Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Kiedy kot "zmienia" zęby?  (Przeczytany 41000 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tygrys

  • Gość
Kiedy kot "zmienia" zęby?
« : 2003-01-28, 23:09 »
Pozdrawiam wszystkich. To znowu ja. Ramzes ma się świetnie. Przepuklina się powoli zmniejsza. Jest baaardzo inteligentny i towarzyski. Nauczył się nawet APORTOWAĆ! ...Ale ja nie o tym. Otóż mam pytanie: kiedy kotu wypadają "mleczaki" i rosną stałe ząbki, bo mój kocurek potwornie gryzie (jakby go dziąsła swędziały) i na zabawce widziałam ślady krwi. Czy to oznaka zmiany uzębienia? Czy powinnam się martwić krwią?
P.S.: kot (wg, weta) ma 4 miesiące.
Zapisane

MagicSunny

  • Gość
Kiedy kot "zmienia" zęby?
« Odpowiedź #1 : 2003-01-29, 19:43 »
Witam i na wejściu głaski dla Ramzesa ;)
Z tego co wiem ( po swojej kocie ), kociakom do czasu zmiany uzębienia śmierdzi z pyszczka. Kończy się to około 7-8 miesiąca. I to raczej prawda, bo moja Pyziula skończy niedługo 9 miesięcy i przestało niemiło pachnieć. Też czasem zdarzało się, że na zabawkach były ślady krwi. Poza tym gryzła wszystko co mogła. Właśnie przez swędzenie dziąseł jak swierdził wet  :wink: . O konkrety poprosiłabym bym myszkę ;)
Zapisane

Julia Snake

  • Gość
Kiedy kot "zmienia" zęby?
« Odpowiedź #2 : 2003-01-29, 19:55 »
Myslę, że to krwawienie bierze się stąd, że jak np. u nas ruszają się zęby, to też czasem krwawią i u kota jest tak samo.
Pozdrawiam Ramzesa!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kiedy kot "zmienia" zęby?
« Odpowiedz #2 : 2003-01-29, 19:55 »

myszka

  • Gość
Kiedy kot "zmienia" zęby?
« Odpowiedź #3 : 2003-01-29, 21:03 »
Czwarty miesiąc to właśnie mniej więcej czas wymiany ząbków-dolna granica normy. Dziąsełka mogą być rozpulchnione i nawet krwawić, a niemiły zapach z ryjka jest również możliwy (oczywiście nie uderzający smród, to już nie jest normalne ;) ) Potrwa to z miesiąc, przez ten czas kot będzie obżerał wszystko co mu wpadnie w łapki, a raczej w ząbki ;) Zajrzyj mu do ryjka, a może zobaczysz szczerby w uzębieniu które potwierdzą przypuszczenia  :) Może nawet uda ci się znaleźć ząbek, a to rzadkie znalezisko (najczęściej są połykane  :roll: ) Pozdrowienia dla kićka. :D
Zapisane

tygrys

  • Gość
dzięki
« Odpowiedź #4 : 2003-01-30, 14:16 »
No to się uspokoiłam. Fakt, z pyszczka mu też zajeżdża.  ;) Dziękuję Wam wszystkim za odpowiedź. Pozdrawiam.
Zapisane

Trinity

  • Gość
Kiedy kot "zmienia" zęby?
« Odpowiedź #5 : 2003-01-30, 20:18 »
No to uświadomiłyście mi co mnie czeka... :mrgreen:
Mój kotek ma 3 miesiące, czyli już niedługo...
Gdy moja poprzednia kotka była mała, ja też byłam...hmm... mała.  :lol:
Miałam 4 lata, więc nie pamiętam takich "atrakcji" jak wymiana uzębienia.
Dobrze wiedzieć co człowieka czeka w przyszłości...bliskiej...  ;)
Zapisane

Emilka

  • Gość
Kiedy kot "zmienia" zęby?
« Odpowiedź #6 : 2003-01-30, 21:17 »
eh..ja nie mialam tej przyjemnosci..nigdy nie mialam takiego malutkiego kotka, najmlotszy moj kotek mial 5 miesiecy gdy go wzielam i mial juz stale zabki :wink:
Zapisane

Emilka

  • Gość
Kiedy kot "zmienia" zęby?
« Odpowiedź #7 : 2003-01-30, 21:18 »
zapomnialam dodac ze to samo przezywalam z psem ale tez za duzo nie pamietam bo wlasnie 5 latek mialam..wiem tylko ze zawsze w dywanie klaki znajdowalam :?
Zapisane

sylwka_garfisia

  • Gość
Kiedy kot "zmienia" zęby?
« Odpowiedź #8 : 2003-02-19, 18:45 »
Dzieki za porady!Mojemu kotu na początku też zęby śmierdziały!Teraz nie śmierdzą a ma 1,5 roku!Nie wiem po co to piszem! :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

_____________________
Sylwka i Garfisia :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kiedy kot "zmienia" zęby?
« Odpowiedz #8 : 2003-02-19, 18:45 »

myszka

  • Gość
Kiedy kot "zmienia" zęby?
« Odpowiedź #9 : 2003-02-19, 21:41 »
Po to żebym JA mogła się pobawić w kasowanie postów?
Zapisane

sylwka_garfisia

  • Gość
Kiedy kot "zmienia" zęby?
« Odpowiedź #10 : 2003-02-22, 16:43 »
Możliwe,myszka!A kasuje se!Chociaz jak tu byłam na początku to takie głupie posty pisałam!Myszka mam pytanko a moderatorem moze zostac kazdy co ma okreslana liczbe postow czy cos innego???Tak sie tylko pytam ale wiem ze nigdy nie bede moderatorem poprostu z ciekawosc! :wink:

_______________
Sylwka i Garfisia :wink:
Zapisane

myszka

  • Gość
Kiedy kot "zmienia" zęby?
« Odpowiedź #11 : 2003-02-22, 16:45 »
Nie, moderatorem zostaje się z mianowania admina, po to żeby pilnować was brykających i nabijających posty  :wink:
Zapisane

sylwka_garfisia

  • Gość
Kiedy kot "zmienia" zęby?
« Odpowiedź #12 : 2003-02-22, 16:49 »
Aha to fajnie!Ale ja jestem rozbrykana małpa :) Ale nie usunelas mojego zadnego posta :P dziekuje!!!dzieki!!!Ja na takimm jednym czacie bylam adminem i mianowalam kogo chciałam na moderatora!No tak to tu jest tak samo!pozdrawiam!papa

________________________
Sylwka i Garfisia :wink:
Zapisane

Dianka

  • Gość
Kiedy kot "zmienia" zęby?
« Odpowiedź #13 : 2003-03-02, 16:15 »
Pozdrawiam Ramzesa!
Zapisane

fynn

  • Gość
Odp: Kiedy kot "zmienia" zęby?
« Odpowiedź #14 : 2006-09-04, 12:43 »
No to juz wiem co mnie czeka. Nie miałam pojęcia, że kotu zęby wypadają. Myślałam, że rosna razem z nim... :).
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Kiedy kot "zmienia" zęby?
« Odpowiedz #14 : 2006-09-04, 12:43 »

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Odp: Kiedy kot "zmienia" zęby?
« Odpowiedź #15 : 2006-09-06, 22:01 »
Miło że wykopałas stary temat :?
Dodam jeszcze żebyś obserwowała bo czasami nowe zęby rosną a stare nie wypadają i trzeba pomocy weta żeby usunął mleczaki. To tak żeby było optymistycznie ;)
Zapisane
BC + koci podrostek

supermemo

  • Gość
Odp: Kiedy kot "zmienia" zęby?
« Odpowiedź #16 : 2008-04-27, 20:28 »
Moj kotek ma 8 miesiecy i ząbki jeszcze na mleczne i nie widac zeby mialy ochote sie ruszac i wypasc. :(
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Kiedy kot "zmienia" zęby?
« Odpowiedź #17 : 2008-04-27, 20:35 »
spokojnie mozesz jeszcze poczekac cztery miesiace - na razie nie ma pospiechu.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.071 sekund z 28 zapytaniami.