Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 4   Do dołu

Autor Wątek: Off topick posiadaczy bojowników i innych labiryntów ;)... i innych rybolców :P  (Przeczytany 36514 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
No chalo! Przeciez na psach, kotach i gryzoniach jest pełno podobnych topików, więc czemu my akwa-maniacy z hoplem na punkcie labiryntów nie m,ieli byśmy sobie takiego topiku założyć ;) A poza tym nie powstawały by te wszystkie posty, typu - mój bojownik, choroba mojego bojowniika etc ;)
Ja najpierw przedstawie swoje labirynty -
bojowniki ;) - samiec o imieniu Gwidon, miewszka w moim akwa już prawie pół roku ;) a do towazystwa ma 4 samiczki ( Blu, Schal, Chantal & Sybila ;) Jeszcze jestm w posiadaniu wiekowej guramicy ( ma w tej chwili blisko 6 lat ;) ).
Opisujcie sowje labirynty, może macie z nimi jaklies problemy ;) Sztab labiryntów ( Raffy&Pao ;) ) no i ja chetnie pomożemy ;)
« Ostatnia zmiana: 2005-09-02, 17:27 autor PePe »
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Raffy

  • Gość
Odp: Miłośnicy ryb labiryntowych - łączcie się ;)
« Odpowiedź #1 : 2005-06-23, 13:54 »
No chalo!

chalo :lol:

Też mam labirynty :) Betta Splendens, czyli najpopularniejszy bojownik wspaniały/syjamski :)


Mam ich kilka a więc wymienie :

Niebiesko-fioletowy wiekowy samiec o imieniu Raszej, pływa w 8l aktualnie, niedłuigo zmienię mu na 45l. :)

Blue Tommy, ma rok i 2-5 mies. :) Z-pca śp. Czerwonego Tomka, strasznie upierdliwy :lol:, niedawno zbudował gniazdo. Niefotogeniczny, na wiok cyfrówki dostaje dosłownie szału i ucieka w najdalszy kąt akwa.


Karol & Kasper, Karol jest czerwony z białym pyszczkiem a Kasper jaskrawo-niebieski. Są u mnie od 2 mies, kupione w tym samym dniu i z tego samego boksa. Karol był na 4 boskie czyli ostatnim, a Kasper na przedostatnim. Karol jest wiecznie chory, płetwy mu się ciągle sklejają i wieć, co 2-3 tyg musi iść do 5 dniowego szpitalika, potem znowu i tak w kółko - przywyczaiłem się ;) Strasznie kochany, gania samiczki itd. :)



samiczki :


Mika - najstarsza bojowniczka, z naderwanym pyskiem :( jest koloru brązowo-niebeiskiego a płetwy czerwone w niebieskie prązki na początku. Strasznie gania do swoich koleżanek oprócz Koki :) Kupiona w pażdzierniku.


Mimi & Lili - kupione w tym samym dniu co Mika, alde w innym sklepie, kokretniej w Realu. Kupiłem je jako szare brzydactwa, a w domu wyrosły mi na wymarzone niebiesko-czarne bojowniczki.

Koka - dostałem ją po wymienie molinezji, była bardzo malutka - ok. 2 cm, treraz juz urosła i ma ponad 5 cm :) Jest ciemnokrwiście czerwona i zakochana w Karolku :lol:, a wczęsniej w S.P. Kubusia :(
Zapisane

Leloo

  • Gość
Odp: Miłośnicy ryb labiryntowych - łączcie się ;)
« Odpowiedź #2 : 2005-06-23, 14:38 »
Haloo haloo:P hehe
Wiec tak  ja mam parke Pretnikow karłowatych (colisa lalia) samiec nazywa sie Bob a samiczka Silver :P  ma je juz jakies pol roku... w kazdym razie pamietam ze bylem w zoologu na piechote ktory je oddalony jakies 5 km i szedelm z rybkami na piechote w zime jeszcze:) ale mialy elagancko bo w plecaku mialem  woreczek z nimi oblozony bluzami :) wiec mialy cieplo i sa nadalw  moim akwa:)

Miialy juz niem raz mlode ale niestety nie udalo mi sie ioch odchowac.... ale teraz juz bede sie starla jak moge zeby udalo mi ie je troszku podchodwac:) juz zbieram kase na fajny ktonik i pokarmy:)

A pomoca w sprawach pretnikow zawsze moge sluzyc:)

PS Dobrze ze ktos wpadl na 0pomysl zeby zalozyc ten temat:P Ktos to zanczy PEP:P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Miłośnicy ryb labiryntowych - łączcie się ;)
« Odpowiedz #2 : 2005-06-23, 14:38 »

Maggi_Sue

  • *
  • Wiadomości: 286
Odp: Miłośnicy ryb labiryntowych - łączcie się ;)
« Odpowiedź #3 : 2005-06-23, 21:29 »
no to helloł

mój samczyk Nemo (córcia go tak nazwała i w sumie dzięki niej trafił do naszego akwa, długo by opowiadać) Nemcio jest niebieski
 
zaraz po Nemciu kupiona Nemezis  ma wiecznie poobgryzane płetwy przez Nemo

potem trafiły do mnie dwie panny mimo że są spore jeszcze do końca sie nei wybarwiły nie wiedzieć czemu :(

ostatnia lecz nie najgorsza to Biała Dama i jak nazwa jej wskazuje jest biała i gania wszystkie inne ryby w akwa
Zapisane
"jeździć konno może nauczyć się każdy, ale jazda w harmoni z koniem jest sztuką"

gg 1505194

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Odp: Miłośnicy ryb labiryntowych - łączcie się ;)
« Odpowiedź #4 : 2005-06-23, 21:47 »
No fajno, że rozkręciliscie temat - wysłałem linka pao, na gg, ale jej chyba nie ma ;)
Ja przed Gwidoenm miałem jeszcze dwa bojowniki ( niestety z kubeczka :( ), ale na początku wszystko było dobrze, nawet bardzo - pływały po całym akwa, ganiały za partnerkami, miały super apetyt, a później robiły się ciche, jakies takie metłe i padały... zazwyczaj leżąc na kamieniach, ale kupiłem Gwidona - on był z akwa - żyje już prawie 5 miesięcy i jest super ;)
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

glorrria

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 415
  • moja MorrriA
    • WWW
Odp: Miłośnicy ryb labiryntowych - łączcie się ;)
« Odpowiedź #5 : 2005-06-23, 22:55 »
jezeli tak jak mówisz chcesz żeby na tym topiku pisały nowe osoby, to lepiej wpisz w temacie nazwe bojownik i prętnik, bo nowicjusze nie muszą wiedziec , ze to labiryntowate
niestety większość ludzików najpierw kupuje akwa, a potem zastanawia się co dalej i zaczyna (lub nie) poszukiwac w ksiazkach i necie
pomysł na założenie topiku o bojkach miala przecież Nefra, no to moze napiszecie jakies  VademecumPosiadacza Bojownika/ów ?
Zapisane
PatiS Moria Carina i akwa

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Miłośnicy ryb labiryntowych - łączcie się ;)
« Odpowiedź #6 : 2005-06-24, 01:36 »
ja mam bojowniczka i dwie bojowniczki
parkę prętniczków karłowych
i samotną panią Gurami marmurkowe...
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Odp: Vademecum posiadaczy bojowników i innych labirybtów ;)
« Odpowiedź #7 : 2005-06-24, 09:24 »
PS Dobrze ze ktos wpadl na 0pomysl zeby zalozyc ten temat:P Ktos to zanczy PEP:P

NO ba ;) :lol:
Moje bojowniki właśnie siedzą wszystkie pod jednym z korzeni i podgryzają zbrojniczka ;) :lol:
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Vademecum posiadaczy bojowników i innych labiryntów ;)
« Odpowiedź #8 : 2005-06-24, 23:09 »
No właśnie...co to znaczy podgryzają bo ja mam bojowniki i zbrojniki i jakoś nie widzę zbytniego zainteresowania...ale bardzo zaniepokoiła mnie Twoja wypowiedź... :mrgreen:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Vademecum posiadaczy bojowników i innych labiryntów ;)
« Odpowiedz #8 : 2005-06-24, 23:09 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Vademecum posiadaczy bojowników i innych labiryntów ;)
« Odpowiedź #9 : 2005-06-25, 10:24 »
Cytuj
Też mam labirynty  Betta Splendens, czyli najpopularniejszy bojownik wspaniały/syjamski
no dziwne Raffy żebyś jako cżłonek "sztabu labiryntowców" nie miał ;)

a Pao była wyjechana ale juz wróciła ;)

mam nadzieję, że z tego tematu zrobi sie rzeczywiste vademacum, bo jak na razie to po raz kolejny czytam kto co i ile ma ;)

a co do podgryzania to takie naturalne...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Raffy

  • Gość
Odp: Vademecum posiadaczy bojowników i innych labiryntów ;)
« Odpowiedź #10 : 2005-06-25, 11:43 »
pao - opisz swoje bojowniki :chytry:


wczoraj byem w Realu, mają ładne bojki :) brązowe z czerwonymi płetwami. Ale niestety dość agresywne :( Rzucały się do każdej rybki pływającej obok boksu i bez pzrerwy się stroszyły.
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Odp: Vademecum posiadaczy bojowników i innych labiryntów ;)
« Odpowiedź #11 : 2005-06-25, 16:34 »
Ja już od bardzo dawana nie byłem nie tylko w Realu ale i w ogóle w zoologicznym, aż wstyd sie przyznac :| Mam nadzieje, ze odrobie te zaległości w wakacje ;) No wiecie i więcej czasu i w ogóle ;)
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Vademecum posiadaczy bojowników i innych labiryntów ;)
« Odpowiedź #12 : 2005-06-25, 17:52 »
u mnie kilka zmian... 3 panie odeszły ze świata tego... ale nadal kilka ich pływa. panów mam 3.  w jednym akwa czerwony samiec i samiec biało-fioletowy (a wraz z nimi panie: czerwona, dwie niebieskie, biała, pręgowana niebiesko-róźowa) no i w 25 litrach mój mały kaleka: kojownik z uszkodzonym kręgosłupem, ale kolory ma niesamowite... szkoda tylko, że ze swoim kalestwem nie może sie w pełni zaprezentować...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Raffy

  • Gość
Odp: Vademecum posiadaczy bojowników i innych labiryntów ;)
« Odpowiedź #13 : 2005-06-25, 20:37 »
Upał jest straszny, co nie ? :|

W akwa woda się gotuje normalnie !! 30 C !! Mieczyki dyszą się, inne ryby ok. Bojowniki się cieszą, tylko Karol i Kasper nie cieszą się, za gorąco im :| Mika też zbytnio się nie cieszy.


Tommy zbudował gniazdo znowu ;) Pod siatką z kotnika pod powierzchnią wody :)
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Odp: Vademecum posiadaczy bojowników i innych labiryntów ;)
« Odpowiedź #14 : 2005-06-25, 21:38 »
Moje skalary prawie swira ze szczęscia dostały, ale kirysniczki... :| szkoda gadać...
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Forum Zwierzaki

Odp: Vademecum posiadaczy bojowników i innych labiryntów ;)
« Odpowiedz #14 : 2005-06-25, 21:38 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Vademecum posiadaczy bojowników i innych labiryntów ;)
« Odpowiedź #15 : 2005-06-25, 22:58 »
u mnie 29...
bojki szczęśliwe ale gorzej z neonkami...
choć w porównaniu z atmosferycznym to i tak chłodna ta woda...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Raffy

  • Gość
Odp: Vademecum posiadaczy bojowników i innych labiryntów ;)
« Odpowiedź #16 : 2005-06-26, 09:51 »
Jutro jadę kupić wymarzonego bojka :) Wczoraj go widziałem i nie mogę zapomnieć o nim i się poddałem. Jest taki strasznie idetyczny do mojego S.P. Kubusia, ten urok .... i ... spojrzenie ... Do bojka dołaczą 3 ostatne żałobniczki :)


Temp. w Nocy spadła do 25C ... ala zaraz będzie znowu tak jak wczoraj, to więc uciekam podmienić wodę :)




Aha... RASZEJ JEST JUŻ U MNIE ROK !!!!! :tort: :tort: :toast: :ryba: Dużo zdrówka dla niego :) Za parę tyg. kupię mu akwa 45L :) A 8L... pójdzie na balkon :hehe:
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Odp: Vademecum posiadaczy bojowników i innych labiryntów ;)
« Odpowiedź #17 : 2005-06-26, 12:34 »
A co na tym balkonie? Akwa puste, czy jacyś loaktorzy może? :)
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Vademecum posiadaczy bojowników i innych labiryntów ;)
« Odpowiedź #18 : 2005-06-26, 12:45 »
no to 100 lat dla Raszeja :)
mamy przypłynąć z naszymi bojkami na imprezę? ;)

tak, Pepe... miejscówka dla gości ;)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Raffy

  • Gość
Odp: Vademecum posiadaczy bojowników i innych labiryntów ;)
« Odpowiedź #19 : 2005-06-26, 14:00 »
:P


W akwa 8l na balkonie bedą karliki, postaram się zamienić na 25l.

45L juz tuż tuż :)


Właśnie się dowiedziałem, żw w pracy u dziadka pomieszczenie do akwa jest otwarte :)) Zaraz jadę zwinąć jakieś ryby, podobno jakieś 40szt. glonojadów pływa. Akwa nikt nie dba :|
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Odp: Vademecum posiadaczy bojowników i innych labiryntów ;)
« Odpowiedź #20 : 2005-06-26, 14:06 »
I bedziesz wyszstkie rybki z tamtąd brał?
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Forum Zwierzaki

Odp: Vademecum posiadaczy bojowników i innych labiryntów ;)
« Odpowiedz #20 : 2005-06-26, 14:06 »

Raffy

  • Gość
Odp: Vademecum posiadaczy bojowników i innych labiryntów ;)
« Odpowiedź #21 : 2005-06-26, 15:42 »
Hehe :P Właśnie siedzę u niego w pracy :P


Wziąłem samiczkę glonojada i jednego kiryska - niedobitka. Jeszcze w akwa pływa samotny mieczyk (bardzo śliczny, przód biały a tył czerwony - niestety wziąć go nie mogłem :( ),2 dania, 2 hokejówki, 3 gupiki, 2 kiryśniki, 5 molinezji - a akwa ma 54 L :?
Zapisane

lukluk

  • Gość
Odp: Vademecum posiadaczy bojowników i innych labiryntów ;)
« Odpowiedź #22 : 2005-06-26, 21:07 »
gdybym kupił mojemu bojkowi 20 l to mógłbym jeszcze jakieś rybki umieścić?, może gupiki?, nie będą się kłucić ? wystarczający zbiornik ?
Zapisane

Raffy

  • Gość
Odp: Vademecum posiadaczy bojowników i innych labiryntów ;)
« Odpowiedź #23 : 2005-06-26, 21:31 »
Nie, za mało miejsca niestety. Postaraj się o 45l. W końcu to o 10cm dłuższe i o 5cm szersze i wyzsze. ;)
Zapisane

lukluk

  • Gość
Odp: Vademecum posiadaczy bojowników i innych labiryntów ;)
« Odpowiedź #24 : 2005-06-26, 21:47 »
To jednak będę myślał o moim wymarzonym zwierzątku...............................MIAU
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Odp: Vademecum posiadaczy bojowników i innych labiryntów ;)
« Odpowiedź #25 : 2005-07-02, 10:35 »
Widze, że na dół ucieklismy - co się tak mało staracie ;) ?
Słuchajcie mam pytanko - czy w przypadku bojowników ( czy tam innych ryb labiryntowych ) są użądzane takie wystawy o takim mniej więcej harakterze jak wystawy gupików czy pielęgnic ;)?
Z góry dziękuje za udzieloną odpowiedz... i jeszcze - mobilizuje was do pisania w vademecum :lol: ;)
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Raffy

  • Gość
Odp: Vademecum posiadaczy bojowników i innych labiryntów ;)
« Odpowiedź #26 : 2005-07-02, 10:37 »
Oczywiście, ale w wystawie mogą brać udział rasowe bojowniki. W Polsce nie ma takiej wystawy :(



Ja niedługo chyba bedę miał 90L akwa dla bojków... :? :?
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Odp: Vademecum posiadaczy bojowników i innych labiryntów ;)
« Odpowiedź #27 : 2005-07-02, 11:12 »
A co się stało?
Gryzą się z brzankami?
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Forum Zwierzaki

Odp: Vademecum posiadaczy bojowników i innych labiryntów ;)
« Odpowiedz #27 : 2005-07-02, 11:12 »

Raffy

  • Gość
Odp: Vademecum posiadaczy bojowników i innych labiryntów ;)
« Odpowiedź #28 : 2005-07-02, 14:00 »
Tak, brzanki mszyste je atakują. Poza tym bojki zaczęły atakować mi inne ryby - nie wiem co z nimi :? :? Woda też chyba im nie odpowiada, widać, że wolą starą ale czystą - ponieważ, zauwazyłem, że po każdym restarcie bojowniki są zawsze niemrawe, natmomiast inne ryby szlajeją ze szczęscia i trą mi się. No coż...
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Odp: Vademecum posiadaczy bojowników i innych labiryntów ;)
« Odpowiedź #29 : 2005-07-02, 14:15 »
No wiesz bojki to takie hrabiostwo akwarystyczne ;)
Moje się dość dobrze czują - nie atakują innych ryb, w ogóle w akwa taka przyjemna charmonia, tylko gurami jak zwykle troche niekontaktuje :P
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."
Strony: [1] 2 3 4   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.091 sekund z 29 zapytaniami.