Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Kocie pchły-czy faktycznie są niebezpieczne dla ludzi.  (Przeczytany 41123 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

joan-na

  • Gość
Mam małą kicię, uwielbia spać w łóżku - czm bliżej twarzy tym lepiej.
Wczoraj dowiedziałam się, że połknięcie pchły dla człowieka jest bardzo niebezpieczne - bo pchła potrafi przeżyć w organiźmie człowieka.
Czy to prawda? :roll:

Pozdrawiam
Joanna
Zapisane

Eli

  • Gość
Kocie pchły-czy faktycznie są niebezpieczne dla ludzi.
« Odpowiedź #1 : 2004-11-22, 13:24 »
Hm, nie wiem jak to jest z połykaniem pcheł, ale nie sądze żeby mogła przeżyć w organiźmie człowieka zważywszy na kwasy żołądkowe i nieprzyjazne środowisko..
Jednakże pchły zwierzęce NIE ŻYJĄ na ludziach bo nie mogą się  na nich utrzymać. Mogą Ci sie jedynie rozmnożyć.
Czy Twoja kicia ma pchły? bo jeśli ją odpchliłąś np. u weta albo jakimś srodkiem zakupionym w zoologu to w  czym problem? A jeśli tego nie zrobiłas, to udaj się do weta, albo kup FRONTLINE, to moim zdaniem swietny sposob na pozbyucie sie insektów (w tym kleszczy) no i chroni przez bodajże 3 miesiące jesli kot jesy wychodzący, tzn po 3 miesiacach znow nalezy go tym popsikac.
Zapisane

Sal

  • Gość
Kocie pchły-czy faktycznie są niebezpieczne dla ludzi.
« Odpowiedź #2 : 2004-11-22, 14:35 »
Pchły zwierzęce nie żerują na ludziach.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kocie pchły-czy faktycznie są niebezpieczne dla ludzi.
« Odpowiedz #2 : 2004-11-22, 14:35 »

Emilka

  • Gość
Kocie pchły-czy faktycznie są niebezpieczne dla ludzi.
« Odpowiedź #3 : 2004-11-22, 15:55 »
ale skoro juz spisz ze swoim kotem to moze zadbalabys o odpchlenie go?
Zeruja czy nie zeruja mnie by nie bylo przyjemnie spac z zapchlonym kotem ;)
Zapisane

Ax

  • Gość
Kocie pchły-czy faktycznie są niebezpieczne dla ludzi.
« Odpowiedź #4 : 2004-11-22, 16:09 »
Cytat: Emilka
ale skoro juz spisz ze swoim kotem to moze zadbalabys o odpchlenie go?

Dokadnie. Polecam krople Frontline. tylko potem trzez dwie noce raczej nie będziesz mogła spać z kotem, ale nic to.
Zapisane

Eli

  • Gość
Kocie pchły-czy faktycznie są niebezpieczne dla ludzi.
« Odpowiedź #5 : 2004-11-22, 18:12 »
Cytat: Ax
Cytat: Emilka
ale skoro juz spisz ze swoim kotem to moze zadbalabys o odpchlenie go?

Dokadnie. Polecam krople Frontline. tylko potem trzez dwie noce raczej nie będziesz mogła spać z kotem, ale nic to.


heheheh dokładnie, bo kotek będzie zrzucał pchełki :)
W sumie Olimp gubił pchełki tylko jeden dzień :)
Zapisane

joan-na

  • Gość
Kocie pchły.
« Odpowiedź #6 : 2004-11-23, 08:30 »
Dziękuję za informację o środkach przeciwpchelnych. Byłam już z Kicią u weterynarza tylko jak ją dostałam. Kocia jest jeszcze za mała na środki w aerozolu i szczepionkę. Mam dla niej szampon polecony przez  fachowca. Jednak - bardzo zastanawia mnie informacja, którą usłyszałam o kłopotach związanych z faktem połknięcia przez człowieka pchły. Domyślam się, że jest to zdarzenie bardzo sporadyczne np. tak jak połknięcie pajaka, ale jednak może się przytrafić.
Moja kocia jest bardzo wesołym stworzonkiem i w/w sprawa mnie nie odstrasza tylko zastanawia. :?:
Pozdrawiam
Joanna
Zapisane

Sal

  • Gość
Kocie pchły-czy faktycznie są niebezpieczne dla ludzi.
« Odpowiedź #7 : 2004-11-23, 08:47 »
Myślę, że nie powinnaś w ogóle sobie dobierać do głowy, co by bylo, gdybyś połknęła kocią pchłę. Statystycznie rzecz ujmujćc, to pewnie jest to rownie prawdopodobne jak trafienie szóstki w lotto. ;)
Zapisane

joan-na

  • Gość
Kocie pchły
« Odpowiedź #8 : 2004-11-23, 09:21 »
Pewnie masz rację,  6 w totku nigdy nie trafiłam. :)

Pozdrawiam
Joanna
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kocie pchły
« Odpowiedz #8 : 2004-11-23, 09:21 »

myszka

  • Gość
Kocie pchły-czy faktycznie są niebezpieczne dla ludzi.
« Odpowiedź #9 : 2004-11-23, 09:41 »
Człowiek podczas snu w całym życiu zjada podobno kilka ładnych kilogramów owadów :P Nie stresuj się, w sokach żołądkowych mógłby przeżyć tylko pancerny owad. Pchła nie jest pancerna. Co więcej, dorosłe koty chronią się przed inwazją pcheł, po prostu je wyłapując jęzorkiem z sierści i zjadając - no i żyją, nie skaczą im brzuszki ;)
A tak BTW, to ile ma twoja kicia, że jest za mała na Frontline w pipetce??
Zapisane

joan-na

  • Gość
Kocie pchły
« Odpowiedź #10 : 2004-11-23, 10:14 »
Moja Kocia ma mniej więcej dziewięć  tygodni.

Pozdrawiam
 :) Joanna
Zapisane

Sal

  • Gość
Kocie pchły-czy faktycznie są niebezpieczne dla ludzi.
« Odpowiedź #11 : 2004-11-23, 10:41 »
Mój Ptyś miał 5 tygodni, gdy trafił do lecznicy, z której go wzięłam i gdy tam trafił został odrobaczony, odpchlony, wykąpany, wyoglądany.  ;) Obcięto mu pazurki i wyczyszczono uszka.
Twoja kocia na pewno nie jest za mała na odpchlanie. Co najwyżej trzeba dobrać odpowiednią metodę.
Zapisane

myszka

  • Gość
Kocie pchły-czy faktycznie są niebezpieczne dla ludzi.
« Odpowiedź #12 : 2004-11-23, 10:45 »
Strasznie malusieńka, jeszcze powinna być z mamą przez miesiąc. Ale na odpchlanie nie za mała, Frontline w pipetce na kark, co najwyżej mniejsza dawka.
Zapisane

joan-na

  • Gość
Kocie pchły
« Odpowiedź #13 : 2004-11-23, 11:03 »
Dzięki.
Napewno spróbuję.  :)

Pozdrawiam
Joanna
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Kocie pchły-czy faktycznie są niebezpieczne dla ludzi.
« Odpowiedź #14 : 2004-11-23, 13:30 »
No i kolejna bzdura o połykaniu pcheł przez ludzi wymyslona przez kogoś kto nie cierpi kotów  :roll:
Zapisane
BC + koci podrostek

Forum Zwierzaki

Kocie pchły-czy faktycznie są niebezpieczne dla ludzi.
« Odpowiedz #14 : 2004-11-23, 13:30 »

Ax

  • Gość
Kocie pchły-czy faktycznie są niebezpieczne dla ludzi.
« Odpowiedź #15 : 2004-11-23, 15:00 »
Cytat: Ekoteczka
No i kolejna bzdura o połykaniu pcheł przez ludzi wymyslona przez kogoś kto nie cierpi kotów  :roll:

ja iwem czy nie cierpiącego kotów... przecież pcheł nie mają tlyko koty, powiedziałabym inaczej: ten człowiek , który to wymyślił po prostu nie znał prawdy ;)
Zapisane

Lothia

  • Gość
Kocie pchły-czy faktycznie są niebezpieczne dla ludzi.
« Odpowiedź #16 : 2004-11-25, 21:32 »
moje koty chodzą w obróżkach p/pchelnych przez dwa dni martwe pojedyńcze sztuki znajdowałam na futerku teraz już jest ok, myślisz że taka pchełka z własnej woli wskoczyła bu do buzi- chyba nie , bo co w takim otworze może być atrakcyjnego dla stworzonka?
wilgoć-błłee, sierść - brak, zapach[zwłaszcza w nocy]-raczej kiepski, czyli dno z punktu widzenia pchły
Zapisane

Blanka

  • Gość
Kocie pchły-czy faktycznie są niebezpieczne dla ludzi.
« Odpowiedź #17 : 2004-11-26, 18:13 »
nie wiem, czy to nie kolejna bzdura, ale wydaje mi się, że kiedyś czytałam ( albo mi się przyśniło - jak tak to wyprowadźcie mnie z błędu ) że pchły mogą przenosić larwy tasiemca????????może o to chodzi z tym połykaniem  :?:
Zapisane

Eli

  • Gość
Kocie pchły-czy faktycznie są niebezpieczne dla ludzi.
« Odpowiedź #18 : 2004-11-26, 18:34 »
nie mogą :lol:
larwy tasiemnca przenoszone są przez mięso zwierząt
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Kocie pchły-czy faktycznie są niebezpieczne dla ludzi.
« Odpowiedź #19 : 2004-11-26, 20:06 »
Cytat: Blanka
nie wiem, czy to nie kolejna bzdura, ale wydaje mi się, że kiedyś czytałam ( albo mi się przyśniło - jak tak to wyprowadźcie mnie z błędu ) że pchły mogą przenosić larwy tasiemca????????może o to chodzi z tym połykaniem  :?:

Larwa tasiemca jest co najmniej wielkosci pchly. No chyba, ze pchla se ta larwe przez ramie przerzuci :lol:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Eli

  • Gość
Kocie pchły-czy faktycznie są niebezpieczne dla ludzi.
« Odpowiedź #20 : 2004-11-26, 21:35 »
Cytat: Myszka.xww
Cytat: Blanka
nie wiem, czy to nie kolejna bzdura, ale wydaje mi się, że kiedyś czytałam ( albo mi się przyśniło - jak tak to wyprowadźcie mnie z błędu ) że pchły mogą przenosić larwy tasiemca????????może o to chodzi z tym połykaniem  :?:

Larwa tasiemca jest co najmniej wielkosci pchly. No chyba, ze pchla se ta larwe przez ramie przerzuci :lol:


no własnie to samo chciałam napisać, że przecież są tej samej wielkości :lol: pozatym tak jak napisałam.. tylko przez mięso ....
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kocie pchły-czy faktycznie są niebezpieczne dla ludzi.
« Odpowiedz #20 : 2004-11-26, 21:35 »

marku3

  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Kocie pchły-czy faktycznie są niebezpieczne dla ludzi.
« Odpowiedź #21 : 2010-10-20, 17:14 »
Kurde ale  pitolicie ze pchly nie gryza ludzi itd masakra...

Moja dziewczyna ma kota i szczerze mówiac  mam już dość nie kota ale raczej tego co przywlókł ze sobą do domu. Piszecie o tym ze kupcie to tamto itd. dla tota  zeby go odpchlić super to  nie kłopot ale co jeśli pchły gryzą ludzi????? Mam np. się też  pokropic tymi kropelkami:P
Niecierpie pcheł a tu niespodzianka. dzień w dzień do 10 ugryzien dziennie kilka  krotnie mnie gryza robie wszystko kupuje środki pryskam ale nadal sa i nie moge przeznie spac
Zapisane

marku3

  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Kocie pchły-czy faktycznie są niebezpieczne dla ludzi.
« Odpowiedź #22 : 2010-10-20, 17:18 »
Pozatym pchly nie maja w sobie larw ale jajka z ego co  wiem
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.118 sekund z 30 zapytaniami.