Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Jak nauczyc kota korzystac z kuwety?  (Przeczytany 4057 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rafal2shae

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 73
  • Moje akwarium
Jak nauczyc kota korzystac z kuwety?
« : 2011-05-05, 22:37 »
Witam mam pytanie odnośnie nauczenia kota (ma nie cały rok) załatwiania potrzeb do kuwety. Otóż jak był malutki nie bylo problemow wiedzial gdzie to robic. Potem byl wiekszy sikał gdzie popadnie, na chwile obecna sika troche do kuwety troche gdzie popadnie. Kupe jak byl maly robil do kuwety teraz zawsze obok. Jest wypuszczany na zewnątrz to wcale na polu nie zalatwia swoich potrzeb. Ostatnio miałem Hiltona brylujacego a wczesniej tez Hiltona troty takie rolki. 
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Jak nauczyc kota korzystac z kuwety?
« Odpowiedź #1 : 2011-05-07, 10:17 »
wyglada na to ze po prostu zaczal znaczyc teren - kastracja sie klania.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Jak nauczyc kota korzystac z kuwety?
« Odpowiedź #2 : 2011-06-06, 12:57 »
sprobuj wrocic do poprzedniego piasku. mozliwe tez ze znaczy.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Forum Zwierzaki

Odp: Jak nauczyc kota korzystac z kuwety?
« Odpowiedz #2 : 2011-06-06, 12:57 »

wetsklep_pl

  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Jak nauczyc kota korzystac z kuwety?
« Odpowiedź #3 : 2011-07-07, 16:00 »
Ja nigdy nie musiałam kota nauczyć korzystać z kuwety. Gdy ją postawiłam i nasypałam tam żwirek to od razu zaczął z niej korzystać. Żadnych problemów nie było. Trochę cierpliwości, może się sam nauczy.. Mój kotek lubi czysty żwirek, nie toleruje piasku.
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Jak nauczyc kota korzystac z kuwety?
« Odpowiedź #4 : 2011-07-29, 19:41 »
Ja jednego ze swoich musialam uczyc ;p

przyczyny byly trzy- dopiero w 5 -6 tygodniu dowiedzial sie,z e istnieje cos takiego jak zwirek i kuweta - wczesniej przez okolo 2 tygodnie siedzial na kocach/recznikach itp.

drugi powod laczony z trzecim - kociakowi mniej wiecej w 2 tygodniu zycia koci katar wyzarl oczy - wiec tak naprawde nie zaznal przyjemnosci widzenia. Co to ma wspolnego z kuweta? otoz gdy do mnie trafil kuweta o 7 cm. brzegu byla dla niego na tyle wysoka ze samodzielnie mial problemy z siegnieciem dna kuwety no i przez jakis czas problemy ze zlokalizowaniem jej.

Glowne problemy w zwiazkuz  tym byly problemami natury technicznej - lokalizacja i wysokosc.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

misiakov

  • *
  • Wiadomości: 33
    • WWW
Odp: Jak nauczyc kota korzystac z kuwety?
« Odpowiedź #5 : 2011-08-07, 13:42 »
Konsekwencja przede wszystkim. Róźnie koty reagują, ja też musiałem troszkę sie namęczyć nim zechciał korzystać z kuwety. A jeśli to nie pomoże to być może faktycznie znaczy teren ;/

marek13131

  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Jak nauczyc kota korzystac z kuwety?
« Odpowiedź #6 : 2011-08-15, 23:31 »
Moje koty od małego były uczone w ten sposób, że po prostu pokazywało im się kuwetę, gdzie jest i "jak się wchodzi", dalej samo już szło.

Twój kot może być po prostu złośliwy, albo znaczyć teren. Kot znajomego "za karę" potrafił mu obsikać plecak, albo na niego zwymiotować ;).
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.057 sekund z 24 zapytaniami.