Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Mój kot ma łupież....  (Przeczytany 12858 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Mój kot ma łupież....
« : 2005-02-05, 16:50 »
Moja kotka od 2 dni ma łupież. Okropny, aż futerko jest szare od płatków naskórka.
Nic  nowego do jedzenia nie dostała, w domu tez nic nowego nie przybyło, oprócz świnki morskiej.
Jak myslicie czy może być to uczulenie na świnkę?
Czy kot może miec uczulenie na drugie zwierzę? Mi sie wydaje że może.

Moja Kocia lubi sie kąpać, więc chyba ją wykąpię, pytanie tylko czy mozna uzyc szamponu przeciwłupieżowego dla ludzi ?? Bo taki dla zwierząt chyba nie istnieje, przynajmniej jak spytałam w moim sklepie to sprzedawca wyraził zdziwienie.
Zapisane
BC + koci podrostek

mafinia

  • Gość
Mój kot ma łupież....
« Odpowiedź #1 : 2005-02-05, 17:09 »
moja kolezanka wykapala swojego kota szamponem dla ludzi przeciw lupiezowi. skora nie byla podrazniona a zluszczone platy zeszly  kazdy kot moze inaczej zareagowac choc wydaje mi sie iz mala ilosc szmponu nie zaszkodzi
Zapisane

kik@

  • Gość
Mój kot ma łupież....
« Odpowiedź #2 : 2005-02-05, 18:06 »
Moja kocia też ma łupiez ale nie taki straszny, głównie na grzbiecie, nie kąpie jej bo czytałam, że kotek może nabawić się zapalenia płuc a to jest dla kotka bardzo groźne.
A z resztą ona ma 13 lat- prawdziwa seniorka  :petting:   i raczej nie dałaby się wziąć do wanny, chyba by mnie całą podrapała i zagruszczała.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Mój kot ma łupież....
« Odpowiedz #2 : 2005-02-05, 18:06 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Mój kot ma łupież....
« Odpowiedź #3 : 2005-02-05, 19:34 »
może przeczytała temat o uczuleniu na ludzi i zaczęła obserwowaś u siebie objawy ;)  ;)  ;)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Kira

  • Gość
Mój kot ma łupież....
« Odpowiedź #4 : 2005-02-05, 19:44 »
moja kotka na szczescie łupiezu nie ma :P
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Mój kot ma łupież....
« Odpowiedź #5 : 2005-02-05, 20:12 »
Kira nie nabijaj postów ;)  :P

Już po kapieli, ona lubi ciepłą wodę:)
Zastanawiałam sie tylko czy nie jest tez uczulona na swinke morską, bo ten łupież pojawił się nagle i w bardzo dużej ilości.
Zapisane
BC + koci podrostek

Raven

  • Gość
Mój kot ma łupież....
« Odpowiedź #6 : 2005-02-06, 12:34 »
Myszka też ma problemy tego typu... Weterynarz powiedział, że jej karma powinna być urozmaicona o warzywa i kotka powinna pić więcej wody. Wysyp łupieżu zanikł, ale co jakiś czas kilka "okruszków" pojawia się na karku. Na szczęście została wykluczona obecność jakiegoś pasożyta skórnego.
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Mój kot ma łupież....
« Odpowiedź #7 : 2005-02-06, 18:49 »
Moja wetka to kazała mi szukać szamponu przeciwłupieżowego dla kotów.
Po kapieli kota łupież znikł.
Zapisane
BC + koci podrostek

felis

  • Gość
Mój kot ma łupież....
« Odpowiedź #8 : 2005-02-07, 11:30 »
Moja 8-letnia kotka też ma problem z łupieżem od ponad roku. Wet stosował przeróżne specyfiki i badania, nic z tego, w końcu pokonany zalecił wykąpanie kota w szamponie Sebawet przeci łupieżowi psów i kotów. Po kilku kąpielach przeszło, ale pojawiał się co jakiś czas. Badania bakteriologiczne i mykologiczne wykluczyły jakiekolwiek świnstweko. Myślałam, że jedyna przyczyna jaka pozostała to jej tusza (odchudzanie trwa od ponad dwóch lat, nie tyje, lekko schudła, ale to nie jest jeszcze to). Zmieniłam zdanie gdy przeanalizowałam zmiany w otoczeniu kotki. Po pierwsze: pierwszy łupież pojwił się na jej grzebiecie gdy wzięliśmy drugiego kota, po drugie: pojawił się znów gdy pojechaliśmy do sanatorium, a koty zostawiliśmy pod opieką koleżanki, po trzecie: pojwił się znów gdy musiałam koty pozostawić same w domu na dwa dni. Wywnioskowawałam, że główną przyczyną łupieżu u mojej kotki są zmiany. Możliwe, że tak jest u Ciebie: nowy przybysz w domu.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Mój kot ma łupież....
« Odpowiedz #8 : 2005-02-07, 11:30 »

Raven

  • Gość
Mój kot ma łupież....
« Odpowiedź #9 : 2005-02-07, 14:39 »
Może przyczyną być także stres związany z np. właśnie obecnością innego zwierzęcia, samotnością itp. Doszłam do wniosku, że Myszce obficie wysypuje się łupież i wypadają włosy podczas jazdy samochodem. Ona nienawidzi jeździć i jest zawsze mocno zdenerwowana podróżą.
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Mój kot ma łupież....
« Odpowiedź #10 : 2005-02-07, 21:18 »
Hmmm ciekawe łupież ze stresu.
Ale koty to zwierzaczki o bardzo wrażliwej psychice więc to teoretycznie mozliwe.
Zapisane
BC + koci podrostek

mdp

  • Gość
Mój kot ma łupież....
« Odpowiedź #11 : 2005-02-08, 10:44 »
U mojego czarnego kocurka Bambo łupież pojawia się zawsze, kiedy się chłopak zestresuje.
Przyczyny mogą być błahe (dla mnie) i już pojawiają się białe płatki na sierści. Czasem wystarczy, że go zbyt intensywnie głaszczę, on wyobraża sobie nie wiadomo co i zwiewa, a za nim łupież ;-)
Myślę więc, że może to być reakcja na świnkę morską.
Raczej bym nie kąpała (bo przyczyna jest wewnętrzna, a nie zewnętrzna), żeby dodatkowo nie denerwować. Ewentualnie można dodawać do karmy trochę oleju lub Omegan (prep.weterynaryjny na ładną skórę i sierść, 15 zł/buteleczka) lub Omegę-3 (w aptece).
Zapisane

Kamilka

  • Gość
Mój kot ma łupież....
« Odpowiedź #12 : 2005-02-14, 18:54 »
A ja to tak myśle żeby spróbować wykompać tak ostrożnie, ale szamponem dla kotków.
Myśle, że to coś da.  ;)

Pozdrowieńka. 8)
Zapisane

M0j0_J0j00

  • Gość
Mój kot ma łupież....
« Odpowiedź #13 : 2005-02-14, 21:48 »
Mój kot w swojej bujnej siersci z którą bezprzerwy traci też ma łupież ale nie sądze żeby mu to sprzeszkadzało i czy wasze kotki mają siersć tłustą bo człowiek jak ma łupież o i ma tłuste wlosy ?
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Mój kot ma łupież....
« Odpowiedź #14 : 2005-02-14, 21:55 »
Łupież mojemu kotu dawno przeszedł, własnie po kapieli.
Mysle że kot nie miewa tłustej sierści, no chyba że sie pobrudzi jakoś, albo jest bardzo spasiony jak własnie twój kot ;)
Zapisane
BC + koci podrostek

Forum Zwierzaki

Mój kot ma łupież....
« Odpowiedz #14 : 2005-02-14, 21:55 »

anulka

  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Mój kot ma łupież....
« Odpowiedź #15 : 2012-10-24, 11:31 »
kurcze, nie wiedzialam ,ze kotek moze miec łupież :((
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.089 sekund z 30 zapytaniami.