskow to uwazam to za brednie i tyle...
Zapisane

Forum Zwierzaki

tygrysy przerabiane na lekarstwa i futra!
« Odpowiedz #27 : 2004-12-04, 20:36 »

Raven

  • Gość
tygrysy przerabiane na lekarstwa i futra!
« Odpowiedź #28 : 2004-12-04, 22:20 »
Jakbym chorowała, to odmówiłabym przyjęcia lekarstwa ze sproszkowanych kości... :roll:  Z obrzydzenia doszłoby jeszcze do sensacji żołądkowych... :P
Zapisane

Malwina

  • Gość
tygrysy przerabiane na lekarstwa i futra!
« Odpowiedź #29 : 2004-12-05, 19:27 »
Tez tak mysle !!! A wiecie ze ostatnio reklamowali  olejek Pichtowy z igiel jodly syberyjskiej mowiac : ze tygryski nie choruja bo potrafia zadbac o swoje sdrowie bo gdy sa chore jedza igly z jodly syberyjskiej i dzieki temu zdrowieja ....
Jak wy to odbieracie po tym jak robili lekarstwa z ich kosci a teraz wykorzystuja je do celow reklamowych ... ??? Moim zdaniem troche to dziwne  :?
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.08 sekund z 28 zapytaniami.