Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Pies w pociągu!  (Przeczytany 12620 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kat&Seja

  • Gość
Pies w pociągu!
« : 2004-05-27, 10:26 »
Cześć wam wszystkim!
Chciałabym poprosic was o wszystkie możliwe spostrzeżenia na temat jazdy z psem w pociągu. Obecnie jestem na etapie czytania paragrafów na temat tego co wolno a co nie wolno, ale chcialabym poznać takze wasze opinie. Kto jechal z pieskiem pociągiem?Konkretnie chodzi mi o dalekie trasy...jak to się odbywalo, czy nie było przeszkód ze strony pasażerów czy konduktora.A moze ktos jechal kuszetkami, albo 1klasa??
Proszę bardzo o informacje na ten temat.
Czytalam juz trochę na ten tamat , ale to nie to samo co poznac historie z pierwszej ręki od kogoś kto juz odbywal takie podróże z pieskami..
Plizzz...czekam na opinie :D
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Pies w pociągu!
« Odpowiedź #1 : 2004-05-27, 19:11 »
Ja z psem jężdzę pociągiem najdalej kilka przystanków, więc nie mam zbyt wielkoego doświadczenia. Mogę ci jedynie powiedzieć, że znajpmi podróżowali z dwoma amstafami i nie mieli żadnych problemów.
Myślę, że jeśli jedziesz zwykłym pociągiem (2 klasa) inni podróżni nie powinni mieć nic przeciwko twojemu psu (mogą usiąść w innym przedziale). Nie wiem jak jest w przypadku pociągów z rezerwacją miejsc, ale może wypowie się ktoś bardziej kompetentny.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Kat&Seja

  • Gość
Pies w pociągu!
« Odpowiedź #2 : 2004-05-28, 08:13 »
Dzieki ci...może  się jeszcze ktos wypowie...!!
napewno ktos z pieskiem pociągiem jechal :roll: .
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pies w pociągu!
« Odpowiedz #2 : 2004-05-28, 08:13 »

Maxim

  • Gość
Pies w pociągu!
« Odpowiedź #3 : 2004-05-28, 17:26 »
Ja mogę przekazać doświadczenie kogoś z rodziny, otóż ten ktoś podróżował z psem nad morze w wagonie sypialnym. Był to jednak przedział 1 klasy więc tylko dla dwóch osób (rodzina) i pies był razem z nimi w przedziale. Oczywiście miał wykupiony bilet. Ważne jest też to jak pies znosi daleką (podróż trwała całą noc) jazdę pociągiem.
Zapisane

Zimoludka

  • Gość
Pies w pociągu!
« Odpowiedź #4 : 2004-05-31, 23:19 »
Ja jeździłam z psem na tarsie Poznań-Wałbrzych więc spory kawałek. O ile pamiętam żadnych problemów nie było,  ani ze strony konduktorów ani pasażerów. Dodam, że psa mam małego bo jamnika. Pies siedział na kolanach albo stał na podłodze :)
Zapisane

malutka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1541
Odp: Pies w pociągu!
« Odpowiedź #5 : 2005-05-16, 12:20 »
Ja niedługo wybieram się także w podróż pociągiem i mam kilka pytań:
1.czy podczas 3-4 godzin jazdy dawać psu pić czy jednak wstrzymać się od tego,żeby nagle nie zachciało mu się siusiu(wiem,że pytanie jest głupie ale nie mam pojęcia co zrobic jesli psu nagle zachce się do toalety,oczywiście przed wyjazdem będzie długi spacer ale zawsze ryzyko jest...)
2.czy oprócz książeczki szczepień,kagańca,smyczy i biletu coś jeszcze mogą wymagać konduktorzy??
3.czy jeśli współpasażerowie pozwolą zdjąć psu kaganiec to muszę jeszcze dodatkowo spytać konduktora??

Wiem,że pytania są głupie ale to będzie nasza pierwsza wspólna podróż pociągiem i nie mam zbytnio doświadczenia  :oops: :oops:
Zapisane
"Bądź takim,abyś nie musiał czerwienić się przed samym sobą" Victor Hugo

Ariva

  • *
  • Wiadomości: 1995
    • WWW
Odp: Pies w pociągu!
« Odpowiedź #6 : 2005-05-16, 18:04 »
Ja jechałam z psem z Katowic do Nowego Dworu Mazowieckiego. Jechałam tam dwoma pociągami, a w powrotną droge trzema pociągami. Nie było żadych problemów. Wszyscy mieli w wagonie wielką atrakcje, szczególnie obcokrajowcy. Konduktor nawet się nie czepiał że pies nie ma kagańca. Tylko raz zapytał sie czy pies był szczepiony. A tak to nic. Moja mama również jechała ze szczeniakiem kuszetką na tasie Kraków - Gdynia. Fajnie sie jedzie kuszetką...moja mama była sama na cały wagon!
Zapisane

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
Odp: Pies w pociągu!
« Odpowiedź #7 : 2005-05-16, 18:47 »
Ja wiem tylko że prawnie to trzeba mieć bilet na pieska w pociągu a praktycznie jest tak że w większości przypadków się nie czepiają.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: Pies w pociągu!
« Odpowiedź #8 : 2005-05-16, 21:38 »
ech, moim zdaniem to psa w pociagu traktują jak jakiegos trędowatego wilkołaka :|

cytuje z mojej www:
Podroz pociagiem. W Polsce korzystajac z krajowych przewozow koleja nalezy przestrzegac nastepujacych zasad:

W kazdej kategorii i klasie pociagu dorosly podrozny moze przewozic jednego psa.

Oplata za bilet dla psa wynosi 50% ceny normalnego biletu drugiej klasy pociagu osobowego.

Pies musi miec aktualne swiadectwo szczepienia

Musi miec zalozona smycz i kaganiec.

Zaden wspolpasazer nie moze zglaszac zastrzezen co do obecnosci psa (nie dotyczy to psow sluzbowych), pies nie moze zaklocac spokoju innych podrozujacych, a za stan sanitarny przedzialu odpowiada opiekun

Pies moze byc przewozony w przedzialach z miejscami do lezenia jesli wykupimy wszystkie miejsca w przedziale.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Pies w pociągu!
« Odpowiedz #8 : 2005-05-16, 21:38 »

Ariva

  • *
  • Wiadomości: 1995
    • WWW
Odp: Pies w pociągu!
« Odpowiedź #9 : 2005-05-16, 21:45 »
Niops bilecik trzeba mieć. Jak ja siadałam z psem to sie pytałam w przedziale czy pies nie będzie przeszkadzać...a jak nie było przedziałów to się pytałam ludzi siędzących obok. Wszyscy mieli frajde głaskania pieska.
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Pies w pociągu!
« Odpowiedź #10 : 2005-05-16, 21:54 »
Nie wiem jak jest teraz , ale około 5 lat temu mieliśmy akcję że zepsuł się zamochód podczas jazdy na wystawę do... Lipska  (zepsuł się akurat w lipsku) no i byliśmy zmuszeni wracać pociągiem z dwoma dużymi psami (file) sprawa wyglądała tak, że psy musiały być w kagańcach i na smyczach, jechaliśmy w zwykłym przedziale , pociąg b7ył przepełniony ale... nikt nie odważył się wejść:]  (trzy osoby +dwa psy w przedziale - ja i moja siostra mogłyśmy się rozłożyć na siedzeniach:]) w sumie problemow nie było - psy były zaszczepione, były smycze, kanar nie robił nawet problemów że nie ma jednego kagańca  (jeden z psów to okaz łagodności i nie mieliśmy drugiego - kanar nam tylko powiedział że mogą być kłopoty przy przejeździe przez granicę - więc zrobiło sie "prowizoryczny kaganiec" z kawałka bandaża ) ludzie szczerze mowiąc nie byli zadowoleni z psów - nie weszli do przedziału mimo że były wolne miejsca (nie ma to jak strach przed dużym psem, nie czepiali się jednak - bo z "własnego " wyboru stali...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

malutka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1541
Odp: Pies w pociągu!
« Odpowiedź #11 : 2005-05-16, 23:11 »
Dzięki za info :)
ale poradźcie jeszcze jak jest z pojeniem???czy lepiej przeczekac aż dojedziemy na miejsce czy nie?? i czy nakarmić psiaka przed podróżą,jeśli tak to ile przed wyjazdem??
Zapisane
"Bądź takim,abyś nie musiał czerwienić się przed samym sobą" Victor Hugo

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Pies w pociągu!
« Odpowiedź #12 : 2005-05-18, 16:07 »
jedzenia lepiej nie dawać ze wzgklędu na możliwosć wystąpienia choroby lokomocyjnej , co do picia -  to zlaezy też od temperatury jaka będzie panowała - jeśli będzie goraco to będziesz musiała psa poić jeśli nie to nic mu nie będzie jeśli nie będzie miał okazji napić się przez trzy/cztrey godziny , tak ogolnie nie zaszkodzi danie wody na jakimś postoju (to zalezy też od tego czy pies długo potrafi trzymac)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

malutka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1541
Odp: Pies w pociągu!
« Odpowiedź #13 : 2005-05-18, 16:23 »
Iras wielkie dzięki za pomoc! :)
Niestety postoju nie ma po drodze,bo jest to pociąg na trasie Szczecin Olsztyn i nie zatrzymuje się nigdzie na dłużej :(
Zapisane
"Bądź takim,abyś nie musiał czerwienić się przed samym sobą" Victor Hugo

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Pies w pociągu!
« Odpowiedź #14 : 2005-05-18, 18:10 »
a kto mówi że musi być na dłużej? chodzi głównie o to żeby woda się nie wylała, bo tylko w tym może być problem...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: Pies w pociągu!
« Odpowiedz #14 : 2005-05-18, 18:10 »

Bonsai

  • Gość
Odp: Pies w pociągu!
« Odpowiedź #15 : 2005-05-18, 18:52 »
A czytaliscie "Pies, który jeździł koleją" ? :D
Mój pies... Nie Pociągiem nie jechał, nie było takiej potrzeby, z resztą ja sama jechałam tym wynalazkiem tylko raz .... :] Myślę jednak, ze najwazniejsze, by pies sie nie bał, wtedy kłopotów nie powinno być... Choć nie znam się na prawie :p
Zapisane

Nanami

  • Gość
Odp: Pies w pociągu!
« Odpowiedź #16 : 2005-05-28, 21:36 »
 http://www.psy.info.pl/prawo.html
"W pociągach w wagonach osobowych jeden podróżny może przewozić do 2 psów, opłacając za każdego połowę ceny biletu klasy 2 pociągu osobowego. Przy sprzedaży biletów wymagane jest aktualne świadectwo szczepienia przeciw wściekliżnie oraz tzw. świadectwo zdrowia psa (ważne do 3 dni) wydane przez urzędowego lekarza weterynarii. W wagonie sypialnym można przewozić psa opłacając przejazd j.w. pod warunkiem zajmowania całego przedziału sypialnego."
Zapisane

Majchert

  • Gość
Odp: Pies w pociągu!
« Odpowiedź #17 : 2005-05-31, 11:24 »
Ja jeżdze pociągem z małym pieskiem kundelkiem i nikt się nie czepia ( tylko by spróbował).
Zapisane

ESIO

  • Gość
Odp: Pies w pociągu!
« Odpowiedź #18 : 2005-10-19, 19:11 »
Wielokrotnie już o takim czymś słyszałem :lol:
Zapisane

EDŹKA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 659
  • Tego AV nie opuszcze >:)
Odp: Pies w pociągu!
« Odpowiedź #19 : 2005-11-18, 15:44 »
Hmm, na poczatku roku szkolnego... ale nie tego tylko tamtego  :P z kalsa jechalismy na rajd po wroclawiu... jezdzilismy po calym wrocku... ale.. zanim wyszlismy ze szkoly, zobaczylismy takiego wielkosci jamnika, czarego psa, przyblakal sie do nas, a pani nie miala serca go zostawic ( od kilku dni sie błąkał) . Z qmpelkami wzięłyśmy kupilysmy sznur... i tak słit go przywiązalysmy  :P ( mial podartą obrożę, ale bylo jak zaczepic) Opiekowalysmy sie nim przez kilka godzin... pociągami jezdzilismy nawet 40 min, ludzie sie go nie bali, kierowca nic na to nie powiedział, pies sobie spał albo siedział u kogos na kolanach:)
PeeS: Nawet znalazlysmy mu nowy dom;)
Zapisane
Jesteś jak srebrna kropla deszczowa,
Jesteś miłością, natchnieniem, słodyczą
Lecz czasem lodem, złem, goryczą
Jesteś złym diabłem co serce łamie,
Jesteś wampirem co z grobu wstaje
A kiedy w usta moje się wpijasz
Jesteś Aniołem co mnie zabija...

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Pies w pociągu!
« Odpowiedź #20 : 2005-11-18, 22:49 »
A ja mam pytanie. Dla psa w Gdańsku trzeba kupic normalny czy ulgowy bilet?
Ja kupuje normalny i nie wiem teraz czy słusznie :?
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

Forum Zwierzaki

Odp: Pies w pociągu!
« Odpowiedz #20 : 2005-11-18, 22:49 »

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Pies w pociągu!
« Odpowiedź #21 : 2005-11-19, 16:43 »
Ola, możesz spróbować powiedzieć pani w kasie, że chcesz kupić bilet dla psa i zobaczysz jaki ci sprzeda, ale wydaje mi się że ulgowywystarczy psu.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.086 sekund z 30 zapytaniami.