Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Drapak - jest sens ??  (Przeczytany 12023 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gazelcia

  • Gość
Drapak - jest sens ??
« : 2006-04-24, 19:41 »
Zastanawiam się nad zakupem drapaka dla mojego 4 - letniego kocura. Co prawda ma on swoje ulubine jedyne krzesełko, przeznaczone tylko dla niego, nad którym się nieubłaganie pastwi, ale chciałam zapewnić mu troszkę więcej rozrywki. Doradźcie mi czy nie będzie to wywalanie pieniędzy na darmo ?? Zastanawiam się również nad stabilmością takich sprzętów - czy nie przewrócą się podczas szalonych zabaw ??
Jakie firmy najbardziej byście polecili ??
Zapisane

Mia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 913
Odp: Drapak - jest sens ??
« Odpowiedź #1 : 2006-04-24, 21:07 »
Wątpię by 4 letni kocurek chciał korzystać z takiego drapaka. Nauczyć już się nie da, szczególnie jeśli już drapie określony mebel. A propos stabilnosci to mój kot próbował wywalić ( jak wszystko ) i sam spadł a drapak nawet się nie przesunął ;)
Zapisane
Pracuj tak, jakbyś nie potrzebował pieniędzy
Kochaj, jakby nikt cię nigdy nie zranił
Tańcz, jakby nikt nie nie patrzył
Śpiewaj, jakby nikt nie słuchał
Żyj, jakby to było niebo

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Odp: Drapak - jest sens ??
« Odpowiedź #2 : 2006-04-24, 21:18 »
Są na to sposoby. Po pierwsze sa drapaki "leżące" np. w kształcie fali takie jak:  http://animalia.pl/produkt.php?kat=52&id=3837

Takie drapaki się nie przewracają, kot może tez na nich spać i się bawić.
Po drugie kota do drapaka można zachęcić używając krople kocimiętki albo waleriany. Ale zawsze 4 letniego kota trudniej nauczyc niż młodego kociaka. W kazdym razie mi się udało nauczyc do nowego drapaka moją 9 letnią kocicę.
Zapisane
BC + koci podrostek

Forum Zwierzaki

Odp: Drapak - jest sens ??
« Odpowiedz #2 : 2006-04-24, 21:18 »

PorannaRosa

  • Gość
Odp: Drapak - jest sens ??
« Odpowiedź #3 : 2006-04-25, 10:55 »
Trudno doradzić, ponieważ koty to indywidualiści. Proponowałabym drzewko-drapak wysokie do sufitu. Są one stabilne i dają wiele uciechy. Moim 2 7kg sierściuchom zamontowaliśmy dodatkowo kółka mocowane do sufitu (tam najchętniej śpią). Pozostałych mebli itp. nie drapią.
Zapisane

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Odp: Drapak - jest sens ??
« Odpowiedź #4 : 2006-04-25, 12:52 »
U mnie żaden z sześciu kotów nie drapie drapaka,zdecydowanie wolą kanapy.Próbowałam wszystkiego zeby je nauczyć drapania drapaka ale nic z tego.
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)

kate8828

  • Gość
Odp: Drapak - jest sens ??
« Odpowiedź #5 : 2006-04-25, 14:56 »
Moja Maja ma dwa drapaki jeden stojacy a drugi wiszacy na kaloryferze a i tak drapie tylko w łóżko w moim pokoju, kupiłam kocimietke za 40zł podobno najlepsza i wogóle a nic nie dała spryskałam tak jak na opakowaniu na chwile podeszła powąchała a potem nic......tak że ja w błoto wywaliłam ponad 250zł a kotka nic a nic nie chce z niczego korzystać....a ma 11 miesięcy...
Zapisane

Zorlis

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 911
Odp: Drapak - jest sens ??
« Odpowiedź #6 : 2006-04-25, 17:25 »
Moja Nalka miała drapak jak była młodsza, ale nie korzystała z niego nawet, jak był popsikany kocimiętką :P Po latach leżenia bezużyteczny drapak został przeze mnie rozebrany na części pierwsze, bo kto wie kiedy się fajny sznurek przyda :P
Trzeba było za to zabezpieczyć rogi kanap i brzegi dywanów, co i tak niewiele dało... Pozostaje obcinanie pazurków...
Zapisane
"Ten świat jest absurdem." -  A. Camus.

gazelcia

  • Gość
Odp: Drapak - jest sens ??
« Odpowiedź #7 : 2006-04-26, 23:05 »
No tak, w sumie ja już szaleje a punkcie mojego kota :) A z tym drapakiem to pewnie będzie zakupiony dla rozrywki, ale jeszcze to tego dojrzewam, bo to niemale pieniądze :)
Zapisane

laciatka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 184
Odp: Drapak - jest sens ??
« Odpowiedź #8 : 2006-04-29, 17:31 »
Moj kot bal sie drapaka i wolal drapac sciane w takim jednym miejscu...Gdy mial 6 lat postawilam drabak na miejscu ktore on zawsze drapal...I od tego momentu moj kot drapal drapak , dopoki nie przeprowadzilismy sie do mieszkania bez tapet :)
Zapisane
Ludzie zabijają czas...
Ale zapominają ,że to czas zabija ich...

Forum Zwierzaki

Odp: Drapak - jest sens ??
« Odpowiedz #8 : 2006-04-29, 17:31 »

Kama , kicia

  • Gość
Odp: Drapak - jest sens ??
« Odpowiedź #9 : 2006-05-06, 11:35 »
to też zależy jaki kot ma charakter bo mój odrazu siusiał do kuwety drapał swój domek i drapak i nie miałczał bezustannie tylko kiedy czegoś chciał.
Zapisane

saremco

  • *
  • Wiadomości: 1564
    • WWW
Odp: Drapak - jest sens ??
« Odpowiedź #10 : 2006-05-19, 21:53 »
drapak to jest świetna inwestycja ,moje kotki już zaliczają trzeci.

mimo tego jednak fotel skórzany też im pasuje i to bardzo.
Zapisane

kareena

  • Gość
Odp: Drapak - jest sens ??
« Odpowiedź #11 : 2006-05-20, 19:35 »
O, nie wiedzialam ze jest taki drapak. Moze nawet zamówię sobię tą falkę :) 40 zł jeszcze mogę zaryzykowac - mam dwa koty i liczę tu przynajmniej na Bamba (ma 8 miesięcy) :D Jak na razie to Gabek drapie fotele i kanapę :/ Bambo jeszcze się nie przyzwyczail ale juz zaczyna. Chyba mam ostatni dzwonek zeby mu pokazac drapak..

Jesli chodzi o pierwszy post w tym temacie - czy kot sie nauczy to zalezy od kota :)
Zapisane

Kira

  • Gość
Odp: Drapak - jest sens ??
« Odpowiedź #12 : 2006-05-22, 08:33 »
drapak ma sens na początku. tak do roku potem trudno nauczyć Moja Micia jest moda i uzywa 12 letnia Tygrysia juz nie bo go nie znala jak mila rok :)
Zapisane

bronczyk

  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: Drapak - jest sens ??
« Odpowiedź #13 : 2006-05-25, 20:39 »
Mój kot też ma swoje zdanie co do drapaków.Nie widzi ich.Ma swoje miejsca i już.Nie będzie człowiek mu dyktował,gdzie ma sobie drapać.A kocimiętka tez na niego nie działa.Powącha i pójdzie sobie dalej.
Zapisane

Emilka

  • Gość
Odp: Drapak - jest sens ??
« Odpowiedź #14 : 2006-05-29, 18:20 »
Kira jestes w bledzie.

Zeby drapak byl dla kotow atrakcyjny przede wszystkim powinien byc stabilny wiec od razu odradzam drapaki typu "fala" do polozenia na ziemi czy przywieszenia na scianie.
Szczerze mowiac to co piszecie jest dla mnie bardzo dziwne,mam 4 koty i wszystkie bez wyjatku szaleja na drzewku-drapaku (ktory musialam juz zmieniac 2krotnie poniewaz najnormalniej drzewka zuzywaly ;) ) a rozpietosc wieku jest dosc duza,najstarsza kotka ma 6 lat a najmlodsza 9 miesiecy. Ja jestem zadowolona z mojego drzewka i z pewnoscia nie sa to pieniadze wyrzucone w bloto,bo koty maja swietna zabawe i oszczedzaja inne domowe sprzety.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Drapak - jest sens ??
« Odpowiedz #14 : 2006-05-29, 18:20 »

kate8828

  • Gość
Odp: Drapak - jest sens ??
« Odpowiedź #15 : 2006-05-29, 22:54 »
Emilko ja mam dwa drapaki jeden drzewko drugi  na scianie i w żaden kotka nie chce drapać chociaż kupiłam kocimietke  najdrozsza bo paniw  sklepie powiedziała że napewno bedzie działała i wogóle ze kot od razu jak poczuje bedzie chciał drapac a ona nie chce i nic mam 2 drapaki i nic to nie daje a łózko juz prawie w stanie rozpaczliwym........ zaczyna widac że kotek  drapie w nie.......
Zapisane

szyszek

  • Gość
Odp: Drapak - jest sens ??
« Odpowiedź #16 : 2006-06-12, 16:26 »
gdzie mozna kupic kocimietke? w sklepie zoologicznym?
Zapisane

kate8828

  • Gość
Odp: Drapak - jest sens ??
« Odpowiedź #17 : 2006-06-12, 16:41 »
Szyszek tak ja poprosiłam w sklepie mieli 4 rózne 4 różnych fir popros o kocimietke jak bedzie sz w sklepie  powinni miec ja kupowałam w Warszawskim cacadu tam nie ma siły aby czgeoś nie było to duży sklep.........ale podejrzewam że w tych mniejszych też powinna być.
Sa też zabawki perfumowane kocimietką aby kotek bardziej chciał się nią bawić.
Ja mam kocimietke firmy beaphar play spray zapłaciłam 45 zł ale na moją kotke nie działa niestety.......... kocia działa srednio na co 2 kota moja była tym pierwszym i 45 zł przepadło .........
Zapisane

szyszek

  • Gość
Odp: Drapak - jest sens ??
« Odpowiedź #18 : 2006-06-12, 16:45 »
Szyszek tak ja poprosiłam w sklepie mieli 4 rózne 4 różnych fir popros o kocimietke jak bedzie sz w sklepie  powinni miec ja kupowałam w Warszawskim cacadu tam nie ma siły aby czgeoś nie było to duży sklep.........ale podejrzewam że w tych mniejszych też powinna być.
Sa też zabawki perfumowane kocimietką aby kotek bardziej chciał się nią bawić.
Ja mam kocimietke firmy beaphar play spray zapłaciłam 45 zł ale na moją kotke nie działa niestety.......... kocia działa srednio na co 2 kota moja była tym pierwszym i 45 zł przepadło .........

ehe, to ja kupię mojemu Szyszakowi. U mnie też są duże dosyć sklepy zoologiczne. :)
Zapisane

Gutpad

  • Gość
Odp: Drapak - jest sens ??
« Odpowiedź #19 : 2006-06-29, 12:36 »
jak dla mnie to najmniejszego sensu niema. ja mojej Koci kupilem drapaka co sie kreci i wogole zarabisty jest a ona...nawet na niego nie spojrzy
no dobra wzialem sie do pracy bo kasa wywalona... polazlem pracowicie do sklepu i kupilem KOCI-MIENTKE ;] zuzylem jej troche potem na obsmarowanie dokladne drapaka...Kocia jedynie zajela sie nim do czasu poki zapach nie "wyplowial" ale to i tak nie bylo drapanie lecz ocieranie wiec ja juz nie wiem co robic :P
Zapisane

Łatka

  • *
  • Wiadomości: 6
  • KOCHAM ŁATKĘ <3
Odp: Drapak - jest sens ??
« Odpowiedź #20 : 2010-11-10, 12:15 »
ja od 2 listopada mam kotkę o imieniu Łatka. z kuwetą nie było najmniejszego problemu, lecz przy drapaku ciekawi ją tylko sznurek do przywiązywania. zawsze jak drapie jakieś meble to zanoszę ją do drapaka i ruszam jej łapkami tak, żeby wiedziała, że tu może drapać, ale to nie działa. a na razie nie chcę stosować kocimiętki. znacie inne sposoby? ( kotka ma około 8 tygodni )  :help:
Zapisane
XO XO

Forum Zwierzaki

Odp: Drapak - jest sens ??
« Odpowiedz #20 : 2010-11-10, 12:15 »

Joka

  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Drapak - jest sens ??
« Odpowiedź #21 : 2011-01-24, 15:30 »
Moja kanapa też straciła na atrakcyjności, kiedy kotek pojawił sie w domu, a drapak stoi i zarasta kurzem...
Zapisane

Misiaczek1412

  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Drapak - jest sens ??
« Odpowiedź #22 : 2011-03-03, 12:52 »
Ja mojemu również kupiłam. Ale tylko na darmo. Nawet nie spojrzał na niego. Stoi teraz i jest ozdobą pokoju ;p
Zapisane
Darmowe ogłoszenia regionalne :

http://www.Lento.pl

Aja

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 24
Odp: Drapak - jest sens ??
« Odpowiedź #23 : 2011-05-15, 22:40 »
Szczerze? Ja mam najzwyklejszą słomianą wycieraczkę przykręconą do ściany. Najlepsza frajda - nie drapią nic innego.
Zapisane

wetsklep_pl

  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Drapak - jest sens ??
« Odpowiedź #24 : 2011-07-07, 16:04 »
Moje koty lubią bardzo drapaki. Kiedyś przynosiłam im kawałek drzewa z lasu, wiązałam i z tego robiłam drapak. Niedawno kupiłam im w sklepie i uwielbiają z niego korzystać. To mały wydatek, kosztuje około 40 zł.
Zapisane

elkaZw

  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Drapak - jest sens ??
« Odpowiedź #25 : 2011-07-21, 18:40 »
Drapak zrób sama!
Kup na allegro lub w sklepie sznurek do snopowiązałki,czyli sizalowy i okręc nim nogę od stołu albo ,jak u mnie, takiej lady z nogami.Mój jest w pobliżu miejsca z karmą.Tu koty czekajac na jedzonko wyładowują swoja niecierpliwosć.Kiedy przychodzą jesć,drapią zaciekle.Zostaja chwalone jakie są baaaardzo mądre. Na początku ja udawałam,że drapię i przystawiałam kota do drapaka. Któregos dnia chwyciły o co biega i bez niego nie może już być!!

Dowód rzeczowy:






Zapisane

wetsklep_pl

  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Drapak - jest sens ??
« Odpowiedź #26 : 2011-07-22, 10:25 »
świetne! :) ale faktycznie widać, z jaką zaciekłością atakują ten drapak. gratuluję pomysłu :)
Zapisane

twistet

  • *
  • Wiadomości: 5
    • WWW
Odp: Drapak - jest sens ??
« Odpowiedź #27 : 2011-08-01, 14:00 »
Moja 2 letnia kotka, nigdy jakoś na tych drapakach się nie skupiała, upatrzyła sobie za to klapki domowników i jak ktoś ma na nogach klapki to podchodzi i sobie drapie w tej gumie ;p
Zapisane
Biuro Rachunkowe Ożarów Mazowiecki - http://www.bwm-tomaszewski.pl

Forum Zwierzaki

Odp: Drapak - jest sens ??
« Odpowiedz #27 : 2011-08-01, 14:00 »

marek13131

  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Drapak - jest sens ??
« Odpowiedź #28 : 2011-08-15, 23:35 »
Drapak to świetna sprawa. Bardzo podoba mi się pomysł ze sznurkiem wokół nogi, wydaje się dość naturalny dla kota.
Zapisane

positive

  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Drapak - jest sens ??
« Odpowiedź #29 : 2011-08-31, 12:52 »
kurcze moja kotka w ogóle nie interesuje się swoim drapakiem ;/

___________
Idealna kostka chodnikowa do Twojego ogrodu.
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.12 sekund z 28 zapytaniami.