Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3] 4   Do dołu

Autor Wątek: Malpki kapucynki  (Przeczytany 105033 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

magdaenha

  • Gość
Odp: Malpki kapucynki
« Odpowiedź #60 : 2007-12-16, 15:29 »
kapucynki kosztują 15 tyś moja ciocia ma  i są bardzo uciążliwe. Samce mają wystające kły a na starość linieją więc nie polecam chociaż bardzo kocham zwierzęta i kupuję sobie małpkę ale innego gatunku ale nie po to zeby mieć zwierzątko do przytulania tylko po to rzeby zapewnić jej takie warunki jak by żyła na wolności.
Zapisane

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Malpki kapucynki
« Odpowiedź #61 : 2007-12-16, 15:43 »
Ekhem nigdy czegoś takiego jej nie stworzysz.Ta małpka POWINNA żyć na wolności a głupi ludzie sobie wyłapuję je z dżungli.... po co Ci ta małpka?

Ech no dobra nie będę się kłócić...... ale zaraz białej gorączki chyba dostanę :roll: :grr:
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: Malpki kapucynki
« Odpowiedź #62 : 2007-12-16, 15:46 »
..według mnie żadne małpki nie nadają się do trzymania w domu ..
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

Forum Zwierzaki

Odp: Malpki kapucynki
« Odpowiedz #62 : 2007-12-16, 15:46 »

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Malpki kapucynki
« Odpowiedź #63 : 2007-12-16, 15:49 »
..według mnie żadne małpki nie nadają się do trzymania w domu ..

Owszem :grr:
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Malpki kapucynki
« Odpowiedź #64 : 2007-12-16, 16:02 »
Też,tak myślę - chociaż sam marzę o dzikim zwierzaku,ale to zupełnie co innego,niż małpka,która nie jest przystosowana do życia w naszych warunkach...

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Malpki kapucynki
« Odpowiedź #65 : 2007-12-16, 17:17 »
to jest błędne koło, co z tego ze ty uratujesz ejdną małpke, zapewnisz jej warunki zbliżone do naturalnych skoro napędzasz handel?
to trzeba wytłumaczyc a nie kłucić, spokojnie chodz wiem że takie postępowanie budzi żywe uczucia, spokojnie, moze uda nam sie przetłumaczyć.

małpki nie nadaja sie do trzymania w domu, zostały wyrwane z naturalnego środowiska właśnie po to by ktoś je sobie kupił, to ze tą jedna uratujesz nie zmieni faktu że inne mają źle, nie powstrzymasz tych kretynów którzy nielegalnie je łapią, przeciwnie dasz im kase za to co zrobili, tak nie powinno sie robić :roll:

Lis myśle ze to coś innego, lis moze zyć tak jak pies, zreszta wątpie zebyś zapłacił myśliwemu zeby wykradł z nory szczeniaka bo ty chcesz mieć takie zwierze, ty chcesz uratowac je a nie napędzac handel. no jełsi dobrze cię rozumiem to odpowiadołoby ci jakby ferma była likwidowana a zwierzęta oddawane, albo mógłbyś uratować zwierze od śmierci, ale nie płaacąc tym którzy sprawili mu taki a nie inny los, albo zaopiekowac sie rannym liskiem :marzy: :VoV:
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

magdaenha

  • Gość
Odp: Malpki kapucynki
« Odpowiedź #66 : 2007-12-16, 19:25 »
miałam już kiedyś liska;p
ale co do małpki to nie jest ta ze ja ja kupuje po to zeby sie nią chywalic albo takie tam ja chce obserwować te zwierzęta maja małpka ma klatke która ma 20 m kwadratowych drzewo i liście nie zywi sie pokrojonymi na miseczce owocami tylko zrywa je sobie i sama kroi ale ząbkami to nie jest tak jak wy myślicie niektóre osowy zamknęły by takie zwierzątko w klatce po chomiku i by sie cieszyły. a małpka którą ja mam jest uratowana z rąk handlarzy mięsem i teraz chce jej dokupić małpke z którą mogła by sie bawić:)
Zapisane

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Malpki kapucynki
« Odpowiedź #67 : 2007-12-16, 20:09 »
Trochę dziwnie się to czyta wiesz.....nie wiem czy moje podejrzenia są słuszne.......
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Malpki kapucynki
« Odpowiedź #68 : 2007-12-16, 20:58 »
miałam już kiedyś liska;p
ale co do małpki to nie jest ta ze ja ja kupuje po to zeby sie nią chywalic albo takie tam ja chce obserwować te zwierzęta maja małpka ma klatke która ma 20 m kwadratowych drzewo i liście nie zywi sie pokrojonymi na miseczce owocami tylko zrywa je sobie i sama kroi ale ząbkami to nie jest tak jak wy myślicie niektóre osowy zamknęły by takie zwierzątko w klatce po chomiku i by sie cieszyły. a małpka którą ja mam jest uratowana z rąk handlarzy mięsem i teraz chce jej dokupić małpke z którą mogła by sie bawić:)
Dziecko drogie, już po dobranocce, a Ty nam bajki opowiadasz? ;)
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: Malpki kapucynki
« Odpowiedz #68 : 2007-12-16, 20:58 »

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Malpki kapucynki
« Odpowiedź #69 : 2007-12-16, 21:17 »
Dziecko drogie, już po dobranocce, a Ty nam bajki opowiadasz? ;)

A ja miałam lwa w domu :P :hahaha:
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

magdaenha

  • Gość
Odp: Malpki kapucynki
« Odpowiedź #70 : 2007-12-17, 19:29 »
a dobra i jak co to ja jush nie jestem dzieckiem i po drugie jak nie wieżycie to pech macie nasrane do główki po prostu :hmn: :hmn: wali mnie to co se tam gadacie  :new-alien:

Jeśli nie jesteś dzieckiem, w co bardzo watpię, tym gorzej... Na razie proszę, byś się uspokoiła, jeśli chcesz nadal z nami rozmawiać.
IBDG
« Ostatnia zmiana: 2007-12-17, 20:45 autor IBDG »
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Malpki kapucynki
« Odpowiedź #71 : 2007-12-17, 20:36 »
Hmmm....cztery wiadomości i już tak ostro?...:schock:
Skoro nie Jesteś już dzieckiem,to czemu nie ujawnisz swojego wieku?.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Malpki kapucynki
« Odpowiedź #72 : 2007-12-17, 20:52 »
to moze jakiś dowód? miałaś lisa tak? hmm ciekawe. moze jakaś fotografia, albo nie... to mogło być dawno, wtedy mogłaś aparatu nie miec, ale zdjecie małpki chętnie bym zobaczyła...

co do słownictwa no to cóż widocznie taki wiek...

wiec czekam na jakieś dowody a nie puste słowa ze masz małpke, uratowana, ale chcesz kupić jeszcze jedną, zapewne od takich ludzi co wcześniej potępiłaś (handlarzy) którzy łapia małpy i sprzedają takim jak ty :P
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Malpki kapucynki
« Odpowiedź #73 : 2007-12-17, 21:53 »
Jak już o słownictwie mowa.... "jush" [po polskiemu(:P) umie się pisać ?] ...... :hahaha:........ przepraszam nie mogłam się powstrzymać :hahaha:

Ale do rzeczy, jak dla mnie to bajeczki opowiadasz....... już uwierzę w małpkę i bardzo miła jesteś ^^

Ja potępiam handlarzy, nienawidze ich....... ale mogłabyś nie mówić jak oni (nie wiem czy to jest zrozumiałe)
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Malpki kapucynki
« Odpowiedź #74 : 2007-12-17, 22:01 »
uwierzę gdy zobacze, ale nie jeste pewna cyz dostaniemy jakies zdjecie...

mnie denerwuje takie coś, uratuje ja bo kupie od tych złych ludzi, a co z reszta zwierzat które są sprzedawane przez tych złych ludzi i co z następnymi które bedą przez ciebie cierpieć bo dałas im zarobić i przez to ze są ludzie którzy kupują?
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: Malpki kapucynki
« Odpowiedz #74 : 2007-12-17, 22:01 »

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Malpki kapucynki
« Odpowiedź #75 : 2007-12-17, 22:17 »
Znaczy to jest błędne koło. Kupisz, oni zarobią wyłowią nowe małpki.... nie kupisz..... te, które już są będą cierpieć i się męczyć..... :(

Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Malpki kapucynki
« Odpowiedź #76 : 2007-12-21, 11:42 »
hmm chyba posiadacz małpki i kiedys właściciel lisa nam przepadł, typowe :roll:
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Malpki kapucynki
« Odpowiedź #77 : 2007-12-21, 19:53 »
hmm chyba posiadacz małpki i kiedys właściciel lisa nam przepadł, typowe :roll:

A myślałaś że będzie inaczej?? ;)
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

magdaenha

  • Gość
Odp: Malpki kapucynki
« Odpowiedź #78 : 2007-12-23, 14:42 »
z fartem
Zapisane

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Malpki kapucynki
« Odpowiedź #79 : 2007-12-24, 11:15 »
z fartem

Wytłumacz mi tę odpowiedź  ;)
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

magdaenha

  • Gość
Odp: Malpki kapucynki
« Odpowiedź #80 : 2008-01-05, 09:30 »
myślałam że na tym forum rozmawiam z kim kto sie interesuje tymy zwierzetami a nie wymądrza sie a nigdy zwierzaka nie widział na oczy
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Malpki kapucynki
« Odpowiedz #80 : 2008-01-05, 09:30 »

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Malpki kapucynki
« Odpowiedź #81 : 2008-01-05, 10:08 »
A skąd wiesz że nikt nie widział ? ;)
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Malpki kapucynki
« Odpowiedź #82 : 2008-01-05, 15:39 »
myślałam że na tym forum rozmawiam z kim kto sie interesuje tymy zwierzetami a nie wymądrza sie a nigdy zwierzaka nie widział na oczy
Ja miałam w dzieciństwie małpkę, ale nie był to mój głupi pomysł, tylko dorosłych :roll: Zainteresowanie zwierzęciem nie musi oznaczać chęci zniewolenia go i odebrania mu szansy na normalne życie w naturalnym środowisku, wśród przedstawicieli tego samego gatunku. Wręcz nie powinno, tylko ignorant może tego chcieć.
Zapisane
IBDG Wrocław

magdaenha

  • Gość
Odp: Malpki kapucynki
« Odpowiedź #83 : 2008-01-10, 21:20 »
ej to jest tak że jak jedna osoba kupiła już to już wszyscy będą chcieli. Doskonale wiecie że nikt nie ma na to wpływu:) a jak ktoś ma warunki to może i lepiej jak sobie ją kupi niż jak ona bedzie w małej klateczce w jakiejś hodowli...
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Malpki kapucynki
« Odpowiedź #84 : 2008-01-11, 19:02 »
Magdaenha, poczytaj sobie ten wątek od początku, bo trudno w kółko pisać te same argumenty...
Zapisane
IBDG Wrocław

magdaenha

  • Gość
Odp: Malpki kapucynki
« Odpowiedź #85 : 2008-01-16, 16:39 »
wiem:)
Zapisane

Minerwa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 396
  • Mój Mistrz - J.W. <3
Malpki kapucynki
« Odpowiedź #86 : 2008-07-20, 17:17 »
Szkoda że od tak dawna nikt tu nie zaglądał...;( może jednak warto to zmienić...=) Preszę o wyrozumiałość - to mój pierwszy post, ale zapewniam nie ostatni...
Moim marzeniem od jakiegoś czasu jest mieć Kapucynkę... Widzę, że pare osób jest przeciwnym trzymaniu ''dzikich'' zwierząt w domu... ja uważam, że jestm na tyle rozsądną i odpowiedzialną osobą, iż jestem w stanie utrzymać takie zwierze i dać mu potrzene środki do normalnego życia... nie przecze że w niewoli... Jednak interesuje mnie cena takiego zwierzaka... Jeśli ktoś może mi udzielić jakieś rad, bo sam ma ''udomowioną'' małpę to chętnie przeczytam...
Jest może jakieś schronisko, gdzie można przygarnąć Kapucynkę...? Interesuje mnie także wasz ogólny pogląd na tego typu ''rozrywkowe'' zwierzęta...?!
Czekam na odpowiedź...
Pozdrawiam...=)
Zapisane
"Witaj, jakbyś pierwszy raz witał,                             
żegnaj, jakbyś spotkać już nie miał,
żyj życiem jakbyś nazajutrz
twarzą w twarz ze śmiercią miał stanąć."

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Malpki kapucynki
« Odpowiedź #87 : 2008-07-20, 23:24 »
ja uwazam ze jesli ziwerze nie potrzebuje pomocy, czyli np. nie ejst sierota czy nie zostało raznne powino zostac tam gdzi eejgo miejsce czyli na wolnosci, udomowilismy tyle zwierzat ze juz wystarczy.
moze ty zapewnisz tej małpce dobre warunki, na pewno nie takie jak na wolnosci, ale jaka pewnosc ze jej matka miała dobrze, ze hodowca sie dobrze zwierzetami opiekuje
ale pomysł z przygarnieciem zwierzecia dobry, uratowac zwierze od zycia w klatce i zapewnic lepsza przyszłosc ok. ale nie wyrywac z naturlanego srodowiska czy nawet brac z kiepskiej hodowli
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: Malpki kapucynki
« Odpowiedz #87 : 2008-07-20, 23:24 »

Minerwa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 396
  • Mój Mistrz - J.W. <3
Odp: Malpki kapucynki
« Odpowiedź #88 : 2008-07-21, 13:16 »
W pełni Cię rozumiem, stoje murem za tym, że nie wolno wyrywać zwierząt z naturalnego środowiska... dlatego zapytałam czy są jakieś schroniska itp. Chodzi mi w pełni o uszczęśliwienie takiego zwierzaka, żeby miał lepiej niż w takim schronisku, oczywiście wiem że nie będzie tak szczęśliwe jak na wolności... Nadal jednak nie wiem ile taka małpka kosztuje, no i jak się odbywa przygarnięcie ze schroniska takiego zwierzaka... wiem jednak, że trzeba mieć papiery, żeby móc trzymać takiego zwierzaka w domu... może ktoś mnie uświadomi...???
Zapisane
"Witaj, jakbyś pierwszy raz witał,                             
żegnaj, jakbyś spotkać już nie miał,
żyj życiem jakbyś nazajutrz
twarzą w twarz ze śmiercią miał stanąć."

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Malpki kapucynki
« Odpowiedź #89 : 2008-07-21, 15:45 »
Proponuję Minerwo wizytę w najbliższym schronisku i zaadoptowanie biednego psa lub kota. Jako biolog stanowczo jestem przeciwny trzymaniu jakichkolwiek egzotycznych zwierząt w domach.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.
Strony: 1 2 [3] 4   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.092 sekund z 31 zapytaniami.