Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: co robicie kiedy widzicie czlowieka ktory katuje zwierze????  (Przeczytany 8416 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bagsiks

  • Gość
Co robimy kiedy widzimy czlowieka znecajace go sie nad zwierzeciem moja taktyka to podejscie do niego i walniecie go w pys sorki za wyrazenie al jak by mnie poniosło to zabilbym go wlasnymi rekoma!! a wy co bysie zrobili???
Zapisane

Lalaith

  • Gość
co robicie kiedy widzicie czlowieka ktory katuje zwierze????
« Odpowiedź #1 : 2004-12-01, 12:16 »
Rypnięcie mu z glana w pysk bez zbędnych infromacji i tłumaczeń
Zapisane

Raven

  • Gość
co robicie kiedy widzicie czlowieka ktory katuje zwierze????
« Odpowiedź #2 : 2004-12-01, 17:50 »
Cytuj

Rypnięcie mu z glana w pysk bez zbędnych infromacji i tłumaczeń

 :wink:
Ale jednak, zależy z kim ma się do czynienia... Jak trafisz akurat na jakiegoś zboczonego pijaczynę to i ty możesz miec problem... Niektórym ludziom wydaję się po prostu, że zwierzę to rzecz i można z nią wszystko robić...
Z reguły powinno sie powiadomić "siły specjalne" typu np. TOZ. Ale wiadomo jak to czasem bywa...
Gdybyśmy mieszkali w USA to wystarczyłoby zadzwonić na policję dla zwierząt i byłoby po kłopocie. Kilka tysięcy dolarów grzywny (często tak bywa), a nawet areszcik. Ale Polska, jak to Polska...

Bagsiks, a juz kiedyś zastosowałeś swoją taktykę??
Zapisane

Forum Zwierzaki

co robicie kiedy widzicie czlowieka ktory katuje zwierze????
« Odpowiedz #2 : 2004-12-01, 17:50 »

Shadow_evelyn

  • Gość
co robicie kiedy widzicie czlowieka ktory katuje zwierze????
« Odpowiedź #3 : 2004-12-01, 19:22 »
Cytuj

Rypnięcie mu z glana w pysk bez zbędnych infromacji i tłumaczeń

Jak jush cos zastosuję :wink:
Zapisane

Essey

  • Gość
co robicie kiedy widzicie czlowieka ktory katuje zwierze????
« Odpowiedź #4 : 2004-12-01, 21:28 »
Ja bym nie ryzykowała "rypnięcia z glana w pysk"  :lol: bo raczej nic bym nie wskórała z racji malutkiego wieku ;) ale lecę ile sił po kogoś dorosłego. Na szczęście jeszcze nie było takiej sytuacji ;)
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
co robicie kiedy widzicie czlowieka ktory katuje zwierze????
« Odpowiedź #5 : 2004-12-02, 17:19 »
heh a ja sobie jakos radze.. kiedys siedzialam sobie z kolezanka a pod lawka obok siedzial taki stary, kochany kocur [cudowny, gruby, bezczelny Borys ;) ].. nagle podeszlo dwoch kolesi 11-13 lat i zaczeli go dziubac patykiem :? przez chwile sie temu przygladalysmy bo wiedzialysmy dobrze ze Borys umie sobie wspaniale radzic w takich sytuacjach (bezpanski, ok 10 letni kot- zahartowany ;) ].. jednak jakos sie do tego nie palil, wstalysmy, zapytalysmy sie grzecznie czy milo by im bylo gdybysmy my wziely jakis badyl i zaczely ich dzgac.. zaczeli sie smiac, wiec bylysmy juz troche mniej milsze :roll: wiec sie przestraszyli i se poszli :P w nagrode Borys zrobil mi szrame na lapie, bo nie byl w nastroju do glaskania :P
Zapisane

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
co robicie kiedy widzicie czlowieka ktory katuje zwierze????
« Odpowiedź #6 : 2004-12-02, 17:44 »
Co w takie sprawie powinniśmy robić napewno zwrucić uwage na ulicy takie osobie.
A jak coś słyszymy że w mieszkaniu obok jest bite zwierze wtedy taksamo zwracamy uwage a jak nie pomoże to powinniśmy zadzwonić na policje po straż miejską a jak to nie pomoże to poprostu iść do telewizji np. program ,,Uwaga" w TVN i możemy też pujść do instytucji ochrony praw zwierząt.

Ale bice nigdy bo bicie drugiego człowieka i zwalcznie zła takim samym złem do niczego nie prowadzi. Bo jak to powiedział mądry człowieka Ks. Jerzy Popieuszko ,,Zło dobrem zwyciężaj".
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

Raven

  • Gość
co robicie kiedy widzicie czlowieka ktory katuje zwierze????
« Odpowiedź #7 : 2004-12-02, 18:19 »
Albo jak to powiedział Tadeusz Kotarbiński "O dobro trzeba sie starać poprzez walkę ze złem".

Bachory można przepędzić, ale co zrobić kiedy ma sie do czynienia z dorosłym?? I to podnieconym biciem zwierzęcia? W takich przypadkach rypnięcie z glana może nie wiele pomóc  :P
Zapisane

Lalaith

  • Gość
co robicie kiedy widzicie czlowieka ktory katuje zwierze????
« Odpowiedź #8 : 2004-12-02, 18:27 »
KITTY, zapewniam, że może :hehe:
Pozatym co więc proponujesz? Zadzwonić po kogoś, a samemu czekać? Przecież np. policja przyjedzie w najlepszym wypadku w ciągu jakichś 30 minut.. Pies czy inne zwierze dawno już będzie zakatowane.. A i pobiegnięcie po kogoś dorosłego większego sensu nie ma, bo jak wrócimy to samo - zwierze uśmiercone..
Zapisane

Forum Zwierzaki

co robicie kiedy widzicie czlowieka ktory katuje zwierze????
« Odpowiedz #8 : 2004-12-02, 18:27 »

Raven

  • Gość
co robicie kiedy widzicie czlowieka ktory katuje zwierze????
« Odpowiedź #9 : 2004-12-02, 19:01 »
Masz rację ~=Lalaith=~ , że nie ma sensu dzwonienie po policję (która i tak raczej się nie pofatyguje  :? ) i galopowanie po dorosłego...
Więc co? Zwrócić uwagę takiej osobie, a w ostateczności jej przywalić??? Tylko, że taki idiota może Ciebie oskarżyć o pobicie :P
Ale postawiłabyś się jakiemuś 40-letniemu dryblasowi???  :evill:
Zapisane

Lalaith

  • Gość
co robicie kiedy widzicie czlowieka ktory katuje zwierze????
« Odpowiedź #10 : 2004-12-02, 19:33 »
Wiesz KITTY, akurat jak jest taka sytuacja, to sie nie myśli czy mnie oskrży czy nie. Z resztą - myślę, że mój atak byłby uzasadniony.. Chociaż polskie prawo.. ech ;)

Cytuj

Ale postawiłabyś się jakiemuś 40-letniemu dryblasowi???

Szczerze Ci przyznam, że jestem tak nerwowa, nie myśląca i impulsywna, że bym się rzuciła :hehe: Nie wiem z jakim skutkiem  :lol:
Zapisane

Raven

  • Gość
co robicie kiedy widzicie czlowieka ktory katuje zwierze????
« Odpowiedź #11 : 2004-12-02, 19:40 »
Cytuj

Szczerze Ci przyznam, że jestem tak nerwowa, nie myśląca i impulsywna, że bym się rzuciła  Nie wiem z jakim skutkiem

Czyżbyś była choleryczką??? Jeśli tak to witaj w klubie ;)
Ale ja też bym chyba inaczej nie zareagowała... Jeszcze nie miałam bliskiego spotkania 3 stopnia z jakimś katem, ale wyobrażam sobie jaka rozróba by zaszła... :P A gdyby była jeszcze ze mną Malwina, to dopiero by była zadyma. :D  :lol:
Zapisane

Lalaith

  • Gość
co robicie kiedy widzicie czlowieka ktory katuje zwierze????
« Odpowiedź #12 : 2004-12-02, 19:53 »
Cytuj

Czyżbyś była choleryczką???

Owszem :lol:
Cytuj

ale wyobrażam sobie jaka rozróba by zaszła...

Nu ba :chytry: Gościu by latał :chytry: :hehe:
Zapisane

Raven

  • Gość
co robicie kiedy widzicie czlowieka ktory katuje zwierze????
« Odpowiedź #13 : 2004-12-02, 20:06 »
Cytuj

Owszem

 8)

Pewnie serducho zaczełoby mi walić i słowa same wyszłyby mi z ust.
Najbardziej mnie wkurza, jak w miejscu publicznym ktoś źle traktuje zwierzę i żaden dorosły nie zwróci na to uwagi i pójdzie przed siebie... Wyjątki zdarzają się nieczęsto  :?
Zapisane

Lalaith

  • Gość
co robicie kiedy widzicie czlowieka ktory katuje zwierze????
« Odpowiedź #14 : 2004-12-02, 20:46 »
Noo, ostatni zwróciłam uwagę gościowi, który poszedł na poprostu boski spacer z psem i nie dał mu nic wąchać, wysiusiać się itp.. Powiedziałam, że "zachowuje sie pan, tak jakby pana odciągali od kibelka" ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

co robicie kiedy widzicie czlowieka ktory katuje zwierze????
« Odpowiedz #14 : 2004-12-02, 20:46 »

M0j0_J0j00

  • Gość
co robicie kiedy widzicie czlowieka ktory katuje zwierze????
« Odpowiedź #15 : 2004-12-02, 20:46 »
Dobrz jest prawić takiemu człowiekowi wiąznki porzucać w niego kamieniami i wezwać straż miejską  :o
Zapisane

Lalaith

  • Gość
co robicie kiedy widzicie czlowieka ktory katuje zwierze????
« Odpowiedź #16 : 2004-12-02, 20:47 »
Cytuj

porzucać w niego kamieniami

Bez przesady. Tak można kogoś bardzo łatwo zabić..
Zapisane

Raven

  • Gość
co robicie kiedy widzicie czlowieka ktory katuje zwierze????
« Odpowiedź #17 : 2004-12-03, 21:11 »
Cytuj

Bez przesady. Tak można kogoś bardzo łatwo zabić..

To prawda. Rypnięcie z glana, a walnięcie kamlotem to duża różnica... Nawet w takich sytuacjach trzeba panować nad emocjami.
Zapisane

Kasia100%

  • Gość
co robicie kiedy widzicie czlowieka ktory katuje zwierze????
« Odpowiedź #18 : 2004-12-08, 18:16 »
Ja już nie pierwszy raz zwracam uwagę komuś kto moim zdaniem robi krzywdę zwierzęciu i będę zwracała uwagę dopóki będę na tym świecie. Należy zwracać uwagę na zachowanie innych ludzi: sąsiadów, przechodniów i jak trzeba to reagować. Jak zareagujemy to zależy od osoby na którą trafimy: jeżeli trafimy na chama, nic nam nie zostaje tylko chamstwo i uwierzcie mi, każdy cham może się czegoś przestraszyć ( chamy- debile, nieudacznicy boją się władzy, kary, więc, można mu wyrecytować ustawę o ochronie praw zwierzat - nawet wymyslać aby pewnie żeby sie nie zorientował, że nie znamy i oczywiście okłamac go na ile lat pójdzie siedzieć lub ile kary zapłaci) . Jeżeli trafiamy na kogos bardziej kulturalnego należy mu przedstawić swoją pozycję i swoje zdanie na dany temat oraz tez co mu grozi jak sie nie zmieni. Ale nie bojmy się: jeżeli kilka osób poświęci swój czas na to to może cos się zmieni (niech nas będzie 15-scie to juz coś!!!)
Zapisane

Tika

  • Gość
co robicie kiedy widzicie czlowieka ktory katuje zwierze????
« Odpowiedź #19 : 2004-12-10, 11:08 »
Cytuj
Wklejam z innej strony, bo co jakiś czas czytam tu o takich wypadkach  
i powracają pytania co wtedy robić:

Cytat:
Po szczegółowym zapoznaniu się z przepisami, wiemy już co wolno, a czego nie wolno robić ze zwierzętami. W szczególności nie wolno się nad nimi w żaden sposób znęcać, a jest to najczęstszy przypadek łamania ustawy. Co powinniśmy więc zrobić, widząc zwyrodnialca pastwiącego się nad psem lub kotem? Przede wszystkim raczej możemy darować sobie rozwiązanie najczęściej dotąd stosowane, najprostsze, ale najmniej skuteczne - czyli telefon do Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. O ile miejscowość, w której mieszkasz nie jest wyjątkiem w skali kraju (lub Krakowem), możliwości Towarzystwa sprowadzają się do ewentualnego wysłania w przyszłym tygodniu inspektora, który przeważnie jest starszym panem na emeryturze lub panią w podobnym wieku, bardzo sympatyczną, ale zupełnie bezradną wobec pijaka bijącego swojego psa. Nie, sprawy należy wziąć we własne ręce i to szybko. Jeżeli sprawa jest nie cierpiąca zwłoki, najlepiej po prostu wezwać policję (tel. 997). Cokolwiek policjant przyjmujący zgłoszenie myśli sobie o ochronie zwierząt, nie może odmówić przyjęcia zawiadomienia (jeśli stosuje wykręty w rodzaju "przecież nie wyślę radiowozu do bitego psa", poproś o jego nazwisko, stopień i numer służbowy - ma obowiązek udzielić tych informacji, a wtedy zawsze można napisać na niego skargę do Komendy Wojewódzkiej). Niezależnie od tego, czy to policja udaremniła znęcanie się nad zwierzęciem, czy my sami - jeżeli tylko zależy nam na ukaraniu sprawcy, należy od samego początku trzymać rękę na tej sprawie, bo inaczej wielce prawdopodobne jest, że utkwi ona gdzieś w trybach biurokratycznej machiny naszego wymiaru sprawiedliwości. Powinniśmy więc wysłać zawiadomienie o przestępstwie do odpowiedniej rejonowej prokuratury, kopię zawiadomienia do komendy rejonowej policji, po czum dzwonić tam co najmniej raz w tygodniu dowiadywać się o postępie dochodzenia. Niestety, ponieważ zgłaszający przestępstwo czy wykroczenie nie jest pokrzywdzonym w tej sprawie, bywa, że prokuratura uparcie odmawia nam jakichkolwiek informacji - wtedy warto skontaktować się z zaprzyjażnionym dziennikarzem, którego legitymacja prasowa może dużo pomóc. Jeśli chodzi o to, kto w sprawie jest pokrzywdzony, to najczęściej pokrzywdzone jest zwierzę, które przecież nie ma możliwości dopominać się o swoje prawa (zwłaszcza, jeśli zostało zabite). Dlatego ustawa dopuszcza sytuację, gdy prawa pokrzywdzonego wykonuje organizacja społeczna (np. stowarzyszenie), której statutowym celem jest ochrona zwierząt. Warto poprosić o taką możliwość prokuraturę, załączając statut swojej organizacji. Jeżeli sprawa nabierze już oficjalnego biegu, należy oczywiście stawiać się na wszelkie przesłuchania i rozprawy, można też zawiadomić o wszystkim lokalne media.


Już o tym pisałam - trzeba czytać posty :roll: !!!!!!
A oprócz tego oczywiście zwracać uwagę, bo jeśli się tego nie robi, to tacy dręczyciele uważają się za bezkarnych (wg nich wszystko jest w porządku :grr: !!!).
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
co robicie kiedy widzicie czlowieka ktory katuje zwierze????
« Odpowiedź #20 : 2004-12-11, 19:58 »
Cytuj

KITTY, zapewniam, że może  

probowalas?
Cytuj

Noo, ostatni zwróciłam uwagę gościowi, który poszedł na poprostu boski spacer z psem i nie dał mu nic wąchać, wysiusiać się itp.. Powiedziałam, że "zachowuje sie pan, tak jakby pana odciągali od kibelka"

widzisz, nie rypnelas mu z glana :P
Cytuj

Cytat:

porzucać w niego kamieniami


Bez przesady. Tak można kogoś bardzo łatwo zabić..

glanem tez :chytry:


dzis mialam taka sytuacje.. poszlam na spacerek z fzowiczami (ja, dalma, atomic i moja kolezanka z klasy) i 2 razy podbiegl do nas taki kundelek, i dalma prosila ladnie zeby go zabrala baba, to go wziela i zaraz znow spuscila, podbiegl do nas znow, bo maja ma miec niedlugo cieczke.. i ta wlascicielka przychodzi, dalma mowi ze naprawde prosi zeby go wziela na smycz, a ona.. wziela kij i zaczela tego psiaka nim bic :? sie na nia wydarlam zeby go nie bila i ze to nie jego wina ze jest niewychowany.. to ona gada:" pies sie ma sluchac" :roll: ale chyba nie w taki sposob.. wszyscy sie na nas gapili wiec sie jej glupio zrobilo i se poszla.. :?
Zapisane

Forum Zwierzaki

co robicie kiedy widzicie czlowieka ktory katuje zwierze????
« Odpowiedz #20 : 2004-12-11, 19:58 »

hexe1982

  • Gość
co robicie kiedy widzicie czlowieka ktory katuje zwierze????
« Odpowiedź #21 : 2005-03-30, 17:27 »
TEZ BYM NA MIEJSCU ZABILA WLASNYMI REKAMI
Zapisane

Raven

  • Gość
co robicie kiedy widzicie czlowieka ktory katuje zwierze????
« Odpowiedź #22 : 2005-03-30, 17:31 »
hexe1982, to normalna reakcja miłośników zwierząt, ale zapewniam Cię, że nie wiele to pomoże...  :| Lepiej nie zniżać się do pozoimu tych wszystkich brutali...
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
co robicie kiedy widzicie czlowieka ktory katuje zwierze????
« Odpowiedź #23 : 2005-03-30, 17:36 »
ja staje w obronie zwierzęcia, informuję policje jak jest w poblizu, uskuteczniam dlugie monologi i szlachetności, sadyźmie, moralności  (temat zależy od tego z kim rozmawiam) i robię co w mojej mocy by zwierzak mógł uciec, a jeżeli to właściciel to szukam odpowiedniego argumentu by sie przestraszył i darował zwierzakowi... jeszcze nie znalazłam sie w sytuacji gdzie takie zachowanie by się powtarzało...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Raven

  • Gość
co robicie kiedy widzicie czlowieka ktory katuje zwierze????
« Odpowiedź #24 : 2005-03-30, 17:42 »
Cytuj

a jeżeli to właściciel to szukam odpowiedniego argumentu by sie przestraszył i darował zwierzakowi...

Ale najgorsze jest, gdy ktoś się zdenerwuje podczas rozmowy i nie będzie mógł wydobyć słowa z gardła... :|
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
co robicie kiedy widzicie czlowieka ktory katuje zwierze????
« Odpowiedź #25 : 2005-03-30, 17:46 »
mnie unieruchomić w tej materii to nie lada wyczyn...
robię co w mojej mocy by nie stoować przemocy i zazwyczaj zdecydowany i mocny ton połączony z dobrym argumentem i piorunującym spojrzeniem (oraz wsparciem energetycznym ;) ) jest wystarczające :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
co robicie kiedy widzicie czlowieka ktory katuje zwierze????
« Odpowiedź #26 : 2005-03-30, 18:46 »
Cytuj

o tak raczej grubszy ton taki powazniejszy przemawiajacy do zwierzecia ale wogle nie bicie to odpada

ja pisałam o moim zachowaniu względem ludzi męczących zwierzaki a nie do nich samych...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Jamniczka

  • Gość
co robicie kiedy widzicie czlowieka ktory katuje zwierze????
« Odpowiedź #27 : 2005-03-30, 18:50 »
KOPNĄĆ>>>ZNISZCZYĆ>>>ZMIAŻDŻYĆ>>>ZMIEŚĆ Z POWIERZCHNI ZIEMI>>>POWIADOMIĆ STRAŻ MIEJSKĄ>>>>>>>>>>>>>
Zapisane

Forum Zwierzaki

co robicie kiedy widzicie czlowieka ktory katuje zwierze????
« Odpowiedz #27 : 2005-03-30, 18:50 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
co robicie kiedy widzicie czlowieka ktory katuje zwierze????
« Odpowiedź #28 : 2005-03-30, 18:52 »
no to ostatnia jest cywilizowane...
ale reszta... nie zamierzam upadać tak nisko w mych zachowaniach
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

thrilly

  • Gość
co robicie kiedy widzicie czlowieka ktory katuje zwierze????
« Odpowiedź #29 : 2005-03-30, 20:35 »
na szczescie nie spotkalam sie z czyms takim ale wiele wiele lat temu moja mama miala owczarka niemieckiego i że weszła [suczka- Dina się nazywała] na ogród sąsiadów -przepłaciła za to życiem - tak mam takich sąsiadów któzy nienawidzą zwierząt moja mama potem zadzwoniła na milicję to jej powiedzieli że mają ważniejsze sprawy na głowe niż ;głupie zwierzęta;. bardzo chciałabym się odegrać na tej k****e co pozbawiła Dińcię życia  :cry:
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.106 sekund z 28 zapytaniami.