Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Królik i jego brzuch  (Przeczytany 8709 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zelka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 39
Królik i jego brzuch
« : 2008-08-05, 16:45 »
Cześć.
3 dni temu zauważyłam, że mojego królikowi "jeździ" w brzuchu. Codziennie wieczorem po dosypaniu nowej porcji jedzonka (w ciągu dnia na dnie miseczki ma trochę jedzenia) kładzie się i słychać dziwne odgłosy (podejżewam), z brzucha. Daje mu do jedzenia ziarna (wiem, teraz powiecie "dawaj mu granulat") i raz na jakiś czas coś smaczniejszego (marchewkę, jabłuszko). To wina jedzenia, które mu daje, jest chory...? O co chodzi?
Zapisane
Nie pytaj o to czy jestem poke, neonem lub kinderkiem ( czy cokolwiek innego jeszcze wymyślisz ). Odpowiedź brzmi: TAK JESTEM.
Wolę uniknąć nieporozumień.

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Królik i jego brzuch
« Odpowiedź #1 : 2008-08-05, 19:36 »
Może ma wzdęcia? A jaki to mniej więcej odgłos, co przypomina?
Zapisane
Podpis bez przekazu.

malutka243

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14
  • ...Trzeba żyć, bo wziąż tyle na nas czeka...
Odp: Królik i jego brzuch
« Odpowiedź #2 : 2008-08-06, 14:19 »
Tak jak mówi ppx, mogą to być wzdęcia. Zauważyłaś to 3 dni temu, jeśli nadal tak jest, to jedź z maluszkiem najlepiej do weterynarza.

Ile króliczek ma lat/miesięcy? Mówisz, że raz na jakiś czas dajesz mu marchewkę i jabłuszko, powinnaś podawać także w głównej mierze zieleninkę i warzywa, oczywiście wprowadzając powoli, jeśli jeszcze króliś nie dostawał. I oczywiście tak - zamiast ziaren - granulat ;) Powiedz coś więcej, jakie króliczek ma kupki i czy wogole je robi, to bardzo ważne.
Zapisane
"Uśmiechaj się, bo nigdy nie wiesz, kto może zakochać się w Twoim uśmiechu."

Forum Zwierzaki

Odp: Królik i jego brzuch
« Odpowiedz #2 : 2008-08-06, 14:19 »

Zelka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 39
Odp: Królik i jego brzuch
« Odpowiedź #3 : 2008-08-07, 22:16 »
Odgłos. Boże o co Wy mnie pytacie.. hmm.. przypomina to przejechanie palcem (z naciskiem) po szkle.. Ma to regularnie co wieczór po jedzeniu. Dyzio ma rok i parę miesięcy. "Z maluszkiem" heh... to jest kolos nie maluszek. xD Sporo większy od mojego drugiego królika. Co do kupek są mniej więcej takie same jak drugiego królika (może o ton jaśniejsze), ale jest ich sporą ilość więcej niż Maćka.

(Królik z problemem z brzuchem to Dyzio a drugi to Maciek)
Zapisane
Nie pytaj o to czy jestem poke, neonem lub kinderkiem ( czy cokolwiek innego jeszcze wymyślisz ). Odpowiedź brzmi: TAK JESTEM.
Wolę uniknąć nieporozumień.

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Królik i jego brzuch
« Odpowiedź #4 : 2008-08-07, 22:37 »
Hm. Nie wiem. Możliwe, że to wzdęcia, ale pewności nie mam...
Może na necie coś poszukaj o króliczych wzdęciach i sprawdź, czy to to...
Z tego co wiem, na wzdęcia jest dobry węgiel leczniczy ;)
A od kiedy to ma?
Spróbuj też ich przestawiać na granulat ;)
Zapisane
Podpis bez przekazu.

malutka243

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14
  • ...Trzeba żyć, bo wziąż tyle na nas czeka...
Odp: Królik i jego brzuch
« Odpowiedź #5 : 2008-08-07, 23:21 »
NO ja na każdego króliczka mówię Maluszek xD
Właściwie jeśli je normalnie i robi normalne kupki to może nic groźnego, zastanawia mnie tylko to "jeżdżenie w brzuszku".  Ja bym jednak dla pewności poszła do weta, jeśli za parę dni będzie to samo. Ale to ja:P
Zapisane
"Uśmiechaj się, bo nigdy nie wiesz, kto może zakochać się w Twoim uśmiechu."

Zelka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 39
Odp: Królik i jego brzuch
« Odpowiedź #6 : 2008-08-09, 11:02 »
Teraz będzie już tydzień. Codzinnie wieczorem. Co do weta pewnie za taką wizytę się płaci a ja aktualnie jestem bez grosza... :(
Zapisane
Nie pytaj o to czy jestem poke, neonem lub kinderkiem ( czy cokolwiek innego jeszcze wymyślisz ). Odpowiedź brzmi: TAK JESTEM.
Wolę uniknąć nieporozumień.

malutka243

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14
  • ...Trzeba żyć, bo wziąż tyle na nas czeka...
Odp: Królik i jego brzuch
« Odpowiedź #7 : 2008-08-09, 16:12 »
A miałabys możliwość żeby tą karme stopniowo zamienić mu na granulat, najlepiej Cuni Complette? Bo na dłuższa metę każda mieszanka ( a domyślam się że właśnie Twój króliś dostaje mieszankę) zaszkodzi mu. No wizyta kosztuje, plus lekarz mógłby przepisać dodatkowe leki to tez koszt.. Może mogłabyś pożyczyć pieniądze od rodziców?

Choć wydaje mi się, że jeśli króliczek nie jest osowiały, nie siedzi w jednym miejscu, robi normalne kupki i normalnie dużo je to nie ma powodów do niepokoju, przy wzdeciu króliczek z reguły nie chce jeść dużo lub nie je wcale, może dla bezpieczeństwa teraz zostaw go na diecie siankowej, czyli samo sianko i oczywiście woda do woli, bez marcheweczki i mieszanki i co najważniejsze bez ziaren, musisz zmienic mu dietę, bo inaczej w przyszłości możesz mieć problemy z jego brzuszkiem.
Zapisane
"Uśmiechaj się, bo nigdy nie wiesz, kto może zakochać się w Twoim uśmiechu."

Zelka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 39
Odp: Królik i jego brzuch
« Odpowiedź #8 : 2008-08-09, 21:05 »
Mogłabym zmienić na granulat, chociaż mieszanki kupiłam ostatnio 3 kilo więc mam trochę zapasu... (mam daleko do miejsca, w którym kupuję żarełko). Co do rodziców gdyby mieli dali by mi na weterynarza (mama straciła pracę, nową będzie mieć we wrześniu).
Co do diety, zrobię tak jak mówisz, zmienię na sianko.
Zapisane
Nie pytaj o to czy jestem poke, neonem lub kinderkiem ( czy cokolwiek innego jeszcze wymyślisz ). Odpowiedź brzmi: TAK JESTEM.
Wolę uniknąć nieporozumień.

Forum Zwierzaki

Odp: Królik i jego brzuch
« Odpowiedz #8 : 2008-08-09, 21:05 »

malutka243

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14
  • ...Trzeba żyć, bo wziąż tyle na nas czeka...
Odp: Królik i jego brzuch
« Odpowiedź #9 : 2008-08-09, 22:11 »
Nio to jeśli będziesz mieć możliwość to kup granulat, ale przestawiaj króliczka stopniowo. Nie wiem czy podajesz też samą marcheweczkę i jabłuszko i to co jakiś czas, bo króliczki powinny codziennie jeść warzywka(np cykoria, seler, seler naciowy, kawałek brokuła) i zieleninkę (np mlecz, babka, liście malin, natka pietruszki i marchwi, bazylia, mięta), wtedy z brzuszkiem nie powinno być problemów:) Napisz jak to jest z tym jedzonkiem i czy Twój króliczek chętnie je sianko.  Wiem, że dużo pytań, ale chce żeby z Twym królaskiem wszystko było oki:)
Zapisane
"Uśmiechaj się, bo nigdy nie wiesz, kto może zakochać się w Twoim uśmiechu."

Zelka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 39
Odp: Królik i jego brzuch
« Odpowiedź #10 : 2008-08-10, 22:24 »
Mieszankę ostatnio "zaniedbał", co do sianka je, łapczywie.
Zapisane
Nie pytaj o to czy jestem poke, neonem lub kinderkiem ( czy cokolwiek innego jeszcze wymyślisz ). Odpowiedź brzmi: TAK JESTEM.
Wolę uniknąć nieporozumień.

malutka243

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14
  • ...Trzeba żyć, bo wziąż tyle na nas czeka...
Odp: Królik i jego brzuch
« Odpowiedź #11 : 2008-08-11, 15:32 »
To dobrze, wprowadź mu też stopniowo tą zieleninkę i warzywka, ale każde stopniowo jedno na tydzień:) buziaczki i wygłaskaj królisia ode mnie
Zapisane
"Uśmiechaj się, bo nigdy nie wiesz, kto może zakochać się w Twoim uśmiechu."
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.077 sekund z 26 zapytaniami.