Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Opuchlizna  (Przeczytany 83437 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Crystal

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1271
  • Ahh...kawaii Miyavi :)
Opuchlizna
« : 2005-05-18, 11:18 »
Wczoraj miałam resekcję (wycinali mi torbiel z korzenia zęba  :?)...a teraz jestem spuchnięta na połowie twarzy..aż do oka  :? :cry: Żyję na płynach i tabletkach przeciwbólowych  :?
Potrzebuję skutecznych i szybko działających sposobów na pozbycie się tej opuchlizny  :help: Najlepiej domowej roboty, bo do sklepu w takim stanie nie ruszę, a rodzinka wybyła  :P Ale jeśli znacie jakiś świetny lek to podawać, mum wyślę, jak wróci ;-)
Najgorsze jest to, że w sobotę mam bierzmowanie...i właśnie dziś zaczynają się spotkania w kościele..żeby nas poukładać i przećwiczyć wszystko. Więc przydałoby się iść... :? Ale w takim stanie przecież nie mogę :cry: :cry:
Poomooocy  :( :help:
Zapisane
Shiawase Nara Te wo Tatakou :]
If you're happy and you know it clap you hands

cholka

  • *
  • Wiadomości: 2582
Odp: Opuchlizna
« Odpowiedź #1 : 2005-05-18, 12:22 »
Jak miałam wybite palce u dłoni, przemywałam je płynem o nazwie Rivanol. Mi pomogło, dość szybko 'ściągnęło' opuchliznę. Możesz też w szmatkę zawinąć kostki lodu i przyłożyć do twarzy.

Życzę szybkiego powrotu do zdrowia ;) Trzymaj się :wink:
Zapisane

Crystal

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1271
  • Ahh...kawaii Miyavi :)
Odp: Opuchlizna
« Odpowiedź #2 : 2005-05-18, 12:39 »
Jak miałam wybite palce u dłoni, przemywałam je płynem o nazwie Rivanol. Mi pomogło, do¶ć szybko '¶ci±gnęło' opuchliznę. Możesz też w szmatkę zawin±ć kostki lodu i przyłożyć do twarzy.

Rivanol? A nie przypadkiem Rywanol? Bo ja (a właściwie mój chomiczek ;-)) mam jakiś Rywanol...
Lód przykładam od wczoraj, ale opuchlizna się nie zmiejszyła, wręcz przeciwnie - jeszcze większa jest :(
Zapisane
Shiawase Nara Te wo Tatakou :]
If you're happy and you know it clap you hands

Forum Zwierzaki

Odp: Opuchlizna
« Odpowiedz #2 : 2005-05-18, 12:39 »

falki

  • Gość
Odp: Opuchlizna
« Odpowiedź #3 : 2005-05-18, 13:00 »
A jakbyś spróbowała Altacet przykładać?Mi po wyrwaniu zęba przepisała pani stomatolog antybiotyk na opuchliznę.
« Ostatnia zmiana: 2005-05-18, 13:02 autor falki »
Zapisane

Crystal

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1271
  • Ahh...kawaii Miyavi :)
Odp: Opuchlizna
« Odpowiedź #4 : 2005-05-18, 13:03 »
A jakby¶ spróbowała Altacet przykładać?
Właśnie próbuje ;-) :wink:
Zapisane
Shiawase Nara Te wo Tatakou :]
If you're happy and you know it clap you hands

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Odp: Opuchlizna
« Odpowiedź #5 : 2005-05-18, 13:25 »
Spróbuj Arnicę.... mi na wszelkiego rodzaju stłuszenia, skręcenia bardzo pomaga. Opuchlizna szybko schodzi. To jeden z najlepszych środków... Moja mama zawsze poleca to kolezankom jak sobie nogi i rece łamia :lol: mówie wam. Jest super...
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

cholka

  • *
  • Wiadomości: 2582
Odp: Opuchlizna
« Odpowiedź #6 : 2005-05-18, 13:56 »
Rivanol? A nie przypadkiem Rywanol? Bo ja (a wła¶ciwie mój chomiczek ;-)) mam jaki¶ Rywanol...
Lód przykładam od wczoraj, ale opuchlizna się nie zmiejszyła, wręcz przeciwnie - jeszcze większa jest :(
Wystepuje też pod taką nazwą o jakiej piszesz :) Można się spotkać także z nazwą Rivanolum ;)
Zapisane

mafinia

  • Gość
Odp: Opuchlizna
« Odpowiedź #7 : 2005-05-18, 16:49 »
heh mi musieli usunac zdrowy zab a dokladnie 6 pod ktora zrobil sie zgorzel czyli zakrzep krwi.... male niedoplenienie w zebie przez dentyste i koniec
do szkoly nie chodzilam 2 tyg bylam jak balon
opuchlizne i stan zapany zwalczalam  antybiotykami (fioletowe kapsulki cholernie niesmaczne po ktorych ma sie strraszna zgage) oraz rozowy plyn ktory mial zlagodzic stan zapalny... kilka nocy nieprzespanych
ciagle zarlam tabletki nie chce cie straszy cale na sama opuchlizne nie ma zbytniego spobu trzeba wycierpiec
im wieksza opuchlizna tym  mniejsze szanse na zlagodzenie bolu;/
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Odp: Opuchlizna
« Odpowiedź #8 : 2005-05-18, 21:13 »

Moze plukanie rzeczami typu tantum verde, corsodyl, dentosept (czyli rzeczami przeznaczonymi do jamy ustnej), moze tez faktycznie byc potrzebny antybiotyk. Szkoda, ze od razu u dentysty nie udzielili Ci informacji i nie przepisali tego, co moze byc potrzebne. Moze chociaz zadzwon do nich po rade?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Opuchlizna
« Odpowiedz #8 : 2005-05-18, 21:13 »

falki

  • Gość
Odp: Opuchlizna
« Odpowiedź #9 : 2005-05-18, 21:17 »
Przypomniałam sobie,że ten antybiotyk to Duomox.I jak Crystal?Zeszło trochę???
Zapisane

Crystal

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1271
  • Ahh...kawaii Miyavi :)
Odp: Opuchlizna
« Odpowiedź #10 : 2005-05-19, 12:14 »
Cytuj
Szkoda, ze od razu u dentysty nie udzielili Ci informacji i nie przepisali tego, co moze byc potrzebne
Antybiotyk to już tydzień wcześniej kazał mi zażywać (ale pierwszy dentysta..ten, który mi jeszcze kanał wypełniał)Dalacin się zwie  :mrgreen:  A chirurg przepisał mi środki przeciwbólowe.
Cytuj
Moze plukanie rzeczami typu tantum verde, corsodyl, dentosept
Narazie szałwią płukam ;)
Cytuj
fioletowe kapsulki cholernie niesmaczne po ktorych ma sie strraszna zgage
Moje też fioletowe, ale po nich to się niedobrze robi ..przynajmniej przez kilka pierwszych dni :P

Cytuj
I jak Crystal?Zeszło trochę???
Nie dość, że nie zeszło..to jeszcze się znów powiększyło  :cry: Na oku szczególnie  :? I jeszcze żyłka mi chyba pękła, bo całe czerwone mam pod okiem  :cry:
A przecież w sobotę mam bierzmowanie!  :cry:
Najlepsze jest to, że miałam ten zabieg mieć już jakeś dwa tygodnie wcześniej...ale wtedy egzaminy były. Moja rodzicielka się pyta, czy będę mogła na drugi dzień iść na te egzaminy..a dentysta powiedział, że tak, ale na środkach przeciwbólowych  :? Stwierdziłyśmy więc, że nie ma sensu i że dopiero po testach będą mnie ciąć. Przecież gdybym wtedy miała tą resekcję to na testy bym nie poszła  :? Czy oni nie wiedzą, co się po zabiegu dzieje? Że opuchlizna może być? Gdyby mi raczyli powiedzieć, to przecież bym to znów przełożyła, bo muszę iść na bierzmowanie!  :?: :cry:

W każdym razie dzięki wszystkim za rady  :wink:
Zapisane
Shiawase Nara Te wo Tatakou :]
If you're happy and you know it clap you hands

myszka

  • Gość
Odp: Opuchlizna
« Odpowiedź #11 : 2005-05-19, 14:24 »
Nie pocieszę cię, bo ja po resekcji spod jedynki chodziłam dwa biite tygodnie z połową twarzy jak po ataku roju os...
Zapisane

Crystal

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1271
  • Ahh...kawaii Miyavi :)
Odp: Opuchlizna
« Odpowiedź #12 : 2005-05-19, 18:31 »
Cytuj
bo ja po resekcji spod jedynki
:help: O-oł :cry:
Cytuj
dwa biite tygodnie
Dwa tygodnie?! Ja nie wytrzymam! Do samego końca roku szkolnego zostały jakieś dwa tygodnie! Przecież ja muszę do szkoły i na bierzmowanie :cry: :cry:
Zapisane
Shiawase Nara Te wo Tatakou :]
If you're happy and you know it clap you hands

kasia

  • Gość
Odp: Opuchlizna
« Odpowiedź #13 : 2005-05-19, 23:00 »
To sie opatul jakąs twarzową apaszką i idź na bierzmowanie ;)
Zapisane

myszka

  • Gość
Odp: Opuchlizna
« Odpowiedź #14 : 2005-05-19, 23:53 »
Ja nosiłam fryzurę na bok i połowę spuchniętą chowałam tajemniczo pod włosami :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Opuchlizna
« Odpowiedz #14 : 2005-05-19, 23:53 »

Wiedźma

  • Gość
Odp: Opuchlizna
« Odpowiedź #15 : 2005-05-20, 18:27 »
O rany, to jest straszne, co opisujecie... Nigdy zadnych resekcji!
A jak sie takiego syfa mozna nabawic, wiadomo?
Zapisane

Crystal

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1271
  • Ahh...kawaii Miyavi :)
Odp: Opuchlizna
« Odpowiedź #16 : 2005-05-20, 22:08 »
Kasiu, Myszko, dzięki wielkie za rady, ale na całe szczęście [raczej] się nie przydadzą   :mrgreen:
Prawie mi już zeszło!!!  :jupi2: Tylko oko prawe...no cóż..całe czerwone dookoła  :? Wygląda, jakby mnie ktoś pobił  :roll: :P
Ale to postaram się jakoś zamaskować (choć dziś próbowałam i nie za bardzo...ale coś się wymyśli :P:wink:
Cytuj
Nigdy zadnych resekcji!
Popieram!!  :;p:

Cytuj
A jak sie takiego syfa mozna nabawic, wiadomo?
Moja dentystka stwierdziła, że ja to mogę mieć nawet dziedziczne :P Bo mój tata miał dokładnie to samo, w tym samym zębie :P Ale chyba to nie jest możliwe  :P
W każdym razie u mnie wszystko zaczęło się od tego, że miałam ten ząb plombowany. To była moja pierwsza wizyta u dentysty, brr :P Ale szanowna pani doktor nie wpadła na pomysł, że u młodych osób najpierw się daje ząbkowi lekarstwo, a dopiero później  plombuje (co mi uświadomiła moja teraźniejsza dentystka  :uklon: ). I ząbek się psuć zaczął...bo niedoleczony był. A ja głoopia nie wiedziałam, że coś z nim nie tak..choć boleć zaczął tuż po pląbowaniu..ale ja myślałam, że to normalne..bo przecież samo pląbowanie też bardzo bolało  :;p: Eh, młod/sz/a i głupi/sz/a byłam  :P I się doigrałam.  :roll:

W każdym razie - dbajcie ludzie o zęby, bo potem boli jak cholera  :mrgreen:
Zapisane
Shiawase Nara Te wo Tatakou :]
If you're happy and you know it clap you hands

mafinia

  • Gość
Odp: Opuchlizna
« Odpowiedź #17 : 2005-05-20, 22:20 »
zanim wykryto u mnie zgorzel chodzilam ponad rok po dentystach i mowilam iz boli mnie dziaslo oni zawsze wypierali sie i leczyli od nowa przekleta 6
pewnego dnia trafilam na super dentystke ktora wpadla na zrobienie rtg no i wyszlo wielka czarna plama pod korzeniem w dziasle przez tydzien mialam zab posty w srodku igla przemywalam po kazdym posilku

tak ludziska dbajcie o usmiech
bol jest tak okropny....ze nei da sie wytrzymac....
Zapisane

cholka

  • *
  • Wiadomości: 2582
Odp: Opuchlizna
« Odpowiedź #18 : 2005-05-22, 13:05 »
Crystal i jak po bierzmowaniu? :)
Zapisane

Crystal

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1271
  • Ahh...kawaii Miyavi :)
Odp: Opuchlizna
« Odpowiedź #19 : 2005-05-22, 16:14 »
A dobrze, dobrze  :mrgreen:
Opuhlizna już prawie całkowicie zeszła  :wink: Tylko oko nadal czerwono-fioletowe..jak podbite wygląda  :P I cholernie trudno to zamaskować :P Nie wiem, jak wytrzymam z tym kilka tygodni (a nawet jeszcze dłużej  :? albo krócej może :] nie wiem :P), ale to i tak lepsze niż ta okropna opuchlizna.  :mrgreen: I mogę normalnie mówić! I jeść! Tylko śmiać się dalej nie mogę, bo boli.

PeeS: Ha! Wiecie kto mnie bierzmował? :> Nie? To wam powiem  :P kardynał F. Macharski :] Niezwykły człowiek :wink:  Bierzmowanych było ok. 200 osób, a on, jak zauważyła moja chrzestna-świadek, mimo, że miał dla każdego tylko kilkanaście sekund(!), to potrafił do każdego podejść indywidualnie.  :D
Zapisane
Shiawase Nara Te wo Tatakou :]
If you're happy and you know it clap you hands

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: Opuchlizna
« Odpowiedź #20 : 2005-05-22, 22:00 »
ooooo :) a jakie masz imionko teraz? :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Opuchlizna
« Odpowiedz #20 : 2005-05-22, 22:00 »

Crystal

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1271
  • Ahh...kawaii Miyavi :)
Odp: Opuchlizna
« Odpowiedź #21 : 2005-05-23, 10:32 »
Khem... Faustyna  :mrgreen:
Zapisane
Shiawase Nara Te wo Tatakou :]
If you're happy and you know it clap you hands

kasia

  • Gość
Odp: Opuchlizna
« Odpowiedź #22 : 2005-05-25, 23:20 »
Świetnie :) Cieszę się. btw - Faustyna znaczy szczęśliwa :)
Zapisane

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Odp: Opuchlizna
« Odpowiedź #23 : 2005-05-27, 20:43 »
Polecam na opuchlizne oklady z kapusty :)

Faustyna... ladnie :)
Zapisane

Apiska

  • Gość
Odp: Opuchlizna
« Odpowiedź #24 : 2005-05-27, 20:46 »
Heh moja dentystka jest doświadczona, bo mam kanałowe leczenie zęba nr 2 :P i leczenie podzielone jest na 3 tury: 2 razy dostałam lek na jakiś czas, został mi usunięty nerw, a teraz we wtorek idę na plombowanie :)
Zapisane

ewa767

  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Opuchlizna
« Odpowiedź #25 : 2009-02-28, 21:21 »
trzy tygidnie zwichnełam kostke miałam ją tydzień w szynie a potem mi ściągneli.  ;( została mi na kostce po tym wielka opuchlizna.Potrzebuję skutecznych i szybko działających sposobów na pozbycie się tej opuchlizny błagam
Zapisane

ogryzek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4120
  • drugs are bad mkay? :>
    • WWW
Odp: Opuchlizna
« Odpowiedź #26 : 2009-02-28, 22:11 »
altacet w żelu lub rozpuszczalny, do tego powinnaś mieć jeszcze jakieś usztywnienie na tej kostce. Jak ja miałam skręconą, musiałam nosić stabilizator przez miesiąc.
Zapisane
nie interesuj się, nie pytaj się o nic! nie zgubimy się, nie zbłądzimy przecież..
l gg 3474439 l www.mamojestembaklazanem.fbl.pl

3.07-31.07 - w Kletnie ;)

hes

  • *
  • Wiadomości: 976
Odp: Opuchlizna
« Odpowiedź #27 : 2009-03-13, 13:30 »
ja jestem na czasie, bo sama mam ciągle puchnącą, "po-skręceniową" kostkę. ;) mi lekarz powiedział, że usztywnienie (spec skarpetki / bandaż elastyczny) + zimne okłady, najlepiej do kubełka lodu i trzymać tak 2x dziennie.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Opuchlizna
« Odpowiedz #27 : 2009-03-13, 13:30 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.122 sekund z 28 zapytaniami.