Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Wolontariat.  (Przeczytany 7168 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sand

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 25
Wolontariat.
« : 2009-10-24, 19:59 »
Rozmyślam nad zostaniem wolontariuszką w schronisku. Słyszałam, że już osoba niepełnioletnia może nią zostać. Chciałabym się Was spytać, jak kimś takim zostać? Czym zajmuje się taki wolontariusz? Jakie są jego zadania? Może ktoś z Was jest kimś takim i mógłby mi podać jakieś wskazówki jak to jest i wgl. Z góry dziękuję.
Zapisane

soboz4

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 729
  • Każda porażka to krok do sukcesu!
    • WWW
Odp: Wolontariat.
« Odpowiedź #1 : 2009-10-25, 10:11 »
Zajrzyj do wątku:
Praca w branży zoologicznej

http://www.zwierzaki.org/index.php?topic=35576.msg1069765#new
Zapisane
Bożena

Sand

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 25
Odp: Wolontariat.
« Odpowiedź #2 : 2009-10-25, 10:44 »
Dziękuję soboz4. ; )
Z tego co przeczytałam to musi być całkiem przyjemna praca.
Osobiście nie mam psa i z chęcią powychodziłabym z innymi na spacery. ;]
Ktoś z Was jest wolontariuszem?
Podoba Wam się to? Jakie są wady, jakie zalety? ;]
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Wolontariat.
« Odpowiedz #2 : 2009-10-25, 10:44 »

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Wolontariat.
« Odpowiedź #3 : 2010-09-17, 14:37 »
Tak w skrócie, ponieważ z moim szczęściem rozchorowałam się na weekend i katar wkura&męczy. -.-
Umówiłam się po szkole z koleżanką, aby poszła ze mną do schroniska (chciałam się zapytać o wolontariat).
Schronisko nie jest lepszych luksusów, ale wiele psów też tam nie ma (7-8 ?).
W biurze (z którym były problemy ze znalezieniem) dowiedziałyśmy się, że nie ma możliwości zapisania się do wolontariatu, ponieważ niektóre psy są niebezpieczne/mogą być (bo raczej na przyjazne wyglądały wg. mnie), a psami zajmują się skazańcy/więźniowie. Więcej się nie pytałam, nie wiedziałam co i dostałam zakrztuszenia własnym kaszlem XD, więc poszłyśmy. Chociaż teraz też nie wiem, co by można było spytać. Dla mnie to co najmniej dziwne, gdyż pamiętam, że słyszałam o kimś kto jest w wolontariacie niepełnoletni (to w podstawówce/gimnazjum jeszcze chyba był), a koleżance się przypomniało, że jej babcia kiedyś mówiła o artykule z gazety o wolontariuszach schroniska z gimnazjum...
Co mam o tym sądzić? Bo sama nie wiem. o;
Zapisane
Podpis bez przekazu.

usia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2
Odp: Wolontariat.
« Odpowiedź #4 : 2011-09-13, 21:28 »
Ahh to cudowne, że w ludziach nie umarła ta krztynka nadziei na pomoc bezdomnym zwierzakom! ; )
Wolontariusz musi np:
- czyścić kojce zwierzaków
- dawać im jedzenie
- organizować zbiórki pieniędzy na schronisko
- wyprowadzać zwierzaki

Ale te rzeczy robią raczej bardziej wykwalifikowani i starsi wolontariusze, a młodszym są powierzane raczej prostsze prace typu mycie misek, pilnowanie szczeniaków. : )

Wolontariuszem możesz zostać... hmm w niektórych schroniskach od 16, innych 18, ale też w innych kiedy tylko chcesz, byle za zgodą rodziców.
Pozdrawiam. ;*
Zapisane
"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Wolontariat.
« Odpowiedź #5 : 2011-09-16, 21:04 »
Niezupelnie masz racje - od czyszczenia kojcow i karmienia sa pracownicy schroniska. Wolontariusze daja psom cos bardzo potrzebnego- pieszczoty, spacery, a takze robia psom fotki , daja ogloszenia i szukaja im domow. Przewaznie zajmują sie 2-3 psami, znaja ich charakter i potrafia opisac ich zachowania i potrzeby. A takze jak dany pies reaguje na dzieci czy inne zwierzęta. Ta wiedza bardzo sie przydaje żeby adopcja byla udana.
Do wroclawskiego schronu przyjmowane sa osoby zaangazowane, empatyczne, a przede wszystkim - pelnoletnie.
I takie sa zawsze mile widziane :)
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

paszzaani

  • *
  • Wiadomości: 5
    • WWW
Odp: Wolontariat.
« Odpowiedź #6 : 2016-12-05, 16:17 »
Wspaniały pomysł. Zwierzaki będą ci wdzięczne.
Zapisane

PosełNumer1

  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Wolontariat.
« Odpowiedź #7 : 2017-03-17, 23:55 »
wolontariat jest dobrą sprawą, można też jak już ktoś chce się tym zajmować i coś z tego mieć - opiekować się zwierzętami za drobne sumy. Jest portal spam gdzie można się jak na razie za darmo ogłosić i czerpać korzyści i robić to co kochamy najbardziej. Ja sam się ogłosiłem, że będę się opiekował zwierzętami w okresie wakacyjnym liczę że dzięki temu nikt jakiegoś pieska nie porzuci.
« Ostatnia zmiana: 2017-03-20, 21:00 autor IBDG »
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.124 sekund z 24 zapytaniami.